Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Too Faced Cosmetics

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Too Faced Cosmetics

Post by egweimaiedw on Sat Jul 23, 2016 2:25 pm

Δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι εδω ειναι η σωστη θεση του θεματος μου, αλλα δειτε τι μας ετοιμαζει η too faced Wink

https://www.instagram.com/p/BIIeesng5Oy/?taken-by=jerrodblandino

Sweet Peach Glow palette... περιμενουμε με αγωνια φωτογραφιες απο το εσωτερικο της... Wink bounce

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Re: Too Faced Cosmetics

Post by egweimaiedw on Sat Jul 23, 2016 2:27 pm

σημερα ανεβασε και αυτη την φωτο

https://www.instagram.com/p/BIL25TOBAoi/?taken-by=jerrodblandino

καλα αν αυτη ερθει τα χριστουγεννα στην Ελλαδα την εχω αγορασει <3 εχει το primer, την better than sex mascara, ενα melted chocolate και ρουζ, σκιες και αλλα... <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Sat Jul 23, 2016 8:43 pm

Και εγώ την παίρνω οπωσδήποτε την δεύτερη! Φανταστική φαίνεται!  Βασικά θέλω μια παλέτα που να μπορώ να την παίρνω σε μικρά ταξίδια -πχ τριημερο- και να έχει μέσα και σκιές και ρουζ και μπρονζερ ώστε να μην κουβαλάω αλλά. Έχετε καμία να μου προτείνετε αφού έχασα την in the balm of your hand?
Πάντως και για το περιεχόμενο της πρώτης είμαι πολύ περίεργη αφού καταλαβαίνω ότι είναι συνέχεια της sweet peach που την αγαπώ ιδιαίτερα!

fairy88

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sun Jul 24, 2016 12:06 pm

@fairy88 καποιες που μπορω να σκεφτω ειναι οι:

http://the-nyxstore.gr/index.php?route=product/product&path=46&product_id=27385

http://the-nyxstore.gr/index.php?route=product/product&path=46&product_id=27386

http://shop.makemeup.gr/thebalm/Balm-Voyage-Vol-2-Eyshadow-blush-lipstick-palette-by-The-Balm

http://shop.makemeup.gr/thebalm?product_id=3065

εχω την balm jovi! ειναι πιο μικρη απο οτι φαινεται. αλλα εχει εντονα χρωματα οποτε δεν ξερω αν θα σε βολεψει

ή το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις μια παλετα σου και μαζι αυτο:
http://bebeauty.gr/el/powder/895-sleek-face-form-contouring-and-blush-palette-20g-color-light-373.html

που δεν θα σου πιασει πολυ χωρο. ειναι πολυ μικρουλι!
ή καποιες συλλεκτικες παλετες της too faced που βγαινουν τα χριστουγεννα, εχουν σκιες μαζι με ρουζ και μπρονζερ και περσι ειχαν βγαλει καποιες...

btw την in the balm of your hand και εγω την κλαιω... δεν την προλαβα Sad

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Tue Jul 26, 2016 12:36 pm

@egweimaiedw ευχαριστώ πολύ! Την Balm Voyage την ζαχαρώνω καιρό τώρα! Αλλά και οι άλλες της nyx που έβαλες πολύ μου άρεσαν σαν ιδέα. Επίσης μου άρεσε η παλέτα που έβγαλε η Nikkie Τutorials με την Τοο Faced που έχει μέσα από όλα. Tην είδα το πρωί και λογικά θα έρθει και στα δικά μας Σεφορά από τον Σεπτέμβριο και μετά!

fairy88

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Jul 26, 2016 1:29 pm

@fairy88 ναι και εγω σημερα το πρωι ειδα το βιντεο που την παρουσιασε! εχει τα παντα μεσα (σκιες, ρουζ κλπ) και μου αρεσε που στο κουτι δινουν μαζι σε full size eyeliner και σε travel size μασκαρα και το γκλιτερ!
ναι οπως ειπες, απο 1η σεπτεμβριου θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη. λιγο η τιμη της ειναι τσιμπημενη... νομιζω γυρω στα 50κατι ευρω

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Aug 29, 2016 11:36 pm

εφεραν τα matte lipsticks της too faced!!!!!!!! καιρος ηταν!!!!!!! και το born this way concealer <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Christinaki on Thu Sep 01, 2016 12:31 am

Μόλις είχα δει την παλέτα της Nikkie είχα κατενθουσιστεί και θα την έπαιρνα σίγουρα αλλά δυστυχως reviews μη "φίλων", που τους της στείλαν απο το PR(Tati,Jeffree), δεν λένε και τα καλύτερα σχόλια.Οι μισές σκιές λένε δεν έχουν καλή απόδοση και το highlighter χάλια Rolling Eyes .

