Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Forum made me buy it

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Forum made me buy it

Post by matsir on Fri Aug 05, 2016 1:21 pm

Κορίτσια, τι θα λέγατε να γράφουμε σε αυτό το τόπικ προϊόντα που αγοράσαμε επειδή τα είδαμε στο φόρουμ μας;

Μιας και επιρρεπής με έχετε επηρεάσει πολλές φορές γκεερλς! Κακιά επιρροή είστε Razz tongue
Έτσι, έχω αγοράσει:
Like a Star @ heaven Insight antifrizz shampoo & conditioner (νομίζω αρχικά τα είχε προτείνει η @silvering από το προηγούμενο φόρουμ ακόμη!)

Like a Star @ heaven Apivita σαπούνι με πρόπολη (πρόταση της @satine)

Like a Star @ heaven Dr. Organic Argan Oil Μάσκα Μαλλιών (αρχικά την ανέφερε το @lonely_maroulaki)

Like a Star @ heaven Colgate Black Toothbrush (την είχε αναφέρει η @lestrange στο προηγούμενο forum  Rolling Eyes )

Last edited by matsir on Fri Aug 05, 2016 8:10 pm; edited 1 time in total

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Forum made me buy it

Post by what???? on Fri Aug 05, 2016 3:33 pm

αα μιας που τα ειδα, μπορει καποια να μου πει αν εχει βρει τα insight στο hondos στην Αριστοτελους;
Δεν τα βλεπω πουθενα, οσες φορες και να πηγα. καλα, δεν επιχειρησα να ρωτησω τις πωλητριες.

what????

Back to top Go down

Post by LeStrange on Fri Aug 05, 2016 6:35 pm

Κι εγώ πήρα με τη σειρά μου 3 πραγματάκια επηρεασμένη από το φόρουμ.Με τα 2 ευτυχώς έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη.

1.Σαπούνι Abrador

Δεν το βρήκα στο τοπικό μου Χόντος κι έτσι ζήτησα από τον αδερφό μου που μένει σε άλλη πόλη και μου έφερε από το εκεί,που υπήρχε, δυο.Είμαι πολύ ευχαριστημένη και θα του τα παραγγέλνω τακτικά!

2.Batiste Dry Shampoo-Coconut & Exotic Tropical

Έχω δοκιμάσει κάποιες από τις άλλες μυρωδιές αλλά αυτή μου αρέσει περισσότερο,παρ'όλο που σχολιάστηκε στο τόπικ των προϊόντων που δεν συνιστούν κάποια μέλη.Αρκετές κοπέλες έγραψαν τα θετικά τους σχόλια,μ'αρέσει κι η καρύδα,οπότε το πήρα!

3.Dr Organic -Organic Virgin Coconut Oil Sampoo

Έχω γράψει αναλυτικά σε ανάλογο ποστ για το συγκεκριμένο σαμπουάν.Είχα διαβάσει εγκωμιαστικά σχόλια για τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας και από το προηγούμενο φόρουμ,και από αυτό και από άλλες σελίδες και αν και τσιμπημένη η τιμή,το ρίσκαρα,δυστυχώς.Γενικά με τα πιο "φυσικά" σαμπούαν έχω θέμα,δεν ταιριάζουν καθόλου μα καθόλου στα μαλλιά μου αλλά με το συγκεκριμένο τα είδα όλα...Τριχόπτωση,μηδέν όγκος και λάδι,λάδι,λάδι...ποοοολύ λάδι ακόμα και με την ελάχιστη ποσότητα αμέσως μόλις στέγνωναν τα μαλλιά μου.Αν προσθέσουμε σ'αυτό και την τιμή του...Άντε γεια!!

@matsir τη συγκεκριμένη οδοντόβουρτσα την είχα προτείνει εγώ στο άλλο φόρουμ (και γενικά στους πάντες στο περιβάλλον μου) γιατί με είχε καταενθουσιάσει.Με χαρά έμαθα ότι άρεσε πολύ σε όποιο μέλος τη δοκίμασε! Ελπίζω να σου αρέσει κι εσένα!! Smile (Εγώ πάντως δεν την αλλάζω!)

LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Aug 05, 2016 6:43 pm

@what???? Δεν υπάρχουν στα hondos στην Αριστοτέλους, μόνο στο Apollonia. Πήγα όμως την προηγούμενη εβδομάδα να πάρω πάλι τη μάσκα για κατεστραμμένα μαλλιά και είχαν τελειώσει όλες οι μάσκες insight. Μόνο σαμπουάν και conditioner υπάρχουν. Ρώτησα πότε θα φέρουν πάλι και μου είπαν πως αν δεν έρθουν μέχρι αυτή την εβδομάδα τότε σίγουρα από Σεπτέμβριο.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Aug 05, 2016 8:14 pm

@lestrange Τα σαπουνακια μου αρεσουν πολυ! Αυτό το σαπουνακι πρωτη φορα το βλέπω. Τι ειναι; Για το σώμα ή για το προσωπο; Γράψε μας ένα μίνι ριβιού!
Για την οδοντόβουρτσα θυμομουν οτι ειχε αναφερθει στο προηγούμενο φορουμ, αλλα μπερδευτηκα για το ποια την ειχε γραψει scratch  Το διόρθωσα τώρα! 
Και μένα με έχει καταβολεψει! Ειναι μαλακή και ωραία, αλλα δεν είδα καμία διαφορα με τη λεύκανση. Περίμενα ότι θα κάνει δουλίτσα, αλλα δεν με πειράζει! Σημασία έχει ότι την βολεύτηκα!

@what???? Εγώ τα πήρα από το apollonia. Στην Αριστοτέλους δεν έψαξα καν να σου πω την αλήθεια  Shocked

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by LeStrange on Fri Aug 05, 2016 9:44 pm

@matsir το συγκεκριμένο σαπούνι είναι για απολέπιση,όχι για καθαρισμό,αλλα μιλάμε είναι πολύ hardcore,γενικά στο κουτάκι λέει ότι είναι ειδικό για σκληρύνσεις,κυτταρίτιδα-σύσφιξη και σκασίματα.Δεν έχει τυπική μυρωδιά σαπουνιού,πιο πολύ σαν απορρυπαντικό θα έλεγα...Γενικά πάντως είναι δυσεύρετο,στην πόλη μου όπου και να ρώτησα δεν το ήξεραν (ενώ από εδώ είχα δει ότι υπάρχει στα χόντος) και μόνο ένας παλιός φαρμακοποιός μου είπε ότι το έφερνε παλιά αλλά τώρα πια όχι,κι έτσι έβαλα τον αδερφό μου να το αναζητήσει στα χόντος της πόλης που είναι και μου έφερε 2...Θα κάνω ριβιου αν θέλετε,ναι!

Η συγκεκριμένη οδοντόβουρτσα τυπικά δεν είναι για λεύκανση αλλά για ένα μηδαμινό προσωρινό εφέ λεύκανσης.Γενικά το κάρβουνο δίνει -παραδόξως- ένα προσωρινό εφέ λευκότερων δοντιών,στην Αμερική μάλιστα πουλιέται σε μορφή σκόνης για να το βουρτσίζεις απ'ευθείας στα δόντια.Εγώ την είχα πάρει λόγω του ότι ήταν πολύ μαλακή αλλά κυρίως λόγω του χρώματος.Μαύρη είναι επειδή έχει και καλά τον ξυλάνθρακα,αλλά βγαίνει και σε απλή λευκή χωρίς αυτόν.Εγώ την πήρα απ'ευθείας για το χρώμα αδιαφορώντας πλήρως για τις λευκαντικές της ικανότητες! Wink

LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by what???? on Fri Aug 05, 2016 9:45 pm

Ok girls, thank you! και λεω δεν μπορει, εγω δεν θα βλεπω καλα.

what????

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Aug 05, 2016 11:12 pm

@lestrange ευχαριστω πολυ γκεεερλ για τις πληροφοριες! Το σαπουνακι θα το ψάξω στα hondos στο Απολλωνία και ελπιζω να το βρω!
Η οδοντόβουρτσα με βόλεψε τόσο που την πήρα και back up να φανταστείς, ενώ έχω ηλεκτρική οδοντόβουρτσα tongue

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Fri Aug 05, 2016 11:22 pm

Rosveda αντηλιακο

Dr organic μασκα με αργκαν, την εκανα σημερα παραγγελια

Krisania

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Aug 06, 2016 2:33 am

Αυτη τη μαυρη οδοντοβουρτσα δεν την εχω δει πουθενα... Τη θελω!!!

Λόγω του φόρουμ, αγόρασα:
-το σαμπουαν και την κρεμα μαλλιων της insight αλλα δεν εχω ακομα ολοκληρωμενη αποψη!
-το eyeliner των sephora
-το fresh line κουτάκι του glowbox
-κορρες nail colour no. 100 ( cheers cheers cheers )
-πινέλα real techniques
-το beauty blender (αλλά έπεσε και πολύ πρόμο και από τις γκουρούνες, εγχώριες και του εξωτερικού)
-κρύσταλλο για αποσμητικό
-κρέμες σώματος κορρες (άρωμα γιασεμί και πράσινο τσάι)
-vichy loose powder

Έχω και πολλά στη wishlist μου!!

Εμενα κυριως το φορουμ μου εμαθε να ψαχνω πιο φυσικα καλλυντικα και μου ανοιξατε τα ματια για τα συστατικα των προιοντων κατι που ειναι το σημαντικοτερο απο ολα!!

Last edited by shadow on Sun Aug 07, 2016 1:59 pm; edited 1 time in total

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by HoustonGr on Sat Aug 06, 2016 8:46 am

Εχω αγορασει ελαχιστα πραγματα που προτειναν youtuber, αλλα το forum το εμπιστευομαι οποτε ακολουθει η λιστα μου

- Αντιηλιακο Rosveda- Πολυ καλο

- Conditioner insight. Το σαμπουαν και τη μασκα τα γνωριζα ηδη και τα χρησιμοποιουσα. Μαλιστα ακολουθησα τη συμβουλη της @silvering και προτιμω να ειναι απο διαφορετικη σειρα το καθε προιον.

- Σαμπουαν Acure απο iherb

- Σαμπουαν σε μπαρα απο freshline

- Monoi tiki tahiti. Τα τιμουσα και πριν το forum, αλλα δεν ηξερα οτι υπααρχει συσκευασια του 1lt που με συμφερει

- Phyto - κρεμα για το φριζαρισμα- Πολυ καλο

- Phyto- θερμοπροστατευτικο- δεν το εχω ανοιξει

- Ορος προσωπου eva

- Ελαιο argan της Kae. Ειχε αναφερθει οτι ειναι καλο και οταν το ειδα σε κουτακι απο organic brands, το τσιμπησα

- Εμαθα το organic brands και εχω τιμησει δεοντως τα κουτακια του

- Στο προηγουμενο φορουμ ειχε αναφερθει μια κοπελα που φτιαχνει φυσικα προιοντα. Πηρα αρκετα πραγματα, αλλα αυτο που ηταν η ανακαλυψη της χρονιας ηταν το αποσμητικο.

- το συνδρομητικο κουτακι απο fresh line.

- το αρωμα sensuous nude της estee lauder. Ειχε αναφερει η @safefromharm οτι της αρεσει, εαν δεν κανω λαθος. Πολυ ομορφο αρωμα για καλοκαιρι. Σε εμενα δεν κρατουσε το αρωμα του.

- effaclar duo.

- korres για την ευαισθητη περιοχη

- το steampod.

- Και φυσικα μου προτεινε η @Krisania κεντρο για λειζερ και εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Σε ευχαριστω @Krisania

Νομιζω οτι ειναι και αλλα, τα οποια εχω τελειωσει και δεν τα θυμαμαι.

HoustonGr

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Aug 06, 2016 9:19 am

@shadow Τη συγκεκριμένη οδοντόβουρτσα τη βρίσκεις στα σούπερ μάρκετ και στα χόντος σίγουρα και κοστίζει γύρω στα τριάμιση ευρώ. Η συγκεκριμένη (Colgate Slim Soft With Charcoal) βγαίνει σε 2 παραλλαγές:την απλή που έχει απλά τις ίνες της και τίποτε άλλο και μια άλλη πιο καινούργια που έχει και κάτι ίνες που σχηματίζουν δυο κυκλάκια.Την πρώτη την απλή να πάρεις! Υπάρχει μετά και χωρίς τον ξυλάνθρακα,που λέγεται απλά Colgate Slim Soft και βγαίνει σε κλασικά χρώματα οδοντόβουρτσας (λευκό με μπλε ή ροζ κλπ) η οποία είναι ουσιαστικά η ίδια με αυτή που σου προτείνω,απλά χωρίς τον ξυλάνθρακα και σε άλλο χρώμα.Στην ουσία όμως στο κομμάτι της σκληρότητας που μας ενδιαφέρει στην προκειμένη περίπτωση είναι το ίδιο μαλακές και αποτελεσματικές η λευκή με την μαύρη που σου πρότεινα (χωρίς τα κυκλάκια) εγώ απλά προτιμώ από την αρχή τη μαύρη λόγω εντυπωσιακού χρώματος για οδοντόβουρτσα. Όλες αυτές που έχουν και καλά άλλες ίνες για τη γλώσσα,πλαστικά έξτρα τμηματάκια για καθαρισμό,διαφορετικά ύψη ινών, δεν είναι ό,τι καλύτερο γιατί τελικά δεν εισχωρούν παντού.Οι απλές και μαλακές είναι οι καλύτερες και απ'όσες τέτοιες έχω δοκιμάσει η συγκεκριμένη η καλύτερη όλων και ακολουθούν της oral-b.

LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Aug 06, 2016 10:13 am

@LeStrange Θενξ για το ινφο γκεερλ! Συμφωνώ με όλα αυτά που λες για τις οδοντόβουρτσες, είμαι και εγώ φαν της απλής κλασσικής, χωρίς πολλά πλαστικά τμήματα (που συνήθως εμένα καταλήγουν να με πληγώνουν και να βγάζω αφθες) Πήρα οδοντόβουρτσα πριν καμία βδομάδα και σίγουρα στο μασούτη εδώ δεν την είχε. Θα την έχω υπόψην μου όμως γιατι και εγώ (όπως και η Κωννα μας) μη δω κάτι που είναι μαύρο, θα τρέξω να το πάρω!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Aug 06, 2016 10:40 am

@HoustonGr Τα μισά απ' όσα πήρες τα έχω κι εγώ και τα κάποια τα χρησιμοποιώ χρόνια. Rosveda αγαπώ (μόνο το αντηλιακό όμως, άνοιξα ολόκληρο τόπικ για χάρη του), το ίδιο και τα δύο Phyto, τα στέρεα σαμπουάν Fresh Line, το λάδι KAE και φυσικά το Monoi Tiki που το έχω κι εγώ σε συσκευασία 1 lt. Θα μου τελειώσει τώρα στις διακοπές. Το μόνο που με πειράζει είναι ότι σε αυτό το μέγεθος υπάρχει μόνο το κλασικό άρωμα Tiare, το οποίο προτιμώ μεν, αλλά θα ήθελα να δω και τα υπόλοιπα, κυρίως το Pure, σε τόσο μεγάλη συσκευασία. Έτσι κι αλλιώς, εγώ το μονόι το καταναλώνω σαν ξηροκάρπιο tongue Έχει διάρκεια ζωής περίπου 2 χρόνια, οπότε δεν νομίζω να σου περισσέψει, ειδικά αν το χρησιμοποιείς και στο σώμα και στα μαλλιά.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Aug 06, 2016 10:47 am

@LeStrange wrote:
3.Dr Organic -Organic Virgin Coconut Oil Sampoo

Έχω γράψει αναλυτικά σε ανάλογο ποστ για το συγκεκριμένο σαμπουάν.Είχα διαβάσει εγκωμιαστικά σχόλια για τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας και από το προηγούμενο φόρουμ,και από αυτό και από άλλες σελίδες και αν και τσιμπημένη η τιμή,το ρίσκαρα,δυστυχώς.Γενικά με τα πιο "φυσικά" σαμπούαν έχω θέμα,δεν ταιριάζουν καθόλου μα καθόλου στα μαλλιά μου αλλά με το συγκεκριμένο τα είδα όλα...Τριχόπτωση,μηδέν όγκος και λάδι,λάδι,λάδι...ποοοολύ λάδι ακόμα και με την ελάχιστη ποσότητα αμέσως μόλις στέγνωναν τα μαλλιά μου.Αν προσθέσουμε σ'αυτό και την τιμή του...Άντε γεια!!

Δυστυχώς, αυτό δεν είναι από τα καλά της μάρκας και, αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι γενικώς η σειρά με την καρύδα δεν είναι από τις καλές τους. Χρησιμοποιώ τα σαμπουάν Dr. Organic κατά καιρούς, είναι σίγουρα από τα αγαπημένα μου, αλλά όχι τα πιο αγαπημένα μου (Fresh Line και Urtekram), αλλά χρειάζεται πάντα ψάξιμο πριν για κριτικές, γιατί υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα προϊόντα. Στα σαμπουάν για μένα τα καλύτερα είναι αυτό με τον βασιλικό πολτό και αυτό με το τεϊόδεντρο.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by HoustonGr on Sat Aug 06, 2016 11:42 am

@silvering
Ειναι λογικο να εχεις τα μισα. Τα περισσοτερα τα ειχες προτεινει και εσυ. Χεχε! Οποτε θα επρεπε να ειναι silvering made me buy it! Το μονοι το λατρευω, το χρησιμοποιω σε σωμα και σε μαλλια. Αφου τελειωσαν οι κρεμες σωματος που ειχα, το χρησιμοποιω αποκλειστικα για ενυδατωση σωμΑτος και το βαζω και στο μειγμα λαδιων που εχω φτιαξει για μαςκα μαλλιων. Σκεφτομαι τις κρεμες δωματος να τις καταργησω τελειως. Οταν τελειωσει το 1lt σκεφτομαι να παρω απο aroma zone ή απο athinarom, που δεν εχει προσθετο αρωμα.

HoustonGr

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Sat Aug 06, 2016 11:49 am

Forum Made Me Buy:
- το abrador
- το lanolin agg tval
- την οδοντοβουρτσα με τον ανθρακα
- τα σαμπουαν σε μορφη μπαρας σαπουνιου της fresh line
- το ελαιο ιαπωνικης καμελιας
- τις καψουλες με ελαιο νυχτολουλουδο

Eptanisou12

Back to top Go down

Post by frutenia on Sat Aug 06, 2016 12:11 pm

@HoustonGr Θα μπορούσες να μου πεις την διεύθυνση της κοπέλας που φτιάχνει φυσικά προιόντα? Θα ήθελα να δοκιμάσω το αποσμητικό που ανέφερες ότι σου άρεσε.

frutenia

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Aug 06, 2016 1:05 pm

@HoustonGr love1

Αν αντέχεις την αίσθηση του ελαίου πάνω σου χειμώνα-καλοκαίρι, κάνεις την καλύτερη δουλειά! Θα δεις μεγάλη διαφορά στο δέρμα σου με τον καιρό.

Δυστυχώς, δεν υπάρχει μονόι χωρίς άρωμα. Για να το θέσω πιο σωστά, το παραδοσιακό μονόι έχει άρωμα. Από τη στιγμή που μπαίνει το λουλούδι μέσα, άρωμα υπάρχει και κανονικά είναι υποχρεωμένοι να το αναγράψουν. Το ζήτημα είναι να μην έχει επιπλέον συνθετικό άρωμα, πέρα από αυτό που προκύπτει από την εκχύλιση του άνθους. Πάντως, το Monoi Tiki, το Naturado και το Aroma Zone, που αναφέρεις, όντως έχουν φυσικό άρωμα. Το μοναδικό χωρίς άρωμα είναι το Monoi Tiki Pure, που έχει μόνο το λάδι καρύδας και τη βιταμίνη Ε, γι' αυτό και δεν έχει το λουλουδάκι μέσα. Στην ουσία είναι κατά το ήμισυ μονόι - το μονόι το καθορίζει ο τρόπος παρασκευής (διαφορετικός από την καρύδα, παρότι η πηγή είναι η ίδια) και η εκχύλιση της ταϊτινής γαρδένιας. Και τα τρία αυτά πάντως μπορούν να χρησιμοποιηθούν άφοβα και στο πρόσωπο, ενώ άλλα γράφουν συγκεκριμένα για μαλλιά και σώμα μόνο, οπότε και τα αποφεύγω (π.χ. ένα πανάκριβο που έχει το Organic Brands). Όταν πάρω το Monoi Tiki Pure θα ενημερώσω πάντως σχετικά με το άρωμα.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Krisania on Sat Aug 06, 2016 1:24 pm

Το naturalbrands.gr και το organicbrands μοιαζουν λες και ειναι το ιδιο καταστημα. Είναι της ιδιας εταιριας; Οφτοπικ αλλα το λεω εδω γιατι αναφερθηκε πολυ σε αυτο το τοπικ

Krisania

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sat Aug 06, 2016 1:58 pm

@Krisania wrote:Το naturalbrands.gr και το organicbrands μοιαζουν λες και ειναι το ιδιο καταστημα. Είναι της ιδιας εταιριας; Οφτοπικ αλλα το λεω εδω γιατι αναφερθηκε πολυ σε αυτο το τοπικ

Είναι το ίδιο, γιατί αν δεις τα στοιχεία επικοινωνίας είναι κοινά.
organicbrands: http://www.organicbrands.gr/contact
naturalbrands: http://www.naturalbrands.gr/contact.asp

Ίσως το έκαναν για να κατοχυρώσουν τα ονόματα των sites. Στην αρχή και εγώ νόμιζα πως είναι διαφορετικά με παρόμοιο στιλ, γιατί στο ένα έχουν δωρεάν μεταφορικά από 20 € και στο άλλο από 22 €.

EDIT: Πάντως βλέπω και άλλες διαφορές τελικά, π.χ. δεν έχουν τις ίδιες προσφορές, το naturalbrands δεν έχει συνδρομητικό κουτί κτλ.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by what???? on Sat Aug 06, 2016 2:46 pm

ασχετο επισης, αλλα εχω την εντυπωση, μπορει και εσφαλμενη οτι το organicbrands ειναι της Χατζηβασιλειου.

what????

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Aug 06, 2016 3:00 pm

Δεν είναι, απλώς συνεργάζεται μαζί τους. Η ιδιοκτήτρια δούλευε στον Τύπο πριν, οπότε έχει τις άκρες της.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by what???? on Sat Aug 06, 2016 5:12 pm

αα οκ! my bad!

what????

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Aug 06, 2016 5:22 pm

Ε, πού να το ξέρεις; Απλώς ξέρω πού δούλευε η ιδιοκτήτρια (αν και για να είμαι ειλικρινής, ξεχνάω το όνομά της).

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics