Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Βάνα Παπαδοπούλου vol.II (πήρα κόκκινα μαλλιά)

Page 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Βάνα Παπαδοπούλου vol.II (πήρα κόκκινα μαλλιά)

Post by SafeFromHarm on Thu Oct 13, 2016 5:53 pm

@Puertoricana_Hater wrote:
@fairy88 wrote:Κρίνοντας από τα σχέδια που χτυπάει το τελευταίο διάστημα πιστεύω ότι σίγουρα έχει μετανιώσει την Αλίκη στο χέρι, και για αυτό δεν συνεχίζει και το μανίκι. Θα της φαίνεται πολύ girly για τα νέα της γούστα πιστεύω.
Παλιότερα είχε το πιο pin up-rockabilly στυλ. Τώρα και να θέλει να ξαναλλάξει στυλ, δεν γίνεται.  Μου κάνει εντύπωση πάντως που επιλέγει να το εχει μισοτελειωμένο και σε κάποια σημεία μόνο με το περίγραμμα ενώ χτυπάει άλλα. Εγώ δεν θα μπορούσα.
 και μενα. Μου βγαινει το ψυχαναγκαστικο μου.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by Alfalfa on Fri Oct 14, 2016 2:12 am

@Lonely_maroulaki wrote:@Alfalfa ειναι δυνατον ο διονυσιος δαγκας,η σουπια του αρειου παγου,να ειναι με το σταυρο στο χερι;;;
Jamais που θα ελεγε και η λουκω!!
χαχαχαχαχαχα το jamais φαντάζομαι για τον σταυρό,καθότι βουδίστρια πλέον! facepalm1
Alfalfa

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Oct 14, 2016 10:47 am

@maria03 wrote:H αλλη κοπελα γιατι εφαγε ban?αντιλαμβανομαι οτι δεν μιλησε με τον καλυτερο τροπο αλλα ισχυει οτι γραφονται κατα καιρους προσβλητικα πραγματα για εμφανιση,ψυχολογικα,οικογενειες κτλ των youtuber ενω κανονικα θα επρεπε να σχολιαζουμε μονο το υλικο που ανεβαζουν στο internet.Αυτες δεν αποδεχονται ομως τα αρνητικα σχολια και μπλοκαρουν,το ιδιο θα γινεται κι εδω οταν  γραφεται κατι που δεν σας αρεσει?

Δεν γράφτηκε κάτι που "δεν μας αρέσει", γράφτηκαν προσβλητικά σχόλια προς τα υπόλοιπα μέλη. Το έχουμε πει πολλές φορές, η δουλειά μας εδώ είναι να προστατεύουμε τα μέλη και κατ' επέκταση το φόρουμ, όχι εμάς προσωπικά. Σε προσωπικό επίπεδο, εμένα ποσώς μ' ενδιαφέρει ποιο μέλος με χαρακτηρίζει όπως το συγκεκριμένο μέλος, οπότε καταλαβαίνεις αν μου άρεσε ή δεν μου άρεσε αυτό που είπε - μου ήταν απλώς αδιάφορο. Εκ των υστέρων το έμαθα εξάλλου. Άλλο όμως το αν ενοχλεί εμένα (και κάθε "εμένα"), άλλο το αν αντιτίθεται στους Κανονισμούς ή δεν δείχνει τον δέοντα σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη. Αν έμπαινε ένα μέλος και σου μιλούσε άσχημα/προσβλητικά/απειλητικά, δεν θα ήθελες να πάρουμε θέση και να σε προστατεύσουμε, εφόσον μπορούμε; Και μην το παρεξηγήσεις αυτό που λέω, δεν εννοώ ότι δεν μπορείς να προστατεύσεις τον εαυτό σου, αλλά οι Κανονισμοί ορίστηκαν εξαρχής για να αποφύγουμε τέτοια κρούσματα. 

Η διαφωνία είναι ευπρόσδεκτη - κι εγώ δεν συμφωνώ με πολλά απ' όσα λέγονται, δεν θα μπω να "βρίσω" όποιον τα γράφει επειδή εμένα "δεν μου αρέσει". Εδώ οι admin και δεν συμφωνούμε πάντα μεταξύ μας, κρατάμε όμως μια κοινή γραμμή σε ό,τι ρητώς ορίζεται από τους Κανονισμούς. Αλλιώς θα γινόταν χάβρα. Όπως εσύ έγραψες πολύ όμορφα τη διαφωνία σου, και πολύ σωστά και καλά κάνεις και είναι κάτι που σίγουρα όλοι/όλες μας εκτιμούμε, έτσι περιμένουμε από όλα τα μέλη να εκφράζουν τις αντιρρήσεις τους. Όχι να θυμούνται ξαφνικά τον "κακό" εαυτό τους. Και επιπλέον, δεν καταφεύγουμε στο ban με τη μία - προηγούνται οι συστάσεις (άρα προειδοποιούμε και εφιστούμε την προσοχή). Το πώς θα το χειριστεί το μέλος από εκεί και πέρα είναι εντελώς δικό του θέμα. 

Επίσης, και κλείνω μ' αυτό, αν και ελάχιστη σχέση έχει με τα ban, έχει γίνει πλέον πολύ κουραστικό τα μέλη να τα κρίνουν όλα με 2 μέτρα και 2 σταθμά: μέλη που κακοχαρακτηρίζουν χωρίς επιχειρήματα κάποιες γκουρούνες, προσβάλλονται και θίγονται όταν άλλα μέλη κάνουν το ίδιο με τις δικές τους "αγαπημένες" γκουρούνες. Κατά τη γνώμη μου/μας, είναι άδικο αυτό. Όσο όμως διατηρείται ένα επίπεδο κοσμιότητας και δεν νιώθει κανένα μέλος ότι του επιτίθενται λεκτικά, και πάλι δεν επεμβαίνουμε, όσο κι αν παρατηρούμε αυτή την επιλεκτική συμπεριφορά (τύπου "όπου μας βολεύει" δηλαδή) από αρκετά μέλη. Και, πίστεψέ με, δεν περνά απαρατήρητη...
silvering
Admin
Admin

Λοκέισο : Κοσμάρα μου

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Fri Oct 14, 2016 12:30 pm

@silvering wrote:
@maria03 wrote:H αλλη κοπελα γιατι εφαγε ban?αντιλαμβανομαι οτι δεν μιλησε με τον καλυτερο τροπο αλλα ισχυει οτι γραφονται κατα καιρους προσβλητικα πραγματα για εμφανιση,ψυχολογικα,οικογενειες κτλ των youtuber ενω κανονικα θα επρεπε να σχολιαζουμε μονο το υλικο που ανεβαζουν στο internet.Αυτες δεν αποδεχονται ομως τα αρνητικα σχολια και μπλοκαρουν,το ιδιο θα γινεται κι εδω οταν  γραφεται κατι που δεν σας αρεσει?

Δεν γράφτηκε κάτι που "δεν μας αρέσει", γράφτηκαν προσβλητικά σχόλια προς τα υπόλοιπα μέλη. Το έχουμε πει πολλές φορές, η δουλειά μας εδώ είναι να προστατεύουμε τα μέλη και κατ' επέκταση το φόρουμ, όχι εμάς προσωπικά. Σε προσωπικό επίπεδο, εμένα ποσώς μ' ενδιαφέρει ποιο μέλος με χαρακτηρίζει όπως το συγκεκριμένο μέλος, οπότε καταλαβαίνεις αν μου άρεσε ή δεν μου άρεσε αυτό που είπε - μου ήταν απλώς αδιάφορο. Εκ των υστέρων το έμαθα εξάλλου. Άλλο όμως το αν ενοχλεί εμένα (και κάθε "εμένα"), άλλο το αν αντιτίθεται στους Κανονισμούς ή δεν δείχνει τον δέοντα σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη. Αν έμπαινε ένα μέλος και σου μιλούσε άσχημα/προσβλητικά/απειλητικά, δεν θα ήθελες να πάρουμε θέση και να σε προστατεύσουμε, εφόσον μπορούμε; Και μην το παρεξηγήσεις αυτό που λέω, δεν εννοώ ότι δεν μπορείς να προστατεύσεις τον εαυτό σου, αλλά οι Κανονισμοί ορίστηκαν εξαρχής για να αποφύγουμε τέτοια κρούσματα. 

Η διαφωνία είναι ευπρόσδεκτη - κι εγώ δεν συμφωνώ με πολλά απ' όσα λέγονται, δεν θα μπω να "βρίσω" όποιον τα γράφει επειδή εμένα "δεν μου αρέσει". Εδώ οι admin και δεν συμφωνούμε πάντα μεταξύ μας, κρατάμε όμως μια κοινή γραμμή σε ό,τι ρητώς ορίζεται από τους Κανονισμούς. Αλλιώς θα γινόταν χάβρα. Όπως εσύ έγραψες πολύ όμορφα τη διαφωνία σου, και πολύ σωστά και καλά κάνεις και είναι κάτι που σίγουρα όλοι/όλες μας εκτιμούμε, έτσι περιμένουμε από όλα τα μέλη να εκφράζουν τις αντιρρήσεις τους. Όχι να θυμούνται ξαφνικά τον "κακό" εαυτό τους. Και επιπλέον, δεν καταφεύγουμε στο ban με τη μία - προηγούνται οι συστάσεις (άρα προειδοποιούμε και εφιστούμε την προσοχή). Το πώς θα το χειριστεί το μέλος από εκεί και πέρα είναι εντελώς δικό του θέμα. 

Επίσης, και κλείνω μ' αυτό, αν και ελάχιστη σχέση έχει με τα ban, έχει γίνει πλέον πολύ κουραστικό τα μέλη να τα κρίνουν όλα με 2 μέτρα και 2 σταθμά: μέλη που κακοχαρακτηρίζουν χωρίς επιχειρήματα κάποιες γκουρούνες, προσβάλλονται και θίγονται όταν άλλα μέλη κάνουν το ίδιο με τις δικές τους "αγαπημένες" γκουρούνες. Κατά τη γνώμη μου/μας, είναι άδικο αυτό. Όσο όμως διατηρείται ένα επίπεδο κοσμιότητας και δεν νιώθει κανένα μέλος ότι του επιτίθενται λεκτικά, και πάλι δεν επεμβαίνουμε, όσο κι αν παρατηρούμε αυτή την επιλεκτική συμπεριφορά (τύπου "όπου μας βολεύει" δηλαδή) από αρκετά μέλη. Και, πίστεψέ με, δεν περνά απαρατήρητη...
Συμφωνω με όσα λες.

Κι επειδη σε βρίσκω λογικό αντμιν, φροντισε σε παρακαλώ το θέμα με τα αστεράκια μου #καιδενπεφτεισταγοναγιατρε; #σκουντατημωρηματινααυτηκολλησε
BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Oct 14, 2016 12:46 pm

Χαχαχαχαχα, μαρή @BenjaminT! I love you 
Θα πηγαίνω το βράδυ και θα προσθέτω κρυφά 100 post στο προφίλ σου. Σε 5 μέρες θα έχεις γίνει Αμαζόνα. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω πώς να το κάνω αυτό. Razz
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Fri Oct 14, 2016 12:51 pm

Στο κατάλληλο τόπικ στήσατε ψιλη κουβέντα για αγορασμένα ποστσ! rofl rofl
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Fri Oct 14, 2016 1:04 pm

@Myrto_K wrote:Στο κατάλληλο τόπικ στήσατε ψιλη κουβέντα για αγορασμένα ποστσ! rofl rofl

τι είπες ρε θεούλα;;;;

rofl rofl rofl rofl
viki

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Fri Oct 14, 2016 1:07 pm

@silvering wrote:

agreed agreed agreed Αυτο ακριβως εγραψα και εγω για την συγκεκριμενη περιπτωση....
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Fri Oct 14, 2016 1:16 pm

@viki Ε,τι.. Δεν μιλάμε, δεν μιλάμε αλλά εντάξει, η @BenjaminT σε λίγο θα βρεθεί από το πουθενά στα βραβεία μαρικλαιρ, έτσι κάνουν αυτές, τέτοιες είναι
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Fri Oct 14, 2016 1:23 pm

Παιδια δε με ξερετε δε σας ξερω. Για τι πραγμα μιλάτε?

@σιλβερινγκ εχω πιστη στις δυνατοτητες σου. Κατι θα βρεις...Σε παρακαλω τα αστερακια τα θελω φουλ γεμισμενα. Ασ μην ειναι ιριδιζον δε με πειραζει.

#δενειμαιπορτορικανα #ειμαιυπερανωβραβειωνμονοαστεριαθελω #χειτερςγκοναχειτ #γινετελιγοπεσιμιστριεςκαλοθασαςκανει
BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Fri Oct 14, 2016 1:27 pm

@Myrto_K έκανα εικόνα τον κατακουζηνο να ανεβαίνει να πάρει το αγαλματάκι από τα χέρια της πρώην βραβευμένης σουζάνας
#ελεσντι
viki

Back to top Go down

Post by LeStrange on Fri Oct 14, 2016 1:30 pm

@viki και να της πει "το απολυμάνατε δις με μπεταντίν δεσποινίς;"
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Fri Oct 14, 2016 1:35 pm

το θελω χρυσοποίκιλτο το βραβείο #μπεταντιν #ρεντχεντςντοντκερ
BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Oct 14, 2016 1:41 pm

Δεν σας μπορώ, ρε! Γελάω μόνη μου, θα καλέσουν τους ανθρώπους με τα άσπρα σε λίγο από την πολυκατοικία. 
lmao love1
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by maria03 on Fri Oct 14, 2016 6:35 pm

@silvering wrote:

Διαβασα τα hidden messages και κατανοώ τωρα γιατι εγινε το ban.Παρ'ολα αυτα συμφωνω σε αυτο που προσπαθουσε να πει η αλλη κοπελα (προφανως με εξαιρεση τους χαρακτηρισμους) οτι ορισμενες φορες ξεφευγουμε περα απο τον απλο σχολιασμο.Απο ο,τι καταλαβα η συγκεκριμενη το εκανε για να υποστηριξει τη Βανα και δεν το τηρουσε και στα αλλα topic.O δικος μου σκοπος ομως δεν ειναι αυτος,με αφορμη αυτα που γραφτηκαν εδω ηθελα να εκφρασω τη διαφωνια μου για τις αναφορες σε οικογενειες,προσωπικη ζωη,εμφανιση και γενικα τα υβριστικα σχολια απεναντι στις youtubers.Αναρωτιεμαι αν βρισω την οποιαδηποτε youtuber εδω μεσα θα διαγραφω ή αυτο ισχυει μονο αν προσβαλλω ενα αλλο μελος?

maria03

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Oct 14, 2016 7:05 pm

Νομίζω ότι οι Κανονισμοί είναι σαφείς. Δεν επιτρέπονται τα υβριστικά σχόλια. Σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη (είναι 2 διαφορετικοί, αλλά συχνά αλληλένδετοι κανόνες). Δεν επιτρέπεται επίσης η δημοσιοποίηση στοιχείων που δεν έχει επιλέξει να δημοσιοποιήσει η εκάστοτε youtuber. Αν όμως τα έχει δημοσιοποιήσει εκούσια, τότε εκτίθεται στην αντίστοιχη κριτική (θετική ή αρνητική). Κατά κανόνα, όλες έχουν δημοσιοποιήσει προσωπικά τους στοιχεία (αυτό όσον αφορά προσωπική ζωή, οικογένεια κτλ.) Όσες όμως φορές έχει δημοσιευτεί εδώ κάτι που γνωρίζουμε ότι η εκάστοτε youtuber δεν έχει δημοσιοποιήσει, τότε όλα αυτά τα σχόλια τροποποιούνται ή ακόμα και διαγράφονται, αφότου ενημερωθεί το μέλος. Μπορεί να μην το αντιλαμβάνονται πάντοτε τα υπόλοιπα μέλη, όμως συμβαίνει. Αν βρίσεις, θα λάβεις την 1η σου σύσταση. Αν συνεχίσεις, τη 2η και πάει λέγοντας. 

Όμως κι εμείς, το έχω ξαναπεί, δεν μπορούμε να συμπεριφερόμαστε λες και το φόρουμ είναι το τσιφλίκι μας. Πρέπει να αφήνουμε και στα μέλη τον απαραίτητο "χώρο" να εκφράζονται. Αλλιώς γινόμαστε γκουρούνες. Επίσης, πολλές φορές υπάρχει και "παρασκήνιο", με την έννοια ότι μπορεί να έχουν προηγηθεί PM, παρακλήσεις, γενικές συστάσεις (χωρίς αναφορά σε ban). Δεν προειδοποιούμε με το που θα δούμε κάτι, έχουμε όμως τον νου μας, όσο μας επιτρέπεται. 

Και τέλος, επειδή κανένας μας εδώ μέσα δεν είναι ρομπότ, καλώς ή κακώς υπάρχει και η προσωπική άποψη - αν και νομίζω ότι το έχω καλύψει αυτό το θέμα στο πρώτο μου post. Είμαι σίγουρη ότι και κάποια από τα δικά σου post ενδεχομένως να έχουν ενοχλήσει άλλα μέλη ή να θεωρήθηκαν μη αποδεκτά, πάντα όσον αφορά την κριτική των youtuber. Νομίζω ότι σε γενικές γραμμές αυτό ισχύει για όλες μας. 

Επαναλαμβάνομαι, αλλά όσο διατηρείται ένα στοιχειώδες επίπεδο διαλόγου, δεν υπάρχει λόγος να παρέμβουμε ή να προβούμε σε ban. Και όχι, δεν έχουν banαριστεί όλα τα μέλη που έχουν δεχθεί σύσταση - υπάρχουν και ορισμένα που κάνουν λίγο πίσω, το σκέφτονται και το διαχειρίζονται σωστά. Η διαφωνία σου είναι φιλοσοφικού περιεχομένου, την ακούω και τη σέβομαι, θεωρώ ότι σε μεγάλο βαθμό την τηρώ δημοσίως στο φόρουμ, όμως αν δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε για 9 από τα 10 πράγματα που αφορούν τις youtuber (ένα εκ των οποίων είναι και η εμφάνιση, αφού αυτή πρωτίστως προωθούν και χρησιμοποιούν), τότε ποιος ο λόγος να μιλάμε καν; Το πώς θα εκφραστεί ο καθένας για την εμφάνιση είναι προσωπική επιλογή (και προσωπική ευθύνη), μέχρι του ορίου που, ξεκάθαρα πια, αντιβαίνει στους Κανονισμούς. Κι αυτό σημαίνει παράλληλα ότι κανένας admin ή moderator δεν μπορεί να αναλάβει την ευθύνη για τα λεγόμενα ενός μέλους.

Αν καθίσουμε τώρα και πούμε τι θεωρώ εγώ και τι εσύ και τι ο τρίτος προσβολή, δεν θα τελειώσουμε ποτέ και νομίζω ότι το αντιλαμβάνεσαι αυτό - και ξαναλέω, και οι admin έχουμε διαφωνήσει για τέτοια θέματα, κάποια θεώρησε προσβλητικό ένα σχόλιο και κάποια άλλη όχι. Όσο δεν αντιβαίνει σαφώς στους Κανονισμούς, δεν μπορούμε να παρέμβουμε διαχειριστικά, παρά μόνο ως μέλη. Παρ' όλ' αυτά, δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε να το συζητήσουμε. Απλώς, αν γίνεται, καλό θα ήταν να συνεχιστεί η συζήτηση στην αντίστοιχη ενότητα, γιατί και βγαίνουμε off topic και θα χαθεί στο χάος των post.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Oct 14, 2016 7:11 pm

(Ξανα)Πες τα (ή καλυτερα, γραφτα) επιτελους, χρυσοστομη!  lol!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Fri Oct 14, 2016 7:20 pm

@silvering wrote:Νομίζω ότι οι Κανονισμοί είναι σαφείς. Δεν επιτρέπονται τα υβριστικά σχόλια. Σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη (είναι 2 διαφορετικοί, αλλά συχνά αλληλένδετοι κανόνες). Δεν επιτρέπεται επίσης η δημοσιοποίηση στοιχείων που δεν έχει επιλέξει να δημοσιοποιήσει η εκάστοτε youtuber. Αν όμως τα έχει δημοσιοποιήσει εκούσια, τότε εκτίθεται στην αντίστοιχη κριτική (θετική ή αρνητική). Κατά κανόνα, όλες έχουν δημοσιοποιήσει προσωπικά τους στοιχεία (αυτό όσον αφορά προσωπική ζωή, οικογένεια κτλ.) Όσες όμως φορές έχει δημοσιευτεί εδώ κάτι που γνωρίζουμε ότι η εκάστοτε youtuber δεν έχει δημοσιοποιήσει, τότε όλα αυτά τα σχόλια τροποποιούνται ή ακόμα και διαγράφονται, αφότου ενημερωθεί το μέλος. Μπορεί να μην το αντιλαμβάνονται πάντοτε τα υπόλοιπα μέλη, όμως συμβαίνει. Αν βρίσεις, θα λάβεις την 1η σου σύσταση. Αν συνεχίσεις, τη 2η και πάει λέγοντας. 

Όμως κι εμείς, το έχω ξαναπεί, δεν μπορούμε να συμπεριφερόμαστε λες και το φόρουμ είναι το τσιφλίκι μας. Πρέπει να αφήνουμε και στα μέλη τον απαραίτητο "χώρο" να εκφράζονται. Αλλιώς γινόμαστε γκουρούνες. Επίσης, πολλές φορές υπάρχει και "παρασκήνιο", με την έννοια ότι μπορεί να έχουν προηγηθεί PM, παρακλήσεις, γενικές συστάσεις (χωρίς αναφορά σε ban). Δεν προειδοποιούμε με το που θα δούμε κάτι, έχουμε όμως τον νου μας, όσο μας επιτρέπεται. 

Και τέλος, επειδή κανένας μας εδώ μέσα δεν είναι ρομπότ, καλώς ή κακώς υπάρχει και η προσωπική άποψη - αν και νομίζω ότι το έχω καλύψει αυτό το θέμα στο πρώτο μου post. Είμαι σίγουρη ότι και κάποια από τα δικά σου post ενδεχομένως να έχουν ενοχλήσει άλλα μέλη ή να θεωρήθηκαν μη αποδεκτά, πάντα όσον αφορά την κριτική των youtuber. Νομίζω ότι σε γενικές γραμμές αυτό ισχύει για όλες μας. 

Επαναλαμβάνομαι, αλλά όσο διατηρείται ένα στοιχειώδες επίπεδο διαλόγου, δεν υπάρχει λόγος να παρέμβουμε ή να προβούμε σε ban. Και όχι, δεν έχουν banαριστεί όλα τα μέλη που έχουν δεχθεί σύσταση - υπάρχουν και ορισμένα που κάνουν λίγο πίσω, το σκέφτονται και το διαχειρίζονται σωστά. Η διαφωνία σου είναι φιλοσοφικού περιεχομένου, την ακούω και τη σέβομαι, θεωρώ ότι σε μεγάλο βαθμό την τηρώ δημοσίως στο φόρουμ, όμως αν δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε για 9 από τα 10 πράγματα που αφορούν τις youtuber (ένα εκ των οποίων είναι και η εμφάνιση, αφού αυτή πρωτίστως προωθούν και χρησιμοποιούν), τότε ποιος ο λόγος να μιλάμε καν; Το πώς θα εκφραστεί ο καθένας για την εμφάνιση είναι προσωπική επιλογή (και προσωπική ευθύνη), μέχρι του ορίου που, ξεκάθαρα πια, αντιβαίνει στους Κανονισμούς. Κι αυτό σημαίνει παράλληλα ότι κανένας admin ή moderator δεν μπορεί να αναλάβει την ευθύνη για τα λεγόμενα ενός μέλους.

Αν καθίσουμε τώρα και πούμε τι θεωρώ εγώ και τι εσύ και τι ο τρίτος προσβολή, δεν θα τελειώσουμε ποτέ και νομίζω ότι το αντιλαμβάνεσαι αυτό - και ξαναλέω, και οι admin έχουμε διαφωνήσει για τέτοια θέματα, κάποια θεώρησε προσβλητικό ένα σχόλιο και κάποια άλλη όχι. Όσο δεν αντιβαίνει σαφώς στους Κανονισμούς, δεν μπορούμε να παρέμβουμε διαχειριστικά, παρά μόνο ως μέλη. Παρ' όλ' αυτά, δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε να το συζητήσουμε. Απλώς, αν γίνεται, καλό θα ήταν να συνεχιστεί η συζήτηση στην αντίστοιχη ενότητα, γιατί και βγαίνουμε off topic και θα χαθεί στο χάος των post.

@silvering Λίγο απο το ταλέντο του γραπτού σου λόγου μπορείς να μου δώσεις? Razz I love you prize thumbs_up
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Oct 14, 2016 7:20 pm

+++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by maria03 on Fri Oct 14, 2016 9:35 pm

@silvering Σ'ευχαριστω για το info για το πως λειτουργουν οι διαχειριστες.Θεωρουσα αυτονοητο οτι δεν επιτρεπονται τα υβριστικα σχολια μεταξυ μας .Τωρα,λες οτι δεν επιτρεπεται η δημοσιοποιηση στοιχειων που δεν εχει δημοσιοποιησει καποια youtuber.Στη προκειμενη περιπτωση,τι απο αυτα που γραφτηκαν για τον πρωην της Βανας και τη νεα του κοπελα εχει αναφερει η ιδια?Ενα αλλο παραδειγμα για να μη νομιζετε οτι υπερασπιζομαι τη Βανα:Οι φωτογραφιες απο το γαμο της Λουση πως βρεθηκαν στο προηγουμενο forum?Και πες οτι ok τις ανεβασε στο instagram της και απο τη στιμγη που δεν ειναι private μπορεις να τις παρεις και να τις σχολιασεις αλλα γιατι να το κανεις αυτο?(οχι εσυ συγκεκριμενα, γενικα μιλαω)Τι σχεση εχουν ολα αυτα με τα βιντεο που κανουν?Ακομη ,σε καμια περιπτωση δεν λεω να μην εκφραζονται οι διαφορετικες αποψεις για αγαπημενες και μη youtubers ή να διαγραφονται ατομα που διαφωνουν,αυτο ειναι φασιστικο.Εγω μιλαω για υβριστικες εκφρασεις και μονο.Υπαρχουν κοπελες που κανουν πιο καλοπροαιρετα σχολια για να βελτιωθουν οι youtubers και καποιες που χρησιμοποιουν απαραδεκτους χαρακτηρισμους .Γιατι να μη πεις στη Ντινα (για παραδειγμα)φαε κανα φρουτο για να μη παθεις εμφραγμα στα 40 και να την αποκαλεσεις αγελαδα? (παλι δεν αναφερομαι σε εσενα).Γιατι να σχολιασουμε το προσωπο καποιας κοπελας λεγοντας πως ειναι ετσι κτλ ενω ειναι κατι που δεν μπορει να αλλαξει?Θα κρατησω αυτο που ειπες στο τελος ,οτι ο καθε ανθρωπος αντιλαμβανεται διαφορετικα τι ειναι προσβλητικο και τι οχι.Συμφωνω σε αυτο αλλα εχω την αναγκη να εκφρασω οτιδηποτε με προσβαλλει σαν ανθρωπο χωρις αυτο να σημαινει οτι θελω να κανω επιθεση σε εσας ή να υποστηριξω τις youtubers.

maria03

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Oct 14, 2016 9:49 pm

1) Μετα το βιντεο της garnier εγινε ενα ξεσπασμα στα σχολια απ οπου και συμπεραναμε οτι η καινουρια κοπελα που αποκαλουμε "νυν" ειναι αυτη που σχολιαζει, αυτη με την οποια φωτογραφιζοταν συχνα-πυκνα ο τυπος (και ειχαν δημοσιοποιημενο "σε σχεση" στο fb) και η ιδια εχει ανοιχτο instagram. Οπως μπορεις να καταλαβεις, τα ορια του ποιος θεωρειται "δημοσιο" προσωπο, ειναι πολυ λεπτα και απο ενα σημειο κι επειτα, παρακαμπτονται.
Στην προκειμενη, η μια κουβεντα εφερε την αλλη κι ετσι εξελιχθηκε η συζητηση μας στο παρον topic. 
Απο 'κει και περα, ο,τι γραφουμε ειναι υποθετικο.

2) Τις φωτογραφιες του γαμου τις ειχε ανεβασει η ιδια της, φορα-παρτιδα στο fb, μην τυχον και υπαρχει κανεις που δεν το γνωριζει. Εμεις το αναδημοσιευσαμε στο παλιο forum και καναμε κουβεντα γυρω απο αυτο, οπως καναμε για τα ασημενια στυλο που χρησιμοποιει, οπως σχολιαζουμε τα τατουαζ της Βανας κ.ο.κ.. Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να στοχευουμε στο περιεχομενο των βιντεο -και μονο, οταν οι ιδιες τους δινουν εναυσμα για περαιτερω σχολιασμο. (Και ποιος το κρινει αυτο, δηλαδη...; )

3) Ποιος αποκαλεσε την Ντινα, αγελαδα; στους κανονισμους του forum, γραφεται οτι απαγορευεται η ρητορικη μισους. Η λεξη "αγελαδα", δεν συγκαταλεγεται σε ρητορικη μισους.  Αντιθετα, το να αποκαλεσει καποιος την αλλη "μπαζο", εκει η παρεμβαση θα ειναι αμεση.

Περα απ ολα αυτα, το πώς θα εκφραστει το καθε μελος, ειναι προσωπικο του ζητημα, οπως ορθα, προαναφερθηκε και οι admin δε φερουν ευθυνη γι αυτο.

4) Το ιδιο ισχυει και για την εξωτερικη εμφανιση, καποιου. Αν π.χ. εγω αποκαλεσω μια μεγαλη μυτη "μελιτζανα", το δικο μου ... ποιον καταδεικνυει αυτο το σχολιο και οχι του ανθρωπου που εχει τη μεγαλη μυτη και φυσικα, δεν μπορω ενας admin να διορθωσει ή να σβησει το σχολιο, με το "ετσι θελω". 
Τελος, οπως ολοσωστα ειπωθηκε, το τι προσβαλλει τον καθενα, ειναι εντελως προσωπικο.

Π.χ., τις προαλλες, καποιες κοπελες θιχτηκαν με το σχολιο "μπακα" αντι "κοιλια". Εμενα ουτε που μου περνουσε απο το μυαλο οτι αυτη η λεξη, στο μυαλο καποιων θεωρειται υβρις. Συνεπως, το σχολιο, δεν τροποποιηθηκε, ουτε σβηστηκε, διοτι δεν εθιξε ατομο, ουτε σε επιπεδο εμφανισης, ουτε σε επιπεδο χαρακτηρα. Αλλο το να πεις, χαριν αστεϊσμου, "μπακα", αλλο να αποκαλεσεις τον αλλον "τοφαλο".
Νομιζω, πως η διαχωριστικη γραμμη ειναι λεπτη αλλα διακριτη.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Fri Oct 14, 2016 10:04 pm

@maria03 wrote:@silvering Σ'ευχαριστω για το info για το πως λειτουργουν οι διαχειριστες.Θεωρουσα αυτονοητο οτι δεν επιτρεπονται τα υβριστικα σχολια μεταξυ μας .Τωρα,λες οτι δεν επιτρεπεται η δημοσιοποιηση στοιχειων που δεν εχει δημοσιοποιησει καποια youtuber.Στη προκειμενη περιπτωση,τι απο αυτα που γραφτηκαν για τον πρωην της Βανας και τη νεα του κοπελα εχει αναφερει η ιδια?Ενα αλλο παραδειγμα για να μη νομιζετε οτι υπερασπιζομαι τη Βανα:Οι φωτογραφιες απο το γαμο της Λουση πως βρεθηκαν στο προηγουμενο forum?Και πες οτι ok τις ανεβασε στο instagram της και απο τη στιμγη που δεν ειναι private μπορεις να τις παρεις και να τις σχολιασεις αλλα γιατι να το κανεις αυτο?(οχι εσυ συγκεκριμενα, γενικα μιλαω)Τι σχεση εχουν ολα αυτα με τα βιντεο που κανουν?Ακομη ,σε καμια περιπτωση δεν λεω να μην εκφραζονται οι διαφορετικες αποψεις για αγαπημενες και μη youtubers ή να διαγραφονται ατομα που διαφωνουν,αυτο ειναι φασιστικο.Εγω μιλαω για υβριστικες εκφρασεις και μονο.Υπαρχουν κοπελες που κανουν πιο καλοπροαιρετα σχολια για να βελτιωθουν οι youtubers και καποιες που χρησιμοποιουν απαραδεκτους χαρακτηρισμους .Γιατι να μη πεις στη Ντινα (για παραδειγμα)φαε κανα φρουτο για να μη παθεις εμφραγμα στα 40 και να την αποκαλεσεις αγελαδα? (παλι δεν αναφερομαι σε εσενα).Γιατι να σχολιασουμε το προσωπο καποιας κοπελας λεγοντας πως ειναι ετσι κτλ ενω ειναι κατι που δεν μπορει να αλλαξει?Θα κρατησω αυτο που ειπες στο τελος ,οτι ο καθε ανθρωπος αντιλαμβανεται διαφορετικα τι ειναι προσβλητικο και τι οχι.Συμφωνω σε αυτο αλλα εχω την αναγκη να εκφρασω οτιδηποτε με προσβαλλει σαν ανθρωπο χωρις αυτο να σημαινει οτι θελω να κανω επιθεση σε εσας ή να υποστηριξω  τις youtubers.

Ολες αυτες οι πληροφοριες για την ζωη της Βανας εχουν ειπωθει απο την ιδια. Τωρα οσων αφορα τον χωρισμο της και μετα ακουγονται διαφορα απο ατομα που γνωριζουν καποια πραγματα ενδεχομενως, εχουν ειπωθει επισης πολλα πραγματα απο την ιδια την νυν. Ειναι μεγαλη ιστορια και εαν δεν γνωριζεις απο την αρχη δεν μπορεις να καταλαβεις. Επισης σου εξηγησε η @silvering πολυ κατανοητα και ωραια πως το καθε μελος εχει την ευθυνη των λεγομενων του, και πως δεν ειναι τσιφλικι μας οπως πολυ σωστα ειπε, το φορουμ για να κανουμε τους αστυνομους... Ολα εχουν ενα οριο. Δεν θελουμε να υπαρχει σε ολα λογοκρισια. Δεν ειναι μηνυσιμο η ''κακο'' να λεει καποιος καποια πραγματα που γνωριζει για μια γκουρουνα οταν βεβαια αυτα δεν βλαπτουν η υπονομευουν την προσωπικοτητα του εκαστοτε ατομου για το οποιο εκφερονται αποψεις-γεγονοτα. Δεν νομιζω να εγινε καμια προσβολη προς την Βανα τουλαχιστον απο την ομαδα των admin και των mod. Δεν το θεωρω δημοκρατικο ενα μελος να τρωει λογοκρισια με το που παει να πει οτι πχ γνωριζει (στην συγκεκριμενη περιπτωση ας πουμε), τον τροπο γνωριμιας της Βανας με τον πρωην κλπ... Ολα τα μελη με απλα λογια ξερουν οτι μπαινουν σε ενα φορουμ και συγκεκριμενα στα τοπικ των γκουρουνων, για να σχολιασουν, μαθουν, κρινουν, πουν τις αποψεις τους για εκεινες κλπ... Ειναι λογικο με τοσα ατομα διαφορετικα μεταξυ τους να προχωρισει ενα θεμα λιγο πιο πολυ απο οτι ισως θεωρουν καποια ατομα απαραιτητο. Η ουσια ειναι οτι οσες μπηκατε στο φορουμ ξερατε πολυ καλα την ιδεολογια του να το πω, τον τροπο λειτουργιας του και σαφεστατα τους κανονισμους. Το πιο σημαντικο για εμας ειναι να μην υπαρχουν συγκρουσεις αναμεσα στα μελη με σκοπο να υπαρχει μια ομαλη και υγιης ροη και να μην γινουμε κουλουβαχατα να στο πω ετσι. Οσο για τις εμφανισεις των γκουρουνων και τις γνωμες των μελων οπως ειπαμε και παραπανω ειναι λογικο αφου αυτο προβαλουν κυριως οι συγκεκριμενες κοπελες. Το καθε μελος ειναι υπευθυνο για τα γραφομενα του, δεν ειμαστε και δεν μπορουμε να ειμαστε πανω απο το φορουμ ολη μερα για να ''αστυνομευουμε'' και να κανουμε ολο παρατηρησεις. Αυτο που προσεχουμε ομως πανω απο ολα, το ξαναλεω για αλλη μια φορα, ειναι ο σεβασμος αναμεσα στα μελη, οταν παει να ξεφυγει η κατασταση, με προειδοποιησεις παντα αλλα και στο παρασκηνιο, προσπαθουμε να συμμορφωσουμε καποιο μελος που τεινει να ξεφυγει.
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Oct 14, 2016 10:15 pm

@maria03 Ό,τι έχει ειπωθεί για τη Βάνα, απ' όσο γνωρίζουμε, είναι ήδη δημόσιο - δεν το δημοσιοποιούμε εμείς (με το "εμείς" εννοώ τα μέλη του φόρουμ). Οι υποθέσεις κάποιων μελών είναι δικά τους συμπεράσματα. Μη δημοσιοποιημένο γεγονός/στοιχείο είναι π.χ. ο χώρος εργασίας μιας youtuber, που δεν τον αναφέρει πουθενά στα social media της, και τον αναφέρει κάποιος επειδή έτυχε και την είδε (συνέβη τέτοια αναφορά και το σχόλιο αφαιρέθηκε) ή πολύ προσωπικά στοιχεία που αφορούν ιδιωτικές συζητήσεις (όπως ακριβώς ισχύει και για τις συζητήσεις μας μέσω PM εδώ στο φόρουμ - ό,τι λαμβάνουμε μέσω PM δεν το δημοσιοποιούμε επουδενί, ακόμα κι αν καίγεται ο κόσμος, που λέει ο λόγος). Αναπόφευκτα θα υπάρχουν με τον καιρό και τέτοια περιστατικά όσο αυξανόμαστε, τα οποία, μέχρι να τα αντιληφθούμε, θα τα έχουν διαβάσει ήδη κάποια μέλη. 

Τα υπόλοιπα δυστυχώς θεωρώ ότι είναι μεγάλη κουβέντα που δεν πρόκειται να μας βρει όλες σύμφωνες, καθότι πρόκειται για προσωπικές απόψεις. Όπως βλέπεις κι εσύ, ήδη έχει πάρει έκταση το θέμα, σε λάθος topic, ενώ (κατά τη γνώμη μου πάντα) δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε απολύτως και οι 1000+ που είμαστε εδώ - για την ακρίβεια, το βρίσκω απίθανο. 

Και μην ανησυχείς καθόλου (και το εννοώ αυτό): φυσικά και καταλαβαίνω ότι δεν απευθύνεσαι σ' εμένα προσωπικά. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να "φοβάται" ένα μέλος να πει τη γνώμη του - όχι μόνο προς τους admin, αλλά προς κάθε μέλος που θεωρεί ότι είναι προσβλητικό. Ο τρόπος που το λέει όμως έχει κάποια σημασία. Θα μου πεις ότι είναι σχολαστικό ή τυπολατρικό και ίσως να έχεις δίκιο, αλλά προσωπικά δεν θεωρώ σχολαστικότητα τη στοιχειώδη αβρότητα - καλή ώρα, που μια χαρά τα λέμε, χωρίς να καταφεύγουμε σε χαρακτηρισμούς.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by maria03 on Fri Oct 14, 2016 11:08 pm

Για εμενα αυτες οι κοπελες κρινονται για τη συμπεριφορα τους απεναντι στο κοινο που τις εχει ανεβασει,η οποια ομολογουμενως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,για την αισθητικη τους σιγουρα γιατι αυτος ειναι ο τομεας τους (οχι ομως για πραγματα που δεν αλλαζουν ή οφειλονται σε προβληματα υγειας) για την ειλικρινεια ,το λογο και τις αποψεις που εκφραζουν καθως καλως ή κακως επηρεαζουν και τις μικροτερες ηλικιες που παρακολουθουν yt.Κατα τη δικη μου γνωμη παντα ολα τα αλλα ειναι περιττα χωρις αυτο να σημαινει οτι θελω να σας πω τι να κανετε.Απλα διαφωνω και θελω να εχω τη δυνατοτητα να το εκφρασω (που δεν λεω οτι δεν την εχω,you get it).Απο ο,τι καταλαβαινω για τη Βανα,η συζητηση εγινε δημοσια με τη συμμετοχη της νυν αλλα η Βανα δεν αναφερθηκε ποτε σε αυτο ωστε να μου δωσει το εναυσμα να το σχολιασω.Αν ημουν στη θεση της θα αισθανομουν πολυ ασχημα.Ακομη,δεν θεωρω το ιδιο να σχολιασω τα tattoo της Βανας με το να σχολιασω το γαμο της Λουκιας.Ειναι πιο ευαισθητο θεμα ειδικα οταν σχολιαζονται ατομα που δεν εχουν επιλεξει τη προβολη.Οσον αφορα τη Ντινα,διαβαζα τα παλια της topic και πολλες φορες τα σχολια ηταν κοροιδευτικα για το βαρος της,δεν ελεγαν απλα οτι εχει περιττα κιλα.Δεν θελω να λογοκρινω καμια,ουτε να κανω τον αστυνομο απλα πιστευω πως δεν πρεπει να χρησιμοποιουνται υβριστικες εκφρασεις ουτε μεταξυ μας ουτε εναντιον των youtuber.Μου εξηγησατε τη τακτικη σας οταν παρατηρητε κατι τετοιο και την κατανοω.

maria03

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Oct 14, 2016 11:11 pm

Αν ημουν στη θεση της Βανας, δε θα δημοσιοποιουσα πολλααα πραγματα, in the first place.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

View previous topic View next topic Back to top