Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

MarilliasChoice

Page 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: MarilliasChoice

Post by Blue_Monday on Sat Apr 09, 2016 6:32 pm

@Marinacatlove Μακάρι να είχε like button γιατί συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες. Κι εγώ νευρίασα με το συγκεκριμένο βίντεο διότι θεωρώ μεγάλη αγένεια να συμπεριφέρεσαι έτσι σε κάποιον υπάλληλο που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι η δουλειά του να τρέξει να σου βρει την τσάντα επειδή εσύ που έχεις την ευθύνη να προσέχεις να πράγματά σου είχες το μυαλό (?) σου στα ψώνια.
Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ συμπεριφέρονται έτσι? Λες και είναι δεν ξέρω τι.. βασικά ό,τι και να είσαι λίγη ευγένεια δε βλάπτει. Εγώ πάντα μιλάω στον πληθυντικό, λέω ευχαριστώ και χαιρετάω φεύγοντας. Τόσο δύσκολο είναι? Για μένα είναι ο ορισμός του low life in high places.
Blue_Monday

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Apr 09, 2016 6:34 pm

Πραγματικά, πιστεύω ότι είναι λίγο (ή πολύ) καλομαθημένη. Αν έχει συνηθίσει να έχει τα πάντα στα πόδια της, έτσι θα συμπεριφέρεται σε όσους θεωρεί ''κατώτερους'' συμπεριλαμβανομένων και των πωλητριών
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Blue_Monday on Sat Apr 09, 2016 6:38 pm

@Damsel wrote:Πραγματικά, πιστεύω ότι είναι λίγο (ή πολύ) καλομαθημένη. Αν έχει συνηθίσει να έχει τα πάντα στα πόδια της, έτσι θα συμπεριφέρεται σε όσους θεωρεί ''κατώτερους'' συμπεριλαμβανομένων και των πωλητριών

Στην προσωπική της ζωή μπορεί να είναι ό,τι θέλει. Να μιλάει έτσι απότομα σε όσους την έχουν καλομάθει, το αξίζουν άλλωστε. Αλλά δημοσίως πρέπει να τηρούνται κάποιοι κανόνες, κανείς δεν έχει την όρεξή της ούτε ανοχή στα καπρίτσια της. Είναι τυχερή που έπεσε σε ευγενική υπάλληλο γιατί αν έπεφτε σε μένα...
Blue_Monday

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Apr 09, 2016 6:40 pm

Ακριβώς αυτό. Να μιλάει έτσι στους φίλους της, όχι σε όλο τον κόσμο!
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Apr 09, 2016 6:51 pm

@marinacatlove τα κοράσια που άρχισαν να λένε πως η πωλήτρια ήταν αγενής δεν έχουν δουλέψει στην εξυπηρέτηση πελατών ούτε δευτερόλεπτο στη ζωή τους για να καταλάβουν πως ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο, ούτε οι πωλητές/σερβιτόροι/όσοι τις εξυπηρετού ούτε είναι υποχρεωμένοι να φέρουν σε πέρας το όποιο του καπρίτσιο . Αυτοί που έχουν έρθει για πολύ καιρό σε επαφή με πελάτες και ξέρουν τι εστί βερύκοκο δεν θα έλεγαν κάτι τέτοιο, ούτε θα φερόντουσαν ανάλογα. Βασικά δεν πρέπει να έχουν γενικότερα δουλέψει, μιας και τότε θα ήξεραν τι εστί υπεύθυνος/προϊστάμενος/manager ή όπως αλλιώς τον λένε. Και είναι κρίμα να έχουν τέτοιες απόψεις, γι αυτές βασικά, γιατί όταν δε θα βρίσκουν δουλειά στον κλάδο τους και θα χρειαστεί να κάνουν μια τέτοια δουλειά, θα πάθουν σοκ από την πραγματικότητα που τις περιμένει.
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Apr 09, 2016 6:55 pm

"Η άνοιξη και το καλοκαίρι είναι από τις αγαπημένες μου εποχές".. οι άλλες αγαπημένες μου είναι το φθινόπωρο και ο χειμώνας"
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 7:06 pm

@Lilie wrote:"Η άνοιξη και το καλοκαίρι είναι από τις αγαπημένες μου εποχές".. οι άλλες αγαπημένες μου είναι το φθινόπωρο και ο χειμώνας"

Όλες οι εποχές του χρόνου είναι οι αγαπημένες της, αφού δεν κάνει τίποτα όλο το χρόνο. Κάθεται ωσάν το Βούδα, ψωνίζει, τρώει, κοιμάται και σπαταλάει χρήσιμο οξυγόνο.
Να 'ναι καλά η υπερκαταναλώτικότητα της Μαρίλλια και της κάθε Μαρίλλιας που στις τριτοκοσμικές χώρες τα παιδάκια έχουν δουλειά για 24ώρες το 24ωρο, 7 μέρες την εβδομάδα.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Apr 09, 2016 7:15 pm

Ποσο τη βρισκω με τις σχολιαρες σας...

επισης εγω θα λεγα οτι με χαλανε τα παντα πανω της, εξον του χαρακτηρα της, απο τις ριζες στα καμμενα μαλλια της εως τους αστραγαλους της, αλλα δεν θα επεκταθω.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Sat Apr 09, 2016 7:18 pm

Κοριτσια ποσο πολυ με απογοητευουν τα μυαλα των ανθρωπων... και ειδικα νεων ανθρωπων. Καμια ελπιδα...
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Blue_Monday on Sat Apr 09, 2016 7:21 pm

Να συμπληρώσω ότι ψηφίζουν κιόλας και είναι το μέλλον της Ελλάδας. Η ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο. Έτσι για να κάνω την κατάσταση ακόμη πιο απελπιστική.
Blue_Monday

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Apr 09, 2016 7:25 pm

@matsir έχουν πάρει και τον εργασιακό χρόνο της Μαρίλλιας, της Κωνσταντίνας κι όλων των άλλων.
Εντάξει δεν λέω, όλες ψωνίζουμε από αυτά τα μαγαζιά, αλλά 1-2 κομμάτια, όχι όλη τη συλλογή
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Apr 09, 2016 7:27 pm

@matsir wrote:Κάθεται ωσάν το Βούδα

Με αποτελείωσες... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by mariabrighton on Sat Apr 09, 2016 7:31 pm

@matsir έλιωσα στο γελιο με το βουδας! μαμ, κακα και νανι!
mariabrighton

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sat Apr 09, 2016 7:37 pm

Αχ @marinacatlove αγαπημενη  γατομανουλα cat ποσο δικαιο εχεις!
Δεν θελω να ακουστω σαν γιαγιακα αλλα με θλιβει βαθυτητα η σημερινη νεολαια:υφος,αγενεια,απαιτησεις και μηδενικη συμπονοια cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Sat Apr 09, 2016 7:38 pm

Εχω οργιστεί με την τύπισσα ! Με έχει βγάλει απο τα ροούχα μου το στυλάκι της , οτι πρέπει ΟΛΟΙ να είναι επι ποδός για την αυτού μεγαλειότητά της, και γενικά με το στυλ "ναι μεν φταίω αλλα δεν φταίω με κλεψανε" , με την απαίτηση της να της κάνει η πωλήτρια τεμενάδες, και μην πω τι άλλο θα προτιμούσε να της κάνει η πωλήτρια για να καλμάρει...
Με εκνευρίζει που την υποστηρίζουν όλοι αυτοί απο κάτω, και είναι λίγοι εκείνοι που τη βάζουν στη θέση της αλλά χάνονται μέσα σε τόσα πρόβατα !
Η γκόμενα η κακομαθημένη με τα λεφτά του μπαμπάκα και της μανούλας που δεν ξερει τι πάει να πει δουλειά (μην μου φέρει κανενας το επιχείρημα οτι δουλεύει στην επιχείρηση της γιατι θα ξεράσω)
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Melody-chan on Sat Apr 09, 2016 8:28 pm

Καλά ας δούλευε έστω μία ωρίτσα σε εξυπηρέτηση πελατών οποιουδήποτε κλάδου και θα πάθαινε τρελό σοκ.Από τότε που έπιασα τέτοιου είδους δουλειά έχασα κάθε ελπίδα για τον τόπο. Neutral
Melody-chan

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Sat Apr 09, 2016 8:30 pm

Υποτίθεται πως αυτό κάνει στο κάμπινγκ των δικών της. Εαν έκανε αυτό, έστω και για 20', πίστεψε με θα είχε εντελώς διαφορετική πεποίθηση για τη ζωή. Ughhhh!!!!!!!!! Πόσο με εξόργισε με αυτό της το ύφος, ένιωσα σαν να ήμουν στη θέση της πωλήτριας. Παραπληροφόρησε τόσο πολύ τον κόσμο και τα μπεεε την ενθάρρυναν ! Ειδα και κανα δυο να λένε πως η πωλήτρια πιθανώς το έκανε ! Με ποιο δικαίωμα;;;;;;
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Georgina91 on Sat Apr 09, 2016 8:55 pm

Εγω δεν την συμπαθούσα που δεν την συμπαθούσα ήρθε το τελευταίο της βίντεο κ απλά την έσβησα . Ούτως η άλλως δεν μου προσέφερε κ κάτι
Georgina91
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Apr 09, 2016 8:59 pm

https://youtu.be/zY54jFnWRxI?t=532

ειναι πολυ χαρουμενη που αλλαξε τον τιτλο του μπλογκ της απο it'sallaboutbeautymarilliaschoice σε marilliaschoice. Αν δεν ειναι αυτος λογος να κωλοχαρεις, δεν ξερω πχοιος ειναι,ε ;
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Sat Apr 09, 2016 9:01 pm

Είναι ας πούμε και μια καταξίωση! Είναι που είναι και τσαμπουκαλού (εχει και χούμορ καλιέ)
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Sat Apr 09, 2016 9:45 pm

Βλαχομπαροκ νεοπλουτισμός.. #Safe, το Εβιάν.. Τι ντεκαντανς...
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Sat Apr 09, 2016 9:55 pm

H γιαγιά μου έλεγε "να φοβάσαι τους νεόπλουτους" και μάλλον έχει δίκαιο.
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Naty on Sat Apr 09, 2016 10:48 pm

Μη ξεχνατε οτι ειναι μια διασημη youtuber και μπορει να μιλαει οπως θελει στον καθεναν. Ενταξει? Αχαχαχα!
Naty

Back to top Go down

Post by Jenny_Lou on Sat Apr 09, 2016 10:50 pm

εμενα απο την πρωτη στιγμη με εκνευρισε το στυλ της ομιλίας της και όλο haul haul haul.. τζιζες
Jenny_Lou

Back to top Go down

Post by EllenGeller on Sat Apr 09, 2016 10:53 pm

Έχω παρακολουθήσει μόνο κάποια από τα τελευταία της βίντεο,γενικά τι παίζει με αυτήν την κοπέλα;
EllenGeller

Back to top Go down

Page 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

View previous topic View next topic Back to top