Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Αγαπημένα προϊόντα με <10€

View previous topic View next topic Go down

Αγαπημένα προϊόντα με <10€

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 12:13 am

Εδώ γράφουμε προϊόντα ομορφιάς και περιποίησης που δοκιμάσαμε και αγαπήσαμε με λιγότερο από 10 ευρώ!
lipstick makeupmoney

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Αγαπημένα προϊόντα με <10€

Post by what???? on Sat Aug 13, 2016 12:28 am

χωρις πολλες σκεψεις αυτα που μου ερχονται στο μυαλο πρωτα ειναι:

radiant eye shadow base
fresh line face toner
korrres Πρωτεΐνες Γάλακτος Αφρώδης Κρέμα Καθαρισμού (σε πολλα φαρμακεια το βρισκεις και κατω απο 10ε και 1+1)
beauty line lip pencils

what????

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 12:41 am

@what???? wrote:
radiant eye shadow base
Αυτή τη βάση ματιών θέλω να την πάρω και γω!

@what???? wrote:fresh line face toner
Ποιο τόνερ εννοείς; Εγώ χρησιμοποιώ τώρα το Αθηνά, αλλά θέλω να το χρησιμοποιήσω λίγο ακόμη πριν γράψω γνώμη scratch

@what???? wrote:korrres Πρωτεΐνες Γάλακτος Αφρώδης Κρέμα Καθαρισμού (σε πολλα φαρμακεια το βρισκεις και κατω απο 10ε και 1+1)
Γι αυτο είδα ότι έγραψε θετικά σχόλια και το @lonely_maroulaki και θέλω να το πάρω να το δοκιμάσω και γω!

@what???? wrote:beauty line lip pencils
Συμφωνώ απόλυτα cheers Είναι μαλακά, γράφουν έντονα και βολεύουν απίστευτα bounce

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by what???? on Sat Aug 13, 2016 1:33 am

αυτο που εχουν στο fresh bar και ειναι για ολους τους τυπους δερματος.
πηγα τωρα να βαλω λινκ και λεει ειναι με βρωμη, ενω δεν θυμαμαι κατι τετοιο για αυτο που παιρνω... scratch anyway, ενα τονερ εχει μονο στο fresh bar.

what????

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sat Aug 13, 2016 9:15 am

Κοrrres Πρωτεΐνες Γάλακτος Αφρώδης Κρέμα Καθαρισμού :το πήρα 1+1 καθάριζε πολυ καλα και δε με τράβαγε καθολου Smile θα το ξαναπαρω! Πηρα δθο συσκευασιες με 10€

Catrice camouflage concealer:είναι στόκος για κατω απο τα ματια αλλα για τις υπόλοιπες περιοχες.. καλύπτει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.δε λείπει ποτε απο τα καλλυντικά μου πλεον.κοστιζει περιπου 3-4€

peggy1990

Back to top Go down

Post by what???? on Sat Aug 13, 2016 9:50 am

Α ναι και φυσικα το fit me maybelline concealer!

Last edited by what???? on Sat Aug 13, 2016 12:31 pm; edited 1 time in total

what????

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 12:09 pm

Μιας και έχω δοκιμάσει αρκετά πραματάκια με λιγότερο από 10 ευρώ που μου άρεσαν πολύ, σκέφτηκα να τα διαχωρίσω και να τα ανεβάσω ανά κατηγορίες και όχι όλα μαζί, για να μην είναι τουρλουμπούκι  rabbit
Έτσι, από lip products έχουμε  lipstick
Like a Star @ heaven Golden Rose Velvet Matte (4€): Πέρα του ότι είναι ματ, δεν μεταφέρονται και φεύγουν ομοιόμορφα (μετά από πολλές ώρες), μου αρέσει επίσης το γεγονός ότι τα παίρνω μαζί μου μέσα στη τσάντα μου με 40 βαθμούς έξω (κάτω από τον έντονο ήλιο) και δε λιώνουν. Έχω χαλάσει πολλά κραγιόν μου έτσι, επειδή πήγα να τα ανανεώσω μέσα στη ζέστη και μου έσπασαν και έπεσαν στο πάτωμα  Sad  Sad  
Μου άρεσαν τόσο, που σε λίγο το ένα από τα τέσσερα θα πάει empties.Το πρώτο μου κραγιόν που θα τελειώσω ever  Razz  cheers
Like a Star @ heaven Golden Rose Matte lipstick crayon (3.40€): Με έχουν βολέψει πάρα πολύ  Very Happy  Very Happy  Επιτρέπουν να κάνουμε το περίγραμμα με ακρίβεια, έχουν πολύ καλή απόδοση, είναι ματ, δεν μεταφέρονται πολύ και φεύγουν ομοιόμορφα. Τα έχω δοκιμάσει και αυτά πολλές ώρες κάτω από τον έντονο ήλιο και δεν λιώνουν ούτε η μύτη τους, αλλά ούτε και όταν τα φοράμε. Μένουν στη θέση τους και δεν πηγαίνουν γύρω από το περίγραμμα  I love you
Like a Star @ heaven Sephora Wonderful Cushion Matte Lip Cream (9€): Σταθερό, κρεμώδες και ματ. Δεν το έχω δοκιμάσει στην πολύ ζέστη και τον ήλιο, μόνο σε βόλτα, αλλά μου άρεσε πολύ η υφή! Σίγουρα θα αγοράσω κι άλλες αποχρώσεις  What a Face
Like a Star @ heaven Apivita Lip care Propolis & Chamomile (4.84-3.14€): Αγαπημένα lip balms  Very Happy Τα χρησιμοποιώ χειμώνα καλοκαίρι. Αυτό με το χαμομήλι το χρησιμοποιώ κυρίως έξω από το σπίτι, λόγω SPF  sunny

Και δύο ακόμη προϊόντα:
Like a Star @ heaven Makeup Geek Eyeshadow pans - BeautyBay (5.80€): Έχω τις αποχρώσεις cherry cola και confection. Τις παρήγγειλα τυχαία, επειδή τις είχε σε προσφορά το BeautyBay, αλλά τώρα που τις δοκίμασα λέω πολύ έκανα έκανα! Θέλω να πάρω κι άλλες αποχρώσεις, όμως έχω αρκετές σκιές και μέχρι να μου τελειώσουν μερικές, προσπαθώ να κρατηθώ και να μην αγοράσω άλλες  Neutral  Neutral
Like a Star @ heaven Ζ palette - BeautyBay (8.60€): Με έχει βολέψει πολύ, επειδή έχω μαζί τις σκιές και το highlighter που χρησιμοποιώ περισσότερο τον  τελευταίο καιρό. To καθένα από αυτά ήταν ατομικά και μου έπιαναν πολύ χώρο και χρόνο όταν ήθελα να τα χρησιμοποιήσω Mad  Θέλω να πάρω άλλη μία ίδια για να κάνω depot κάποιες ακόμη ατομικές σκιές που έχω!

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Sat Aug 13, 2016 2:10 pm

Lavera σαμπουαν με τριανταφυλλο, το βρισκω γυρω στα 4.5 euro

Phyto defrisant, holy grail και δουλευει αθροιστικα, πλεον δηλαδή μπορει να κανω πανω απο 2 βδομαδες να το βαλω. Online γυρω στα 9 ευρω στα φαρμακεια

Πινελα ecotools, πολυ κατω των 10€, για τις δικες μου αναγκες ανταποκρινονται τελεια

Foundation υγρο απο avril, το ειχα παρει 7 ευρω πριν το ακριβυνουν στο organicbrands, δεν θα το ξαναπαρω γιατι θελω να κοψω πληρως τα υγρα μεικαπ αλλα για τοσο φθηνο και bio δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. Και τώρα παντως κατω απο δεκα ευρω εχει.

Στεγνωτικο βερνικιου ερρε ντουε, 6 euro, σε πολλες δεν αρεσει αλλα εμενα με καλυπτει πληρως. Δεν μπορω να δινω 12 και 15 ευρω για στεγνωτικα. Ουτε και για βερνικια βασικα. Τωρα βαζω makeup selective με 2.5 ευρω κ ειμαι ικανοποιημενη οσο δεν πάει.

Αφρος καθαρισμου απιβιτα. Δεν μου αρέσει τοσο σαν καθαριστικο αλλα σαν ντεμακιγιαζ ειναι τοπ. Καθολου comedogenic, τα βγαζει ολα ευκολα και γρηγορα, δεν με ενοχλει στα ματια. Και βεβαια οικονομικο και διαρκει πολλούς μηνες.

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 2:53 pm

@Krisania wrote:Phyto defrisant, holy grail και δουλευει αθροιστικα, πλεον δηλαδή μπορει να κανω πανω απο 2 βδομαδες να το βαλω. Online γυρω στα 9 ευρω στα φαρμακεια

Δεν το ήξερα καν αυτό από Phyto. To βρήκα στο ηλ. φαρμακείο που ψωνίζω πάντα και το έβαλα ήδη στο καλάθι, γιατί μια φρίζα την έχω είναι η αλήθεια ginger ginger

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Sat Aug 13, 2016 3:11 pm

Εχε υπόψιν οτι θελει ειδικα στη ριζα μαλλι πεντακάθαρο από υπολείμματα σιλικονης για να δουλεψει. Η θερμοτητα το βοηθαει να αποδοσει τα μεγιστα αλλά και χωρις αποδιδει καλα. Μπορεις να βαλεις τονους χωρις λαδωμα γιατι δεν εχει μεσα λαδια. Το βαζεις πανω σε βρεγμενα μαλλια κατα κυριο λογο. Το βαζω νον στοπ τεσσερα πεντε χρονια.

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 3:13 pm

@Krisania Το απλώνεις και στις ρίζες; Ή είναι μόνο για τα μήκη και τις άκρες;

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Sat Aug 13, 2016 3:16 pm

Ειναι προιον για τη ριζα βασικα. Οσο μενει στα χερια μετα το απλωμα στη ριζα το βαζω και στα υπολοιπα μαλλια. Ειχα τραγικο φριζαρισμα στη ριζα και με αυτο σωθηκα, δεν εβγαλα φριζαρισμα ποτε ξανα

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Aug 13, 2016 3:19 pm

@Krisania wrote:Ειναι προιον για τη ριζα βασικα. Οσο μενει στα χερια μετα το απλωμα στη ριζα το βαζω και στα υπολοιπα μαλλια. Ειχα τραγικο φριζαρισμα στη ριζα και με αυτο σωθηκα, δεν εβγαλα φριζαρισμα ποτε ξανα

Ακούγεται πολύ καλό! Ευχαριστώ! Μόλις το παραγγείλω θα πάει στα forum made me buy it Razz Razz

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Sat Aug 13, 2016 3:27 pm

Αν δεν εχεις αποτέλεσμα με την πρωτη, δωστου μερικες χρησεις μεχρι να φερει λειανση. Και παιξε με το ποσο υγρο ειναι το μαλλι και τι ποσοτητα βαζεις μέχρι να βρεις αυτο που δουλευει για σενα. Το προιον στην ουσια ειναι γλιτσες  Razz από φυτα που δινουν σλιπ και λειανση, οπως το marshmallow root. Ειναι στη λογικη καπως του kinky curly knot today με τη διαφορα οτι το δευτερο εχει μεσα γλιτσες με γαλακτωμαποιητη, πραγμα που το κανει πολυ γλιστερo για ξεμπερδεμα, οχι τοσο για καταπολεμηση του φριζαρισματος. Και τα δυο σε εκπτωση εχουν κατω απο δεκα ευρω και ειναι κ τα δυο τελειως oil free αρα σου δινουν τη δυνατοτητα μετα να βαλεις κατι απο πάνω με λαδι

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Mon Aug 15, 2016 1:24 pm

@Krisania wrote:Αν δεν εχεις αποτέλεσμα με την πρωτη, δωστου μερικες χρησεις μεχρι να φερει λειανση.
Εννοείται! Δεν τα παρατάμε με την πρώτη χρήση Basketball Επιμονή και υπομονή tongue geek

@Krisania wrote:παιξε με το ποσο υγρο ειναι το μαλλι και τι ποσοτητα βαζεις μέχρι να βρεις αυτο που δουλευει για σενα.
Το αποτέλεσμά του εξαρτάται από το πόσο υγρό είναι το μαλλί; Αρχικά, δηλαδή, θα χρειαστεί να πειραματιστώ με το πόσο υγρά είναι τα μαλλιά;

@Krisania wrote:ειναι κ τα δυο τελειως oil free αρα σου δινουν τη δυνατοτητα μετα να βαλεις κατι απο πάνω με λαδι
cheers cheers cheers

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top