Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Fresh Line

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Fresh Line

Post by matsir on Thu Aug 25, 2016 1:11 am

[You must be registered and logged in to see this link.] θεενκς γκεερ! Έσωσες ένα προϊόν από τον κάδο  Razz Razz
Θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ ξανά κι ο Θεός βοηθός  Rolling Eyes

Last edited by matsir on Thu Aug 25, 2016 3:41 pm; edited 1 time in total
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by Vitaminsea on Thu Aug 25, 2016 1:18 pm

Kαλα αγαπημενη εταιρια η fresh line.Τομερα αφρολουτρα και κρεμες σωματος.Τα σαμπουαν πολυ φιλικα για τα μαλλια και υπαρχει κι η πατεντα με τα σαμπουαν σε μορφη σαπουνιου τα οποια τα εχω τιμησει δεοντος (καταλληλα και για ταξιδια).Επισης αγοραζω εδω και χρονια συνεχως αιθερια ελαια και σαπουνια(αυτα που σου κοβουν με το μαχαιρι οσο θες) και ειμαι τρομερα ευχαριστημενη.Ισχυει οτι σου δινουν δειγματα και εχουν διαθεση να σε εξυπηρετησουν χωρις να σε πρηζουν. Ειδικα στο καταστημα του Χαλανδριου κι εμενα με ειχαν γεμισει με δειγματα. Very Happy
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Thu Aug 25, 2016 1:20 pm

Ξεχασα.Και τα lip balm ειναι φοβερα και εχει εκδοχη με αρωμα καρυδα και spf για το καλοκαιρι. Να πατε να μυρισετε επισης τη σειρα με συκο και πρασινο τσαι! I love you
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Thu Aug 25, 2016 1:20 pm

ναι και τα balm μυριζαν φανταστικα !!!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Thu Aug 25, 2016 1:25 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Αυτο το σαπουνι απο τα συσκευασμενα αξιζει πολu!
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Aug 25, 2016 1:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] αχ, αυτό το αφρόλουτρο πήρα την τελευταία φορά και το έχω λατρέψει! Ωστόσο, δεν μπορώ να πω ότι ξεχωρίζω το σύκο ή το πράσινο τσάι, εμένα μου θυμίζει κάτι από φρεσκοκομμένο γκαζόν με λίγο από κάτι ξινό. Πάντως μου αρέσει πολύ, ειδικά για το πρωί η μυρωδιά του είναι "ξυπνητήρι"
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Aug 25, 2016 1:30 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] ++++ thumbs_up
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Thu Aug 25, 2016 1:31 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:[You must be registered and logged in to see this link.] αχ, αυτό το αφρόλουτρο πήρα την τελευταία φορά και το έχω λατρέψει! Ωστόσο, δεν μπορώ να πω ότι ξεχωρίζω το σύκο ή το πράσινο τσάι, εμένα μου θυμίζει κάτι από φρεσκοκομμένο γκαζόν με λίγο από κάτι ξινό. Πάντως μου αρέσει πολύ, ειδικά για το πρωί η μυρωδιά του είναι "ξυπνητήρι"

Εχεις δικιο, ειδικα το συκο δε φαινεται.Πρασινο τσαι μπορεις να πεις οτι ισως θυμιζει ελαφρως.Εγω πηρα αυτο το κουτι που ειχε ως gift set που ειναι πρασινο με συκα απεξω. Δεν ξερω αν το εχει ακομα. Και ειχε μεσα το αφρολουτρο, το mist και την κρεμα σωματος με συκο κ πρασινο τσαι.Ξετρελαθηκα! Ειχε κι αλλα πραγματα και συνεφερε πολυ.
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Eva2 on Fri Aug 26, 2016 12:04 pm

Κορίτσια ξέρετε αν μπορούμε να βρούμε τις φρέσκιες μάσκες προσώπου τους στα hondos center corner τους; Όχι τίποτα άλλο, να πάω να ρωτήσω αλλά θέλω μόνο αυτές προς το παρόν και αν δεν τις βρω θα "αναγκαστώ" να πάρω τίποτα άσχετο μόνο και μόνο για να ψωνίσω.
Eva2

Back to top Go down

Post by De_Val on Sat Aug 27, 2016 12:07 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Στα Hondos της Ομόνοιας τις έχει τις μάσκες.

De_Val

Back to top Go down

Post by Eva2 on Sat Aug 27, 2016 10:54 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:[You must be registered and logged in to see this link.] Στα Hondos της Ομόνοιας τις έχει τις μάσκες.
Ευχαριστώ! Θα πάω σήμερα λοιπόν μια επίσκεψη!
Eva2

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Mon Aug 29, 2016 12:24 pm

Απο τα σαμπουαν σε στερεη μορφη εχω το Ευτερπη και το Πολυμνια. Μου αρεσαν και τα 2 πααααααρα πολυ και δν παρατηρησα κανενα προβλημα με το Πολυμνια. Βεβαια το δικο μου μαλλι ειναι κανονικο προς ξηρο οποτε ισως να μην ενδεικνυται για λιπαρη τριχα. Δεν μου ειπαν οταν τα αγορασα οτι θεωρουνται θεραπειες και οτι πρεπει να χησιμοποιουνται με φειδω, οποτε ευχαριστω για την πληροφορια (αν και ετσι κι αλλιως δεν λουζω τα μαλλια μου πανω απο 3 φορες την εβδομαδα οποτε νομιζω ειμαι ενταξει)
Eptanisou12

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 29, 2016 3:58 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Κι εγώ δεν το γνώριζα στην αρχή και τα χρησιμοποιούσα συνέχεια (λούζομαι μέρα παρά μέρα). Όταν ξαναπήρα μου το είπαν - ευτυχώς! Πάντως, έδωσα μία Πολύμνια και στον μπαμπά μου και είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Εκείνος λούζεται κάθε μέρα, λόγω δουλειάς, αλλά δεν έχει λιπαρό μαλλί.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 29, 2016 4:05 pm

τι προβλημα μπορει να προκυψει αν χρησιμοποιει κανεις τα σαπουνια καθε φορα που λουζεται;
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 29, 2016 4:28 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Φαντάζομαι να έχεις μη επιθυμητά αποτελέσματα - π.χ. να αδυνατίσει το μαλλί, να γίνει πιο ξηρό, κάτι τέτοιο. Όπως με την υπερβολικά συχνή χρήση στις μάσκες προσώπου (αν κάνεις πολύ συχνά ενυδατική μάσκα, ενδέχεται να φράξουν οι πόροι). Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι. Όρκο δεν παίρνω! Razz
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Mon Aug 29, 2016 5:28 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Αααα τοτε μαλλον ειμαι τυχερη και μου κατσε καλα η Πολυμνια! ^.^ Ηταν το πρωτο στερεο σαμπουαν που πηρα και νιωθω οτι μου αναζωογονησε και μου εξισορροπησε το μαλλι το οποιο ειχε αρχισει να εμφανιζει συχνοτερη λιπαροτητα στη ριζα (ενω δεν εμφανιζα σχεδον ποτε) απο τοτε που σταματησα να χρησιμοποιω σαμπουαν με sls. Το εναλλασσω με το Ευτερπη και συνηθισα τοσο πολυ που δεν θελω να ξαναχρησιμοποιησω υγρο σαμπουαν. Ηθελα να δοκιμασω και τα στερεα σαμπουαν της lush αλλα περιεχουν sls αν θυμαμαι καλα.
Eptanisou12

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 29, 2016 6:45 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Ναι, είναι προφανές ότι κάθε προϊόν δεν μπορεί να ταιριάξει στο 100% των ανθρώπων. Κι εγώ τα θεωρώ, όπως είχα γράψει και πιο πριν, κορυφαία! Τελευταία γλυκοκοιτάζω το αντρικό, Ολύμπιος Ζευς λέγεται... Αλλά έχω ακόμα πολλή Τερψιχόρη Razz. Τα Lush τα κοιτούσα κι εγώ προχθές, όντως έχουν SLS ή SLES. Μια απογοήτευση την πήρα.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Mon Aug 29, 2016 9:27 pm

Τα σαμπουάν freshline δεν εχουν sles/sls?
peggy1990
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 29, 2016 9:56 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Όχι, γκερρρ. Στα υγρά φαίνεται κιόλας, από τον αφρό που κάνουν. Τα στέρεα κάνουν πολύ αφρό, αλλά έτσι είναι γενικώς τα στέρεα σαμπουάν. Εκτός αν μας τα κρύβουν...
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Mon Aug 29, 2016 10:01 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] αα θα τα δοκιμασω τοτε! Ευχαριστώ Smile
peggy1990
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by kateatma on Fri Sep 09, 2016 2:42 pm

Δεν έχουν sls αλλά έχουν scs το οποίο έχει την ίδια δράση,αλλά επειδή προέρχεται από το λάδι καρύδας το χρησιμοποιούν οι εταιρείες με τα φυτικά για να κρύψουν ότι χρησιμοποιούν τεχνητούς αφριστικούς παράγοντες.
kateatma

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Sep 09, 2016 2:58 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] έχεις τωρα κανένα μήπως μας βγάλει ς φωτο τα συστατικά να ξερω ακριβώς? Ψαχνω κάτι χωρίς όλα αυτα και εχω ψιλό απελπιστεί δεν βτισκω τίποτα. (Δε θέλω να έχει ουτε sodium coco sulfate απο καρυδα αλλιως θα επαιρνα και το insight που μαρεσει πολυ)
peggy1990
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Sep 09, 2016 3:04 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] τσέκαρε τα σαμπουάν από acure στο iherb!

Έχει κι αλλα, απλώς εγώ σου έβαλα αυτά ενδεικτικά! Είναι πολύ απαλά και κάνουν και αφρό!
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Sep 09, 2016 3:34 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] σευχαριστω πολύ! !
peggy1990
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics