Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Smashbox/ABH

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Smashbox/ABH

Post by chaotic on Tue Sep 20, 2016 3:54 pm

Είδα στο snapchat γνωστής γκουρούνας ότι ήρθε η smashbox cosmetics στην Ελλάδα cat
Καμιά άποψη για αυτά τα προιόντα? Βλέπω πολλά βιντεάκια στο instagram που τα χρησιμοποιούν makeup artists πάντως.

Επίσης άλλο άκυρο που δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Είχε σχολιάσει μία κοπέλα κάτω από ένα βίντεο ότι της είπαν στα Sephora ότι το 2017 θα φέρουν όλη τη συλλογής της Anastasia Beverly Hills cyclops Ελπίζω να ισχύει για να αγοράσω την Modern Renaissance Palette που είναι έρωτας I love you

chaotic

Back to top Go down

Re: Smashbox/ABH

Post by fairy88 on Tue Sep 20, 2016 4:43 pm

Για smachbox δεν ξέρω, αναμένω και εγώ απαντήσεις.

Αυτό με τα anastasia πόσο θα ενθουσιαστώ αν ισχύει! Την παλέτα την ερωτεύτηκα με το που την είδα και παίζει να είναι από τα ελάχιστα προιόντα που δεν έχω ακούσει αρνητική κριτική από κανέναν. Αν έρθει την έχω πάρει από την πρώτη μέρα.
Είχες δει να το αναφέρουν τα σεφορά ότι θα τα φέρουν μέσα στο 2017; Γιατί εγω είχα δεί μόνο να γράφουν κάτω από σχόλιο κοπέλας που ελεγε ότι θα ήθελε να έρθει αυτή η μάρκα "υπομονή..."

fairy88

Back to top Go down

Post by what???? on Tue Sep 20, 2016 5:17 pm

στο instagram του marie claire αναφερει για smashbox οτι θα ερθει το Νοεμβρη. Rolling Eyes

what????

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Sep 20, 2016 9:16 pm

ναι η smashbox εχει ερθει στην Ελλαδα!!!!

girlsssssss δεν ηθελα να σας απογοητευσω.... αλλα εχετε ακουσει που μας λενε υπομονη και οτι θα φερουν και αλλες νεες εταιριες στα sephora.... ακουγεται για kat von d και ABH πολυ εντονα.... μια φιλη μου δουλευει στα sephora και την εβαλα να ψαρεψει.... της ειπαν να περιμενει μεχρι τελος του ετους :/ ηλπιζα μηπως το αλλαζαν και εφερναν πιο νωρις τις νεες εταιριες, αλλα για να λες και εσυ οτι αρχες του 2017 θα μαθουμε...... τοτε πρεπει να κανουμε υπομονη :/

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Thu Sep 22, 2016 2:33 pm

Κορίτσια το είχα δει κάτω από ένα βίντεο της Girlicious (ασχολίαστο) που έδειχνε τη παλέτα της ABH και είχε σχολιάσει μία κοπέλα ότι ήρθε σε επικοινωνία κάπως με τα sephora και της είπαν αυτό για το 2017 Razz Επίσης, είχε πάρα πολλά like το σχόλιο της αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα.
Ελπίζω και εγώ να ισχύει και όντως για τη παλέτα δεν έχω ακούσει καμία να πει κακό λόγο, πρέπει να είναι φουλ βουτυρένιες οι σκιές I love you ΄
Όσο για smashbox μου φαίνονται ενδιαφέρον οι παλέτες για contouring! Θα μάθουμε σύντομα What a Face

chaotic

Back to top Go down

Post by marSp on Thu Oct 27, 2016 11:21 am

Πήρα χθες από Hondos center Χαλανδρίου δύο πραγματάκια, έτσι για να ευχηθώ καλές δουλειές ρε αδερφέ!
photo finish foundation primer classic 15ml travel size 11,25 ευρώ (αρχική 15 ευρώ)
always sharper waterproof khol liner 14, 62 ευρώ (αρχική 19,50).
Με την αγορά δύο προϊόντων έδιναν δώρο τη full exposure μάσκαρα σε travel size

marSp

Back to top Go down

Post by eleniasd1 on Thu Oct 27, 2016 11:44 am

Μήπως έχετε δει αν υπάρχουν και στα hondos της Ομόνοιας;

eleniasd1

Back to top Go down

Post by marSp on Thu Oct 27, 2016 11:49 am

απ'ότι είδα στο σάιτ τους στο κατάστημα της Ομόνοιας θα έχουν event παρουσίασης 7-12 Νοεμβρίου, επομένως θα τα έχουν (αν δεν τα έχουν ήδη βάλει)

marSp

Back to top Go down

Post by eleniasd1 on Thu Oct 27, 2016 11:53 am

ευχαριστώ!!

eleniasd1

Back to top Go down

Post by chaotic on Thu Oct 27, 2016 12:51 pm

@marSp
έτσι για να ευχηθούμε καλές δουλειές, θα περάσουμε και εμείς μία βόλτα τότε χαχα Razz
με γεια σου! θέλω γνώμη για το primer όταν το δοκιμάσεις, λένε ότι είναι το καλύτερο!
όταν εννοείς αρχική τιμή τι εννοείς? είχε ήδη έκπτωση?

@eleniasd1 εγώ που πήγα προχθές στην Ομόνοια δεν τα είχαν φέρει ακόμα cry1

chaotic

Back to top Go down

Post by marSp on Thu Oct 27, 2016 9:11 pm

@chaotic Ευχαριστώ! θα επανέλθω με εντυπώσεις. Ναι είχαν 25% έπτωση

marSp

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Thu Oct 27, 2016 9:20 pm

Μεγειες @marsp γκερ!!εμενα δεν μου αρεσε καθολου το πραιμερ Evil or Very Mad το ειχα παρει και εγω σε τραβελ πιο παλια αλλα τελικα το εδωσα στο @astropeleki
Το βρηκα λιγο βαρυ αλλα και ταυτοχρονα νομιζω οτι αφυδατωνε και την επιδερμιδα μου(κανονικη επιδερμιδα)
Θελω ωστοσο να δοκιμασω το oil primer ή το water primer απο smashbox,ειδες να τα εχουν φερει; cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by marSp on Thu Oct 27, 2016 9:35 pm

@Lonely_maroulaki Μη μου λες τέτοια γιατί κι εγώ κανονική επιδερμίδα έχω. Και τη ρώτησα να πάρω το κλασσικό ή το άλλο για εξτρα ενυδάτωση και μου είπε το πρώτο μη σου πέσει βαρύ το πιο ενυδατικό. Το water το είδα σίγουρο, το oil δε θυμάμαι καθόλου!

marSp

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Oct 28, 2016 3:54 pm

απο smashbox το photo finish water primer ξερετε ποσο κοστιζει στην Ελλαδα;;; ποσο το εχουν βαλει;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by ladysavoura on Fri Oct 28, 2016 4:19 pm

κοριτσάρες αν μπορεί να μας πει καμία τιμές θα ήταν τέλειο <3 κυρίως για το primer αρχική , για το νερό και το λάδι

ladysavoura

Back to top Go down

Post by astropeleki on Fri Oct 28, 2016 7:00 pm

[quote="Lonely_maroulaki"]Μεγειες @marsp γκερ!!εμενα δεν μου αρεσε καθολου το πραιμερ Evil or Very Mad το ειχα παρει και εγω σε τραβελ πιο παλια αλλα τελικα το εδωσα στο @astropeleki
Το βρηκα λιγο βαρυ αλλα και ταυτοχρονα νομιζω οτι αφυδατωνε και την επιδερμιδα μου(κανονικη επιδερμιδα)
Θελω ωστοσο να δοκιμασω το oil primer ή το water primer απο smashbox,ειδες να τα εχουν φερει; cat[/quote]

@marsp με γεια σου γκερ, να τα χαρεις τα πραγματακια σου. Το primer μου το είχε δώσει το @Lonely_maroulaki και είναι απίστευτο. Εγώ που έχω λιπαρή επιδερμίδα μου κρατάει το μακιγιάζ αναλλοίωτο. Το φοράω όταν είναι να λείψω από το σπίτι πολλές ώρες και ούτε γυαλίζω ούτε τίποτα.

astropeleki

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Nov 10, 2016 9:57 pm

@ladysavoura wrote:κοριτσάρες αν μπορεί να μας πει καμία τιμές θα ήταν τέλειο <3 κυρίως για το primer αρχική , για το νερό και το λάδι

girlssss μιας και πηγα για την revolution στην ομονοια ειπα να ρωτησω και τιμη για το water primer για να ξερω ποσα λεφτα πρεπει να βαλω στην ακρη
πολυυυυ καλυτερη τιμη απο οτι περιμενα Shocked ειχαν εκπτωσεις και μου λεει "22ευρω" την κοιταζω καλα καλα της λεω "το κανονικο μεγεθος ή το travel?" (δεν ξερω καν αν υπαρχει travel ετσι της το ειπα γιατι δεν πιστευα την τιμη)
με κοιταξε και αυτη περιεργα και μου λεει "εεεε κανονικα! το water primer! εχουμε εκπτωσεις σημερα"
την ρωταω και τιμη χωρις εκπτωση (ετσι για να ξερω- αν και μαλλον θα περιμενω να ξαναβαλουν εκπτωσεις) και μου λεει 30ευρω
παιδια πολυ κομπλε! πιο φτηνο και απο το hangover της toofaced! λυπαμαι hangover, αλλα τελικα πηρε αλλος θεση στην καρδια μου bounce

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Mar_El on Mon Nov 21, 2016 3:04 pm

Το water primer είναι φανταστικό το δοκίμασα χθες και προχθές πριν και μετά το μακιγιάζ και για 10 ώρες που είχα το μακιγιάζ δεν κουνήθηκε τίποτα και το δέρμα μου ήταν σαν βελούδο τρομερό πραγματικά επίσης για την παλέτα της abh τη modern renaissance είναι όντως έρωτας οι σκιές είναι όντως τελείως βουτυρενιες έχουν τρομερή απόδοση και κάνουν πανεύκολα και γρήγορα blending πήρα πρόσφατα και παλέτα από tarte την tartelette in bloom αλλά την abh ερωτεύτηκα είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε σκιες

Mar_El

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Nov 21, 2016 3:14 pm

@Mar_El αφησε και ματ το αποτελεσμα;;; θελω να παρω το primer, εχω ακουσει φανταστικα λογια και λενε οτι αφηνει ματ το αποτελεσμα, δεν γυαλιζεις καθολου κατα την διαρκεια της μερας
πηρες παλετα απο tarte???? πες μου λιγο τι παιζει με τα μεταφορικα;;; θελω πολυ να παρω μια παλετα τους, καποια στιγμη αλλα φοβαμαι οτι θα εχουν 25-30ευρω μεταφορικα Sad

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chaotic on Mon Nov 21, 2016 3:40 pm

@Mar_El
με γειαα σου I love you
ααα για πες μου για τη παλέτα της ABH! θέλω τόσοοο πολύ να τη πάρω Neutral
αξίζει ε? από που τη παρήγγειλες?

chaotic

Back to top Go down

Post by Mar_El on Mon Nov 21, 2016 3:44 pm

Ναι δεν γυαλιζα καθόλου και χωρίς να βάλω πούδρα με επιδερμίδα μεικτή έπαθα πλάκα και όλο το μακιγιάζ το έκανε να φαίνεται τόσο φυσικό σαν να μην είχα βάλει τίποτα ένα πράγμα άσε σου λέω τρελάθηκα.. Λοιπόν η tarte με αγορές 80 και άνω έχει δωρεάν μεταφορικά πρόσφατα είχε και δωρεάν μεταφορικά με οποιαδήποτε αγορά μου είχαν στείλει και κάποιους κωδικούς και είχα έκπτωση στη μία παραγγελία -15% και στην άλλη -20% αλλά δεν ίσχυαν για πράγματα που ήταν limited edition το μόνο που πλήρωσα ήταν γύρω στα 15€ για taxies στη πρώτη παραγγελία που ήταν γύρω στα 90 τα πράγματα μου ήρθαν μέσα σε 7 μέρες και έμεινα που ήρθαν τόσο γρήγορα και όχι με το ταχυδρομείο αλλά με τη DHL μου τα φέρανε στο σπίτι δηλαδή οπότε αντί να περάσει η παραγγελία από τελωνείο όταν κάνεις τη πληρωμή πληρώνεις μαζί με το πόσο και τα taxies και είσαι κομπλέ

Mar_El

Back to top Go down

Post by Mar_El on Mon Nov 21, 2016 3:52 pm

@chaotic σε ευχαριστώ πολύ! Τη πήρα από cult beauty είχε γύρω στα 45 ευρώ (41£) τη πήρα με μια δωροεπιταγη που είχα οπότε μου βγήκε πιο φθηνά είναι απίστευτη νομίζω αν κάποιος θέλει να έχει μία αλλά καλή παλέτα και του αρέσουν εννοείται τα χρώματα της πρέπει να επενδύσει στη συγκεκριμένη τρελάθηκα όταν τη δοκίμασα βάφονται χρόνια έχω σκιές από Mac inglot too faced make up geek mufe tarte και δε θυμάμαι τι άλλο  αλλά της abh είναι με διαφορά οι καλύτερες κατά τη γνώμη μου

Mar_El

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Nov 21, 2016 3:55 pm

αχχχ με κατεστρεψες.... θα κρατηθω να δω τι θα γινει και με τις νεες εταιριες που θα φερουν απο sephora
γιατι αν ειναι να φερουν την tarte του χρονου μαζι με την kat von d, αξιζει να κανω υπομονη
διαφορετικα θα επιχειρησω και εγω να κανω παραγγελια απο το e-shop τους...

τα προιοντα που πηρες απο tarte πως σου φαινονται;; εισαι ευχαριστημενη;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Nov 21, 2016 3:56 pm

οντως η abh ειναι τοσο καλη;;; :Ο

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Mar_El on Mon Nov 21, 2016 4:03 pm

Μέχρι στιγμής αυτά που έχω δοκιμάσει ναι είμαι ευχαριστημενη αλλά ακόμη δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη γιατί δεν τα έχω καιρό αλλά η παλέτα η tartelette In bloom είναι πανέμορφη οι σκιές μυρίζουν κακάο γράφουν πολύ όμορφα έχουν διάρκεια είναι blendable δεν κάνουν fall out γιατί δεν είναι τόσο πουδρενιες αυτα μέχρι στιγμής για το τη τεστάρω ακόμη παράλληλα με της abh η οποία όπως είπα νομίζω πως μου αρέσει ένα τσακ παραπάνω γιατί έπαθα πλάκα με τη ποιότητα της

Mar_El

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top