Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Λήξη προϊόντων

View previous topic View next topic Go down

Λήξη προϊόντων

Post by Vitaminsea on Sun Aug 21, 2016 1:08 am

Παιδια μου για πειτε γνωμες για το θεμα αυτο.Τα προιοντα μακιγιαζ τα ξεφορτωνεστε μετα απο τη χρονικη διαρκεια που λενε? Συνηθως το κανω αλλα ειναι μερικα προιοντα high end που δε γινεται να το κανεις.Για παραδειγμα να εχεις μια παλετα σκιων της Too Faced που λεει οτι στον ενα χρονο ληγει.Ποιος πεταει στον ενα χρονο παλετα Too faced? Razz
Eπισης τα προιοντα της Mac δεν αναγραφουν ποτε ληγουν δεν ξερω αν ξερει καποια κατι επ αυτου.Ειδικα τα κραγιον ΓΙΑΤΙ να τα πεταξει κανεις Razz ok το pro longwear concealer που αγοραζω προλαβαινω να το τελειωσω πριν ληξει αλλα με προιοντα που δεν γινεται να τα τελειωσεις οπως οι παλετες τι κανεις!

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Re: Λήξη προϊόντων

Post by peggy1990 on Sun Aug 21, 2016 5:18 pm

Σκιες και κραγιον πεταω στα δυομισι χρόνια και οχι στον ένα αν ειναι πανάκριβα..για  οτι μπαίνει κοντα στα ματια(εκτος σκιων) στους τεσσερις μηνες..make up ότι και να ναι στους εξι μήνες φευγει. Προσπαθω να τα τελειωνω στην ωρα τους και να μην παιρνω απειρα αλλα στις σκιες ειναι αδύνατον..δε τελειώνουν ποτεε.. μιλαω για χρονο απο την ωρα ανοίγματος. .την ημερομηνια λήξης δεν την παραβλέπω ποτε γιατί φοβαμαι
καπου διαβασα οτι τα ρουζ και τα χαιλαιτερ ειναι ευάλωτα να χαλασουν σε κατι μηνες.. δεν ξέρω αν ισχύει αλλα δε μπορώ να πεταξω σε λίγους μηνες τα the balm ρουζακια μου που πηρα το μαιο..με τιποτα

peggy1990

Back to top Go down

Post by Afana on Sun Aug 21, 2016 6:08 pm

Θα σου πρότεινα να μην πετάς τόσο αυστηρά τα προϊόντα, ειδικά αυτά σε πουδρένια μορφή. Σπάνια θα σου έχουν λήξει όντως και λογικά, θα το καταλάβεις η ίδια όταν συμβεί. Γενικά, το καταλαβαίνεις όταν κάτι έχει χαλάσει.
Με κάποια προϊόντα, όπως foundation, μολύβια ματιών, mascara ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ, καλά κάνεις και είσαι αυστηρή, αλλά σκιές, ρουζ κτλ, είναι σαν να πετάς τα λεφτά σου.
Τα κραγιόν βρωμάνε, τα lip gloss βρωμάνε, "κόβουν" και αναδύεται το λάδι πολλές φορές, οι σκιές κομματιάζονται όταν τις αγγίζεις και δεν "γράφουν" καλά (ίσως μυρίσουν και αυτές).
Να είσαι σίγουρη πάντως ότι θα καταλάβεις όταν σου χαλάσει κάτι, εφόσον ξέρεις ότι έρχεται η ώρα του ή πέρασε η ημερομηνία λήξης.

Afana

Back to top Go down

Post by Damsel on Tue Sep 06, 2016 2:37 am

Είπα να γράψω μιας και μόλις έκανα πάλι εκκαθάριση. Συνήθως πετάω κάτι μόλις χαλάσει ή νιώσω ότι κάτι έχει αλλάξει. Ποτέ δεν έχω πάνω από 4 φοντετέισο, τα οποία σαφώς και δε χρησιμοποιώ κάθε μέρα αλλά είναι εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους!
Μάσκαρα πετάω στο 5-6μηνο.
Μολύβια χειλιών περίπου στον χρόνο. Ματιών έχω 2-3 καθώς προτιμώ eye liner, το οποίο είναι καινούριο. Αυτά, κυρίως Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Tue Sep 06, 2016 10:47 am

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας.Ειμαι αρκετα αυστηρη στο θεμα ληξη/πεταμα. Βαζω σε ολα τα καλλυντικα (και στα περιποιησης) ετικετουλες με το ποιο μηνα ανοιχτηκαν. Ουσιαστικα ο λογος που ανοιξα το τοπικ ειναι γιαυτο

Tην εχω μισο χρονο και οι περισσοτερες σκιες ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενες. Και μου φαινεται τραγικοοοοο οτι θεωρητικα πρεπει να την πεταξω το Μαρτιο Razz (δε νομιζω να το κανω πρωτη φορα στη ζωη μου).Οχι οτι μαρεσε τοσο τελικα η συγκεκριμενη παλετα (πολλες σκιες φαινονται ιδιες πανω στο ματι) αλλα ειναι ακριβη και καλη η ποιοτητα των σκιων.

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Tue Sep 06, 2016 4:51 pm

Εννοείται πως δε θα πετάξεις την σοκολατόμπαρα, γκερ! Είναι πολύ ακριβή για να της ρίξεις σουτ. Εξάλλου τα πουδρένια προϊόντα δεν είναι τόσο ευαίσθητα όσο τα κρεμώδη

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Afana on Tue Sep 06, 2016 4:53 pm

@Damsel wrote:Εννοείται πως δε θα πετάξεις την σοκολατόμπαρα, γκερ! Είναι πολύ ακριβή για να της ρίξεις σουτ. Εξάλλου τα πουδρένια προϊόντα δεν είναι τόσο ευαίσθητα όσο τα κρεμώδη

++++++++

Afana

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Tue Sep 06, 2016 4:55 pm

Τωρα που πηρα και αλλων την εγκριση (λιγο ηθελα κι εγω) δε θα την πεταξω χαχαχαχ!Πρωτη φορα που πηρα τοσο μεγαλη παλετα too faced συνηθως αγοραζα τις μικρες.(οι οποιες ειναι πιο αγαπημενες μου τελικα οπως η natural eye I love you ).Κριμα ειναι να τη φαει το χωμα αχαχαχαχα

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Tue Sep 06, 2016 5:30 pm

ουτε εγω θα πεταξω τα thebalm μου κορίτσια.. απλα φοβάμαι ότι δε θα καταλαβω ότι κατι παει στραβα και εχουν χαλασει :/

peggy1990

Back to top Go down

Post by Afana on Tue Sep 06, 2016 5:33 pm

@peggy1990 wrote:ουτε εγω θα πεταξω τα thebalm μου κορίτσια.. απλα φοβάμαι ότι δε θα καταλαβω ότι κατι παει στραβα και εχουν χαλασει  :/

Μην ανησυχείς και θα το καταλάβεις, να είσαι σίγουρη!

Afana

Back to top Go down

Post by Puertoricana_Hater on Tue Sep 06, 2016 10:17 pm

Μάσκαρα, φαουντέισιον κλπ, τα τελειώνω πριν λήξουν γι αυτό και δεν έχω ποτέ πολλά ανοιχτά ταυτόχρονα. Παλέτες και σκιές δεν έχω πετάξει ποτέ εφόσον δεν διακρίνω αλλοίωση.
Κραγιόν και λιπγκλος, ναι, και το καταλαβαίνω ότι θέλουν πέταμα, αλλάζει η συλσταση, βρομάνε...

Puertoricana_Hater

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top