Christinaki

Back to top Go down

Post by lazysunday on Thu Sep 01, 2016 12:39 am

Μεχρι και πριν λιγο καιρο το Born This Way concealer ηταν κατι που ηθελα να το δοκιμασω σαν τρελη αλλα προσφατα διαβαζα τα reviews στο site των Sephora στην Αμερικη και πολλες γυναικες ελεγαν οτι τους προκαλεσε αντιδραση με τσουξιμο, και τωρα το σκεφτομαι Neutral

lazysunday

Back to top Go down

Post by lazysunday on Thu Sep 01, 2016 12:46 am

@egweimaiedw wrote:@fairy88 ναι και εγω σημερα το πρωι ειδα το βιντεο που την παρουσιασε! εχει τα παντα μεσα (σκιες, ρουζ κλπ) και μου αρεσε που στο κουτι δινουν μαζι σε full size eyeliner και σε travel size μασκαρα και το γκλιτερ!
ναι οπως ειπες, απο 1η σεπτεμβριου θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη. λιγο η τιμη της ειναι τσιμπημενη... νομιζω γυρω στα 50κατι ευρω

Την αγαπω τη Too Faced αλλα οι τιμες της εχουν ξεφυγει κατα ΠΟΛΥ τα τελευταια χρονια!!! Ειχα παρει πριν χρονια τη Natural Eyes στα 34 ευρω και τωρα κοστιζει 41, ολα τα bronzers εχουν αυξηθει 3 με 4 ευρω τα τελευταια 2 χρονια, τα Melted lipsticks μεσα σε ενα χρονο απο τα 19 κ κατι πηγαν στα 22 ευρω, και τη Shadow Insurance βαση πριν καμποσα χρονια την επαιρνα γυρω στα 16 και τωρα εχει παει στα 19. Evil or Very Mad

lazysunday

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Sep 01, 2016 2:33 am

Νομίζω τα δικά μας τα sephora φταίνε για την αύξηση, όχι η too faced καθεαυτή. Just sayin' Rolling Eyes

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by vissinada on Thu Sep 01, 2016 4:28 am

Οχι μονο τα ελληνικα σεφορά! Ειναι γενικό το κακό! Sad

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Sep 01, 2016 9:38 am

@lazysunday Νομίζω ότι είναι συνδυασμός η αύξηση των τιμών: και η εταιρεία τις ανέβασε λίγο και τα Sephora εδώ. Επιπλέον, με την αύξηση του ΦΠΑ ανέβηκαν όλα τα προϊόντα τους από λίγο έως πολύ (αν και θεωρώ ότι πάντα βρίσκουν ευκαιρία να τις ανεβάσουν έστω και λίγο).

@egweimaiedw Την παλέτα της Sleek την έχω. Δεν μου άρεσε καθόλου! Το highlighter είναι ωραίο και σχετικά διακριτικό, το ρουζ λένε ότι μοιάζει με το Orgasm της Nars (καλό είναι, απλώς πλέον δεν μου αρέσουν τα shimmery), αλλά το bronzer είναι μεγάλη μάπα! Δεν φταίει βέβαια εξολοκλήρου η παλέτα (επειδή π.χ. εμένα δεν μου αρέσουν τα shimmery ρουζ), αλλά γενικώς δεν την έχω ευχαριστηθεί. Την έχω αφήσει στην άκρη.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Sep 01, 2016 11:21 am

@silvering Μάλλον είναι έτσι όπως το λες, πάντως και τα δικά μας σεφορά ανέβασαν τις τιμές, σχετικά πρόσφατα κιόλας.
ΥΓ. την παλέτα πώς και δεν την πέταξες? Razz Razz Razz Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Sep 01, 2016 12:30 pm

@silvering wrote:@lazysunday Νομίζω ότι είναι συνδυασμός η αύξηση των τιμών: και η εταιρεία τις ανέβασε λίγο και τα Sephora εδώ. Επιπλέον, με την αύξηση του ΦΠΑ ανέβηκαν όλα τα προϊόντα τους από λίγο έως πολύ (αν και θεωρώ ότι πάντα βρίσκουν ευκαιρία να τις ανεβάσουν έστω και λίγο).

@egweimaiedw Την παλέτα της Sleek την έχω. Δεν μου άρεσε καθόλου! Το highlighter είναι ωραίο και σχετικά διακριτικό, το ρουζ λένε ότι μοιάζει με το Orgasm της Nars (καλό είναι, απλώς πλέον δεν μου αρέσουν τα shimmery), αλλά το bronzer είναι μεγάλη μάπα! Δεν φταίει βέβαια εξολοκλήρου η παλέτα (επειδή π.χ. εμένα δεν μου αρέσουν τα shimmery ρουζ), αλλά γενικώς δεν την έχω ευχαριστηθεί. Την έχω αφήσει στην άκρη.

α και σκεφτομουν να την αγορασω! με βαζεις σε σκεψεις τωρα...

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Sep 01, 2016 12:37 pm

@Damsel Την έχω βάλει στο καλαθάκι όπου βάζω τέτοια πράγματα σε περίπτωση που θέλει καμιά φίλη κάτι. Δεν μου πάει πάντα να τα πετάξω, είμαι με τις ώρες μου.

@egweimaiedw Αν δεν έχεις πρόβλημα να αποκαλυφθούμε μεταξύ μας  What a Face, μπορώ να σ' τη στείλω. Την έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Τα πλένω πάντα τα πινέλα μου, μη φοβάσαι  alien.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by what???? on Fri Sep 02, 2016 3:11 pm

https://www.facebook.com/beautyleaks.gr/photos/a.419975114879535.1073741828.307656099444771/507175959492783/?type=3&theater

ποια ενδιαφερόταν για την too faced by nikkie ?

what????

Back to top Go down

Post by jerrybb on Fri Sep 02, 2016 9:37 pm

@silvering wrote:@Damsel Την έχω βάλει στο καλαθάκι όπου βάζω τέτοια πράγματα σε περίπτωση που θέλει καμιά φίλη κάτι. Δεν μου πάει πάντα να τα πετάξω, είμαι με τις ώρες μου.

@egweimaiedw Αν δεν έχεις πρόβλημα να αποκαλυφθούμε μεταξύ μας  What a Face, μπορώ να σ' τη στείλω. Την έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Τα πλένω πάντα τα πινέλα μου, μη φοβάσαι  alien.
Άσχετο, αλλά πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι μπορεί κάποιες κοπέλες από εδώ να γνωριζόμαστε και να μην το ξέρουμε.

jerrybb

Back to top Go down

Post by Damsel on Fri Sep 02, 2016 10:12 pm

offtopic Να κανονίσουμε μιτάπι την ίδια μέρα που θα κάνει και η κώννα, στο ίδιο μαγαζί Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by silvering on Fri Sep 02, 2016 11:30 pm

Χαχαχαχαχαχα! Μ' έναν σμπάρο, δυο τρυγόνια. Και μιτάπι και γνωριμία με την υπέρτατη γκουρούνα όλων των εποχών!  
konna

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sat Sep 03, 2016 12:23 am

@silvering awwww σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μουυυυ! <3 απλα προσπαθω να κρατηθω αυτη την περιοδο... εχω μαζεψει πολλα καλλυντικα και ειπα οτι δεν θα αγορασω αλλα... μονο για παλετες ισως λυγισω. για της too faced την χριστουγεννιατικη. αλλα δεν με παιρνει να προσθεσω κι αλλα πραγματα στην συλλογη μου! παντως σε ευχαριστω παραααα πολυυυυ <3 <3

κοριτσια εγω ρωτουσα για την παλετα της νικι. λενε οτι κυκλοφορει μονη της -.- ε καλα... δεν με ενδιαφερει... αν ηταν ολο το σετ, κατι θα ελεγε... αλλα μονη της η παλετα;;; δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα διαβασα σε κομμεντ οτι κυκλοφορει μονη της τωρα και οτι στο e-shop θα κυκλοφορησει 1/10. αλλα δεν καταλαβα αν 1/10 θα ειναι ολο το σετ ή παλι μονη της...
εγω ημουν της λογικης οτι με 42ευρω (στις εκπτωσεις απο αρχικη τιμη 50ευρω) αξιζει, αν σκεφτει κανεις οτι μονο το eye liner της too faced κοστιζει μονο του 20ευρω! +++οτι θα ειχε mini better than sex + γκλιτερ + παλετα! αλλα μονη της την παλετα δεν την αγοραζω... 35ευρω λενε... -.-

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Thu Sep 08, 2016 3:52 pm

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Sep 08, 2016 4:18 pm

@bibibo wrote:

ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕΣ!!!!!!! εμμμ.... χμμμ.... μαζευω λεφτα κοριτσια afro δεν εχω ιδεα για ποια απο ολες! αλλα ειναι τελειεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς I love you I love you I love you I love you

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Thu Sep 08, 2016 7:00 pm

αχ ασεεεε....τουλαχιστον αποκλειουμε την ulta exclusive που δεν θα ερθει στο σεφορα Razz

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Wed Sep 14, 2016 2:56 pm

Mε καταστρέψατε με τις Χριστουγενιάτικες παλέτες! Νόμιζα ότι ήθελα μόνο την μεγάλη αλλά τώρα χάζεψα και με το σπιτάκι που έχει μέσα τις 3 παλέτες. Όλα τα θέλω.

fairy88

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics