Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Korres Ενδυναμωτικό Base Coat με Μύρο & Ασβέστιο

View previous topic View next topic Go down

Korres Ενδυναμωτικό Base Coat με Μύρο & Ασβέστιο

Post by Satine on Tue Aug 16, 2016 2:05 pm

Είχα αναφερθεί ξανά στο φόρουμ πόσο μεγάλο πρόβλημα είχα με τα νύχια μου που σπάνε είτε ξεφλουδίζουν συνεχώς! Τελικά αποφάσισα να δοκιμάσω τη νέα θεραπεία του Κορρε και έχω μείνει υπερβολικά ευχαριστημένη!Έχει μαστιχωτή υφή που στεγνώνει αμέσως,είναι πολύ σταθερό και βγαίνει κανονικά με ασετόν αλλά θέλει δουλίτσα γιατί κολλάει στο νύχι.Προσωπικά αν βάψω τα νύχια μου το έχω ως βάση,πιο πολύ με τράβηξαν τα συστατικά του καθώς έχω αγοράσει διάφορες θεραπείες όπως το Μavala αλλά δεν ήθελα άλλη χημεία στα νύχια μου. Αυτό που με κέρδισε στο συγκεκριμένο είναι πως δεν φθίνει στις άκρες καθόλου και κρατάει η βάση στο υπόλοιπο,κόστισε κάπου 6-7 ευρώ.

Σας ανεβάζω μια φώτο με τα νύχια μου το τελευταίο διάστημα που προσπαθώ να τα μακρύνω,πραγματικά δεν είχα ποτέ τόσο γερά και υγιή νύχια! Την συγκεκριμένη την τράβηξα αφού έπλυνα τα πιάτα. Δεν θέλω να πάρω κάποια στο λαιμό μου αλλά έχω μείνει τρομερά ευχαριστημένη! Δεν το έχω και πολύ να περιγράφω καλλυντικά (σαν τις γκουρούνες) αλλά όπως μου ήρθαν τα είπα! Δοκιμάζω και το Fast Dry αλλά δεν έχω ακόμα άποψη για να σας πω μέχρι στιγμής...
Very Happy Very Happy

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Korres Ενδυναμωτικό Base Coat με Μύρο & Ασβέστιο

Post by peggy1990 on Tue Aug 16, 2016 5:01 pm

Μου αρεσε κι εμένα πολύ! Τα νύχια μου δε σπανε πλεον ποτε
peggy1990

Back to top Go down

Post by Satine on Tue Aug 16, 2016 8:44 pm

@peggy1990 Θέλω φώτο οπωσδήποτε της πορείας τους!! Εμένα βγήκε λίγο χάλια αλλά δεν είχα ποτέ τόσο γερά νύχια!!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by stitchel on Wed Aug 17, 2016 1:49 pm

Ενδιαφέρον! Θα το δοκιμάσω μιας και ταλαιπωρώ τα νύχια μου με τα ημιμόνιμα μανικιούρ.

stitchel

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Aug 17, 2016 4:52 pm

Σαν σύσταση είναι μαστιχωτό όταν στεγνώνει είναι μια γυαλιστερή λεία επιφάνεια στα νύχια σου. Βέβαια την πρώτη φορά που το άνοιξα δεν ήταν πολύ μαστιχωτό αλλά ίσως πήρε λίγο αέρα και έγινε έτσι βέβαια από την στιγμή που δεν αλλοιώνει το αποτέλεσμα εμένα μου φτάνει
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Aug 17, 2016 8:45 pm

@satine πολυ ωραια τα νυχακια σου γκεερ! Τα δικα μου αν μεγαλώσουν τόσο θα είμαι ευτυχισμένη! Και μένα σπάνε συνεχώς, δε μεγαλώνουν με τίποτα  Sad 
Μπήκα να το βρω για να το παραγγείλω γκεεερλ και μπερδευτηκα λιγο scratch  Αυτό ειναι; Μπερδεύτηκα γιατί στη φωτογραφία σου φαινεται πρασινωπό, ενώ στη φωτογραφία στο βλ.φαρμακείο φαίνεται διαφανές.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Aug 17, 2016 9:04 pm

@matsir http://www.korres.com/default.aspx?page_id=1540 αυτό είναι γκερλ! Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ειλικρινά μου άρεσε πάρα πολύ και χάρηκα όταν είδα πως έβγαλε κάτι τέτοιο!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Aug 17, 2016 10:13 pm

@satine αυτο δεν το βρίσκω σε κανένα από τα δυο ηλ.φαρμακεία που ψωνίζω  Sad Ελπίζω να το φέρουν
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by what???? on Fri Sep 02, 2016 11:53 am

δλδ το χρησιμοποιειτε και σαν base coat; στρωνει καλα το μανο μετα;
και γω mavala χρησιμοποιουσα ως τωρα και μιας που τελειωνει θελω κατι αλλο.

εχει βγαλει και η radiant κατι βασεις αλλα δεν εχω ιδεα απο συστατικα, δεν τα αναφερει καπου...
http://radiant-professional.com/nyhia

what????

Back to top Go down

Post by lazysunday on Wed Sep 07, 2016 12:33 am

Τωρα χρησιμοποιω της Radiant και εχει πολυ καλα αποτελεσματα, το εχω ξαναπαρει στο παρελθον παλιοτερα μου αρεσε, τωρα οχι και τοσο. Δεν αντεχεται αυτη η μυρωδια του ρε παιδι μου, μυριζει σαν πετρελαιο το δωματιο μου για τουλαχιστον μια ωρα! Ελεγα να παρω ενα απο Erre Due αλλα μαλλον θα κοιταξω αυτα τα καινουργια του Korre. Εχουν κ αυτα εντονη μυρωδια?

lazysunday

Back to top Go down

Post by mir on Fri Jan 20, 2017 9:24 pm

Καλησπερα κοριτσια. Και εγω χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα περιπου το δυναμωτικο του Κορρε. Τα νυχια μου ξεφλουδιζουν , ειναι μονιμως αδυναμα  και εννοειται πως δεν μακραινουν. Παρολο που δεν το χρησιμοποιω συστηματικα απο την 1η εφαρμογη καταλαβα οτι δουλευει. Αυτο που πρεπει κανεις να προσεξει κατα τη γνωμη μου παντα για να δουλεψει σωστα το προιον  ειναι πως αν βαλεις μια στρωση π.χ σημερα , αυριο ή όποτε αρχίσει και φεύγει πρεπει να την αφαιρεσεις με το ασετον σου και να βαλεις εκ νεου νεα στρωση. Διαφορετικα συσσωρευονται ολες οι στρωσεις σαν φιλμ πανω στο νυχι,  σαν ενα διαφανο αυτοκολλητο θα ελεγα, το οποιο  καποια στιγμη ξεκολλαει και πεφτει.

Last edited by mir on Sun Feb 05, 2017 6:57 pm; edited 1 time in total

mir

Back to top Go down

Post by HoustonGr on Sat Jan 21, 2017 8:29 am

Ωραιο αλλα σε εμενα σεν λειτουργει καλα εαν απο πανω να βαψω. Θα χαλασει το βαψιμο των νυχιων την ιδια μερα ενω γενικα μου κραταει μια εβδομαδα σιγουρα.

HoustonGr

Back to top Go down

Post by mir on Mon Apr 10, 2017 11:39 pm

Επανερχομαι κοριτσια μου διοτι πρεπει να ξανα- μιλησω γι αυτο το υπεροχο και εξαιρετο και καταπληκτικο προιον . Αξιζει μια δοκιμη - ναι το λεω και το βροντοφωναζω - διοτι πολυ απλα κανει αυτο που ισχυριζεται. Πλεον εχω κι εγω μακρια και γερα νυχακια οπως αυτα που παντοτε εβλεπα στα χερια αλλων κοριτσιων και ζηλευα η δολια...θα φροντισω να ανεβασω και φωτο

mir

Back to top Go down

Post by Satine on Tue Apr 11, 2017 12:23 pm

Και εμένα έχουν αλλάξει τελείως τα νύχια μου τώρα πια,βέβαια παίζουν ρόλο και οι ξηροί καρποί που τρώω άλλα με έχει βοηθήσει πολύ αυτή η βάση.

Επίσης @mir συμφωνώ,πρέπει να αφαιρεθεί η προηγούμενη στρώση πριν τοποθετηθεί η νέα.
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by mir on Mon May 01, 2017 10:06 pm

Να και η φωτό κορίτσια! Εξαιρείται το μεσαίο το νύχι το οποίο δεν έσπασε αλλά έχει σκιστεί ακριβώς στη μέση και έχει μείνει λίγο πίσω.

mir

Back to top Go down

Post by marmelada on Tue May 02, 2017 5:27 pm

@Satine το αγόρασα σήμερα μπας και δω και γω καμμια βελτίωση!!πόσο καιρό το άφηνες;το ανανέωνες;

marmelada

Back to top Go down

Post by mir on Wed May 03, 2017 7:48 pm

Ανάλογα με τι δουλειές έκανα , δε μπορώ να σου πω ακριβώς, ανά 2 μέρες πάνω κάτω. Υπήρχαν και φορές που το ξεχνούσα, είχα τρεχαματα και δεν το ανανεωνα . Πλέον έχω μακριά νύχια, γερά αλλά συνάμα και ελαστικά τόσο όσο πρέπει.

mir

Back to top Go down

Post by mir on Wed May 03, 2017 7:51 pm

Σόρρυ τώρα πρόσεξα ότι απευθυνοσουν στην Satine

mir

Back to top Go down

Post by marmelada on Wed May 03, 2017 9:14 pm

@mir wrote:Σόρρυ τώρα πρόσεξα ότι απευθυνοσουν στην Satine

δεν πειραζει βρε κοριτσι!αλήθεια είδες τόσο πολύ μεγάλη διαφορά; μετά από χρονικό διάστημα περίπου;
εγω τα νιωθω σαν να τα σφίγγει άρα λειτουργεί αλλά βλέπω ότι την δευτερη μερα θέλει ανανέωση γτ ξεφλουδίζει βέβαια ανάλογα και με τις δουλειές φαντάζομαι που έχει να κάνει κάποιος!

marmelada

Back to top Go down

Post by Satine on Wed May 03, 2017 11:20 pm

@marmelada Με κάλυψε η @mir απόλυτα! Αν κάνω πολλές δουλειές στο σπίτι και από συνήθεια βρέχω συνεχώς τα χέρια μου πλένω σαλάτες κτλ θα κρατήσει 4 μέρες. Έχω δει τρελή διαφορά προσωπικά σε συνδυασμό με το αμυγδαλέλαιο που μου το πρότεινε η @marinacatlover! Απλά να το τοποθετείς εκ νέου κάθε φορά.
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by marmelada on Thu May 04, 2017 12:58 pm

@Satine wrote:@marmelada Με κάλυψε η @mir απόλυτα! Αν κάνω πολλές δουλειές στο σπίτι και από συνήθεια βρέχω συνεχώς τα χέρια μου πλένω σαλάτες κτλ θα κρατήσει 4 μέρες. Έχω δει τρελή διαφορά προσωπικά σε συνδυασμό με το αμυγδαλέλαιο που μου το πρότεινε η @marinacatlover! Απλά να το τοποθετείς εκ νέου κάθε φορά.

Χμμ..εμένα την δεύτερη μέρα αρχίζουν κ ξεφλουδιζουν ..αυτό μπορεί να παιζει επειδή κάνω κ δουλειές στον κήπο Embarassed !!βάζεις αμυγδαλελαιο;ειπες πιο πανω για ξηρούς καρπούς, ποιους τρως, ποσο κ κάθε ποτε; σορρυ για το πρήξιμο κ την ανάκριση αλλά το έχω αχτι να δω το νύχια μου να ξεπερνάνε έστω κ λίγο τα δαχτυλα Rolling Eyes !!

marmelada

Back to top Go down

Post by mir on Thu May 04, 2017 8:14 pm

Κι εγω marmelada σαν και εσενα ειχα τον ιδιο καημο γι αυτο και ξεκαθαρα δηλωνω πως ειδα τεραστια - οχι απλως διαφορα- αλλα τεραστια (τροπος του λεγειν ) νυχια.

mir

Back to top Go down

Post by MaryHol on Thu May 04, 2017 10:23 pm

Κοριτσια με​ τιποτα δεν αντεχει μανο πανω απο αυτη τη βαση;

MaryHol

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics