Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Καλλυντικά ΚΙΚΟ

View previous topic View next topic Go down

Καλλυντικά ΚΙΚΟ

Post by AngieV on Sat Aug 20, 2016 5:17 pm

Καλησπέρα,την επόμενη βδομάδα θα πάω στην Ιταλία και έχω ακούσει γενικά καλά λόγια για την εταιρεία ΚΙΚΟ. Αλλά επειδή δεν ξέρω συγκεκριμένα ποια προϊόντα να τιμήσω,ήθελα να σας ρωτήσω τι έχετε δοκιμάσει και σας άρεσε(και αντίστοιχα τι δεν σας άρεσε).

AngieV

Back to top Go down

Re: Καλλυντικά ΚΙΚΟ

Post by Vitaminsea on Sat Aug 20, 2016 5:59 pm

http://www.kikocosmetics.com/en-gb/make-up/eyes/eyeshadows/Color-Fever-Eyeshadow-Palette/p-KM00309001

http://www.kikocosmetics.com/en-gb/make-up/eyes/eyeshadows/Water-Eyeshadow/p-KM00312001

Oταν ειχα παει πηρα τις παραπανω σκιες.Παρα πολυ καλες!!!!Να περασεις ωραια. Smile

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by evelynacandy on Sun Aug 21, 2016 3:58 pm

Οποιοδήποτε stick eyeshadow το παίρνεις με κλειστά μάτια.

Για την τιμή τους είναι πολύ καλά και τα smart lipsticks για καθημερινή χρήση.

evelynacandy

Back to top Go down

Post by mpaklavadaki on Mon Aug 22, 2016 10:50 am

Μακριά από μεικαπ και πουδρες. Τσιμπα σκιές, μολύβια χειλιών μανο (αυτά που στεγνώνουν γρήγορα), μην δώσεις λεφτά για πινέλα

mpaklavadaki

Back to top Go down

Post by katerinabns on Wed Aug 24, 2016 1:35 pm

Αχ @evelyncandy. εγώ το μετανιωσα που δεν πήρα σκιά σε στικ. Δοκιμασία στο χερι μου και δεν έλεγε να φύγει με τίποτα

katerinabns

Back to top Go down

Post by evelynacandy on Wed Aug 24, 2016 10:17 pm

@katerinabns να πάρεις από το eshop που πολύ συχνά τα έχει σε προσφορά κοντά στα 4 ευρώ.
Εμένα με βολεύουν στο καθημερινό μακιγιάζ ακόμα και ως βάση σκιών.

evelynacandy

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Wed Aug 24, 2016 10:37 pm

Ναιιι και εμενα μου αρεσουν τα shadow sticks
Καθως και τα κραγιονια απο ολες τις σειρες που εχω δοκιμασει
Τα μανο αξιζουν τρελα,εχω απειρα καποια απο τα οποια πολλα χρονια και διατηρουνται ακομα σε αριστη κατασταση!εχουν καλουτσικη διαρκεια ακομα και στα δικα μου νυχια,στα οποια τιποτα δεν διαρκει πολυ δυστυχως
Καλες αγορες makeupmoney και Καλα να περασεις γκερ groupdance cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by AngieV on Wed Aug 24, 2016 11:08 pm

Σας μερσω γκερς,οταν επιστρεψω θα γραψω εντυπωσεις για οτι αγορασω!

AngieV

Back to top Go down

Post by katerinabns on Thu Aug 25, 2016 12:23 am

α στέλνουν ελλάδα @evelyncandy? Ευχαριστώ θα τα τσιμπήσω κάποια στιγμή

@AngieV γκερρρ Ρώμη θα πας? Αν ενδιαφέρεσαι βρήκα κατάστημα wycon γι αυτό ρωτάω

katerinabns

Back to top Go down

Post by AngieV on Thu Aug 25, 2016 1:07 am

@katerinabns Ναι στη Ρωμη!Δεν την εχω ξανακουσει τη wycon,θα την εχω το νου μου να πετυχω καταστημα!Τι προτεινεις να τσιμπησω; :-P

AngieV

Back to top Go down

Post by katerinabns on Thu Aug 25, 2016 1:10 am

Κατάστημα βρήκα στο Termini στο σταθμό. Εγώ πήρα ένα ρουζ και ένα liquid lipstick και μαρεσαν. Έχω ακούσει καλά λόγια απ τη Nadia is dead Simon για τα eyeliner και νομίζω και για κάποια προιόντα φρυδιών. Έχει κάνει νομίζω και ξεχωριστό βίντεο για την εταιρία. Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια Very Happy

katerinabns

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Thu Aug 25, 2016 1:18 am

Ναι,ναι στελνουν ελλαδα,τα μεταφορικα ειναι λιγο τσουχτερα βεβαια,αλλα πανω απο ενα ποσο(50,60€ νομιζω)ειναι ενα ευρω!Εχω ψωνισει και απο το ηλεκτρονικο τους καταστημα καποιες φορες makeupmoney groupdance cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Christinaki on Sat Sep 03, 2016 9:27 pm

Aχ αργά το είδα το topic. Εγω έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένη απο την Kiko. Χρησιμοποιώ απο τον Απρίλιο που ειχα πάει στη Ρώμη το universal fit hydrating foundation και μου αρέσει αρκετά.Επίσης είχα πάρει ενα μολύβι χειλιών ,ένα ματιών και μία σκια...ολα μια χαρα. Μονο το κραγιον απο τη σειρά Unlimited Stylo με απογοήτευσε. Μπορεί να φταίει και το χρώμα αλλά είναι απίστευτα ξηρό και δεν κάνει καλή εφαρμογή όταν στεγνώνει. Για όποια πάει μελλόντικά εγω τα πήρα στο κατάστημα του Τermini. Αλλό ένα κατάστημα(πιο μεγάλο) είχα δει στην Via del Corso.

Christinaki

Back to top Go down

Post by AngieV on Sun Sep 04, 2016 12:46 am

Γκερς τελικά αν και πήγα σε κατάστημα ΚΙΚΟ δεν αγόρασα κάτι(έχω υπόψην όμως όλες τις προτάσεις σας για μελλοντικές αγορές από το eshop τους). Ο λόγος που δεν τα τίμησα ήταν ότι πριν πάω στα ΚΙΚΟ βρήκα ΝΑRS στο ιταλικό Sephora και χτύπησα τη limited edition του Orgasm οπότε το budget που είχα για αγορές δέχτηκε ισχυρό πλήγμα :-P

AngieV

Back to top Go down

Post by Satine on Sun Sep 04, 2016 10:36 am

Καλό ταξίδι να έχεις!!! Εγώ πήρα πολλά τώρα το καλοκαίρι και τα λάτρεψα όλα! Ειδικά οι σκιές είναι φανταστικές,τα μολύβια χειλιών και τα μπρόνζερ!! Έχει τρομερές τιμές!! Κρίμα που δεν πήρα shadow stick ρε γαμώτο...

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Dec 02, 2016 10:07 am

Καμια αλλη προταση για κικο?

peggy1990

Back to top Go down

Post by Mandlen on Fri Dec 02, 2016 10:50 am

δεν προτείνω με τίποτα μάσκαρα. δε μ'αρεσαν καθολου.

ρουζ κ μπρονζερ έχω κ τα χρησιμοποιώ πολύ καθημερινά. είδα ότι τα συγκεκριμένα τα δικά μου τα έχει κ τζάμπα στο σαιτ τώρα.. ίσως επειδή βγήκανε καινούριες σειρές.
αναφέρομαι σε αυτά:

http://www.kikocosmetics.com/en-gr/make-up/face/blush/Shade-Fusion-Trio-Blush/p-KM00104005 έχω την απόχρωση Marsala

http://www.kikocosmetics.com/en-gr/make-up/face/bronzers/Bronzer-Powder/p-KM00105001 δε θυμάμαι απόχρωση

έχω δοκιμάσει κ κραγιόν από τις σειρές ultra glossy (ενα φουξ μωβ ), luscious cream (507) & velvet mat (604 ). ωραία χρώματα. σαν σύσταση προτιμώ το velvet mat κ το χρώμα για καλοκαίρι είναι τέλειο. ήθελα πολύ να μου κάτσει καλά το 507 από luscious cream αλλά κάνει σαν νερά να το πω.. το βάζω ταμποναριστά.

κ τα κραγιόν βλέπω τα δικά μου τα έχει με πολύ μεγάλη έκπτωση
αυτά νομίζω..

Mandlen

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Dec 02, 2016 11:05 am

Σε ευχαριστώ πολύ! Φαίνονται πολύ ωραία ειδικά τα ρουζακια

peggy1990

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top