Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

NicOoki vol. II (ww re mana Mia gunaikara pour xw gw)

Page 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: NicOoki vol. II (ww re mana Mia gunaikara pour xw gw)

Post by Damsel on Tue Nov 15, 2016 2:04 pm

Εγώ σίγουρα ΔΕ θα ήμουν ούτε ευγενική ούτε πολιτισμένη
Damsel
Admin
Admin

Λοκέισο : Κρύπτονας

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Tue Nov 15, 2016 2:08 pm

Προφανως ρε γκερς
Και εμενα περυσι μου πετςοκοψαν το μαλλι,(ενω ειχα ζητησει ενα ελαφρυ καθαρισμα )και εκλαιγα μια εβδομαδα
Αλλα η συγκεκριμενη,τα θελε και τα παθε
Που πας κυρουλα μου να γινεις απο σκουρα σε ξανθια σε μια μερα;;
Δεν ξερω γκερς,εγω δεν θα θυσιαζα με τιποτα την υγεια των μαλλιων μονο και μονο για να αλλαξω χρωμα
Αφιερωνω και αυτο σε ολες τις ομοιοπαθουσες απο τα απειλητικα ψαλιδια των κομμωτων

cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by KosFai on Tue Nov 15, 2016 2:14 pm

Μην νομίζεις ότι είναι όλοι συνειδητοποιημενοι για το τι μπορεί να συμβεί. Γι αυτό υποτίθεται στα κομμωτήρια υπάρχουν επαγγελματίες οι οποίοι θα σου πουν αν στο κάνω τα μαλλιά θα σου πέσουν. Θες ακόμα να το κάνουμε; και από εκεί και έπειτα είναι δικό σου πρόβλημα.
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Tue Nov 15, 2016 2:15 pm

@KosFai wrote:Μην νομίζεις ότι είναι όλοι συνειδητοποιημενοι για το τι μπορεί να συμβεί. Γι αυτό υποτίθεται στα κομμωτήρια υπάρχουν επαγγελματίες οι οποίοι θα σου πουν αν στο κάνω τα μαλλιά θα σου πέσουν. Θες ακόμα να το κάνουμε; και από εκεί και έπειτα είναι δικό σου πρόβλημα.

+++++++++++++++
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by maria03 on Tue Nov 15, 2016 4:53 pm

Αλλο το να μη σε προειδοποιησει ο κομμωτης ή να κανει κατι τελειως διαφορετικο απο αυτο που ζητησες.Η συγκεκριμενη ομως πηγε να γινει ξανθια μεσα σε μια μερα ενω ηξερε οτι το μαλλι της ηταν ταλαιπωρημενο,τι περιμενε δηλαδη?

maria03

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Tue Nov 15, 2016 4:58 pm

Πανε και καταστρεφουν τα μαλλια τους, καθε λιγους μηνες και αλλο χρωμα, και μετα τους φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο τον εαυτο τους.
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by KosFai on Tue Nov 15, 2016 5:17 pm

Λογικά περίμενε την προειδοποίηση του ειδικού. Αν σου πει ο κομμωτής είμαστε οκ θα το κάνουμε γιατί να περιμένει ότι θα πάθει κάτι τέτοιο;Άλλο να ξέρεις ότι θα ταλαιπωρησεις ακόμα πιο πολύ τα μαλλιά σου και άλλο να μείνεις με μισό μαλλί. Και όταν ακούς τέσσερις ώρες ντεκαπαζ ξέρεις ξεκάθαρα ποιου είναι το λάθος.
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Tue Nov 15, 2016 5:59 pm

Το ντεκαπαζ σε ολο το μαλλι αν εισαι γνωστης η παθων ξερεις πολυ καλα τι συνεπειες εχει... ειδικα αν το μαλλι σου ειναι ηδη κατεστραμμενο... Καθοταν τοσες ωρες με ντεκαπαζ στο κεφαλι... δεν μπορουσε να πει βγαλτο μου? Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβει πως θα της μεινει το μαλλι στο χερι? Κανενα μαλλι δεν αντεχει τοση ωρα ντεκαπαζ... Το πολυ 40 λεπτα και παλι παιζεται αν θα μεινει στο χερι σου... Και η κομμωτρια απαραδεκτη αλλα και η κουκι
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by _Router_ on Tue Nov 15, 2016 6:13 pm

Απο τη στιγμή που ήθελε οπωσδήποτε να γίνει ξανθιά σε μία ημέρς θα έβρισκε κάποιο κομμωτήριο να το κάνει.
_Router_
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Tue Nov 15, 2016 6:37 pm

Το έγραψα και πιο πάνω. Αυτό που λέει 4 ώρες ντεκαπάζ θα εννοεί τη ντεκολορασιόν, μια διαδικασία που αφαιρεί όλες τις χρωστικές που έχει το μαλλί ώστε να το περάσεις όποιο χρώμα βαφής θες. Το έχω κάνει κι εγώ και όντως κάπου τόση ώρα το είχα και μετά περάστηκε η βαφή που ήθελα.
Αν πήγε και είπε στην κομμώτρια ότι θέλει να γίνει ξανθιά και εκείνη δεν της είπε τι συνέπειες μπορεί να έχει, ε, είπαμε... Αλλά δε νομίζω να της είπε ότι ''θα σου μείνει το μαλλί στο χέρι'' και η Νίκη να έκατσε, δεν είναι τόσο χαζή ώστε να το δεχτεί.
Είναι ξεκάθαρο λάθος της κομμώτριας, δεν είμαστε όλοι ειδικοί ώστε να ξέρουμε τι συνέπειες μπορεί να έχουν οι διεργασίες που κάνουν
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by vasiliki_vaso on Tue Nov 15, 2016 6:51 pm

ρε παιδια..διορθωστε με αν κανω λαθος..γιατι θυμαμαι οτι η συγκεκριμενη εχει πει σε βιντεο της οτι ειναι φυσικη ξανθια?μου εχει καρφωθει πολυ εντονα

vasiliki_vaso

Back to top Go down

Post by KosFai on Tue Nov 15, 2016 7:02 pm

@Damsel wrote:Το έγραψα και πιο πάνω. Αυτό που λέει 4 ώρες ντεκαπάζ θα εννοεί τη ντεκολορασιόν, μια διαδικασία που αφαιρεί όλες τις χρωστικές που έχει το μαλλί ώστε να το περάσεις όποιο χρώμα βαφής θες. Το έχω κάνει κι εγώ και όντως κάπου τόση ώρα το είχα και μετά περάστηκε η βαφή που ήθελα.
Αν πήγε και είπε στην κομμώτρια ότι θέλει να γίνει ξανθιά και εκείνη δεν της είπε τι συνέπειες μπορεί να έχει, ε, είπαμε...  Αλλά δε νομίζω να της είπε ότι ''θα σου μείνει το μαλλί στο χέρι'' και η Νίκη να έκατσε, δεν είναι τόσο χαζή ώστε να το δεχτεί.
Είναι ξεκάθαρο λάθος της κομμώτριας, δεν είμαστε όλοι ειδικοί ώστε να ξέρουμε τι συνέπειες μπορεί να έχουν οι διεργασίες που κάνουν
Συμφωνώ έκατο τα εκατό.. Γι αυτό δεν είμαστε γνώστες σε όλα και υπάρχει ο ειδικός σε κάθε τομέα. Για να μας συμβουλεύει. Αν κάποιος δεν σε ενημερώσει για τις αρνητικές συνέπειες δεν φταις εσύ, ξεκάθαρα!την ενημέρωσε πως αυτό που ζητάει γίνεται. Ας της έλεγε γίνεται αλλά θα έχεις τα μισά μαλλιά.
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Nov 15, 2016 7:08 pm

Νομίζω πως ήταν και λίγο λάθος συνεννοηση.. Κατι δεν κατάλαβε η κομμώτρια κάτι δεν κατάλαβε η Κούκι και να το αποτέλεσμα. Απλά κ πάλι επιμένω, αφού ήδη ήξερε ότι το μαλλί της δεν έχει επανέλθει, κακώς πήγε να το ζητήσει εξ αρχής. Και η κομμώτρια απαράδεκτη, που την περνάει όοολη τη διαδικασία και τους κάνει κ ξάσιμο απο πάνω, αλλά και η δικιά μας ό,τι να ναι που δεν αφήνει το μαλλί να ηρεμίσει
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaz on Tue Nov 15, 2016 8:40 pm

Το θέμα "κομμωτές" είναι σκέτη πίκρα. Άπειρες φορές έχω φύγει με τρελά νεύρα από κομμωτήριο. Την καταλαβαίνω απόλυτα. Μάλλον "χάθηκαν" στη μετάφραση

chaz

Back to top Go down

Post by evelynacandy on Tue Nov 15, 2016 8:56 pm

Δεν πας σε κομμωτήριο πρώτη φορά να ζητήσεις κάτι τόσο απαιτητικό και χωρίς να μπορείς να συνεννοηθείς σωστά στη γλώσσα! Πήγαινε να σου πάρουν λίγο τις ουρές, συζήτησε και δες προτού κάνεις μια τόσο μεγάλη και ακριβή αλλαγή.
evelynacandy

Back to top Go down

Post by vissinada on Tue Nov 15, 2016 9:18 pm

@vasiliki_vaso wrote:ρε παιδια..διορθωστε με αν κανω λαθος..γιατι θυμαμαι οτι η συγκεκριμενη εχει πει σε βιντεο της οτι ειναι φυσικη ξανθια?μου εχει καρφωθει πολυ εντονα

εντάξει ξανθιά δηλώνει και η Κώνα, υπάρχει ξανθό και ξανθό...
vissinada
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Ξενιτιά

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by vissinada on Tue Nov 15, 2016 9:30 pm

@evelynacandy wrote:Δεν πας σε κομμωτήριο πρώτη φορά να ζητήσεις κάτι τόσο απαιτητικό και χωρίς να μπορείς να συνεννοηθείς σωστά στη γλώσσα! Πήγαινε να σου πάρουν λίγο τις ουρές, συζήτησε και δες προτού κάνεις μια τόσο μεγάλη και ακριβή αλλαγή.

νόμιζε ότι θα κάνει τέτοιο πράγμα στο μαλλί της και δεν θα είχε απώλειες? πρωτάρα είναι. σε ξένη χώρα που δεν ξέρεις πως δουλεύουν κιόλας. εγώ που είμαι στο εξωτερικό, οι κομμώτριες ισιώνουν μόνο με πρέσα ισιώματος πιστολάκι αυτός ο άγνωστος. πήγα σε κομμωτήριο μια και μοναδική φορά. όταν με ρώτησε "θέλεις να σε λούσω πριν τα κόψουμε?" ε σάστισα. δεν με είχαν ξαναρωτήσει ποτέ, το θεωρούσα δεδομένο. είχα μύτες και μου λέει "γιατί είναι έτσι κουρεμένο το μαλλί σου?" και πανάκριβα χωρίς λόγο. απελπισία.

θυμάμαι παλιά στην κομμώτριά μου έκλειναν ραντεβού μαζί της αμέσως μόλις έκλειναν αεροπορικό εισιτήριο γνωστές της από την Σκανδιναβία. και απορούσα, μέχρι που βγήκα κι εγώ και έζησα από πρώτο χέρι, κομμώτρια εξωτερικού. δεν θέλω να τις μειώσω αλλά δεν δέχομαι να μου κάνει ίσιωμα με πρέσα, σόρυ τα κάνω και μόνη μου έτσι
vissinada
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Ξενιτιά

Back to top Go down

Post by evelynacandy on Tue Nov 15, 2016 9:56 pm

Σε οποιοδήποτε τομέα, ακόμα και σε άλλη πόλη στη χώρα σου να πας, ψάχνεσαι. Πόσο μάλλον αν πας σε μια ξένη χώρα, χωρίς να έχεις ιδέα από τη νοοτροπία ή και το αν ο επαγγελματίας είναι κατάλληλος για αυτό που ζητάς! (και ας μην πούμε για γαλλόφωνο κράτος που δεν τα πάνε καλά με τα αγγλικά....)
evelynacandy

Back to top Go down

Post by ladysavoura on Tue Nov 15, 2016 11:50 pm

@vissinada well said girl.το να έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι τόσο μεγάλες αλλαγές θα γίνουν χωρίς απώλειες στο μαλλί το θεωρώ γελοίο.έχω άπειρα παραδείγματα γυναικών πχ khloe kardashian η οποία έχει ένα σκασμό λεφτά και τους καλύτερους κομμωτές του κόσμου στη διάθεσή της κι όμως την αλλαγή στο χρώμα την έκανε σταδιακά.το έχει πει και η ίδια.κατερίνα καινούργιου.δεν έχει μαλλί απλά το έχει αναφέρει κιόλας ότι όλο είναι τρέσα γτ μικρή από γκάγκανο έγινε σκανδιναβή και φυσικά καραφλή.επίσης το να μην ξέρεις καν τη γλώσσα και να μην έχεις ψάξει/ρωτήσει ξανά και ξανά πριν κάνεις τέτοια αλλαγή το θεωρώ μέγιστη μαμακία.εγώ που το μαλλί μου ήταν καστανό και δεν είχε βαφτεί ποτέ, το έκανα κόκκινο αφού είχα ψάξει τα πάντα σχετικά με τις βαφές και το κομμωτήριο που θα πήγαινα.δεν πήγα στα κουτουρου. αυτονόητα πράγματα.δεν τη λυπάμαι βέβαια.εκτός του ότι η ευθύνη είναι καθαρά δική της εν προκειμένω στο βίντεο έκανε σαν χαζοχαρούμενη, άρα πολύ που την ένοιξε.

ladysavoura

Back to top Go down

Post by KosFai on Tue Nov 15, 2016 11:58 pm

Αφήστε λίγο τις τρίχες και πείτε μου... Γιατί κάνουν με τον αρραβωνιαρη κάθε βράδυ βιντεακι στο ινσταγκραμ με μπεμπεδιστικη φωνή αχουυ χιαγαπω τσυση μουυυ Τσε γωωωωω η πιο ομολφηηη σμουυυτσσσ ελεος κάπου!
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Nov 15, 2016 11:59 pm

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Wed Nov 16, 2016 11:08 am

@KosFai wrote:Αφήστε λίγο τις τρίχες και πείτε μου... Γιατί κάνουν με τον αρραβωνιαρη κάθε βράδυ βιντεακι στο ινσταγκραμ με μπεμπεδιστικη φωνή αχουυ χιαγαπω τσυση μουυυ Τσε γωωωωω η πιο ομολφηηη σμουυυτσσσ ελεος κάπου!

Πωωωωωω ξερω πολλα ζευγαρια ετσι... παλιμπαιδισμος σε ολο του το μεγαλειο!!!! το σιχαινομαι!!!!
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by KosFai on Wed Nov 16, 2016 11:36 am

Εμένα δεν με νοιάζει τι κάνει και πως είναι κάποιος στην προσωπική του ζωή και αν κάνει τέτοια με τον σύντροφό του.δεν καταλαβαίνω όμως γιατί να το κάνεις βίντεο κ να το βάλεις στο ινσταγκραμ...
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by myusername on Wed Nov 16, 2016 11:57 am

Φτιάχνει το μαλλί, πάει της φτιάχνουν το νύχι. Ρε παιδιά δουλεύει αυτή η κοπέλα; ποιος στο καλό, όχι απλά την συντηρεί, αλλά της προσφέρει όλα αυτά τα λούσα;
myusername

Back to top Go down

Page 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics