Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

fouka cosmetics

View previous topic View next topic Go down

fouka cosmetics

Post by peggy1990 on Wed Sep 07, 2016 9:10 pm

Κορίτσια ό.τι εχω δοκιμάσει απο αυτη την εταιρία μου βγήκε πολυ ωραίο..ειδικά τα balm και η ανυδρη κρεμα καρύδα! Η επιδερμιδα μου ελαμπε οσο τα χρησιμοποιουσαΕσεις τι έχετε δοκιμάσει?  Σας αρεσε?

peggy1990

Back to top Go down

Re: fouka cosmetics

Post by Kakoguruni on Thu Sep 08, 2016 12:37 am

@peggy1990 χρησιμοποιω τον τελευταιο μηνα την κρεμα λεπτης υφης με βιολογικη αλοη! Μου αρεσει αρκετα, ενυδατωνει ωραια την επιδερμιδα χωρις να αφηνει λιπαροτητα. Το μονο αρνητικο ειναι οτι ειναι σε βαζακι αλλα ενταξει.

Kakoguruni

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Sep 08, 2016 10:22 am

Εγώ την αγαπώ αυτή την εταιρία!! Είχα πάρει από το τσέρυμποξ την κρέμα ματιών, το σέρουμ με άγριο τριαντάφυλλο και το σέρουμ σμίλευσης σώματος που είχαν βγάλει. Μετά πήρα και το σέρουμ για τα μάτια και τη μάσκα οξυγονωσης! Θέλω να δοκιμάσω και άλλα πραγματάκια τώρα, αλλά περιμένω να τελειώσω αυτά που έχω! (αυτο το τοπικ μπορεί να πάει και στο cruelty free Wink )

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Thu Sep 08, 2016 2:07 pm

@shadow έκανε τίποτα το σερουμ σμιλευσης?? Εγω λατεψα τα μαλμ που έχουν για μαλλια και διαφορες περιοχες προσωπου και σωματος Smile
Έπρεπε να το βαλω εκει το θεμα δεν το ειδα :\

@kakoguruni και μενα με εκνευρίζει αυτο, το βαζω με μια σπατουλιτσα

peggy1990

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Sep 08, 2016 3:58 pm

@peggy1990 Δε μπορώ να σου πω αν έκανε κάτι σαν σέρουμ σμίλευσης γιατί δεν έχω ούτε κυτταρίτιδα ούτε έχω μεγάλο πρόβλημα με παραπανίσια κιλά. Το έβαζα γιατί έλεγε ότι βελπτιώνει την όψη των ραγάδων (αυτό είναι το πρόβλημά μου!!) και η μαμά μου είπε ότι όντως έκανε δουλειά. Εγώ δε μπορώ να σου πω γιατί δεν ειμαι ιδιαίτερα παρατηρητική! Embarassed Embarassed Το σταμάτησα όμως μετά και θέλω να το αρχίσω τώρα το χειμώνα πάλι μήπως μέχρι το καλοκαίρι έχει βελτιωθεί.

Το cruelty free το είπα επειδή είναι από τα θετικά της εταιρίας!

Τα μπαλμ τα πήρες ή θες να τα δοκιμάσεις;

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sun Sep 11, 2016 9:44 am

@shadow  τα εχω δοκιμάσει και τα λατρεψα ειδικα αυτο για τα ματια http://www.fouka.gr/kallyntika/balm/raspberry-eye-balm-30ml.html
. Θα τα ξαναπαρω σύντομα. .Νομίζω εχουν και καλα συστατικα

peggy1990

Back to top Go down

Post by shadow on Sun Sep 11, 2016 10:10 am

@peggy1990 Α ωραία! Θα τα έχω υπόψη μου να τα δοκιμάσω και γω!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Sun Sep 11, 2016 4:54 pm

εχω δοκιμασει την κρεμα ματιων κ μια προσωπου,δεν ειδα τπτ τρομερο αλλα ηταν οκ,δεν ηταν ασχημες,ενα λαδακι για ντεμακιγιαζ ματιων που δεν με βολεψε πολυ αλλα προσπαθησα να το τελειωσω,το σερουμ προσωπου που μου αρεσε σαν αισθηση αλλα δεν το χρησιμοποιουσα συστηματικα για να δω αν κανει κατι παραπανω.επισης ειχα παρει ελαιο αργκαν αλλα μου επιβεβαιωσε η @silvering οτι δεν ειναι σιγουρα καθαρο ελαιο αργκαν και ξενερωσα,οχι μονο με το συγκεκριμενο γιατι δεν σου αρεσει αυτο παιρνεις απο αλλου,αλλα γενικα που το παρουσιαζουν σαν να ειναι μονο αυτο και μπορει να εχει οτι αλλο μεσα και 2 σταγονες αργκαν,δεν ξερω στα αλλα προιοντα το κανουν αυτο αλλα μαλλον δεν θα ξαναπαρω απο φουκα

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sun Sep 11, 2016 4:59 pm

@bibibo δεν εγραφε τι συστατικα εχει και με ποια σειρα? Περιεργοθ μπυ ακούγεται.
Λαδια γενικά παιρνω απο φαρμακεία iherb

peggy1990

Back to top Go down

Post by silvering on Sun Sep 11, 2016 5:01 pm

@peggy1990 Γράφει 100% λάδι αργκάν. Όρκο δεν παίρνω, αλλά επειδή αργκάν χρησιμοποιώ καμιά 8ετία, εμένα δεν μου φάνηκε για αργκάν αυτό το πράγμα. Να κάνω τόσο λάθος; Πάντως, το αργκάν είναι όντως δύσκολο να το βρεις αγνό. Όλο μαμουνιές κάνουν (με αυτό και το tamanu - αυτό κι αν είναι δυσεύρετο).

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by bibibo on Sun Sep 11, 2016 5:12 pm

ηταν μεσα σε ενα κουτακι που πηρα απο εκει αλλιως δεν θα το επαιρνα μονο του.δεν το εχω τωρα για να δω τι γραφει πανω,αλλα το ειχα κοιταξει πριν ρωτησω εδω κ νομιζω δεν ελεγε οτι εχει κατι αλλο.στο σαιτ δεν λεει κατι,αλλα κ εγω εχω την αισθηση οτι ειναι κατι αλλο.εχει τυχει να παρω ελαια που δεν ηταν αγνα,τοτε που δεν ηξερα(προ φορουμ Razz ) ακομα και απο φαρμακειο και εγραφαν και τα υπολοιπα συστατικα

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sun Sep 11, 2016 5:12 pm

@silvering το χω ακούσει οτι το κανουν αυτο με το αργκαν..αλλα στο συσκευασμενο? Ελεγχοι δε γίνονται? Τι να πω ποιος ξέρει

εγω μόλις ειδα οτι τα σσμπουαν τους ειναι sls και scs free και ψήθηκα αλλα τωρα το σκέφτομαι :p

peggy1990

Back to top Go down

Post by silvering on Sun Sep 11, 2016 5:46 pm

@peggy1990 Δεν είναι και σφραγισμένο πάντως. Είναι ένα μπουκαλάκι με αντλία που το έχουν γεμίσει. Αυτό βέβαια δεν καθιστά την εταιρεία αυτομάτως απάτη. Άλλωστε, έχει αρκετά προϊόντα με επίσημες πιστοποιήσεις (τις έχει και αναρτημένες στη σελίδα). Και η Pranarom το κάνει αυτό με το tamanu, που είναι λάδι βάσης, αλλά τα αιθέρια έλαιά της είναι από τα καλύτερα.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sun Sep 11, 2016 5:49 pm

@silvering λαδια και αιθέρια απο που συστήνεις γενικά? Έχουμε τοπικ για αυτο?

peggy1990

Back to top Go down

Post by silvering on Sun Sep 11, 2016 5:50 pm

Ειδικό ακόμα όχι, έχω αναφέρει γενικώς σε διάφορα topic. Θα φροντίσω να κάνω ξεχωριστό σύντομα.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Eva2 on Tue Sep 13, 2016 2:01 pm

Έχω και εγώ το balm για τα μάτια και το θεωρώ αρκετά καλό για ενυδάτωση. Έχω αγοράσει και μια κρέμα ημέρας και το λαδάκι που έχουν βγάλει για το πρόσωπο, τα οποία όμως δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα (περιμένω να τελειώσουν αυτά που χρησιμοποιώ τώρα). Στα συν τους για εμένα που με ενοχλούν οι έντονες μυρωδιές είναι ότι είναι άοσμα (τουλάχιστον αυτά που έχω αγοράσει).

Eva2

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics