Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

I mikri ollandeza vol.III (το άρβυλο τώρα και στον Κωστό)

Page 6 of 41 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: I mikri ollandeza vol.III (το άρβυλο τώρα και στον Κωστό)

Post by Puertoricana_Hater on Tue Dec 06, 2016 4:08 pm

Είναι ωραίο να κάνεις αυτό πουα αγαπάς επάγγελμα και μάλιστα μόνος χωρίς να έχεις κανέναν πάνω απ το κεφάλι σου. Αλλά η συγκεκριμένη, όπως και οι περισσότερες, τι ακριβώς έχουν κάνει επάγγελμα; Το να δείχνουν τι (δεν) κάνουν όλη μέρα;
Ξυπνούν το μεσημέρι πολύ κουρασμένες, παραγγέλνουν φαί, τρώνε, ξεκουράζονται, μπορεί να συναντηθούν μεταξύ τους για κανένα καφέ, ξαναπαίρνουν φαί και κοιμούνται. Τώρα που είναι τα βλογκμας βέβαια, κάνουν εντιτινγκ μέχρι το πρωί...
Τι το ωραίο και δημιουργικό κατάφεραν και απολάμβανουν;
Puertoricana_Hater

Back to top Go down

Post by Anastasia.P on Tue Dec 06, 2016 4:53 pm

Φοράει την ιδια πιζαμα πανω απο μια βδομαδα!

Anastasia.P

Back to top Go down

Post by Puertoricana_Hater on Tue Dec 06, 2016 5:19 pm

Εβαλε πλυντηριο ομως... Δεν το περίμενα.
Και από πότε η καρμπονάρα είναι ζαμπόν/μπέιοκον με λίγα μακαρόνια για γαρνίρισμα;

Last edited by Puertoricana_Hater on Tue Dec 06, 2016 6:00 pm; edited 1 time in total
Puertoricana_Hater

Back to top Go down

Post by Tick_tack on Tue Dec 06, 2016 5:20 pm

τα βλογκς της μ'αρεσουν αρκετα.

δειχνει απλα πραγματα, πχ τι εφαγαν και υπαρχει εναλλαγη εικονων.

δεν θα καταλαβω ποτε πως γινεται ομως να καθονται να τα ξινουν καποιοι ανθρωποι.
Tick_tack
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Λοκέισο : σκοτεινό και μουχλιασμένο υπόγειο στην Ηλιούπολη

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Tue Dec 06, 2016 5:22 pm

@Tick_tack wrote:

δεν θα καταλαβω ποτε πως γινεται ομως να καθονται να τα ξινουν καποιοι ανθρωποι.

α πολυ ευκολα. Κι εγω οταν δεν εχω δουλειες απολαμβανω να ξύνομαι bounce clown
#καιότανέχωδουλειέςβέβαιαπάνταβρίσκωχρόνογιαξύσιμο
BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by KosFai on Tue Dec 06, 2016 5:54 pm

ποοοοοσο μπέικον;;; affraid affraid affraid affraid
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Dec 06, 2016 6:39 pm

Αηδίασα λίγο με την καρμπονάρα. Πόσο μπέικον κ πόση κρέμα..
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Tue Dec 06, 2016 6:42 pm

Ουτε τα χερια της δεν πλενει;;;
Η σφραγιδα που της εβαλαν στο χερι στην εισοδο( στο βλογκμας 4) οταν πηγε στο comic con,ακομα εκει ηταν και στο σημερινο βλογκ
Δηλαδη ιου κα παλι ιου pukerain Evil or Very Mad cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Penelope94 on Tue Dec 06, 2016 6:46 pm

Τρελαίνομαι για καρμπονάρα. Αυτό το σίχαμα μόνο καρμπονάρα δεν ήταν. Καλά αυτοί όλη μέρα είναι σπίτι, δεν μπορούσαν τουλάχιστον να καθίσουν να φάνε μαζί σαν άνθρωποι; Μπροστά στον υπολογιστή την έφαγε την "καρμπονάρα" της.

Penelope94

Back to top Go down

Post by astropeleki on Tue Dec 06, 2016 7:17 pm

Πραγματικα κι εγω εμεινα σεκος με την ποσοτητα του μπεικον. Ουτε για 7 μεριδες δε χρειαζεται τοσο μπεικον. Κοιτα χλεμπονεζα μου εαν θες να φτιαξεις τη σωστη την καρμποναρα την προστυχη, να δεις τη συνταγη της προβαντινας! Αυτη ξερει.
astropeleki
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Tick_tack on Tue Dec 06, 2016 7:40 pm

@BenjaminT wrote:
@Tick_tack wrote:

α πολυ ευκολα. Κι εγω οταν δεν εχω δουλειες απολαμβανω να ξύνομαι bounce clown
#καιότανέχωδουλειέςβέβαιαπάνταβρίσκωχρόνογιαξύσιμο

@BenjaminT

οταν δεν εχω δουλειες εννοειται πως κι εγω απολαμβανω να ξυνομαι. επειδη τις προηγουμενες μερες εχω δουλειες. και σχολη.
εχει περασει και περιοδος στην ζωη μου που δεν δουλευα, δεν πηγαινα σχολη και μετα απο 2 εβδομαδες δεν την παλεψα να ξυνομαι ολη μερα :ρ

αυτο που θελω να πω ειναι πως σκ**α την παλευουν να ξυνονται για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημαααααααααααααααααααααααααααααααααα χωρις να κανουν ιδιαιτερες δουλειεςςςςς
Tick_tack
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Λοκέισο : σκοτεινό και μουχλιασμένο υπόγειο στην Ηλιούπολη

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Tue Dec 06, 2016 7:43 pm

BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by opote_nai. on Tue Dec 06, 2016 10:54 pm

Πως γίνεται να φαίνεται πάντα τόσο κουρασμένη ,ενώ δεν κάνει τίποτα? Πόσα λεφτά δίνει το γιουτιούμπι δηλαδή για να συντηρούνται 2 άτομα με ενοίκιο και τόσα έξοδα?

opote_nai.

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Dec 06, 2016 11:52 pm

@Puertoricana_Hater wrote:Είναι ωραίο να κάνεις αυτό πουα αγαπάς επάγγελμα και μάλιστα μόνος χωρίς να έχεις κανέναν πάνω απ το κεφάλι σου. Αλλά η συγκεκριμένη, όπως και οι περισσότερες, τι ακριβώς έχουν κάνει επάγγελμα; Το να δείχνουν τι (δεν) κάνουν όλη μέρα;
Ξυπνούν το μεσημέρι πολύ κουρασμένες, παραγγέλνουν φαί, τρώνε, ξεκουράζονται, μπορεί να συναντηθούν μεταξύ τους για κανένα καφέ, ξαναπαίρνουν φαί και κοιμούνται. Τώρα που είναι τα βλογκμας βέβαια, κάνουν εντιτινγκ μέχρι το πρωί...

+++++++++++++++++++++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by AlexSof on Tue Dec 06, 2016 11:56 pm

Στο μεταξύ έδειξε σήμερα να απλώνει ρούχα και εντάξει,ούτε μανταλάκια δεν χρησιμοποιεί!Τα πεταει οπως να'ναι πανω στην απλώστρα.Τοση βαρεμάρα....
AlexSof

Back to top Go down

Post by pasxkar on Wed Dec 07, 2016 12:00 am

αν σταματησε κ εκεινος την δουλεια βγαζουν πολλα απ το γιουτιουμπ.κ μενα μ αρεσει να καθομαι μετα την δουλεια να ξεκουραζομαι η στις αδειες αλλα πιστευω θεωρουν πως πηγαινοντας στα events ειναι η δουλεια τους.ζουν για τη στιγμη που θα τους δωσουν την δωροσακουλα

pasxkar

Back to top Go down

Post by Lilie on Wed Dec 07, 2016 12:07 am

Πάντως ξέρω πως δεν κάνει να απλώνουμε ρούχα μέσα στο σπίτι, γιατί δημιουργείται υγρασία στην ατμόσφαιρα. Βέβαια είναι σε άλλο δωμάτιο θα μου πεις. Όπως και να χει, αφού έχουν μπαλκόνι, γιατί δεν τα βγάζει έξω? Νιώθω ότι θα μυρίσουν "κλεισούρα"
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by allysanthe on Wed Dec 07, 2016 1:13 am

@Puertoricana_Hater wrote:Είναι ωραίο να κάνεις αυτό πουα αγαπάς επάγγελμα και μάλιστα μόνος χωρίς να έχεις κανέναν πάνω απ το κεφάλι σου. Αλλά η συγκεκριμένη, όπως και οι περισσότερες, τι ακριβώς έχουν κάνει επάγγελμα; Το να δείχνουν τι (δεν) κάνουν όλη μέρα;

+++++++++++
Το πιο κουλό είναι που της δίνουν και συγχαρητήρια που παράτησε τη δουλειά της.
Δηλαδή τη σήμερον ημέρα η δουλειά των ονείρων μας είναι να τρώμε βλακείες όλη μέρα, να λέμε βλακείες όλη μέρα να τα τραβάμε με μια κάμερα και να τα ποστάρουμε και οκ επειδή κάναμε εντιτινγκ μέχρι το πρωί λιώσαααααμε απ'τη κούραση. Έλεος όμως.
allysanthe

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Wed Dec 07, 2016 1:26 am

@astropeleki wrote:Πραγματικα κι εγω εμεινα σεκος με την ποσοτητα του μπεικον. Ουτε για 7 μεριδες δε χρειαζεται τοσο μπεικον. Κοιτα χλεμπονεζα μου εαν θες να φτιαξεις τη σωστη την καρμποναρα την προστυχη, να δεις τη συνταγη της προβαντινας! Αυτη ξερει.

χαχαχαχαχαχαχα!!! γελασα τοσο πολυ!! θεα εισαι!!! την lol! lol! lol! rofl rofl lmao lmao lmao προστυχη λεει...
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by katerinabns on Wed Dec 07, 2016 12:51 pm

@Lilie wrote:Πάντως ξέρω πως δεν κάνει να απλώνουμε ρούχα μέσα στο σπίτι, γιατί δημιουργείται υγρασία στην ατμόσφαιρα. Βέβαια είναι σε άλλο δωμάτιο θα μου πεις. Όπως και να χει, αφού έχουν μπαλκόνι, γιατί δεν τα βγάζει έξω? Νιώθω ότι θα μυρίσουν "κλεισούρα"

Αν βγάλεις τέτοια εποχή τα ρούχα βράδυ έξω μετά μυρίζουν σαν καπνιστή μπριζόλα, έχει πάρα πολλή κάπνα η αθήνα τα βράδια. Εγώ τα κόβω βόλτες μέχρι να στεγνώσουν, μέσα το βράδυ έξω το πρωί

Και ρε παιδιά γαμώτο η μακαρονάδα με μπέικον και κρέμα γάλακτος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ. Η καρμπονάρα έχει αυγά και δεν έχει κρέμα γάλακτος. Έλεος τσαντίζομαι με την κάθε άσχετη

Πάντως πρέπει να πω ότι μόνο τα δικά της και της αδερφής της τα βλογκμας βλέπω χωρίς skip
katerinabns

Back to top Go down

Post by AlexSof on Wed Dec 07, 2016 12:54 pm

Εβλεπα και εκεινο το χνουδωτο σπιτακι της Τσιλι και μου φαινοταν τοοοσο βρωμικο.Στοιχημα,δεν το εχει πλυνει ποτε και ουτε προκειται!
Πανω στο τραπεζι του σαλονιου μονιμως κουτια απο αδεια αναψυκτικα,η μπωλακια απο φαγητο.Βαριουνται που ζουν και οι δυο...
AlexSof

Back to top Go down

Post by Lilie on Wed Dec 07, 2016 12:58 pm

@katerinabns wrote:
@Lilie wrote:Πάντως ξέρω πως δεν κάνει να απλώνουμε ρούχα μέσα στο σπίτι, γιατί δημιουργείται υγρασία στην ατμόσφαιρα. Βέβαια είναι σε άλλο δωμάτιο θα μου πεις. Όπως και να χει, αφού έχουν μπαλκόνι, γιατί δεν τα βγάζει έξω? Νιώθω ότι θα μυρίσουν "κλεισούρα"

Αν βγάλεις τέτοια εποχή τα ρούχα βράδυ έξω μετά μυρίζουν σαν καπνιστή μπριζόλα, έχει πάρα πολλή κάπνα η αθήνα τα βράδια. Εγώ τα κόβω βόλτες μέχρι να στεγνώσουν, μέσα το βράδυ έξω το πρωί
Τα δικά μου δεν μυρίζουν να σου πω την αληθεια. Φαντάζομαι έχει να κάνει κ με την περιοχή, ή τον όροφο, δεν ξέρω. Σίγουρα όμως ξέρω πως όταν τα έχεις μέσα να στεγνώσουν επιβαρύνουν την ατμόσφαιρα
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Christinaki on Wed Dec 07, 2016 1:02 pm

@katerinabns wrote:

Πραγματικά είναι τραγική η μπόχα της καπνιλας στα προαστια.Αλλα στο κέντρο που μενει αυτή δε νομίζω ότι υπάρχει τόσο πρόβλημα.

Παντως η καρμποναρα εμενα μ'αρεσει χωρίς αυγα.Εφαγα την κανονική καρμποναρα στη Ρωμη πριν κάτι μήνες και αναγουλιασα.
Christinaki
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Λοκέισο : Σανσίτι Άντεργκραουντ

Back to top Go down

Post by Lilie on Wed Dec 07, 2016 1:13 pm

@christinaki πώς και αναγούλοασες? Σου ήρθε αυγουλίλα ξερωγω?
Εγώ δεν αντέχω την κρέμα γάλακτος στα φαγητά ή κ στα γλυκά σαν σαντυγί. Εκτός αν μιλάμε για μικρή ποσότητα που δίνει απλά μια υφή
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by katerinabns on Wed Dec 07, 2016 1:31 pm

@Lilie ισχύει 100% ότι επιβαρύνει την ατμόσφαιρα μέσα στο σπίτι, το καταλαβαίνεις κιόλας ότι μαζεύει υγρασία, αλλά είναι η μόνη λύση. Δεν ξέρω πως είναι στα προάστια αλλά επειδή μένω κέντρο κι εγώ υπάρχει θέμα οπότε το καταλαβαίνω.

Εμένα μαρεσει η αυθεντική καρμπονάρα αλλά οκ αυτά είναι θέμα γούστου. Αλλά όταν κάνεις μια μακαρονάδα σαν αυτή που έκαναν δεν την λες καρμπονάρα, τη λες αλα κρεμ ξερω γω. Είναι σα να κάνεις μια σαλάτα αγγούρι ντομάτα μαρούλι και να την πεις χωριάτικη. Εκεί είναι η ένστασή μου γιατί είμαι λίγο πυροβολημένη με τη μαγειρική
katerinabns

Back to top Go down

Page 6 of 41 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Back to top