Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

MarilliasChoice

Page 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down

MarilliasChoice

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 2:57 pm

https://www.youtube.com/watch?v=ZgSjRb5k6SI

Το ομολογω. Μου πηγε η καρδια στην κουλουρη!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Re: MarilliasChoice

Post by LeStrange on Tue Apr 05, 2016 3:31 pm

άλλη Μαρία Αντουανέτα μας βρήκε! Στα μαγαζια σαν αυτό που πήγε και της συνέβη ό,τι της συνέβη λένε κάθε 3 και λίγο στα μεγάφωνα "προσέχετε τα προσωπικά σας αντικείμενα",δικό της ήταν το λάθος που χάθηκε η τσάντα,δεν καταλαβαίνω γιατί έκανε τέτοιες υστερίες και μιλούσε με τέτοιο υφάκι στο προσωπικό λες και της χρωστά το μαγαζί! Όταν βέβαια σου συμβαίνει κάτι τέτοιο είσαι σε πανικό και λες ό,τι να 'ναι αλλά να το αναπαράγει και μετά με περηφάνια κιόλας το ότι έκανε σκηνή για τη βλακεία της,'ντάξει...ασχολίαστο!
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 3:46 pm

Το ζαρα να υποθεσω;
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Apr 05, 2016 4:09 pm

Πφφφ, τι να μας πει κι αυτή... Αν δεν πεις ένα "για να μην απολυθείς ΤΩΡΑ όμως", πώς να το χαρείς όλο το σκηνικό?
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by LeStrange on Tue Apr 05, 2016 4:13 pm

Εγώ φαντάστηκα το Η&Μ να σου πω αλλά όλες αυτές οι αλυσίδες -Pull&Bear,Bershka,H&M κλπ- στην Ερμού έχουν τα ανδρικά στο υπόγειο (το Ζάρα νομίζω σε πάνω όροφο,έχω και 2-3 χρόνια να πάω Αθήνα) και τα γυναικεία σε ισόγειο και πάνω αλλά σε όλα λένε προσέχετε τα προσωπικά σας αντικείμενα από τα μεγάφωνα και εννοείται κιόλας όπου και να είσαι σε "δημόσιο χώρο"...οι σεκιούριτι καλώς ή κακώς είναι εκεί σε περίπτωση που κάποιος κλέψει αγαθά του καταστήματος,τα πράγματά σου είναι δική σου ευθύνη και δεν είναι υποχρεωμένο όλο το κατάστημα να ασχολείται μαζί σου εξαιτίας της απροσεξίας σου...Ναι μεν άτυχη στιγμή που μακάρι να μη συνέβαινε σε κανένα αλλά άλλη φορά το μυαλό μας στο κεφάλι...Πρώτα να μας νοιάζει η τσάντα μας που έχουμε κλειδιά-βιβλιάρια-ταυτότητες και μετά οι σακούλες με τα ψώνια κι όχι το ανάποδο!
Στην προκειμένη περίπτωση πάντως,έτσι όπως παρουσίασε την όλη κατάσταση η Μαρίλια, φαίνεται η κοπελίτσα να τη βρήκε εξ'αρχής στο δοκιμαστήριο τυχαία,πάει να το πει στο αγόρι για να την κάνουνε,παίρνουν χαμπάρι το χαμό,κατεβαίνει με την τσάντα στα ανδρικά μιας και ο "τόπος του εγκλήματος" που θα έψαχναν όλοι ήταν παραπάνω στα γυναικεία,βγαίνει ο νεαρός έξω από το μαγαζί -σε επικοινωνία με την κοπελίτσα μέσα από το τηλ.- για να δει αν η Μαρίλια θα φύγει ώστε να βγουνε κι αυτοι,κι αφού έβλεπε ότι δεν το κουνούσε μέχρι να βρεθεί ή τσάντα και απαιτούσε να δει και ντοκουμέντα από το κλειστό κύκλωμα,αποφασίσανε να την επιστρέψουνε.Σενάριο επιστημονικής φαντασίας???

Last edited by LeStrange on Wed Apr 06, 2016 12:27 am; edited 1 time in total
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 4:17 pm

οχι, καθολου κι εγω αυτο σκεφτηκα. Βούτακες οι τυποι!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Apr 05, 2016 4:40 pm

Κάποτε σε ένα εστιατόριο που δούλευα, πήρε αργότερα μία κυρία που είχα σερβίρει τηλέφωνο, για να ρωτήσει αν βρέθηκε στο τραπέζι της το πορτοφόλι της που το είχε ξεχάσει. Της λέω πως όταν μάζεψα το τραπέζι δεν βρήκα κάτι σε εμφανές σημείο και ζητάω μισό λεπτό για να ψάξω καλύτερα στο τραπέζι. Ψάχνω κάτω, πίσω, κάτω απ τα μαξιλάρια, καθόταν εκεί δυο κύριοι που δεν είχαν τσάντες κ τέτοια (ήταν κ καλοκαίρι δεν είχαν μπουφάν), σηκώθηκαν πρόθυμοι να ψάξω καλύτερα, δεν βρήκα κάτι, πάω στο τηλέφωνο, της το λέω, μου έβαλε τις φωνές ότι της το έκλεψαν και γιατί δεν είχαμε το νου μας, της λέω ευγενέστατα πως λυπάμαι γι αυτό που της συνέβη αλλά το κατάστημα και οι υπάλληλοι δεν φέρουν ευθύνη για απώλεια προσωπικών αντικειμένων των πελατών, τη ρώτησα αν πέρασε κάποιος άγνωστος απ το τραπέζι της, αν σκόνταψε, έσκυψε να τη ρωτήσει κάτι πχ, δεν είχε περάσει κάποιος. Της πρότεινα να ψάξει καλύτερα στην τσάντα της ή στο αμάξι της, και μου είπε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι το βρήκα εγώ και το κράτησα. Της είπα πως έχω βρει και αντικείμενα μεγαλύτερης αξίας και δεν τα έχω κρατήσει, και πως με προσβάλλει, μου είπε ένα "καλά καλά όλες τα ίδια λέτε" και μου το 'κλεισε στη μούρη. Μετά από λίγο την πήρα τηλέφωνο να της πω πως θα κοιτάξουμε από τις κάμερες τι μπορεί να συνέβη και μου είπε πως το βρήκε στο αμάξι της. Της απάντησα πως θα μπορούσε να μας ενημερώσει γιατί λίγο και θα έβρισκα τον μπελά μου, και πριν κατηγορήσει και προσβάλλει έτσι κάποιον εργαζόμενο να ψάχνει και να σιγουρεύεται ότι δεν είναι απλά αφηρημένη.

Το μόνο που σκέφτονται είναι τι θα αγοράσουν και να πάρουν ακόμη ένα κραγιόν και μπλουζάκι, αφήνουν τα πράγματά τους όπου να ναι, και μετά τα βάζουν με τους υπαλλήλους λες και έχουν ευθύνη. Αμφιβάλλω αν έχει δουλέψει ποτέ της για να ξέρει τι ισχύει
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 4:50 pm

++++++++++
πωπω νευριασα τωρα!!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Apr 05, 2016 4:54 pm

Απλά δεν ξέρουμε πού να ρίξουμε ευθύνες. Θα φωνάξεις στο σερβιτόρο γιατί το φαγητό σου είναι κακομαγειρεμένο λες και το μαγείρεψε αυτός (μου έχουν φωνάξει γιατί πχ ήταν ανάλατο που απλά βάζεις αλάτι απ αυτό που σου έχω φέρει στο τραπέζι) ενώ απλά πρέπει να ζητήσεις να μεταβιβάσει το παράπονο ή ακόμα καλύτερα να ζητήσεις επιτόπου τον υπεύθυνο, φωνάζουν στην πωλήτρια γιατί το μαγαζί είναι ακριβό και γιατί δεν της κάνουν έκπτωση και φυσικά το μαγαζί πρέπει να κλείσει και όλο το προσωπικό πρέπει να επιστρατευτεί για να λύσουν το λάθος της δικής σου αφηρημάδας.
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by kakpapia on Tue Apr 05, 2016 5:33 pm

Τραγικη!! Δ φτανει που της εδωσαν την τσαντα της, τους τη λεει κι απο πανω! Δλδ ΤΙ ηθελε τελικα? δε τη βρισκω, βριζεις, τη βρισκω, με λες κλεφτη...Λες κι αν ηθελε να κλεψει την τσαντα το ζευγαρι, θα αφηνε ο γκομενος να κανει ολη τη βρωμοδουλεια η κοπελα του και οχι ο ιδιος...Κοιτα να δεις που αν παμε για ψωνια πρεπει να σκεφτομαστε αν φαινομαστε υποπτες αν παμε μονες μας στα ανδρικα...Καλα ο τροπος της στους εργαζομενους απλα ασχολιαστος...Μη σου τυχει να μπει σε μαγαζι που δουλευεις...Κι αναρωτιομουν ποσο σπαστικος μπορει να γινει ενας ανθρωπος..Εμ κανεις τη μαλακια εμ μας τα πρηζεις με τις αγριογκαριδες σου
kakpapia

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Tue Apr 05, 2016 6:36 pm

Οταν παμε σε ενα καταστημα που ακουγεται καθε τρεις και λιγο οτι πρεπει να προσεχουμε τα προσωπικα μας αντικειμενα ,και οταν μας εχουν ηδη κλεψει το κινητο μας στο ιδιο πολυκαταστημα θα πρεπει αν μη τι αλλω να ειμαστε λιγο προσεκτικοι......εκτος αν μας λενε μαριλια Evil or Very Mad τοτε μπορουμε να φωναζουμε στο προσωπικο και να κατηγορουμε χωρις αποδειξεις
Τουλαχιστον παραδεχθηκε οτι εχει τα μυαλα της πανω απο το κεφαλι της,ειναι και αυτο μιαν αρχη cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 8:13 pm

χαχαχαχαχαχαχαχαχα
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 05, 2016 11:00 pm

Ταδε εφη ανωνυμη ποιητρια, 5/4/2016 μ.Χ.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Apr 06, 2016 7:59 pm

https://www.instagram.com/p/BDk4RqkE3se/?taken-by=marillia1989

"Σε αλλα νεα, νεο τρομοκρατικο χτυπημα δεχθηκαν εχθες τα χοντο του Συνταγματος, καθως ... "
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by bibibo on Wed Apr 06, 2016 8:24 pm

αχ δεν την μπορωωωωωωωωω.ατενσιον χορρρ.ολο το συμπαν συνομωτει εναντιων της μαριλιας.τι τραβαει κ αυτο το κοριτσι.παραταει "ολη της τη ζωη" απο δω κ απο κει γιατι προφανως και θα κοιταξεις να παρεις πρωτα τις σακουλες με τα ψωνια και μετα την τσαντα σου.απορω ποσα ρουχα παιζει να ειχε παρει,πραγματικα
bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Apr 06, 2016 8:27 pm

Το μισο μαγαζι as always.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Apr 07, 2016 11:53 pm

Εντάξει, τι να πρωτοπεί κανείς? Ότι την ευθύνη των προσωπικών μας πραγμάτων την έχουμε μόνο εμείς? Θεωρώ ότι ο κάθε άνθρωπος (πόσω μάλλον ενήλικας) το γνωρίζει. Από εκεί και πέρα, αν εσύ κοιτάς να μην ξεχάσεις τα άλλα ψώνια σου και ξεχνάς την τσάντα σου, δε σου φταίει ούτε η πωλήτρια, ούτε ο υπεύθυνος, ούτε το ζευγάρι που σου βρήκε την τσάντα. Η ευθύνη είναι καθαρά δική της!
Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Melody-chan on Sat Apr 09, 2016 4:34 pm

Πραγματικά συμπονώ την κακομοίρα την πωλήτρια.Είδα το βίντεο και δεν πίστευα αυτά πουέλεγε.Οκ την συγκεκριμένη δεν την είχα για φωστήρα ουτως η άλλως.Ένα κοριτσάκι είναι που ζει στο δικό του μικρόκοσμο και δεν πολυαντιλαμβάνεται το τι συμβαινει γύρω του...
Melody-chan

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 4:54 pm

Και σε πολύ καλή και ευγενική πωλήτρια έπεσες, καλή μου Μαρίλλια, που ανέχτηκε τα καπρίτσια μια ξένης. Οι πωλητές στα καταστήματα δεν είναι τα δουλάκια σου. Ωωωωω συγγνώμη που τα γράφω κάπως απότομα. Τι; Δεν το ήξερες;; Δεν το είχες ξανακούσει ότι οι εργαζόμενοι στα καταστήματα δεν είναι για να σε υπηρετούν; Φαντάζομαι σου κατέρριψα τη ροζ-φουξ-nude κοσμοθεωρία τώρα..
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by onlyhan on Sat Apr 09, 2016 5:00 pm

(Πρώτο ποστ στο νέο φόρουμ ! Γιεεειιι)
Μόλις είδα ολόκληρο το βιντεάκι για το κλέψιμο της τσάντας και τα σχετικά. Ζωάδι από τα λίγα, λυπάμαι όσους άκουσαν την κλάψα της.
onlyhan

Back to top Go down

Post by Blue_Monday on Sat Apr 09, 2016 5:58 pm

New video

Κάτι με χαλάει σε αυτή την κοπέλα..
Blue_Monday

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 6:04 pm

Blue Monday wrote:New video

Εγω ξέρω τι με χαλάει σε αυτή την κοπέλα: η δηθενιά, η ψευτοπλουτίλα (ενώ όλα τα ρούχα και οι τσάντες της είναι από κινεζομάγαζα) και το ύφος ανωτερίλας.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Blue_Monday on Sat Apr 09, 2016 6:13 pm

@matsir wrote:
Blue Monday wrote:New video

Εγω ξέρω τι με χαλάει σε αυτή την κοπέλα: η δηθενιά, η ψευτοπλουτίλα (ενώ όλα τα ρούχα και οι τσάντες της είναι από κινεζομάγαζα) και το ύφος ανωτερίλας.

Έχεις δίκιο, τώρα που το σκέφτομαι κι εμένα αυτά με ενοχλούν. Επιπλέον φαίνεται ΤΟΣΟ στην κοσμάρα της, πετάει στα σύννεφα και πολλές φορές νομίζω ότι δεν έχει αίσθηση της πραγματικότητας.
Blue_Monday

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Sat Apr 09, 2016 6:19 pm

Η σαπιλα σε ολο το μεγαλειο της!!! βγηκε η κυρια πονεμενη και χτυπημενη της ζωης να χαλασει για χιλιοστη φορα τα λεφτα της, γυρνοντας απο το μπιουτι σαλουν της ωσαν νεα βλεφαριδοφορουσα πεταλουδισια νεραιδα και ω τι επαθε η βαριομοιρη? ΞΕΧΑΣΕ την ΤΣΑΝΤΑ της στα δοκιμαστηρια!!! και απαιτουσε ολο το μαγαζι να σταματησει για παρτη της για ΔΙΚΗ της απροσεξια!!! ειρωνευοταν το προσωπικο κιολας που δεν φτανει που δουλευει για το απολυτο τιποτα, για να παρει η καθε αχρηστη μεγαλοπολιεθνικη εναν σκασμο παραπανω λεφτα εχοντας δουλους που ξεζουμιζει και αφηνει μονο την πετσα, εχουν και πανω απο το κεφαλι τους αυτες οι κοπελες και τα εκαστοτε βρωμοσκυλα υπευθυνους-ανευθυνους και τους λοιπους διευθυνταδες και υποδιευθυνταδες να τους γαυγιζουν και να τους προσβαλλουν και να τους απειλουν με καθε ευκαιρια για να επιδηξουν το ανυπαρκτο κατα τα αλλα γοητρο τους, εχουν και την καθε φαντασμενη αχρηστη και αναισθητη, ελαφρομυαλη, επηρμενη, βολεμενη και κακομαθημενη ψωναρα να παραλογιζεται για το οτιδηποτε στεναχωρει τις μπουκλιτσες της και να τις προσβαλλει κιολας!!! και ολα αυτα οπως ειπα για το απολυτο τιποτα!!! και το πιο τραγικο απο ολα που αντικριζω δυστυχως ειναι τα σχολια απο κατω τυπου η ΄΄πωλητρια πρεπει να ειναι ευγενικη να μην μιλα, να βοηθα, να υπακουει να να να να να να ΝΑ Mad ! μια μουντζα ολη δικη σας ορνια που περιμενετε σεβασμο χωρις να τον αξιζετε και να τον μεταδιδετε. εχω να πω στο μυαλο μου τοσα πολλα για αυτο το θεμα αλλα το κλεινω εδω γιατι πηρα φορα και εκνευριστηκα ακομα περισσοτερο!!! επρεπε να ημουν εγω η πωλητρια θα σου ελεγα εγω που θα πηγαινε η Μαριλια και η καθε ταδε εφη Μαριλια... Εχω κανει εγω κατι τετοιες και τετοιους καλοκαιρινους οταν δουλευα... οσο τους αφηνεις τοσο παιρνουν αερα τα ανυπαρκτα μυαλα τους και νομιζουν οτι οπου μπαινουν θα τους κανουν και υποκλησεις! γιατι ειναι...... ΠΕΛΑΤΕΣ. αυτο μας εφαγε στην ψωροκωσταινα!παντα να διεκδικουμε και να μεγαλοπιανομαστε και να ζηταμε χωρις να εχουμε ουτε την στοιχειωδη παιδεια και ευγενεια ωστε να υποστηριξουμε τις απαιτησεις μας. ειμαστε ανθρωποι λεει και πρεπει να φερομαστε με ανθρωπια!!!! ποια ανθρωπια βρε αμυαλα κορασια? αυτην που ποτε δεν δειχνετε εσεις? που εχετε την αβαντα του μπαμπα και της μαμας και δεν ξερετε τι θα πει στερηση, ανασφαλεια, δουλεια σκληρη, εκφοβισμος και χασιμο καθε αξιοπρεπειας σε μια κοινωνια απανθρωπη και ανθρωποφαγα που για να επιβιωσεις πρεπει να σταματησεις να αισθανεσαι, να εισαι ανθρωπος, να την βγαζεις με ηρεμιστικα και αντικαταθλιπτικα για να μπορεσεις να στεκεσαι στα ποδια σου και να μην βυθιστεις στην καταθλιψη που ολο αυτο το σαπιο συστημα σου προκαλει... σαπιες ολες τους εχουν κανει πουρε τον εγκεφαλο τους μαζι με τα καλλυντικα τους. πληρης ελλειψη αντιληψης και κατανοησης της πραγματικοτητας. δεν ξερω αν πρεπει να τις κραζω η να τις λυπηθω ολες τους! συγγνωμη για το σεντονι αλλα με πνιγει ρε παιδια θα εσκαγα αν δεν τα εγραφα!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad No No No No bounce bounce bounce
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 6:29 pm

@marinacatlove Συμφωνώ απόλυτα, Δυστυχώς εκεί έφτασε. Μιλάμε για τέτοιο μηδενικό level.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Page 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

View previous topic View next topic Back to top