Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Revolution Palettes

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Revolution Palettes

Post by egweimaiedw on Fri Oct 14, 2016 1:11 pm

@viki η youtuber το ειπε οτι πηγε στα hondos στην ομονοια!!! το καλο ειναι οτι εφεραν νεες παλετες. το κακο ειναι οτι εξαφανιζονται σε κλασματα του δευτερολεπτου! Razz ενταξει σιγουρα θα τις ανανεωσουν! για να μπηκαν στην διαδικασια να τις αυξησουν σημαινει οτι θα ανανεωσουν την συλλογη.
η rimmel ειναι λιγους μηνες στα hondos και κανουν σχετικα γρηγορη ανανεωση οταν τελειωνει κατι

το θεμα ειναι να πας μερα που θα εχουν νεα παραλαβη! σαν τα h&m. που για να βρω το beauty blender τους, πηγα τυχαια μια μερα και μολις τους τα ειχαν φερει (τα τοποθετουσαν στα ραφια οταν πηγα εγω) και αρπαξα ενα πριν προλαβουν να εξαφανιστουν
βεβαια το μετανιωνω που δεν αρπαξα και ενα δευτερο γιατι τωρα δεν τα βρισκω πουθενα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Oct 14, 2016 1:24 pm

@viki
https://www.youtube.com/watch?v=nUABT5r7gW4

να το! λεει "ομονοια πηγα"
τι στο καλο;;; τοσο γρηγορα εξαφανιστηκαν;;;
αυτη δεν την βλεπω. ειχα πετυχει το βιντεο της τυχαια και για να το ξαναβρω παλι, μου πηρε λιγη ωρα
εψαξα το ιστορικο μου! σκεφτηκα μηπως ειπε για αλλο hondos και σου ειπα βλακειες! αλλα και αυτη στην ομονοια πηγε! λογικα εφεραν καινουργιες παλετες αλλα εξαντληθηκαν! αυτη που δειχνει στο βιντεο οταν ειχα παει εγω που ειχαν φερει την πρωτη παραγγελια απο revolution δεν υπηρχε! λογικα στις επομενες παραγγελιες προσθεσαν κι αλλες παλετες! αλλα αυτη η παλετα δεν υπηρχε οταν πρωτοηρθε η revolution στην Ελλαδα
σιγουρα εχουν φερει καινουργια κομματια!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Fri Oct 14, 2016 1:37 pm

@egweimaiedw
μάλλον ναι, πήγαν την προηγούμενη εβδομάδα και προχθές.
το σταντ που είδα προχθές δεν είχε ανανεωθεί. είχαν εξαφανιστεί ακόμα περισσότερα.
ίσως αυτή το είδε αρχές σεπτέμβρη και μπορεί να είχε κι άλλα προϊόντα.
αλλά ακόμα δεν το ανανέωσαν το σταντ. Sad

viki

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Oct 14, 2016 2:01 pm

αυτο σου λεω! εγω ειχα παει αρχες σεπτεμβρη οπου πρωτοηρθε η revolution. ειχα παει οταν εφεραν τις πρωτες παραγγελιες. λογικα τις τελευταιες εβδομαδες εφεραν καινουργια πραγματα! αρχες σεπτεμβρη δεν υπηρχε τετοια παλετα! εγω οταν ειχα παει, επειδη ειχε πρωτοερθει η εταιρια δεν ειχε εξαντληθει τιποτα! ηταν γυρω στις 16 παλετες και τις ειδα μια προς μια! ειχε και tester η καθε παλετα! ειχα παει στις πολυ αρχες οπου δεν ειχε εξαντληθει τιποτα ακομα!

μετα μια αλλη φορα οταν ξανα πηγα ειχαν εξαντληθει οι παλετες με τα ρουζ, αλλα παλι τις ειδα μια προς μια και πουθενα δεν υπηρχε η παλετα που εδειξε η youtuber. λογικα τα hondos ανανεωσαν τις παλετες και εφεραν και καποια καινουργια κομματια

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Fri Oct 14, 2016 2:12 pm

@egweimaiedw ααα μακάρι να τη φέρουν θα τρελαθώ pale
και εγώ πήγα και δεν είχε τη παλέτα με τα ρουζ και highlight που ήθελα. Αυτή που έχει και η toothfairy εννοώ. Μα τι θα γίνει? Θα κατασκηνώσω στα hondos της Ομόνοιας Razz
Πέρα από τη πλάκα δεν γίνεται να μαθαίνουμε κάπως πότε κάνουν νέες παραλαβές για να μη πηγαίνουμε τσάμπα?

chaotic

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Oct 14, 2016 3:18 pm

@chaotic αυτη που εχει η toothfairy ηταν απο τις πρωτες που ειχαν ερθει. οταν ειχα παει αρχες σεπτεμβριου υπηρχε κανονικα!
αλλα την 2η φορα που πηγα ειχαν εξαφανιστει ολες οσες ειχαν σχεση με ρουζ και highliters. τι φαση;;;; τοσο πολυ σας αρεσουν;; Razz

εγω νομιζα οτι οι παλετες με τις σκιες θα εξαφανιζοντουσταν

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Fri Oct 14, 2016 3:26 pm

@egweimaiedw
εγώ από τότε που την είχε δείξει στο βίντεο της ήθελα να την αγοράσω αλλά δεν έμπαινα στο κόπο γιατί δεν ήξερα αν όντως άξιζε Razz
και εννοείται ότι θέλω να δοκιμάσω και τις παλέτες με τις σκιές απλά είμαι καλυμμένη προς το παρόν με αυτές που έχω. Βέβαια αν έφερναν την άλλη που ρώτησα δεν θα υπήρχε καμιά αμφιβολία αν τη χρειαζόμουν ή όχι χαχα Razz
Εσύ προτείνεις κάτι άλλο από revolution?

chaotic

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Oct 14, 2016 3:54 pm

@chaotic εγω πηρα μια παλετα με σκιες και μια με correctorες! αυτη με τους correctorες σε κρεμωδη υφη ειναι πολυ καληηηη!!! σε εμενα κανει πολυ καλη δουλεια!
απο σκιες αξιζουν οι παλετες, αν και θα με ενδιεφεραν κυριως οι παλετες που ειναι dupe για την chocolate bar σειρα της too faced
ή αυτη που ειναι dupe για την naked 2. η iconic 2 της revolution. την εχει μια φιλη μου εδω και ενα χρονο και την εχει σκαψει σχεδον! την λατρευει! θελω και εγω να την παρω αλλα οταν πηγα ειχαν φερει απο iconic μονο την iconic 3, matte και μια αλλη
οποτε συμβιβαστηκα με την flawless 32 shadows matte! μου αρεσει πολυ η αποδοση των σκιων! επισης μου αρεσε το γεγονος οτι για παλετα 32 σκιων δεν εβαλαν μεγαλο μεγεθος στις σκιες! το βρισκω πολυ λογικο γιατι αν ειχαν μεγεθος οσο πχ μια σκια της makeup geek δεν θα επιανες ποτε πατο στις σκιες

εχω ακουσει καλα λογια και για τα μεμονωμενα highlighter τους αλλα δεν τα εχουν φερει στην ελλαδα. μονο παλετες εχουν φερει. αν αναπτυξουν την συλλογη, σιγουρα θα δοκιμασω ενα highlighter απο την εταιρια
επιπλεον οι παλετες για contouring φανηκαν πολυ ωραιες. εχω ηδη 2 παλετες για contour οποτε δεν αγορασα παλετα απο την revolution. αλλα εχει να επιλεξεις! ειχε contour palette σε light ή light/medium ή medium/dark για να επιλεξεις αποχρωση

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peaacecool on Mon Oct 17, 2016 1:45 am

@katerinabns με συγχωρείς για την καθυστέρηση στην απάντηση, αλλά λόγω δουλειάς αμέλησα να τσεκάρω το φόρουμ... λοιπόν ναι, την παλέτα με τις πούδρες λέω! Από διάρκεια, έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη... μένουν σίγουρα ένα 8ωρο χωρίς να πάθουν τίποτα! και δε χρησιμοποιώ και primer! Και η ανάμειξή τους θεωρώ είναι πολύ καλή! Γενικά βοηθάνε και οι αποχρώσεις σε αυτό, είναι μεν έντονες σε απόδοση, αλλά σίγουρα μπορείς να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα εύκολα!

Ωστόσο μια φίλη μου, μου είπε ότι ενδεχομένως να έχουν βγάλει και κάποια πιο ανανεωμένη έκδοση της παλέτας, με διαφορετικές αποχρώσεις...είχε αυτή την εντύπωση... Εγώ πάντως τη γνωστή έχω, που θεωρείται dupe της παλέτας από Anastasia...

peaacecool

Back to top Go down

Post by katerinabns on Mon Oct 17, 2016 2:23 am

@peaacecool Καλέ τι συγνώμη ζητάς? Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Οι αποχρώσεις απ όσο τις είδα είναι πραγματικα πολύ ωραίες. Μάλλον τελικά θα προσανατολιστω σε ενα contour stick απο catrice που έχω δει για κρεμώδες και αυτή την παλέττα για σεταρισμα γιατί και οι ανοιχτές πουδρες είναι πολύ ωραίες.

katerinabns

Back to top Go down

Post by peaacecool on Thu Oct 27, 2016 6:11 pm

@katerinabns Θα ήθελα και γω να δοκιμάσω κάτι κρεμώδες, για πιο σταθερό αποτέλεσμα, αλλά με τη λιπαρή μου επιδερμίδα, φοβάμαι μήπως δε στρώσει καλά στο δέρμα μου... :/

peaacecool

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Oct 31, 2016 2:28 pm

τελικα μαθαμε αν εφεραν νεες παλετες απο revolution?? και αν ναι, ποιες παλετες εφεραν;; εχει παει καποια στα hondos στην ομονοια;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Tue Nov 08, 2016 10:24 pm

στα χόντος της ομόνοιας υπάρχουν οι εξής παλέτες σε στοκ ακόμα:

σκιές:
Fortune Favours The Brave with Britishbeautyblogger
Ultra 32 Shade Eyeshadow Palette - Mermaids Forever
Ultra 32 Shade Eyeshadow Palette - Flawless
Essential Mattes 2
Welcome to the Pleasuredome
Essential Shimmers
Day to night

από ρουζ/κουντουρ/χάιλαητ/κορεκτορες
Golden sugar
Golden sugar 2
Sugar and Spice
Hot spice
Radiant lights
Ultra contour
Ultra base corrector
Ultra cream contour
Ultra cover and conceal

αυτά θυμάμαι τα είχε και σε 6-10 παλέτες το καθένα

viki

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Nov 10, 2016 9:47 pm

@chaotic wrote:@egweimaiedw ναι είναι πολύ ιδιαίτερη I love you  ειδικά αν τα χρώματα είναι όντως όπως τα swatches στις φωτός rabbit https://www.tambeauty.com/Images/Models/Original/1333-3.jpg
στείλε στείλε να μάθουμε bounce

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ????? ΧΑΝΕΙΣ ΦΟΒΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ! με βαση τα λεγομενα της viki, επιτελους εφεραν αυτη την παλετα στα hondos! πηγα σημερα με μια επιφυλαξη γιατι λεω "οκ θα την εχουν κατασπαραξει", αλλα υπαρχει ακομα! τρεξε να την παρεις! εχει 5-6 παλετες ακομα! δεν εχει τεστερ δυστυχως! βασικα μονο 3 παλετες δεν ειχαν τεστερ, και απο οτι καταλαβα ειναι αυτες που εφεραν πιο προσφατα, οποτε ισως ακομα δεν εχουν φτιαξει τα τεστερ τους

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Nov 10, 2016 9:48 pm

δηλωνω ερωτευμενη να ξερετε! και πρεπει να σταματησω να αγοραζω παλετες.... κανονικα δεν θα την αγορασα αλλα οκ ειναι σε καλες τιμες! η συγκεκριμενη ηταν η πιο ακριβη (λογικα επειδη ειναι πιο γνωστη απο τις υπολοιπες) στα 18,90ευρω

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Fri Nov 11, 2016 2:01 am

@egweimaiedw
αχ θεε μου!
μου βγάλε στο email μου ότι έγραψε κάποιος σε αυτό το τοπικ και είχα μια απερίγραπτη χαρά μπας και ήσουν εσύ γιατί παρακολουθώ τι λες και περίμενα πως και πως για τη παλέτα!
μα όντως τώρα? πωω πρέπει να τρέξω αν δεν την έχουν θα βάλω τα κλάμματα Razz
πεςςςς μουυυυυυ πως ειναι σε αποδοση κλπ What a Face τελεια οπως φαινεται?
Επίσης για το water primer της smashbox, μπορείς να το βάλεις και μετά σαν setting spray? ή λέω βλακείες?
όντως πολύ καλές τιμές cheers

chaotic

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Nov 11, 2016 6:09 pm

@chaotic ακομα δεν εχω παιξει πολυ μαζι της γιατι ετρεχα και στο bazaar Razz
παντως απο οσες ειδα οτι εχει εκει, νομιζω αυτη ειναι που αξιζει πιο πολυ απο revolution! για το water primer απο smashbox, εχω να σου πω οτι ακομα δεν το εχω αγορασει! πηγα απλα για να μαθω τιμες (εχω και μια χριστουγεννιατικη παλετα απο too faced να παρω, οποτε πρεπει να το βαλω σε αναμονη)
θα το παρω λογικα σε 2-3 εβδομαδες. εχω δει σε βιντεο απο αμερικανες youtubers να το χρησιμοποιουν σαν setting spray
αλλα εγω θα το παρω για primer Razz γενικα εχω παρατηρησει οτι εχω 2 primers σε κρεμωδη μορφη και οτι δεν τα χρησιμοποιω γιατι βαριεμαι να τα απλωσω! ενω το fix+ απο mac το βαζω συνεχεια ως setting spray!
γι αυτο αποφασισα να βαλω στην wishlist το water primer (+ εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο διαφορες youtubers!!!)
το ανεφερε και η σαμαρα στο βιντεο της αν θες να πας να δεις μια αποψη Wink

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Fri Nov 11, 2016 7:19 pm

@egweimaiedw
ούτε εγώ σήμερα πρόλαβα να πάω στα Hondos της Ομόνοιας pale αλλά θα πάω αύριο σίγουρα!
για τη παλέτα είδα ξένες youtubers και λέγαν σχετικά καλά λόγια, ότι είναι κάποιες αποχρώσεις που δεν γράφουν τέλεια αλλά γενικά αξίζει για τα πολλά look που μπορείς να κάνεις I love you
μακάρι να έχει μείνει μία για εμένα rabbit  
και εγώ τελευταία χρειάζομαι primer (όλο κάτι χρειάζομαι χαχα) και σκεφτόμουν να πάρω της rimmel αλλά αφού με την έκπτωση τα smashbox έχουν τόσο καλή τιμή και μεγάλη ποσότητα νομίζω θα προτιμήσω και εγώ το νεράκι Smile  και ναι το είχα δει και εγώ από το σναπτσατ της σαμαρά που έδειχνε τι χρησιμοποιεί καθημερινά για τη βάση της και είχα ζηλέψει Razz

chaotic

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Nov 11, 2016 7:40 pm

@chaotic ε ενταξει! αν εισαι αναμεσα σε αυτο απο rimmel και στο water primer απο smashbox, εννοειτε να προτιμησεις το water primer!!! σιγουρα θα κανει πολυ μα πολυ καλυτερη δουλεια!!!

καλε πολυ κομπλε τιμες! Shocked ειδικα με τις εκπτωσεις! εντωμεταξυ εγω ειχα μπει στα sephora της αμερικης και σε δολλαρια μου εδειχνε κατι απιστευτα μεγαλες τιμες! ειπα να μπω στα sephora της γερμανιας για να δω στο περιπου σε ευρω, ποσο κυκλοφορουν τα προιοντα της smashbox στην ευρωπη και εκει οι τιμες σου εβγαζαν τα ματια!
το primer νομιζω το ειχε 40-45ευρω Shocked Shocked καμια σχεση με εμας που η αρχικη ειναι 30ευρω! γι αυτο εγω κοιτουσα περιεργα την πωλητρια....

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by crusty on Fri Nov 11, 2016 11:30 pm

Στο Χαλανδρι που πηγα σημερα παντως ειχε πολλες.

crusty

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics