Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Βάνα Παπαδοπούλου vol.II (πήρα κόκκινα μαλλιά)

Page 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Βάνα Παπαδοπούλου vol.II (πήρα κόκκινα μαλλιά)

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 1:15 am

rofl
SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by annaroussou on Mon Aug 01, 2016 1:26 am

@KosFai επίσης στις βλεφαρίδες που τις έχει κ μεγάλες ,σύμφωνα με δική της μαρτυρια, θα κρεμάει τα περιοδικά κ στα νύχια τις σοκολάτες.
annaroussou

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 1:27 am

Ρε κοριτσια κουλαρετε σας παρακαλώ. Πέσατε όλες να με φάτε να πουμε. Δεν είπα καμια χτικιαρα η άσχημη η δεν ξέρω και εγώ τι μου βάλατε στο στόμα μου που δεν είπα. Τι θιχτήκατε όλες; Μια άποψη είπα καθαρά για τον εαυτό μου για όνομα του θεού! Δεν μπορει να μιλήσει κανεις; Δεν έθιξα το λευκό δέρμα και εγώ λευκή ειμαι αν ειναι δυνατόν! Είπα απλά οτι δεν μου αρέσει επάνω μου και με χαρακτηρίσατε και ρατσίστρια; ειμαστε καθόλου καλα; Είπα οτι μου αρέσει το μαύρισμα. Και αν είχα επιλογή θα διάλεγα να ειμαι πιο σταρενια. Εχετε αναφερθει κάποιες εδω σε κυτταρίτιδες και πολλά αλλα. Εγώ έχω κυτταρίτιδα, πως επρεπε να το πάρω αυτο δηλαδη που ειναι οντως πρόβλημα και αντιμετωπίζεται πολυ δύσκολα. Οτι ειμαι τέρας της φυςης και να πάω να αυτοκτονήσω; Απόψεις ειναι αυτες και οκ συμφωνώ η όχι τις σέβομαι. Επειδή μου αρέσει το μαυρισμένο δέρμα δεν ειμαι ουτε ρατσίστρια ουτε κομπλεξική ουτε ανέφερα καμια απο εσάς, ουτε είπα οτι είμαστε άσχημες οι λευκές! Το μονο που είπα ειναι γιατι όλες οι γκουρούνες τρελαίνονται που έχουν λευκό δέρμα ενω το μαυριςμενο (Το καλοκαιρι κολακεύει πιο πολυ για μένα παντα) Δεν χρειάζεται να μου επιτίθεστε γιατι είπα μια γνώμη. ειλικρινά δεν είχα καμια πρόθεση να θίξω καμια και κανένα δέρμα. Ολα ειναι όμορφα αλλα εμενα μου αρεςουν Τα πιο σταρενια. So what???? Δεν προσέβαλα κανένα. Να με πείτε και ρατσίστρια όμως όχι, αυτο με ξεπερνά και με θίγει και με στεναχωρεί καθώς ειναι άδικο.

Last edited by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 2:03 am; edited 1 time in total
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by go_with_dah_flow on Mon Aug 01, 2016 1:30 am

το περιπτερο το χε αναφερει μονη της σε παλιο βιντεο και μου χε μεινει γι αυτο το ειπαα..χαχ οτι να ναι..μιλησε το ενστικτο της
go_with_dah_flow

Back to top Go down

Post by bibibo on Mon Aug 01, 2016 1:31 am

καλυτερο ειναι το περιποιημενο,καθαρο και ομορφο δερμα,σε οποιαδηποτε αποχρωση
bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 3:38 am

@Marinacatlove wrote:Ρε κοριτσια κουλαρετε σας παρακαλώ. Πέσατε όλες να με φάτε να πουμε. Δεν είπα καμια χτικιαρα η άσχημη η δεν ξέρω και εγώ τι μου βάλατε στο στόμα μου που δεν είπα. Τι θιχτήκατε όλες; Μια άποψη είπα καθαρά για τον εαυτό μου για όνομα του θεού! Δεν μπορει να μιλήσει κανεις; Δεν έθιξα το λευκό δέρμα και εγώ λευκή ειμαι αν ειναι δυνατόν! Είπα απλά οτι δεν μου αρέσει επάνω μου και με χαρακτηρίσατε και ρατσίστρια; ειμαστε καθόλου καλα; Είπα οτι μου αρέσει το μαύρισμα. Και αν είχα επιλογή θα διάλεγα να ειμαι πιο σταρενια. Εχετε αναφερθει κάποιες εδω σε κυτταρίτιδες και πολλά αλλα. Εγώ έχω κυτταρίτιδα, πως επρεπε να το πάρω αυτο δηλαδη που ειναι οντως πρόβλημα και αντιμετωπίζεται πολυ δύσκολα. Οτι ειμαι τέρας της φυςης και να πάω να αυτοκτονήσω; Απόψεις ειναι αυτες και οκ συμφωνώ η όχι τις σέβομαι. Επειδή μου αρέσει το μαυρισμένο δέρμα δεν ειμαι ουτε ρατσίστρια ουτε κομπλεξική ουτε ανέφερα καμια απο εσάς, ουτε είπα οτι είμαστε άσχημες οι λευκές! Το μονο που είπα ειναι γιατι όλες οι γκουρούνες τρελαίνονται που έχουν λευκό δέρμα ενω το μαυριςμενο (Το καλοκαιρι κολακεύει πιο πολυ για μένα παντα) Δεν χρειάζεται να μου επιτίθεστε γιατι είπα μια γνώμη. ειλικρινά δεν είχα καμια πρόθεση να θίξω καμια και κανένα δέρμα. Ολα ειναι όμορφα αλλα εμενα μου αρεςουν Τα πιο σταρενια. So what???? Δεν προσέβαλα κανένα. Να με πείτε και ρατσίστρια όμως όχι, αυτο με ξεπερνά και με θίγει και με στεναχωρεί καθώς ειναι άδικο.

Καμια δεν ειπε καμια ρατσιστρια.
Αυτο που ειπα εγω, ηταν οτι θεωρω το να σκεφτομαι τα αλλα χρωματα ως κατωτερα, ρατσιστικο.
Χαλαρωσε και οι υπολοιπες γνωμες λεμε! tongue
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by crusty on Mon Aug 01, 2016 5:04 am

Ειδατε τι μας εκανε η προβατινα; Μας εχει φερει ολες εκτως οριων! Η @Marinacatlove ειναι ετοιμη να σπασει οθονη !
crusty

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 7:24 am

crustyx3 wrote:Ειδατε τι μας εκανε η προβατινα; Μας εχει φερει ολες εκτως οριων! Η @Marinacatlove ειναι ετοιμη να σπασει οθονη !
Θα σπάσω το ταμπλετ!!!  Razz
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 7:28 am

@SafeFromHarm wrote:
@Marinacatlove wrote:Ρε κοριτσια κουλαρετε σας παρακαλώ. Πέσατε όλες να με φάτε να πουμε. Δεν είπα καμια χτικιαρα η άσχημη η δεν ξέρω και εγώ τι μου βάλατε στο στόμα μου που δεν είπα. Τι θιχτήκατε όλες; Μια άποψη είπα καθαρά για τον εαυτό μου για όνομα του θεού! Δεν μπορει να μιλήσει κανεις; Δεν έθιξα το λευκό δέρμα και εγώ λευκή ειμαι αν ειναι δυνατόν! Είπα απλά οτι δεν μου αρέσει επάνω μου και με χαρακτηρίσατε και ρατσίστρια; ειμαστε καθόλου καλα; Είπα οτι μου αρέσει το μαύρισμα. Και αν είχα επιλογή θα διάλεγα να ειμαι πιο σταρενια. Εχετε αναφερθει κάποιες εδω σε κυτταρίτιδες και πολλά αλλα. Εγώ έχω κυτταρίτιδα, πως επρεπε να το πάρω αυτο δηλαδη που ειναι οντως πρόβλημα και αντιμετωπίζεται πολυ δύσκολα. Οτι ειμαι τέρας της φυςης και να πάω να αυτοκτονήσω; Απόψεις ειναι αυτες και οκ συμφωνώ η όχι τις σέβομαι. Επειδή μου αρέσει το μαυρισμένο δέρμα δεν ειμαι ουτε ρατσίστρια ουτε κομπλεξική ουτε ανέφερα καμια απο εσάς, ουτε είπα οτι είμαστε άσχημες οι λευκές! Το μονο που είπα ειναι γιατι όλες οι γκουρούνες τρελαίνονται που έχουν λευκό δέρμα ενω το μαυριςμενο (Το καλοκαιρι κολακεύει πιο πολυ για μένα παντα) Δεν χρειάζεται να μου επιτίθεστε γιατι είπα μια γνώμη. ειλικρινά δεν είχα καμια πρόθεση να θίξω καμια και κανένα δέρμα. Ολα ειναι όμορφα αλλα εμενα μου αρεςουν Τα πιο σταρενια. So what???? Δεν προσέβαλα κανένα. Να με πείτε και ρατσίστρια όμως όχι, αυτο με ξεπερνά και με θίγει και με στεναχωρεί καθώς ειναι άδικο.

Καμια δεν ειπε καμια ρατσιστρια.
Αυτο που ειπα εγω, ηταν οτι θεωρω το να σκεφτομαι τα αλλα χρωματα ως κατωτερα, ρατσιστικο.
Χαλαρωσε και οι υπολοιπες γνωμες λεμε! tongue
Άκυρο και άτοπο το ρατςιςτικο στην συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν μίλησα για σένα συγκεκριμένα όμως.. Ειπώθηκαν λόγια που δεν είπα και μερικές κοπέλες κατάλαβαν οτι είπα πως ειναι απαίσιες επειδή ειναι λευκές και το πήραν προσωπικά. Σου φαινεται νορμαλ εσενα αυτο; τέλος πάντων. Peace
Like a Star @ heaven
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 01, 2016 10:13 am

Κορίτσια μου!!!! Πάλλευκες, υποκίτρινες και σταρένιες! bounce Μη μου εξάπτεστε. Τα έχουμε ξαναπεί, γραπτός λόγος, ενίοτε παρεξηγείται, γιατί δεν βλέπουμε το ύφος του άλλου, αλλά σε γενικές γραμμές όσες γράφουμε εδώ έχουμε δείξει ένα επίπεδο ευγένειας. Τώρα, αν καμιά φορά δεν συμφωνούμε με κάτι, είτε αυτό είναι τα λεγόμενα γκουρούνας είτε το σχόλιο ενός μέλους, ας μη φουντώνουμε με τη μία, ας δώσουμε λίγο χρόνο να το αφομοιώσουμε και, γιατί όχι, να ζητήσουμε εξηγήσεις, αν το κρίνουμε άκρως απαραίτητο. Δεν είναι ανάγκη να θιγόμαστε ή να τα παίρνουμε προσωπικά. Και κυρίως μην καταφεύγουμε σε σοβαρούς χαρακτηρισμούς (είτε τους κάνουμε είτε θεωρούμε ότι μας τους απευθύνουν), που υπονοούν άλλα πράγματα, ειδικά όταν πρόκειται γιατί τόσο αστείο όσο η απόχρωση του δέρματος.

Κατά τα άλλα, έχω μόνο μια απορία: δεν κατάλαβα ποτέ γιατί, πώς και πότε έγινε μόδα όλο αυτό. Με άλλα λόγια, από πότε η απόχρωση του δέρματος έγινε προσόν; Και αναρωτιέμαι, γιατί δεν το κάνουν μόνο οι γκουρούνες, αλλά πολύ κόσμος. That's just me, όμως.

Τα γούστα είναι πολλά, όσα και οι άνθρωποι. Άλλοτε συμπίπτουν και άλλοτε όχι - δύο άνθρωποι με εντελώς πανομοιότυπο γούστο σε όλα τα θέματα δεν υπάρχουν. Οπότε χαρείτε αυτό που έχετε, θαυμάστε αυτό που έχουν οι υπόλοιποι/οι υπόλοιπες και φροντίστε το δέρμα σας, μέσα κι έξω. Το πιο σημαντικό δεν είναι το πόσο λευκός ή σκούρος είναι κανείς, αλλά το πόσο λαμπερός (κι αυτό γνώμη είναι, δεν το λέω ως οικουμενική αλήθεια).

Έτσι κι αλλιώς, τι μου αγχώνεστε, στενοχωριέστε ή/και θίγεστε; Αφού όλες κουκλάρες είστε! Αν κρίνω απ' όσες έχω δει, δεν χρειάζεται καν να δω τις υπόλοιπες για να το συμπεράνω αυτό.
flower
silvering
Admin
Admin

Λοκέισο : Κοσμάρα μου

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 11:41 am

@silvering wrote:Κορίτσια μου!!!! Πάλλευκες, υποκίτρινες και σταρένιες! bounce Μη μου εξάπτεστε. Τα έχουμε ξαναπεί, γραπτός λόγος, ενίοτε παρεξηγείται, γιατί δεν βλέπουμε το ύφος του άλλου, αλλά σε γενικές γραμμές όσες γράφουμε εδώ έχουμε δείξει ένα επίπεδο ευγένειας. Τώρα, αν καμιά φορά δεν συμφωνούμε με κάτι, είτε αυτό είναι τα λεγόμενα γκουρούνας είτε το σχόλιο ενός μέλους, ας μη φουντώνουμε με τη μία, ας δώσουμε λίγο χρόνο να το αφομοιώσουμε και, γιατί όχι, να ζητήσουμε εξηγήσεις, αν το κρίνουμε άκρως απαραίτητο. Δεν είναι ανάγκη να θιγόμαστε ή να τα παίρνουμε προσωπικά. Και κυρίως μην καταφεύγουμε σε σοβαρούς χαρακτηρισμούς (είτε τους κάνουμε είτε θεωρούμε ότι μας τους απευθύνουν), που υπονοούν άλλα πράγματα, ειδικά όταν πρόκειται γιατί τόσο αστείο όσο η απόχρωση του δέρματος.

Κατά τα άλλα, έχω μόνο μια απορία: δεν κατάλαβα ποτέ γιατί, πώς και πότε έγινε μόδα όλο αυτό. Με άλλα λόγια, από πότε η απόχρωση του δέρματος έγινε προσόν; Και αναρωτιέμαι, γιατί δεν το κάνουν μόνο οι γκουρούνες, αλλά πολύ κόσμος. That's just me, όμως.

Τα γούστα είναι πολλά, όσα και οι άνθρωποι. Άλλοτε συμπίπτουν και άλλοτε όχι - δύο άνθρωποι με εντελώς πανομοιότυπο γούστο σε όλα τα θέματα δεν υπάρχουν. Οπότε χαρείτε αυτό που έχετε, θαυμάστε αυτό που έχουν οι υπόλοιποι/οι υπόλοιπες και φροντίστε το δέρμα σας, μέσα κι έξω. Το πιο σημαντικό δεν είναι το πόσο λευκός ή σκούρος είναι κανείς, αλλά το πόσο λαμπερός (κι αυτό γνώμη είναι, δεν το λέω ως οικουμενική αλήθεια).

Έτσι κι αλλιώς, τι μου αγχώνεστε, στενοχωριέστε ή/και θίγεστε; Αφού όλες κουκλάρες είστε! Αν κρίνω απ' όσες έχω δει, δεν χρειάζεται καν να δω τις υπόλοιπες για να το συμπεράνω αυτό.
flower
++++++++++++ I love you I love you I love you I love you
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 12:01 pm

Βασικά όταν έγραψα για το χρώμα οτι δεν μου αρέσει το λευκό, μιλούσα καθαρά για μένα και για το μαύρισμα το καλοκαιρι... Δεν μου πήγε κάν στο μυαλο οτι θα προσέβαλα άλλες κοπέλες με τα λεγόμενα μου. Και ίσως οπως το έγραψα να φάνηκε ετςι και να υπερέβαλα. Αλλα ήταν ας πουμε και λίγο θυμός και μου βγήκε ετςι... Δηλαδη μου την εχει βαρέσει λίγο και εμενα αυτο που όλες το παίζουν χιονατες που δεν ειναι στην τελική κιόλας... Εννοείται δεν σε κανει ουτε το μαύρισμα όμορφη ουτε οπως είχα πει και πολλες φορες στο παρελθόν τα γαλάζια ματια η τα πράσινα (οπως λυσσάει η Βανα με τα πράσινα ας πουμε λες και αυτο την χαρακτηρίζει απο μονο του στις κουκλάρες) ουτε το ύψος οπως η προβαντζω (που όλη την ώρα μας τα εχει τσουρεκιασει με το 1.78) ουτε το ξανθό μαλλί σε κανει όμορφη (οπως πάλι η προβαντζω θέλει να μας πείσει οτι ειναι ξανθιά) ουτε τα χοντρά χείλη (βλέπε το ορκκκκκκ) και γενικα αυτά τα μεμονωμένα χαρακτηριστικά που εχει περάσει ανα τα χρόνια ο χαζός λαός και που χαρακτηρίζεται οποίος η οποία τα εχει όμορφος/η πχ. Ψηλή ξανθιά γαλανομάτα... Ουτε κάν... Μπορει μια να ειναι κοντή μελαχρινή καστανοματα και να ειναι πανέμορφη... Και μια ψηλή ξανθιά γαλανομάτα να ειναι άσχημη αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω... Και μου βγήκε αντίδραση. Σε καμια περίπτωση δεν εννοούσα όμως για καμια κοπέλα οτι επειδή ειναι λευκή ειναι χάλια η δεν ξέρω και εγώ τι. Βασικά εγώ ειμαι πολυ λευκή, σαν φάντασμα στο πρόσωπο αλλα κιτρινιαρα! Δηλαδη με κίτρινους υπό τόνους (μεσογειακό χρώμα) όχι με ροζ που έχουν κάποιοι και μαυρίζουν δύσκολα έχουν ανοιχτό σαντρε μαλλί και ανοιχτα γαλάζια ματια. Και δεν μου αρέσει γιατι βλέπω πως όταν ειμαι μαυρισμένη στο δικό μου σωματότυπο φαίνομαι πιο λεπτή και καμουφλάρεται η αρκετή κυτταριτιδα που έχω.. Στο πρόσωπο επειδή έχω σκούρα γκρι ματια τονίζονται περισσότερο... Και κατα το δικό μου γούστο παντα προτιμώ τα σκούρα δέρματα κυρίως για αυτούς τους λόγους. Και δεν μπορώ να καταλάβω κάποιες που παινεύονται γιατι πχ ειναι κατάλευκες η αντίστοιχα κατάμαυρες (αν και δεν έχω ακούσει καμια μελαχρινή να καυχιέται για αυτο) Δεν σου δίνει με λιγα λόγια έξτρα πόντους το κάτασπρο χρώμα οπως πολλες γκουρούνες νομίζουν. Αυτά εννοούσα αλλα ετςι οπως τα έγραψα, σαν να τα γράφω ας πουμε σε μια φιλη μου που με ξέρει, ίσως να ήταν λογικό να γίνουν παρεξηγησιμα τι να πω... Συγνώμη για όσες τις πείραξε αλλα δεν είχα καμια τέτοια πρόθεση να υποτιμήσω καμια κοπέλα. Γι αυτο με πείραξε που κάποιες το παρεξήγησαν αλλα οπως είπες και εσυ @silvering μου, ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται... Γιατι άλλο να βλέπεις τον άλλο και να αντιλαμβάνεσαι απο την αύρα του και τον τόνο της φωνής του και απο τις εκφράσεις του με τι διάθεση λεει κάτι και άλλο απο ένα απρόσωπο μήνυμα που το μονο που μπορείς να δεις ειναι άψυχες λέξεις... Μάλλον τα γραπτά πρέπει να τα εξηγείς πιο καλα για να τα εμπεδώσουν οι άλλοι ... love1
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 12:23 pm

@Marinacatlove wrote:Βασικά όταν έγραψα για το χρώμα οτι δεν μου αρέσει το λευκό, μιλούσα καθαρά για μένα και για το μαύρισμα το καλοκαιρι... Δεν μου πήγε κάν στο μυαλο οτι θα προσέβαλα άλλες κοπέλες με τα λεγόμενα μου. Και ίσως οπως το έγραψα να φάνηκε ετςι και να υπερέβαλα. Αλλα ήταν ας πουμε και λίγο θυμός και μου βγήκε ετςι... Δηλαδη μου την εχει βαρέσει λίγο και εμενα αυτο που όλες το παίζουν χιονατες που δεν ειναι στην τελική κιόλας... Εννοείται δεν σε κανει ουτε το μαύρισμα όμορφη ουτε οπως είχα πει και πολλες φορες στο παρελθόν τα γαλάζια ματια η τα πράσινα (οπως λυσσάει η Βανα με τα πράσινα ας πουμε λες και αυτο την χαρακτηρίζει απο μονο του στις κουκλάρες) ουτε το ύψος οπως η προβαντζω (που όλη την ώρα μας τα εχει τσουρεκιασει με το 1.78) ουτε το ξανθό μαλλί σε κανει όμορφη (οπως πάλι η προβαντζω θέλει να μας πείσει οτι ειναι ξανθιά) ουτε τα χοντρά χείλη (βλέπε το ορκκκκκκ) και γενικα αυτά τα μεμονωμένα χαρακτηριστικά που εχει περάσει ανα τα χρόνια ο χαζός λαός και που χαρακτηρίζεται οποίος η οποία τα εχει όμορφος/η πχ. Ψηλή ξανθιά γαλανομάτα... Ουτε κάν... Μπορει μια να ειναι κοντή μελαχρινή καστανοματα και να ειναι πανέμορφη... Και μια ψηλή ξανθιά γαλανομάτα να ειναι άσχημη αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω... Και μου βγήκε αντίδραση. Σε καμια περίπτωση δεν εννοούσα όμως για καμια κοπέλα οτι επειδή ειναι λευκή ειναι χάλια η δεν ξέρω και εγώ τι. Βασικά εγώ ειμαι πολυ λευκή, σαν φάντασμα στο πρόσωπο αλλα κιτρινιαρα! Δηλαδη με κίτρινους υπό τόνους (μεσογειακό χρώμα) όχι με ροζ που έχουν κάποιοι και μαυρίζουν δύσκολα έχουν ανοιχτό σαντρε μαλλί και ανοιχτα γαλάζια ματια. Και δεν μου αρέσει γιατι βλέπω πως όταν ειμαι μαυρισμένη στο δικό μου σωματότυπο φαίνομαι πιο λεπτή και καμουφλάρεται η αρκετή κυτταριτιδα που έχω.. Στο πρόσωπο επειδή έχω σκούρα γκρι ματια τονίζονται περισσότερο... Και κατα το δικό μου γούστο παντα προτιμώ τα σκούρα δέρματα κυρίως για αυτούς τους λόγους. Και δεν μπορώ να καταλάβω κάποιες που παινεύονται γιατι πχ ειναι κατάλευκες η αντίστοιχα κατάμαυρες (αν και δεν έχω ακούσει καμια μελαχρινή να καυχιέται για αυτο) Δεν σου δίνει με λιγα λόγια έξτρα πόντους το κάτασπρο χρώμα οπως πολλες γκουρούνες νομίζουν. Αυτά εννοούσα αλλα ετςι οπως τα έγραψα, σαν να τα γράφω ας πουμε σε μια φιλη μου που με ξέρει, ίσως να ήταν λογικό να γίνουν παρεξηγησιμα τι να πω... Συγνώμη για όσες τις πείραξε αλλα δεν είχα καμια τέτοια πρόθεση να υποτιμήσω καμια κοπέλα. Γι αυτο με πείραξε που κάποιες το παρεξήγησαν αλλα οπως είπες και εσυ @silvering μου, ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται... Γιατι άλλο να βλέπεις τον άλλο και να αντιλαμβάνεσαι απο την αύρα του και τον τόνο της φωνής του και απο τις εκφράσεις του με τι διάθεση λεει κάτι και άλλο απο ένα απρόσωπο μήνυμα που το μονο που μπορείς να δεις ειναι άψυχες λέξεις... Μάλλον τα γραπτά πρέπει να τα εξηγείς πιο καλα για να τα εμπεδώσουν οι άλλοι ... love1

Καλε ναι, συζητηση κανουμε, μην απολογεισαι, ολα καλα flower
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 12:27 pm

@silvering wrote:Κορίτσια μου!!!! Πάλλευκες, υποκίτρινες και σταρένιες! bounce Μη μου εξάπτεστε. Τα έχουμε ξαναπεί, γραπτός λόγος, ενίοτε παρεξηγείται, γιατί δεν βλέπουμε το ύφος του άλλου, αλλά σε γενικές γραμμές όσες γράφουμε εδώ έχουμε δείξει ένα επίπεδο ευγένειας. Τώρα, αν καμιά φορά δεν συμφωνούμε με κάτι, είτε αυτό είναι τα λεγόμενα γκουρούνας είτε το σχόλιο ενός μέλους, ας μη φουντώνουμε με τη μία, ας δώσουμε λίγο χρόνο να το αφομοιώσουμε και, γιατί όχι, να ζητήσουμε εξηγήσεις, αν το κρίνουμε άκρως απαραίτητο. Δεν είναι ανάγκη να θιγόμαστε ή να τα παίρνουμε προσωπικά. Και κυρίως μην καταφεύγουμε σε σοβαρούς χαρακτηρισμούς (είτε τους κάνουμε είτε θεωρούμε ότι μας τους απευθύνουν), που υπονοούν άλλα πράγματα, ειδικά όταν πρόκειται γιατί τόσο αστείο όσο η απόχρωση του δέρματος.

flower

Δυστυχως, επικρατει μια αντιληψη το οσο λευκοτερο το δερμα τοσο πιο .. "ευγενης" ο αλλος.
Οι σκουροχρωμοι (π.χ. μαυροι, τσιγγανοι, πακιστανοι κλπ.) ανθρωποι περνιουνται για .. λουμπεν. Αυτο ισχυει για ανθρωπους που σκεφτονται υποτιμητικα με βαση το χρωμα και μου εχει συμβει αρκετες φορες να ακουσω τετοια σχολια και ανθρωποι να συνδεεουν την κατωτεροτητα με το χρωμα. Φυσικα αυτο δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστον και το καταδικαζω 100%.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 2:09 pm

Ισχύει αυτό που λες @SafeFromHarm παρά πολύ... Αν σκεφτείς οτι απο τα παλιά χρονια οι "λευκοί" είχαν δούλους τους "μαύρους" (Αφρική πχ) Επίσης οι παγκοσμιοποιητές κυνηγάνε και παίρνουν όλον τον πλούτο απο χώρες που είναι θερμές και τροπικές πχ Αφρική αλλα και νότια Αμερική και Ασία... Με αποτέλεσμα να είναι εκει οι λαοί εξαθλιωμένοι και να μην αναπτύσονται ούτε να αποκτούν παιδεία και λόγω της φτώχειας και της εξαθλίωσης να τους έχουν να μεγαλώνουν σαν... "Ζώα" Ε, αυτό έχει περάσει και στο μυαλό όλων των ανόητων δυτικών κοινωνιών... Δεν κατανοούν οτι αυτοί οι άνθρωποι είναι έτσι και έχουν αυτή την νοοτροπία γιατί τους έχουν πάρει τα πάντα οι "μεγάλοι" και οτι αν αντί στρεφόταν αυτό και είμασταν εμείς οι " λευκοί" στην θέση τους, το ίδιο απολίτιστοι θα μεγαλώναμε... Βασικά και τώρα απολίτιστοι είμαστε... Απλά "πλούσιοι" απολίτιστοι... Και αυτό μας προσδίδει άλλη "αξία" μεταξύ μας... Αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... Συνεπώς οι ηλίθιοι οι "αριστοκράτες" αιώνες τώρα τυγχάνει να είναι λευκοί... Και παλιά όσο πιο λευκός, κάτασπρος ήταν κάποιος, τόσο πιο "αριστοκράτης" ήταν, και σήμαινε οτι καταγόταν απο αριστοκρατική οικογένεια... Και αυτό είναι κατάλοιπο απο τότε ακόμα και τώρα! Μικροαστικές κομπλεξικες αηδίες για μικροαστικά ανόητα μυαλα... Γι αυτό και εμένα μου την δίνει να τονίζεται το χρωμα στους ανθρώπους και οι γκουρουνες να λένε οτι είναι χιωνατες σαν να λένε οτι είναι πριγκίπισσες... Βγήκα of topic τώρα σορυ ρε παιδια. flowerscaredvana
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 2:13 pm

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω!!

Στο τελος θα το πιστεψουν οτι ειναι και γαλαζοαιματες, αριστοκρατισσες! :ρ
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by redhead on Mon Aug 01, 2016 2:24 pm

Eίναι αρκετά off-topic αλλά θα πω κι εγώ την αποψάρα μου- πόνο μου. Είμαι απίστευτα άσπρη και δεν μαυρίζω. Ούτε κοκκινίζω, ούτε καίγομαι κι ας κάθομαι στον ήλιο αλλά είναι το παράπονό μου που δεν μαυρίζω. Είμαι μελαχρινή σε όλα τα υπόλοιπα και θα ήθελα να είμαι και στο δέρμα. Μου αρέσει απίστευτα το σταρένιο, "ζηλεύω" τις ξανθιές που εχουν όλες πιο σκούρα επιδερμίδα από μένα και θα ήθελα τόοοοσο να έχω κι εγώ ή έστω να μαυρίζω...
Είναι και μια κοπέλα στη δουλειά που έχει κάνει ένα θεϊκό μαύρισμα και δεν ξέρω αν είναι αυτό αλλά πραγματικά μου φαίνεται πιο όμορφη. Σε κάποιους ανθρώπους πηγαίνει πολύ θεωρώ... Οπότε καταλαβαίνω πώς το λέει η @Marinacatlove.
Κι απ'τη Βανάρα είμαι πιο άσπρη και από όλες τις υπόλοιπες τώρα το καλοκαίρι αφού εγώ δεν μαυρίζω... Μακάρι να καταφέρω κι εγώ κάποτε να αγαπήσω την τόσο λευκή επιδερμίδα μου και να μην προσπαθώ (ματαίως) να μαυρίσω. Και συγγνώμη για το offtopic

redhead

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Mon Aug 01, 2016 2:45 pm

@redhead wrote:Eίναι αρκετά off-topic αλλά θα πω κι εγώ την αποψάρα μου- πόνο μου. Είμαι απίστευτα άσπρη και δεν μαυρίζω. Ούτε κοκκινίζω, ούτε καίγομαι κι ας κάθομαι στον ήλιο αλλά είναι το παράπονό μου που δεν μαυρίζω. Είμαι μελαχρινή σε όλα τα υπόλοιπα και θα ήθελα να είμαι και στο δέρμα. Μου αρέσει απίστευτα το σταρένιο, "ζηλεύω" τις ξανθιές που εχουν όλες πιο σκούρα επιδερμίδα από μένα και θα ήθελα τόοοοσο να έχω κι εγώ ή έστω να μαυρίζω...
Είναι και μια κοπέλα στη δουλειά που έχει κάνει ένα θεϊκό μαύρισμα και δεν ξέρω αν είναι αυτό αλλά πραγματικά μου φαίνεται πιο όμορφη. Σε κάποιους ανθρώπους πηγαίνει πολύ θεωρώ... Οπότε καταλαβαίνω πώς το λέει η @Marinacatlove.
Κι απ'τη Βανάρα είμαι πιο άσπρη και από όλες τις υπόλοιπες τώρα το καλοκαίρι αφού εγώ δεν μαυρίζω... Μακάρι να καταφέρω κι εγώ κάποτε να αγαπήσω την τόσο λευκή επιδερμίδα μου και να μην προσπαθώ (ματαίως) να μαυρίσω. Και συγγνώμη για το offtopic
Αγάπη συνήθως θελουμε οτι δεν έχουμε... Και εγώ που είμαι κιτρινιαρα μεν αλλα κάτασπρη δε σαν την Βαναρα φαντάσου... Δηλαδή ναι μεν λευκή αλλα όχι γάλα, με κίτρινους τόνους στο δέρμα! (Κυρίως στο προςωπο γιατί στο υπόλοιπο σώμα είμαι λίγο πιο σκούρα) Έχει πλάκα γιατί εγώ παρά έχω αυτό το κίτρινο! Σε φάση να φαίνομαι μπροστά στα δέρματα των άλλων (στο χέρι μου που βάζω δίπλα στα χέρια άλλων) σαν κινεζακι κίτρινη! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι μπροστά μου να φαίνονται ερυθρόδερμοι!  lol!  Επειδή είμαι λευκή λοιπόν βλεπω τις πιο σταρενιες κοπέλες απο του φυσικού τους και τις ζηλεύω! Γι αυτό και εγώ κάθε καλοκαίρι με μέτρο βέβαια θέλω να μαυρίζω γιατί μου φαίνομαι αλλιώτικη και καλύπτονται και όλες οι ατέλειες... Τον χειμώνα δεν με ενοχλεί που είμαι πολύ άσπρη... Το καλοκαίρι με πιάνει τρέλα να γίνω μπρονζε!  Razz  Βέβαια αν είχα να επιλέξω θα επέλεγα αυτό το χρωμα όλο τον χρόνο γιατί ΕΜΕΝΑ και μονο έτσι; Δεν ισχύει για όλους, με αναδεικνύει πιο πολύ... Πάντως το λευκό αρέσει στους περισσότερους, ειδικα όταν έχεις σκούρα μαλλιά όπως εσύ κανει φοβερή αντίθεση και είναι πολύ όμορφο το αποτέλεσμα... Παρόλα αυτά αν θες να πάρεις χρωματακι οπωσδήποτε υπάρχουν πολλά αυτομαυριστικα προσώπου και σώματος, και σε μορφή σπρέι που είναι ακόμα πιο ωραία γιατί απλώνονται πιο ομοιόμορφα... Πολλές κοπέλες χρησιμοποιούν αυτόν τον τροπο μαυρίσματος...  flower I love you
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by redhead on Mon Aug 01, 2016 4:20 pm

Τα αυτομαυριστικά φοβάμαι ότι δεν θα τα απλώσω καλά και θα βγει γελοίο το αποτέλεσμα, ότι θα φαίνεται πολύ ψεύτικο. Τα μαλλιά μου τα βάφω πλέον καστανοκοκκινο σκούρο (ήθελα ακριβώς το χρώμα της Βάνας αλλά λέω ποια είμαι εγώ να το υποστηρίξω; Έχω τα μάτια της τα καταπράσινα;;; tongue tongue ) και η αλήθεια είναι ότι ταιριάζουν με το δέρμα μου. Αλλά εγώ θέλω να μαυρίσω μια φορά. Έτσι για την εμπειρία! Razz Κουράστηκα να μου λένε όλοι για το πόσο άσπρη είμαι και να με ρωτάνε γιατί και να έχω συνέχεια σχολιάκια τύπου "μας τυφλώνεις στην παραλία." Anyway, τα 'πα και ξεθύμανα!

redhead

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 01, 2016 4:22 pm

α εγω τα επιδιωκω πλεον αυτα τα σχολια για να τους στελνω στο διαολο! flower
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by KosFai on Mon Aug 01, 2016 4:34 pm

Αχαχχαχαχαχαχχχαα ρε safe.. Πέθανα!
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by redhead on Mon Aug 01, 2016 5:04 pm

Χαχαχαχα @SafeFromHarm! Δεν μπορώ να το κάνω αυτό γιατί τα λένε και φίλοι μου αλλά απαντάω αναλόγως για το μαύρισμά τους... afro

redhead

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Aug 01, 2016 5:29 pm

Όντως έχουμε ξεφύγει χιλιόμετρα off topic.
silvering
Admin
Admin

Λοκέισο : Κοσμάρα μου

Back to top Go down

Post by Damsel on Mon Aug 01, 2016 6:27 pm

offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic offtopic adminpower adminpower adminpower
Damsel
Admin
Admin

Λοκέισο : Κρύπτονας

Back to top Go down

Post by annaroussou on Wed Aug 03, 2016 12:02 pm

https://m.youtube.com/watch?v=cDvxJSFJ0Yc
annaroussou

Back to top Go down

Page 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Back to top