Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Revolution Palettes

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Revolution Palettes

Post by peaacecool on Mon Oct 03, 2016 4:47 pm

Επειδή έχει γίνει πολύς ντόρος και επειδή με έχουν ψήσει να δοκιμάσω την παλέτα για contour και κάποια από τις παλέτες σκιών... ποιά είναι η γνώμη σας; Έμαθα ότι τις βρίσκουμε στα Hondos της Ομόνοιας... ξέρουμε κάποιο άλλο φυσικό κατάστημα πώλησης; Διαφωτίστε με παρακαλώ!!!
Ευχαριστώ πολύ! Very Happy

peaacecool

Back to top Go down

Re: Revolution Palettes

Post by fairy88 on Mon Oct 03, 2016 5:08 pm

Στα Χόντος τις Ομόνοιας τις έχει σίγουρα σε ένα μικρό σταντάκι στο βάθος, κοντά στα essence (οι πωλήτριες βέβαια μου είπαν ότι δεν έχουν τέτοια εταιρεία- ευτυχώς που είχα διαβάσει φόρουμ και δεν υποχώρησα-).
Πήγα να τσεκάρω την προηγούμενη βδομάδα μηπως αγοράσω κάποια αλλά ήταν όλες σε κλειστά χάρτινα μαύρα κουτιά, όπου δεν φαινόντουσαν καν οι αποχρώσεις ή το μέγεθος των προιόντων και χωρίς τέστερ. Μονο σe 1-2 που είχαν διάφανο καπάκι μπορούσες έστω να δεις τις αποχρώσεις.
Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτες αυτες τις συνθήκες για φυσικό κατάστημα, το να μην μπορώ δηλαδή να δω το προιόν ή να το ακουμπήσω και έτσι έφυγα και δεν πήρα τίποτα προς το παρόν.
Από το φόρουμ διάβασα από κάποια κοπέλα ότι έχει Revolution και στον Πειραιά. Επίσης κάπου είχε γράψει η @egweimaiedw μια πολυ καλή κριτική για μια παλέτα 32 σκιών που πήρε προσφατα από την εταιρεία.

fairy88

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Oct 03, 2016 10:20 pm

@fairy88 τι λες τωρα;;;;;;;;;; :O οντως;;;; εγω οταν ειχα παει (πριν 2 εβδομαδες) το καταστημα τους στην ομονοια ειχε tester σε καθε παλετα και μαλιστα τα κοιταξα 1-1 τα tester γιατι ηθελα να δω γενικα τις παλετες και να κανω swatches
εγω πηρα την corrector palette και την flawless 32 matte shadows!

@peaacecool ειδα και τις contour παλετες και μου αρεσαν, αλλα εχω αγορασει την contour palette της sleek και δεν ηθελα να ξοδεψω κι αλλα λεφτα για παρομοια παλετα. μου αρεσε το γεγονος οτι ειχαν να επιλεξεις σε light ή medium ή dark αποχρωση! εγω λεω να πας να κανεις swatches!!! ελπιζω να εχει λυθει το προβλημα με τα tester :/

πριν παω στην ομονοια τους ρωτησα στο fb σε ποια καταστηματα υπαρχει η revolution και μου ειπαν "Προς το παρόν θα τα βρείτε στα Hondos Center Ομόνοια, Γλυφάδα, Τσαμαδού (Πειραιάς), Ηράκλειο, Αίγιο, Σαντορίνη, Καρδίτσα, Κατερίνη, Μυτιλήνη & Σέρρες. Σύντομα θα τοποθετηθούν σε περισσότερα καταστήματα. Ευχαριστούμε!"

δεν ξερω αν προλαβαν να την τοποθετησουν και σε αλλα καταστηματα τους, αλλα σε αυτα υπαρχει σιγουρα! ^

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Mon Oct 03, 2016 10:30 pm

Ναι λογικα απο εμενα θα το ειδες γιατι πηγα στα Hondos του Πειραια την Παρασκευη.Ειδα το stand της Revolution ήταν κοντα σε αυτο της radiant αν θυμαμαι καλα. Και ηταν ακριβως ετσι οπως το περιεγραψες κι εσυ.Δεν ειχε να δεις κανενα tester.

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peaacecool on Mon Oct 03, 2016 11:44 pm

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα πάω να τσεκάρω και ελπίζω και γω να υπάρχουν tester, γιατί πολύ άχτι τις έχω! :Ρ Ωστόσο είμαι και νέα στον κόσμο των forum, οπότε ελπίζω να το δείτε αυτό το μήνυμα!!!

peaacecool

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Oct 04, 2016 3:31 pm

@peaacecool wrote:Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα πάω να τσεκάρω και ελπίζω και γω να υπάρχουν tester, γιατί πολύ άχτι τις έχω! :Ρ Ωστόσο είμαι και νέα στον κόσμο των forum, οπότε ελπίζω να το δείτε αυτό το μήνυμα!!!

παντως αν δεν βρεις tester, πες τους "μια φιλη μου ηρθε πριν 2 εβδομαδες και μου ειπε οτι υπηρχε tester για καθε παλετα". αναγκαστικα αν τους κανεις παραπονα και πεις κατι τετοιο, θα φερουν tester.... δεν μπορουν να εξαφανιζουν ετσι τα tester μιας εταιριας

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Tue Oct 04, 2016 3:36 pm

@egweimaiedw Θα τους το πω και εγω που πήγα να ψωνίσω με χαρά και έφυγα άπραγη μόλις είδα τα μαύρα χαρτινα κλειστά κουτια. Razz Εν τω μεταξύ πήγα για την iconic 3 στην οποία λόγω διαφανης συσκευασίας μπορούσα τουλάχιστον να δω τα χρώματα (σε αντίθεση με τις άλλες παλέτες τους) αλλά δεν την πήρα γιατί με εκνεύρισε ο τρόπος που είχαν τα προιόντα χωρίς τέστερ και το ότι οι πωλήτριες δεν ήξεραν καν την συγκεκριμένη εταιρεια και μου είπαν ότι δεν την έχουν.

fairy88

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Oct 04, 2016 3:49 pm

@fairy88 εγω με το που τους ειπα revolution μου εδειξαν που την εχουν. παιζει να επεσες σε ασχετες!

για οποια ενδιαφερεται ειναι διπλα απο tommy g και essence

η iconic 3 παντως μου φανηκε πολυ ομορφη! και η αντιστοιχη matte! αλλα εγω θελω την iconic 2 που ειναι dupe για την naked 2 :/
τις σοκολατενιες θα τις φερουν;;; που ειναι dupe της σειρας chocolate bar της too faced

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peaacecool on Tue Oct 04, 2016 3:51 pm

@fairy88 καλά.... αυτό με τις πωλήτριες το έχω πάθει και εγώ, και μάλιστα στα Sephora της Ερμού, όταν πήγα να ρωτήσω για τις Sleek... με κοιτούσε σαν να της μίλησα Κινέζικα και μάλιστα ένιωσα ένα βλέμμα του τύπου: "μα καλά, τι βλακείες είναι αυτές που ζητάς σ'ένα τέτοιο κατάστημα;" Απαράδεκτο! και προσφέρονται να σε βοηθήσουν κιόλας!!

*Να σημειωθεί πως δεν ήταν αισθητικός κάποιας συγκεκριμένης εταιρείας... απλά υπάλληλος των Sephora!

peaacecool

Back to top Go down

Post by katerinabns on Wed Oct 05, 2016 1:11 am

Κορίτσια έχω πάει δύο φορές αυτές τις μέρες στο χοτοσετερ της ομόνοιας και μάλιστα η μία φορά ήταν σήμερα. Έχει κανονικά tester.

Κι εγώ ψήνω αυτή για το κοντουρι αλλά μου φάνηκαν λίγο ζεστά τα χρώματα στο swatch που έκανα

katerinabns

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Oct 05, 2016 12:33 pm

ισως ειχαν βρωμιστει και τα ειχαν βγαλει να τα καθαρισουν για μια μερα.... γι αυτο η @fairy88 την μερα που πηγε δεν βρηκε tester

@katerinabns και η παλετα με τις light αποχρωσεις;;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by katerinabns on Thu Oct 06, 2016 12:17 am

@egweimaiedw μου φάνηκε ότι αυτή με τις light τα χρώματα για κοντουρι ήταν πολύ ανοιχτά. Δεν ξέρω θα ξαναπάω μάλλον κάποια στιγμή να τα δω πιο καλά. Φέτος θέλω οπωσδήποτε κάτι σε κρεμώδη μορφή. Ψήνω και το master contour που είπε καλά λόγια το μικρό Χριστινάκι αλλά απ την άλλη οι παλέτες προσφέρουν πιο πολλές επιλογές

katerinabns

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Oct 06, 2016 1:12 pm

@katerinabns η sleek contour kit palette? και εκει εχεις να διαλεξεις αναμεσα σε light- medium- dark και ειναι σε κρεμωδη μορφη

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by amanagla on Fri Oct 07, 2016 2:34 am

Μία αγαπημένη εταιρία! Δεν έτυχε ακόμα να ψωνίσω από hondos center, αλλά έχω κάνει πολλές παραγγελίες από το επίσημο ηλεκτρονικό τους κατάστημα στην Αγγλία. Οι παλέττες ειδικά είναι καταπληκτικές!! Το κιτ για το contouring με τις πούδρες το έχω λατρέψει, και μάλιστα είναι dupe για το ABH I love you

amanagla

Back to top Go down

Post by katerinabns on Sat Oct 08, 2016 10:38 am

@egweimaiedw ναι το έχω σκεφτεί κ αυτό απλα θα θελα να μπορω να το κάνω swatch πανω μου να δω τη σύνθεσή του. Θα σχήμα και το σετ με τος πουδρες για contouring που λέει η @amanagla αλλά φοβάσαι οτι δε θα μπορω να τις δούλεψε καλά γτ το προσωπο μου είναι μεικτό το χειμωνα και έχω ξηρότητα σε κάποια σημεία

katerinabns

Back to top Go down

Post by peaacecool on Tue Oct 11, 2016 12:59 am

κορίτσια πήρα τελικά την παλέτα για contour και πραγματικά, την έχω λατρέψει!! θεωρώ ότι αξίζει φουλ και μάλιστα οι αποχρώσεις μου ταίριαξαν γάντι -θεωρούμαι ανοιχτόχρωμη- απλά θέλει ελαφρύ χέρι γιατί η χρωματική απόδοση είναι βαρβάτη! :Ρ

peaacecool

Back to top Go down

Post by chaotic on Tue Oct 11, 2016 9:54 am

https://www.tambeauty.com/en/Makeup-Revolution-Fortune-Favours-The-Brave-with-Britishbeautyblogger/m-1333.aspx\
Koρίτσια ξέρουμε αν έχουν φέρει και αυτή τη παλέτα? ή πολλά θέλω? Razz

chaotic

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Oct 11, 2016 11:32 am

@chaotic αυτη δεν την εχουν φερει ακομα -.- αλλα θελω πολυ να την φερουννννν!!!!!!! <3 λες να τους στειλουμε μνυμα να ρωτησουμε αν θα την φερουν;; στο fb μου απαντανε οποτε τους ρωταω κατι

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Tue Oct 11, 2016 3:09 pm

@egweimaiedw ναι είναι πολύ ιδιαίτερη I love you ειδικά αν τα χρώματα είναι όντως όπως τα swatches στις φωτός rabbit https://www.tambeauty.com/Images/Models/Original/1333-3.jpg
στείλε στείλε να μάθουμε bounce

chaotic

Back to top Go down

Post by katerinabns on Tue Oct 11, 2016 3:32 pm

@peaacecool αυτή με τις πούδρες λες? Μεγεια!! Να τη χαρείς! Για πες μου λίγο τι λέει από διάρκεια? Και το blending είναι εύκολο?

katerinabns

Back to top Go down

Post by viki on Wed Oct 12, 2016 11:48 am

εγώ που πήγα πριν μια εβδομάδα πάντως στο χοντος σέντερ της ομόνοιας είχαν μεν τέστερ αλλά δεν είχαν την sugar and spice blush palette και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ πάνω από το τέστερ του. ήταν το μοναδικό που είχε εξαντληθεί.

θα πάω και σήμερα και θα σας κάνω απντέιτ

viki

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Oct 12, 2016 5:27 pm

@chaotic μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν αν θα την φερουν, αλλα οτι θα στειλουν στο αρμοδιο τμημα

@viki ειδα απο μια youtuber οτι εφεραν καινουργιες παλετες στην ομονοια! αν περασεις απο εκει κανε μας updateeeeeeeee!!!!!!!! αυτη η youtuber αγορασε μια παλετα με 3 highliters. τετοιες παλετες δεν ειχαν φερει οταν εγω ειχα παει!!!!!!!!

αν εχουν φερει αυτη πες το μας, για να τσιριξουμε απο χαρα με την chaotic <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Wed Oct 12, 2016 5:28 pm

@egweimaiedw κι ότι καθυστερούσα κιόλας να πάω.
έφυγα ήδη!
το βράδυ θα κάνω update. ελπίζω να έχει μείνει τίποτα, μην πάω τσάμπα πάλι! Sad

viki

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Oct 12, 2016 11:21 pm

@viki περιμενουμε νεα σου!!!! καλες αγορες!!! ελπιζω να βρεις οσα θες! <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Thu Oct 13, 2016 12:22 pm

@egweimaiedw wrote:@viki περιμενουμε νεα σου!!!! καλες αγορες!!! ελπιζω να βρεις οσα θες! <3

ΚΛΑΙΝ!
πήγα στα χόντος της ομόνοιας και δε είχε παλέτα ούτε για δείγμα.
είχαν μείνει πάρα πολύ λίγες και δεν ήξεραν να μου απαντήσουν αν θα ξαναφέρουν.
δεν είχαν πάντως κάτι καινούριο από την προηγούμενη φορά.

viki

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics