Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Fresh Line

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Fresh Line

Post by SafeFromHarm on Tue Aug 16, 2016 9:59 pm

Πρωτη μου επισκεψη στο εν λογω καταστημα, σημερα (ντρεπομαι Razz ) !
Οι εντυπωσεις; θετικοτατες.
Καταρχας, η κοπελα που ηταν υπευθυνη, ηταν λαλιστατη, εξυπηρετικοτατη, με χιουμορ, μου εβαλε να δοκιμασω μια ντουζινα πραγματα σε αρωματα/butter/lotion με βαση τον τυπο μαλλιων/δερματος και τις μυρωδιες που προτιμω.
Απλα, απιστευτη. Μπορει να καθισα και 30 λεπτα μεσα στο μαγαζι... μια εγκυκλοπαιδεια για καθε προϊον εκει μεσα! cyclops

Μου εβαλε γυρω στα 20-30 δειγματα απο σαμπουαν σε μορφη σαπουνιου (θαλεια για μενα, ερατω για τη φιλη μου) /ορους για τα ματια, κρεμα για το προσωπο και για τις δυο μας.
Δεν εφυγα με αδεια χερια ομως.. αγορασα ενα μπουκαλακι lotion στη μυρωδια φυστικι-αμυγδαλο η οποια ειναι ανυπερβλητη (ταιριαζει αψογα με το αρωμα με φυστικι της laura mercier) και λιγα γραμμαρια απο body butter που μοιαζει υπερβολικα πολυ σε μυρωδια βιτάμ! bounce
Ειχε και εκπτωσεις...

παιδια, για μενα αυτο ειναι το καταλληλο marketing. Εφυγα με ενα σκασμο πραγματα για δοκιμη, με μυρωδιες φυσικες και πολλα προϊοντα φυσικα και η κοπελα μου ειπε να ξαναπερασω να της πω εντυπωσεις. Τρελαθηκα!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Last edited by SafeFromHarm on Tue Sep 06, 2016 11:37 am; edited 1 time in total
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Re: Fresh Line

Post by bibibo on Tue Aug 16, 2016 10:50 pm

αχ μολις ειδα τη φωτογραφια,ηταν σαν να μυρισα το κουτακι του glowbox!παω να μαστουρωσω λιγο!και γω δεν το επισκεπτομαι συχνα ειναι η αληθεια και ειναι κριμα.μεγεια σου και να τα χαρεις!
bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Aug 16, 2016 10:53 pm

Σ ευχαριστω! Βρηκα και μυρωδια mojito που τρελαινομαι..εχει τα παντα !!!
Κριμα να χανονται τετοιες εταιρειες!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Aug 16, 2016 11:57 pm

Δε μυρίζει φανταστικά μέσα σε κατάστημά τους;;! Κάθε φορά που πάω θέλω να σηκώσω το μαγαζί και να φύγω... bounce
Με γεια σου safe!!
almond_blossom

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Aug 17, 2016 11:04 am

Πολύ ωραία φαίνονται όλα με γείες! Θέλω πολύ να δοκιμάσω κ εγώ τις μπάρες σαμπουάν έχετε πει τα καλύτερα όλες!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Wed Aug 17, 2016 8:08 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Τα στέρεα σαμπουάν είναι για μένα ό,τι καλύτερο διαθέτουν, καθώς και ό,τι καλύτερο (σε φυσικό προϊόν) κυκλοφορεί για τα μαλλιά, μαζί με τα σαμπουάν Urtekram. Ακολουθούν τα υγρά σαμπουάν (λατρεύω την Κλειώ), οι μάσκες (κυρίως μαλλιών, αλλά και προσώπου), αλλά δεν τρελαίνομαι καθόλου για τα προϊόντα προσώπου και σώματος, που γενικώς δεν είναι και τόσο αγνά όσο διατείνεται η εταιρεία.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Aug 17, 2016 8:09 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Θα πάρω σίγουρα ένα τότε!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Wed Aug 17, 2016 8:12 pm

Ναι! Μην πάρεις την Πολύμνια μόνο (είναι για τριχόπτωση). Αφήνει ένα φιλμ στα μαλλιά στο πρώτο χέρι, το οποίο φεύγει μεν με το δεύτερο, αλλά δεν είναι από τα καλύτερά τους. Η αγαπημένη μου είναι η Τερψιχόρη, που είναι για θαμπά, αδύναμα μαλλιά (οπότε προσφέρει κάποια ενδυνάμωση, σίγουρα όμως χαρίζει φοβερή λάμψη), η Θάλεια για λιπαρά είναι πολύ ωραία και νομίζω ότι μια κοπέλα είχε αναφέρει σε προηγούμενο φόρουμ την Ευτέρπη, την οποία δεν έχω δοκιμάσει όμως.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by silvering on Wed Aug 17, 2016 8:44 pm

Α, είναι πολύ εύκολα! Καταρχάς, κάνουν τρελό αφρό! Περνάς ελαφρώς τα μαλλιά 1 ή 2 φορές σαν να είναι σαπούνι και γεμίζουν αφρό! Ένα πέρασμα φτάνει και περισσεύει, φαντάσου. Καθαρίζουν σε βάθος, εκτός από ορισμένα που στο πρώτο χέρι, όπως η Πολύμνια που ανέφερα πριν, αφήνουν κάτι σαν φιλμ (ή έστω αυτό νιώθεις), το οποίο φεύγει με το δεύτερο χέρι λούσιμο. Η Τερψιχόρη, για παράδειγμα, δεν χρειάζεται και δεύτερο χέρι απαραιτήτως. Επίσης, κρατάνε πολλούς μήνες, πράγμα που δικαιολογεί την τιμή τους - ίσα ίσα που μακροπρόθεσμα βγαίνουν πιο φθηνά από τα κλασικά σαμπουάν.

Τα μόνα πράγματα που πρέπει να προσέχεις είναι να τα αφήνεις να στεγνώνουν πριν τα ξαναβάλεις στο κουτάκι (εγώ τα αφήνω στο καπάκι), γιατί θα λιώσουν για πλάκα, και να μην τα χρησιμοποιείς πάνω από 3 φορές τη βδομάδα, γιατί πρόκειται στην ουσία για θεραπείες. Διατηρώ μια επιφύλαξη για την Κλειώ, γιατί ως ήπιο σαμπουάν ενδείκνυται για πιο συχνή χρήση. Πάντως, αν κάποια λούζεται πιο συχνά, όπως εγώ, χρειάζεται και άλλο σαμπουάν ενδιάμεσα - συνήθως προτιμώ την Κλειώ, ακριβώς γιατί είναι για καθημερινή χρήση, μόνο που το έχω δοκιμάσει στην υγρή του μορφή και όχι στη στέρεη.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Aug 17, 2016 9:11 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ευχαριστω ακομη μια φορα για τις πληροφοριες!

Ετσι μου ειπε και η κοπελα στο μαγαζι.. οτι κι αυτη, λεει, τα αφηνει στο καπακι για να στεγνωσουν και πως προκειται για θεραπειες. Εμενα μου εδωσε καμποσα δειγματα απο υγρο σαμπουαν Thalia που ειναι για λιπαρα μαλλια και μου τονισε πως, ισως στην αρχη παρατηρησω λιπαροτητα "μεχρι να συνηθισει το μαλλι το νεο σαμπουαν" (εκει θυμηθηκα τη no-poo μεθοδο Razz )
[You must be registered and logged in to see this link.] χθες αγορασα 1 body butter και μια λοσιον και τα αρωματα τους ειναι απεριγραπτα. Αναγραφονται στις συσκευασιες τους ενα σωρο συστατικα, αλλα απ'οσο προσεξα, δεν ειδα τα πολυ χτυπητα χημικα, τυπου mineral oil, MIT, parabens, edta, σιλικονες.
Επισης, δεν εχουν ολες οι σειρες της εταιρειας την ιδια πληθωρα χημικων, π.χ. οι μασκες προσωπου ειναι φυσικες και φτιαγμενες με λαχανικα και φρουτα κανονικα cyclops
Ειμαι ενθουσιασμενη με την εταιρεια και το συστημα προσεγγισης των πελατων..αφου εκανα την αρχη, θα την τιμησω σιγουρα στο μελλον, ειδικα για τα στερεα σαμπουαν και τα αρωματα.
btw, χθες δοκιμασα στον καρπο του χεριου το αρωμα καρυδας και εκτος του οτι η μυρωδια ηταν περα για περα αληθοφανης, διηρκησε για πολλες ωρες, μεχρι να πλυθω.
Δε θελω να λεω μεγαλα λογια επειδη ενθουσιαζομαι, αλλα πραγματικα ειμαι ξετρελαμενη!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Aug 17, 2016 9:14 pm

η Ευτερπη για τι τυπο ειναι;
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by frutenia on Wed Aug 17, 2016 9:33 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]  
Euterpe: Invigorating & Volumizing for fine hair
frutenia

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Aug 17, 2016 9:33 pm

α τελεια, σ ευχαριστω πολυ!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Aug 17, 2016 10:24 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] με κατατοπισες πολυ! Μιας και αναφέρθηκες στην Κλειώ, εγώ τη χρησιμοποιω καθημερινά τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Δεν ήξερα αυτό που είπες ότι δεν κάνει να τα χρησιμοποιούμε πιο συχνά από 3 φορές την εβδομαδα γιατι προκειται για θεραπειες και διάβασα πάνω στη συσκευασία ότι ενδείκνυται για καθημερινή χρήση Shocked Neutral  
Να σε ρωτήσω, γνωριζεις οι μπάρες σαμπουάν πόσο καιρο διαρκούν αν είναι κλειστες και αχρησιμοποίητες; Έχω την πορτοκαλί μπάρα της Τερψιχόρη στο στοκ μου για περίπου ένα χρόνο. Να τη χρησιμοποιήσω τώρα ή λες να αλλοιωθηκε;
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by Puertoricana_Hater on Thu Aug 18, 2016 12:02 am

Έχω κι εγώ την μπάρα Τερψιχόρη. Μου είχαν δώσει σε δείγμα και το κοντίσιονερ. Είναι λίγο σκληρό για τα μαλλιά μου και καθόλου ενυδατικό. Τα αισθάνομαι πολύ ξηρά όταν το ξεβγάζω και ο χρησιμοποιώ κυρίως όταν τα έχω λαδώσει εντελώς με λάδια που χρησιμοποιώ καθώς τα καθαρίζει εύκολα.
Θέλω να δοκιμάσω και ένα άλλο που έχουν, όσως ταιριάζει καλύτερα στον τύπο μαλλιών μου.
Κάτι γαλακτώματα σώματος που έχω πάρει κατά καιρούς, καλά είναι αλλά μου φαίνονται πολύ συνθετικά.
Puertoricana_Hater

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Aug 18, 2016 1:10 am

[You must be registered and logged in to see this link.] cheers

[You must be registered and logged in to see this link.] Τα περισσότερα προϊόντα τους αναγράφουν ημερομηνία λήξης πάνω. Τα στέρεα σαμπουάν σίγουρα αναγράφουν, εκτός αν έχει σβηστεί. Ψάξε το κουτάκι και θα τη βρεις σίγουρα. Ξέχασα (το συμπληρώνω εκ των υστέρων): για την Κλειώ ειδικά δεν γνωρίζω, μιλώντας πάντα για το στέρεο σαμπουάν. Το υγρό κάνει σίγουρα για καθημερινή χρήση. Υποθέτω ότι είναι κατάλληλο για καθημερινή χρήση και το στέρεο, αφού υποτίθεται ότι είναι το πλέον ήπιο σαμπουάν της εταιρείας, γι' αυτό είπα κιόλας ότι διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς τη συχνότητα της χρήσης του. Αν περάσω από κατάστημα, θα ρωτήσω πάντως.

[You must be registered and logged in to see this link.] Τα δικά μου μαλλιά δεν χρειάζονται καν μάσκα ή κοντίσιονερ μετά την Τερψιχόρη. Ξέχασα βέβαια να αναφέρω ότι έχω λιπαρά, ίσια και λεπτά μαλλιά, οπότε σίγουρα παίζει και η ποιότητα του μαλλιού ρόλο. Με την Πολύμνια είχα το πρόβλημα που αναφέρεις.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Thu Aug 18, 2016 2:19 am

[You must be registered and logged in to see this link.] δικιο εχεις! Δε σκεφτηκα να κοιτάξω την ημερομηνία λήξης. Λέει 5/18, αρα θα το χρησιμοποιήσω μια χαρά!
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by bibibo on Thu Aug 18, 2016 2:38 am

εγω παντως θα παω να παρω κ αλλα σαπουνακια,να τα εχω αρωματικα-διακοσμητικα στο μπανιο,ισως και στο υπνοδωματιο και οταν εξασθενησει η μυρωδια θα τα χρησιμοποιω Razz
με ψησατε ομως και για σαμπουαν,νομιζω το ερατω ειναι για τα δικα μου μαλλια
bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Aug 24, 2016 11:49 pm

Έλεγα συνέχεια να γράψω και όλο το ξεχνούσα.. Εχω πει πολλάκις οτι την αγαπώ αυτη την εταιρεία. Στέρεο σαμπουάν ερατώ (καθαρίζει σε βάθος, κρατάει πολυυυυ καιρό, έχει φανταστική μυρωδιά αν σου αρέσει το τριαντάφυλλο) , σερουμ ερατώ (το μόνο που μ****ωσε τόσο τις άκρες μου μετά απο ντεκαπαζ), η σειρά Αφροδίτη για κυτταρίτιδα (μαζί με διατροφή και άσκηση είχε πράγματι σημαντική διαφορά), scrub ενυδάτωσης Γαλάτεια (τα έλαια που έχει μέσα ενυδατώνουν τρομερά το δέρμα) και αρώματα/γαλακτωματα Γαλάτεια και Διονη (αυτά ειναι θέμα γουστου..)ειναι τα προϊοντα που φροντίζω να εχω. Ο κύριος όμως λόγος που ήθελα να γράψω ειναι γι'αυτο που είπε η [You must be registered and logged in to see this link.] : η πολιτική της εταιρείας ειναι αυτο που εξαρχής με τράβηξε, πριν δοκιμάσω τα προϊοντα. Οι κοπέλες που δουλεύουν ειναι πλήρως ενημερωμένες, τους κάνουν σεμινάρια ανα τακτά χρονικά διαστήματα και για κάθε καινούριο προϊόν όπως έμαθα, φεύγεις με μια τσάντα δείγματα ακόμα κι αν αγοράσεις μόνο ενα σαπουνάκι και νιώθεις οτι δίνουν σημασία στο τι λες οτι προτιμάς και στις ανάγκες σου. Χαίρομαι να μπαίνω στα καταστήματα τους [You must be registered and logged in to see this link.]
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Thu Aug 25, 2016 12:15 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Πόσο καιρο χρησιμοποίησες το body sculpture της Αφροδιτη; Κάθε ποτε το χρησιμοποιουσες; Παρατήσεις να σου έχει δημιουργήσει τίποτα στο δερμα;
Σε ρωτάω γιατί πρόσφατα το χρησιμοποίησα για πρωτη φορα για δυο συνεχόμενες μέρες (βράδυ μετά το μπάνιο, πριν τον υπνο) και μου δημιουργήθηκαν μικρουλες κοκκινιλες, σαν πιτσιλιες αίματος ακριβώς κάτω από το δερμα που είναι κάνα μήνα τώρα και δε φεύγουν. 
Εσύ πρόσεξες τίποτα τέτοιο όταν το χρησιμοποιουσες; Μήπως δεν έπρεπε να το χρησιμοποιήσω δυο μέρες συνεχομενα;
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Aug 25, 2016 12:25 am

[You must be registered and logged in to see this link.] όχι, καθόλου. Και εχω σχετικά ευαίσθητο δέρμα. Το χρησιμοποιούσα κάθε βράδυ πέρυσι, και φέτος επειδή πήρα το πακετάκι με το λάδι και το γαλάκτωμα, τα έβαζα ενα βράδυ το ενα και ενα το άλλο. Δεν είχα καμια αντίδραση και είδα διαφορά στην ποιότητα του δέρματος στην προβληματική περιοχή (στα λακουβακια δηλαδή!). Το κύριο πρόβλημα μου ειναι η κατακράτηση, λόγω ασθένειας και φαρμακευτικής αγωγής, όποτε η αλήθεια ειναι οτι σχετικά εύκολα εμφανίζεται αλλα και φεύγει η όψη αυτη αλλα με κανένα άλλο προϊόν δεν είχα δει τόση διαφορά. Το μόνο που μου φάνηκε περίεργο αλλα το συνήθισα ειναι αυτη η αίσθηση που σαν να παγώνει και να καίγεται το δέρμα σου ταυτόχρονα. Και έχει έντονη μυρωδιά, δηλαδή δεν το τοποθετείς και μετά πχ μπορείς να βάλεις ενα σορτσάκι και να βγεις, αλλα εντάξει, το έβαζα πριν κοιμηθώ. Μήπως έχεις αλλεργία σε κάποιο απο τα συστατικά;
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Thu Aug 25, 2016 12:58 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Ναι ναι, αυτή η χαρακτηριστική αίσθηση που σε μπερδεύει και δεν ξέρεις αν νιώθεις καυτό ή κρυο Razz
Όχι όχι, δε νομίζω να έχω αλλεργία. Απλά υπέθεσα ότι αυτό ανέβασε την αιμάτωση στα επιφανειακά στρώματα της επιδερμίδας (όπως λέει ότι κανει) και ποσότητα αίματος έμεινε (και σχημάτισε "λεκεδες") στην επιφάνεια. Κάπως έτσι το σκέφτηκα. 
Παντως, αφού λες ότι έχεις ευαισθητη επιδερμίδα και δεν σου προκάλεσε τίποτα, θα του δώσω αλλη μια ευκαιρία, γιατί το είχα αφήσει στην άκρη για λίγο.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Aug 25, 2016 1:06 am

[You must be registered and logged in to see this link.] εμενα κανει μονο ενα ελαφρυ κοκκινισμα αλλα απο το μασαζ (ειδικα με το λαδι) που μετα απο κανενα 10λεπτο φευγει. Και η [You must be registered and logged in to see this link.] που κι αυτη κοκκινιζει πολυ ευκολα δεν μου ειπε να εχει τετοια θεματα, σαν αυτο που περιγραφεις.
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics