Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Physician's Formula - έφτασαν!

View previous topic View next topic Go down

Physician's Formula - έφτασαν!

Post by silvering on Tue Oct 11, 2016 3:05 pm

Δεν βρίσκω πού είχε αναφερθεί ότι μια κοπέλα τα είχε δει στα Hondos στη Θεσσαλονίκη, αλλά όντως ήρθαν - τα βρήκα σήμερα στα Hondos Ερμού, δίπλα από τα Essence. 

Εφόσον λοιπόν τα έχουμε εδώ, ανοίγω νέο topic, ώστε να γράφει καθεμία τι έχει δοκιμάσει, τι προτείνει και τι όχι. Δεν έχει τύχει να δοκιμάσω τίποτα, αλλά είχα 2-3 πραγματάκια στη wishlist. Προς το παρόν κρατήθηκα και δεν πήρα. 

Δοκίμασα 6 bronzer, φαίνονται όμορφα, διακριτικά, αλλά κατάλληλα για ανοιχτόχρωμες κυρίως επιδερμίδες. Μου έκανε όμως εντύπωση ότι με το που τα σκούπισα απαλά με χαρτομάντιλο εξαφανίστηκαν από το χέρι μου.

Δεν συγκράτησα όλες τις τιμές. Ενδεικτικά, τα bronzer έχουν € 18,90 (στο iHerb έχουν γύρω στα € 13) και οι παλέτες Strip έχουν € 13,90 (στο iHerb γύρω στα € 10,50). 

Όποια έχει δοκιμάσει, ας μας διαφωτίσει, γιατί φαίνονται πολύ λαχταριστά! 
sceptical makeupmoney lipstick
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Re: Physician's Formula - έφτασαν!

Post by peggy1990 on Tue Oct 11, 2016 3:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] κι εγω εκει τα εντοπισα σημερα!! :p τα μπρονζερ τα εθαψε η λουσυ αλλα κι εγω που τα δοκιμασα στο χερι ηταν πολυυυυ απαλα και καποια ειχαν και εντονο άρωμα κάτι που δε μου αρεσει
peggy1990

Back to top Go down

Post by Mandlen on Tue Oct 11, 2016 3:24 pm

επίσης είδα ότι υπάρχουν κ εδώ: [You must be registered and logged in to see this link.]
Mandlen

Back to top Go down

Post by silvering on Tue Oct 11, 2016 3:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Το ότι ήταν απαλά (και στην υφή και στην απόδοση) μου άρεσε πολύ, αλλά νομίζω ότι δεν έχουν διάρκεια, οπότε είναι δώρον άδωρον - εκτός αν "κολλάνε" πάνω στο foundation και βελτιώνεται έτσι η κατάσταση. Πάντως, τα χρώματα μου φάνηκαν απίστευτα! Επίσης, έβαλα στο μάτι και ένα foundation, αλλά δεν ήθελα να πάρω κάτι πριν κοιτάξω για reviews. Ελπίζω να μας πουν τα άλλα κοριτσούδια, αν έχουν δοκιμάσει. 

[You must be registered and logged in to see this link.] Το Beauty AZ μάλλον έχει καλύτερες τιμές - εκτός αν τις συγκράτησα λάθος.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Tue Oct 11, 2016 3:52 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] εγω είμαι πιο μελαχρινή οποτε αυτα δε θα μου κανουν.επισης ειμαι αλλεργικη σε διάφορα οποτε φοβαμαι το τοσο αρωμα. Κι εγω κατι τετοιο λεω να πατω η τη bb cream
peggy1990

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Tue Oct 11, 2016 10:02 pm

Παει παιδια δε θα εχουμε να φαμε σε λιγο.Θα τρωμε μπρονζερ και σκιες.
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Tue Oct 11, 2016 10:08 pm

Αυτό φοβάμαι [You must be registered and logged in to see this link.]... Κι έκανα σήμερα διακανονισμό για το μεταπτυχιακό. Στο τέλος θα τους δώσω ρουζ και σκιές αντί πληρωμής. Razz
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Tue Oct 11, 2016 10:10 pm

αχαχαχαχα! Δε μας βλεπω καλα σας λεω.Αραγε οι σκιες απο P.F. αξιζουν?Ειδα κατι παλετουλες στο beauty az που μου μιλησανε Razz
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by katerinabns on Fri Oct 14, 2016 9:49 pm

Πάντως ρε κορίτσια οι συσκευασίες τους είναι ένα όνειρο. Κανονικά αυτά τα πολύ girly δε με τρελαίνουν αλλά ήταν πανέμορφες. Είδικά ένα concealer λάμψης που είδα ήταν σα στολίδι
katerinabns

Back to top Go down

Post by silvering on Tue Oct 25, 2016 1:36 am

Κορίτσια, άκυρη για μένα η αγορά τελικά. Ήθελα bronzer, αλλά έχουν όλα ταλκ. Ίσως δοκιμάσω κάτι άλλο, αλλά σίγουρα όχι πούδρες, bronzer, ρουζ, highlighter και τα συναφή.

EDIT: Με ενημερώνουν από το το control (aka [You must be registered and logged in to see this link.]) ότι υπάρχουν και προϊόντα χωρίς ταλκ, όπως η πούδρα Mineral Wear, αλλά δεν την είδα στο σταντ. Άμα βρείτε και bronzer χωρίς ταλκ, βάλτε μια φωνή. Razz
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics