Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Colourpop cosmetics

Page 24 of 25 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Colourpop cosmetics

Post by Damsel on Fri Dec 30, 2016 6:05 pm

Έκανα τη 2η παραγγελία μου σήμερα cheers
Οκ, μπορεί να μην έχω παραλάβει ακόμα την πρώτη αλλά ήθελα να φύγει ωραία ο χρόνος Razz
Bασικά, η 1η έχει έρθει στο σπίτι μου, απλά εγώ είμαι στο πατρικό μου -εδώ και 2 μήνες περίπου- και δεν την έχω στα χέρια μου, αλλά τώρα που θα επιστρέψω θα τα πάρω!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Dec 30, 2016 6:17 pm

@Damsel τι πηρες;;; bounce

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Dec 30, 2016 6:22 pm

@egweimaiedw Σε ευχαριστώ πολύ!!  love1

Πήρα:
Like a Star @ heaven σκιές - Tang, Stereo, Weenie, Paradox, Brady
Like a Star @ heaven ultra matte lip - Notion, Lumière 2, Viper, Times Square
Like a Star @ heaven ultra satin lip - Baracuda, Hutch
Like a Star @ heaven Lumière Pencil
Like a Star @ heaven τα 4 matte lip που είχαν δώρο με την παραγγελία - πήρα ένα από κάθε χρώμα

Για τα κουτάκια το φαντάστηκα πως κάτι τέτοιο θα συμβαίνει, απλά είπα να το επιβεβαιώσω.
Για τις σκιές θα στείλω mail, επειδή 1ον θέλω να δω πως είναι και από εξυπηρέτηση πελατών και 2ον ειδικά η stereo είναι εντελώς κομμάτια.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Dec 30, 2016 6:25 pm

@almond_blossom να ξερεις ειναι πολυ κομπλε! λενε οτι απαντανε σε 2-3 εργασιμες μερες. εγω με το που εστειλα, την 2η εργαζομενη μερα οντως μου απαντησαν!
και ηταν πολυ εξυπηρετικοι και ανοιχτοι στο να ακουσουν το θεμα σου. δηλαδη για εμενα που τους ειχα πρηξει με το πρωτο δεμα μου ειχαν πει, οτι αν δεν ερθει θα συζητουσαμε για διαφορες λυσεις
(απο οτι καταλαβα εννοουσαν οτι μπορουσα και να παρω τα λεφτα μου πισω ή να επιλεξω να μου ξανα στειλουν το πακετο)
που κακα τα ψεματα δεν ειναι ολα τα e-shops τοσο προθυμα, να βρουν μια λυση με τον καταναλωτη

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Dec 30, 2016 6:29 pm

@egweimaiedw wrote:@almond_blossom να ξερεις ειναι πολυ κομπλε! λενε οτι απαντανε σε 2-3 εργασιμες μερες. εγω με το που εστειλα, την 2η εργαζομενη μερα οντως μου απαντησαν!
και ηταν πολυ εξυπηρετικοι και ανοιχτοι στο να ακουσουν το θεμα σου. δηλαδη για εμενα που τους ειχα πρηξει με το πρωτο δεμα μου ειχαν πει, οτι αν δεν ερθει θα συζητουσαμε για διαφορες λυσεις
(απο οτι καταλαβα εννοουσαν οτι μπορουσα και να παρω τα λεφτα μου πισω ή να επιλεξω να μου ξανα στειλουν το πακετο)
που κακα τα ψεματα δεν ειναι ολα τα e-shops τοσο προθυμα, να βρουν μια λυση με τον καταναλωτη

Ωραία, θα στείλω και εγώ για να δω πως θα απαντήσουν!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Damsel on Fri Dec 30, 2016 7:30 pm

Λοιπόν πήρα:
Σκιές-muse, babykins, prickly pear, cricket και ένα σετάκι, το mile high
Κραγιόν-μόνο το cheap thrills
Μολύβι χειλιών-μόνο το aquariusb και
sculpting stix, το easy peasy

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Dec 30, 2016 7:42 pm

το mile high το ειχα βαλει και εγω στο ματι!!! αλλα τελικα πηρα το where the light is Razz μεγεια σαςςς!!! <3
να μας κανετε swatchακια οσα μπορεσετε Wink

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Fri Dec 30, 2016 8:29 pm

Αχ εγώ θέλω και τα 2 collabs της Kathleen αλλά συγκρατήθηκα! Απλά το mile high συμφέρει πάαααααρα πολύ! Και έχει πολύ ωραία χρώματα!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by garniera on Fri Dec 30, 2016 10:47 pm

@almond_blossom Καλοφορετα κοριτσι! Μην πεταξεις τις σκιες! Περιμενε να δεις πως θα σου απαντησουν κι αν σου πουν οτι θα σου στειλουν αλλα πιεσε τις και θα εχεις αρκετο προιον...

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sat Dec 31, 2016 1:50 pm

@Damsel εγω απο το where the night is πηρα τις 2 σκιες απο τις 4! οι αλλες 2 δεν μου αρεσαν τοσο! κυριως το κιτρινο με προβληματιζε!
αλλα ρε γαμωτο εχει κανει βιντεο στο youtube που χρησιμοποιει το σετ where the night is και ως βασικη σκια το κιτρινο
το μακιγιαζ που εχει κανει ειναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ! αλλα απο την αλλη σκεφτομουν "ολο το ιδιο και το ιδιο μακιγιαζ θα κανω;;"

αλλα τωρα το ψιλο μετανιωσα... καλυτερα ηταν να παρω ολο το σετ... εξαλλου η διαφορα στην τιμη ηταν πολυ μικρη....

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Sat Dec 31, 2016 2:07 pm

@egweimaiedw wrote:@Damsel εγω απο το where the night is πηρα τις 2 σκιες απο τις 4! οι αλλες 2 δεν μου αρεσαν τοσο! κυριως το κιτρινο με προβληματιζε!
αλλα ρε γαμωτο εχει κανει βιντεο στο youtube που χρησιμοποιει το σετ where the night is και ως βασικη σκια το κιτρινο
το μακιγιαζ που εχει κανει ειναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ! αλλα απο την αλλη σκεφτομουν "ολο το ιδιο και το ιδιο μακιγιαζ θα κανω;;"

αλλα τωρα το ψιλο μετανιωσα... καλυτερα ηταν να παρω ολο το σετ... εξαλλου η διαφορα στην τιμη ηταν πολυ μικρη....

Κι εγω το μετανιωσα γιατι πηρα χωριστα τα Weenie+Porter που τα λατρευω!
Ξερω οτι μπορω να παιξω με την σκια, εδω πηρα μπλε, την coconut και τωρα την κοιταω με παραπονο.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sat Dec 31, 2016 2:19 pm

@garniera χαχαχαχα και εγω τα weenie και porter πηρα! τα αλλα δυο ειναι που δεν πηρα :/

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Dec 31, 2016 8:17 pm

Κι εγώ έχω το ίδιο ακριβώς θέμα με το κίτρινο. Δεν παίζει να το χρησιμοποιήσω ποτέ, ούτε στην Kathleen πάνω μου άρεσε. Και οκ, πες ότι θέλω να κάνω το ίδιο, όπως και να το κάνουμε, δεν έχουμε το ίδιο χέρι. Χειρότερη από την κώννα θα είμαι

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sun Jan 01, 2017 7:00 pm

@Damsel χαχαχαχα ισχυει και αυτο που λες! εμενα το καλο με την kathleen ειναι οτι εχουμε τα ιδια χρωματα (σε επιδερμιδα, μαλλι κλπ). σκεψου στα foundations αγοραζει τις ιδιες αποχρωσεις με εμενα, οποτε οταν θελω να αγορασω μια αποχρωση απο μαρκα του εξωτερικου ψαχνω στα βιντεο της να δω τι αποχρωση το αγοραζει.

εμενα μου αρεσε το αποτελεσμα πανω της. αλλα οντως δεν ξερω ποσο καλα θα το εκανα! ηταν cute και το κουτακι παντως Razz επρεπε να το ξανα σκεφτω πριν το απορριψω (η καταναλωτρια ξερω 'γω... ντροπη μου! πρεπει να βαλω φρενο στις αγορες!)

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Sun Jan 01, 2017 8:56 pm

Αχ τα κουτάκια πολύ μου άρεσαν! Τη ''where the light is'' πάντως μετάνιωσα που δεν την πήρα, αλλά εδώ δεν έχει καν ακόμα την πρώτη μου παραγγελία, δεν ήθελα να πάρω ΚΑΙ την παλέτα πριν καν τεστάρω τα προϊόντα τους.
Κι εγώ έχω παρόμοια χρώματα με την Kathleen. Λευκή επιδερμίδα, ανοιχτόχρωμα μάτια. Στα μαλλιά μόνο διαφέρουμε Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Jan 03, 2017 12:00 pm

@garniera wrote:@almond_blossom Καλοφορετα κοριτσι! Μην πεταξεις τις σκιες! Περιμενε να δεις πως θα σου απαντησουν κι αν σου πουν οτι θα σου στειλουν αλλα πιεσε τις και θα εχεις αρκετο προιον...

@garniera Σ' ευχαριστώ γκερ!!
Τους έστειλα mail και περιμένω να μου απαντήσουν από σήμερα και μετά όμως λόγω εορτών.
Εννοείται πως δεν θα τις πετάξω τις σπασμένες!!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Jan 03, 2017 12:17 pm

Λοιπόν γκερς...
Αυτές τις μέρες φόρεσα το Viper και το Lumière 2. Και τα δύο τα φόρεσα για τουλάχιστον 5 ώρες, κατά τις οποίες ήπια, έφαγα λίγο και όταν γύρισα ήταν σχεδόν όπως όταν τα πρωτοέβαλα. Μόνο εκεί που ακουμπάνε τα χείλη είχε φύγει λίγο, χωρίς να φαίνεται, όμως, διαφορά. Στις 4 ώρες περίπου ένιωσα μία ξηρότητα στα χείλια, αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό.
Στο σπίτι φόρεσα για να δω απόδοση Notion, Baracuda και Hutch. Έντονο αποτέλεσμα και τα τρία. Θέλουν προσοχή στην εφαρμογή όλα -κυρίως τα matte αλλά και τα satin- γιατί αν ξεφύγεις από το περίγραμμα δεν είναι καθόλου εύκολο να διορθώσεις το λάθος. Δεν τα τέσταρα για πολύ ώρα, για να δω διαφορά μεταξύ matte και satin, αλλά προσεχώς θα δοκιμάσω κάποιο από αυτά έξω. Το μόνο αρνητικό είναι πως το Hutch μου μυρίζει ελαφρώς ενοχλητικά -λίγο σαν οινόπνευμα νομίζω - κάτι που δεν το διαπίστωσα σε κανένα άλλο.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Jan 04, 2017 9:50 pm

Απάντησαν από colourpop χθες και μου είπαν πως λυπούνται που έγινε αυτό και πως είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα με τον τρόπο που μου περιγράφουν - να πιέσω τη σκιά για να ενωθεί κτλ. Για τη wienie θα μπορούσα να πω πως δεν έχω θέμα, γιατί δεν είναι πολύ σπασμένη. Η stereo, όμως, είναι κομμάτια, αλλά βαριέμαι να το συνεχίσω για μία σκιά. Την επόμενη φορά, όμως, που θα μπω στη διαδικασία να κάνω παραγγελία, θα το βάλω ως σημείωση το ότι έχει προκύψει τέτοιο ζήτημα με προηγούμενη παραγγελία και να υπάρξει προσοχή ώστε να μην επαναληφθεί.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Jan 04, 2017 9:57 pm

@almond_blossom τους εστειλες φωτογραφια απο την stereo για να την δουν;; ναι μωρε! ευκολα φτιαχνετε!
καλα εμενα μου ηρθε το κουτι απο feel unique Razz ειχαν στερεωσει τα αντικειμενα με ζελατινα ετσι ωστε να μην πηγαινουν περα-δωθε για να μην σπασουν

αλλα ουτε ενα προστατευτικο ρε παιδια! (σε φαση φελιζολ ή οπως αυτα που βαζουν στην colourpop) ευτυχως ολα ηταν κομπλε, αλλα το μετανιωσα που εβαλα θετικη βαθμολογια στο πως μου ηρθε το δεμα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Jan 04, 2017 10:03 pm

@egweimaiedw Ναι, τους έστειλα, αυτή που ανέβασα και εδώ!
Το ξέρω ότι φτιάχνεται εύκολα, αλλά η αλήθεια είναι πως είναι δικό τους σφάλμα και περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση του ζητήματος. Αλλά, αφενός, επειδή φτιάχνεται, αφετέρου επειδή η μία σκιά είναι πολύ σπασμένη, βαριέμαι να ασχοληθώ περαιτέρω! rendeer

Καλώς σου ήρθε το κουτί από feel unique! Με γεια!!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Jan 05, 2017 12:16 pm

@almond_blossom σε ευχαριστωωω! σημερα θα δοκιμασω το foundation απο ud! <3 καλε εδω περα σου λεω το feel unique απλα ειχε στερεωσει στον πατο του κουτιου, τα προιοντα με ζελατινα Razz
πρωτη φορα το βλεπω εγω σε πακετο που ερχεται απο το εξωτερικο Razz συνηθως τα τυλιγουν με προστατευτικα οπως η colourpop

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by AlexSof on Sat Jan 07, 2017 11:43 am

Κοριτσια τι θα μου προτεινατε ανεπιφυλακτα να παρω απο colourpop;Mε τα ματια κλειστα που λενε!

AlexSof

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sat Jan 07, 2017 11:48 am

@AlexSof γαμωτο βαζεις δυσκολαααα!!!! ολες οι αποχρωσεις σε κραγιον που εχω παρει μου αρεσουν! ειδικα τα satin!
το point zero νομιζω ξεχωριζει πολυ στην καρδια μου <3

παντως αν κοιταξεις για κραγιον, εγω θα ελεγα να παρεις αποχρωσεις που να ξερεις οτι θα τις βρεις δυσκολα στην Ελλαδα! γιατι πχ αν παρεις μια αποχρωση που μπορεις να βρεις στην nyx lingerie σειρα, δεν αξιζει τον κοπο!

τι παιζει τωρα με τα μεταφορικα;; ειναι ακομα δωρεαν για αγορες ανω των 50δολλαριων;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Jan 07, 2017 11:51 am

Nαι, δωρεάν για αγορές άνω των 50 δολλαρίων

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Jan 07, 2017 12:28 pm

@AlexSof Πρέπει να γίνεις λίγο πιο σαφής στο τι ζητάς... Θες σκιές, κραγιόν, λιπστειν, ρουζ, μπρονζερ; Για κάθε μέρα ή για πιο καλές περιστάσεις;

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 24 of 25 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics