Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Μάσκα μαλλιών με Αργκάν απο dr. Organic

View previous topic View next topic Go down

Μάσκα μαλλιών με Αργκάν απο dr. Organic

Post by Marinacatlove on Fri Jul 15, 2016 1:23 am

Πήγα πριν κανα μήνα στα hondos και τριγυρνούσα να δω τι παίζει απο προϊόντα μαλλιών που έχω τρέλα αυτήν την περίοδο. Ήθελα να αγοράσω μια μάσκα αλλα καμία δεν μου γέμιζε το μάτι. Πήγα στα παραφαρμακευτικα που λέτε και έπεσε το μάτι μου σε αυτήν την μάσκα. Την κοιτάζω πάνω απο ένα χρόνο και ήθελα να την πάρω αλλα για κάποιον λόγο όλο το ανέβαλα και δοκίμαζα άλλες μάσκες. Ε λοιπόν πολύ κακώς καθυστέρησα τόσο. Το μονο που δεν μου αρέσει και ίσως γι αυτό σκαλωνα να την πάρω, είναι η ποσότητα της σε σύγκριση με την τιμή της. Πολύ λίγα τα 200ml για μια μάσκα που κανει γύρω στα 14 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αλλα τελικά τα αξίζει και με το παραπάνω. Καταρχάς είναι εταιρεία που δεν κανει πειράματα στα ζωάκια, είναι φυτική και χρησιμοποιεί πολλά ωραία φυτικά έλαια, λουλούδια και βούτυρα στα προϊόντα της. Απο την πρώτη κιόλας χρήση είδα διαφορά. Είναι πολύ παχύρρευστη και αυτό είναι πολύ καλό διότι χρειάζεσαι ελάχιστη ποσότητα όποτε δεν ξοδεύεις πολύ προϊόν. Έχει βουτυρενια υφή, είναι σε χρωμα μπεζ και κορίτσια μυρίζει σαν τις καραμέλες που περναμε μικρές (οποία θυμάται) με το ούζο! Μου μυρίζει ούζο (όχι οινόπνευμα και ενοχλητικά όπως ένα κανονικό ούζο tongue ) έχει υπέροχη μυρωδιά που μένει στα μαλλιά σε εμένα μεχρι το επόμενο λούσιμο. Μονο η macadamia και αυτή μου κρατάνε τα αρώματα τους στα μαλλιά! Τέλος πάντων αυτά είναι δευτερεύοντα. Ενδείκνυται για κατεστραμμένα-ταλαιπωρημένα μαλλιά. Είναι μια πολύ θρεπτική μάσκα. Μου τα έκανε απαλά σε τέτοιο βαθμό που δεν το πίστευα... Είναι υπέρ ενυδατική αλλα ταυτόχρονα προσφέρει δυνατή αναδόμηση και λάμψη στα μαλλιά. Άλλο ένα υπέροχο είναι πως εξαφανίζει απο την πρώτη χρήση το φριζαρισμα! Μου έκανε παρά πολύ στιλπνά τα μαλλιά σαν να τα είχα ισιώσει η να είχα κανει θεραπεία κερατινης... Εντάξει τα δικά μου μαλλιά δεν έχουν το τρελό φριζαρισμα είναι ίσια με λεπτή τρίχα και έχω πολλές φυτρες που πετάνε. Μπαίνει απο την ρίζα και εμένα που έχω λιπαρά μαλλιά παρόλη την φυσική της σύνθεση δεν μου τα έκανε πιο λιπαρά ούτε μου τα βάρυνε. Αξίζει να την δοκιμάσετε και κυρίως οι κοπέλες που έχουν κατεστραμμένα μαλλιά και θέλουν να τα αναδομήσουν και να τα δυναμώσουν αλλα και να τα ενυδατωσουν παράλληλα. Πολύ δυνατή μάσκα. Η οποία μπήκε πρώτη στην λίστα πλέον με τις αγαπημένες μου μάσκες και θα την αγοράζω συνέχεια... Για να δείτε και εσείς τα υπέροχα συστατικά της σας αφήνω και μια φωτό που την έβγαλα...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Μάσκα μαλλιών με Αργκάν απο dr. Organic

Post by matsir on Fri Aug 05, 2016 2:49 am

Αγόρασα πρόσφατα αυτή τη μάσκα, ύστερα από τα διθυραμβικά σχόλια που έγραψε το μαρουλάκι ([You must be registered and logged in to see this link.]) και περιμένει υπομονετικά στο στοκ τη σειρά της, μέχρι να τελειώσω αυτή που χρησιμοποιώ τώρα cyclops  
Με όλα αυτά που διαβάζω γι' αυτή τη μάσκα ανυπομονώ να τη χρησιμοποιήσω bounce
Η αρχική τιμή της είναι στα 14,06 ευρώ και γω την αγόρασα από δω -32%, στα 9,55 ευρώ clap
matsir
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Boston, US

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by matsir on Wed Aug 10, 2016 3:06 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Εγώ δεν την εχω ανοίξει ακόμη. [You must be registered and logged in to see this link.] έλα να μας λύσεις τις απορίες!
matsir
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Boston, US

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Tue Aug 23, 2016 11:44 am

[You must be registered and logged in to see this link.] απο που την πηρες τοσο με σαμπουαν?
TheUglyTruth

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Tue Aug 23, 2016 12:15 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Τη βαζετε πριν το λουσιμο η μετα;

Mετα το λουσιμο προσωπικα για να εχουν ανοιξει τα λεπια της τριχας Very Happy
Ωραια σειρα προιοντων με πολυ ωραιο αρωμα απο τις αγαπημενες μου.
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Λοκέισο : Zάλογγο

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Tue Aug 23, 2016 11:02 pm

Thank u!!!
TheUglyTruth

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top