Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Colourpop cosmetics

Page 23 of 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Colourpop cosmetics

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 12:26 pm

@garniera ακου αυτο που μπορω να κανω για να σε βοηθησω ειναι να σου κανω swatches! επειδη ειμαι εξω τωρα δεν μπορω να τα κανω τωρα. αλλα αν με κανεις ταγκ και μου το θυμισεις αυριο κατα τις 3 το μεσημερακι (γιατι το πρωι παλι θα ειμαι στη δουλεια) μπορω να σου στειλω πμ. μπες αν ειναι στο ιντερνετ και πες μου ποιες σκιες θες να σου κανω swatch (γιατι πχ οι πολυ ανοιχτες σκιες δεν ξερω αν αξιζει να στις κανω γιατι οπως βλεπεις στη φωτο με τα swatches απο colourpop εχω πολυ ανοιχτο δερμα). αρα μπες στο ιντερνετ και πες μου ποιες σκιες σε ενδιαφερει να δεις!

+αν θες σου κανω καποιες swatch με το primer της too faced και απο διπλα χωρις καθολου primer για να δεις διαφορα στην αποδοση. το glitter primer της too faced οπως ανεφερα με εχει σωσει στις χριστουγεννιατικες παλετες της too faced! δεν δινει τοση διαφορα στις ματ σκιες, αλλα στις σκιες που ειναι σιμερ ή λιγο γκλιτεροτες (μονη μου φτιαχνω νεες λεξεις Razz ) εχει φοβερη αποδοση! αυτο το primer ειναι ειδικα φτιαγμενο για να αντιδραει σε too faced σκιες αφου ειναι απο την ιδια εταιρια + το εχω δοκιμασει με sleek και revolution και επισης δινει φοβερη αποδοση!

αν και η sweet peach θεωρω μπορει να σταθει και χωρις καποιο ειδικο primer! εχει πολυ καλυτερη αποδοση απο οτι το grand hotel. απλα στο λεω σε περιπτωση που θες να συγκρινεις και με primer τα swatches! οποτε πες μου, για να σου φτιαξω αυριο καποιες σκιες στο χερι μου Wink

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 12:28 pm

η sweet peach για εμενα αξιζει γιατι ειναι κατι το διαφορετικο! πχ απο kat von d η κλασσικη παλετα που εχει, ειναι ολες ματ οι σκιες και ολες σε γηινους τονους. με την sweet peach πας ενα βημα παραπερα. μπορεις να κανεις κατι πιο εντονο και να παιξεις με πολλα χρωματα! για εμενα καποιος (αν εχει την οικονομικη δυνατοτητα) χρειαζεται οπωσδηποτε την παλετα της kvd, αλλα και μια σαν την sweet peach για οταν θελει να παιξει λιγο παραπανω. δυο τετοιες παλετες να εχεις στην συλλογη σου και θεωρω εισαι καλυμμενη απο σκιες

αλλα πρεπει να σκεφτεις και που θα την βρεις. νομιζω πλεον ειναι διαθεσιμη μονο στο toofaced.com και σε καποια sephora του εξωτερικου. δεν ξερω αν θα την βρεις εδω Rolling Eyes

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 12:38 pm

@egweimaiedw Ευχαριστω κοριτσι! Οπως ειδες στα δικα μου swatches ειμαι φαντασμα, οποτε ειμαστε κοντα στα χρωματα. Η too faced θα βγαλει ολοκληρη σειρα sweet peach και θα ξαναβγει η παλετα (limited edition my ass). Δεν ξερω ποιον κοροιδευω, ξερω οτι θα την παρω και μετα θα παρω και της kat von d! Απλα επειδη απογοητευτηκα απο την semi sweet κολλαω λιγο, αν κι εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες για την peach.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 12:44 pm

@garniera εννοεις οτι θα ερθει η peach συλλογη και στην Ελλαδα;;; Shocked τους ρωτησες και στο ειπαν;;; γιατι εγω θα ηθελα να παρω το peach glow kit Razz αχ με καταστρεφεις!!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 12:45 pm

παντως πες μου να κανω swatches! αν θες και ολη την παλετα. θα σου τα στειλω σε πμ! ή αν θες να εστιασω σε κατι συγκεκριμενο, να μου πεις συγκεκριμενα ονοματα σκιων που θες να δεις στο χερι μου

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Thu Dec 22, 2016 12:50 pm

@garniera δεν έχω την semi sweet για να μπορώ να συγκρίνω αλλά βρίσκω την sweet peach εξαιρετική από απόδοση και θεωρώ ότι δίνει πολλές επιλογές, αν φυσικά σου αρέσουν οι θερμές αποχρώσεις γιατί μόνο τέτοιες έχει. Δεν έχει καμία σκια μεσα που να μην γράφει όπως πχ η original chocolate bar. Εγώ θα την πρότεινα!

fairy88

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 12:56 pm

@egweimaiedw wrote:@garniera εννοεις οτι θα ερθει η peach συλλογη και στην Ελλαδα;;; Shocked τους ρωτησες και στο ειπαν;;; γιατι εγω θα ηθελα να παρω το peach glow kit Razz αχ με καταστρεφεις!!

Ετσι νομιζω και χαιρομαι μονη μου, δεν ξερω!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Valerie on Thu Dec 22, 2016 5:47 pm

γκερς ήρθε και το δικό μου μίνι πακετάκι!

embelish
cheap thrills
ultra matte και τα 2.

Valerie

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sat Dec 24, 2016 2:16 pm

Με γειες γκεερρρς και καλοφόρετα να είναι όλα!! cheers

Πφφφ....μόνο το δικό μου πακετάκι δεν έχει έρθει ακόμα... Evil or Very Mad

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Dec 27, 2016 2:02 pm

Επειδή ακόμα δεν έχει έρθει το δέμα, μίλησα με τα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου και με παρέπεμψαν στα κεντρικά στην εξυπηρέτηση πελατών. Μόλις μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά και μου είπαν πως το tracking number δείχνει πως το δέμα είναι απλό και όχι συστημένο, γιατί το tracking number ξεκινάει με το γράμμα L και όχι με το γράμμα R. Στο απλό, λοιπόν, μπορείς να παρακολουθήσεις το δέμα μόνο όσο είναι στη χώρα αποστολής και όχι αφού φύγει από αυτή! Συνεπώς, δεν υπάρχει τρόπος να το εντοπίσουμε! Evil or Very Mad
Ρε γκερς τα δικά σας μπορούσατε να τα εντοπίσετε;

almond_blossom

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Dec 27, 2016 2:06 pm

@almond_blossom Το πρώτο δέμα από την κολορποπ μπορούσα να το παρακολουθήσω ναι. Το δεύτερο (αυτό που πηρα τη μπλακ φραιντει) όχι.

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Dec 27, 2016 2:11 pm

@shadow Τι να πω...Λες να άλλαξαν τρόπο αποστολής ή τα ΕΛΤΑ λένε ανακρίβειες, γιατί λόγω φόρτου εργασίας δεν τα σκανάρανε και πρέπει να το δικαιολογήσουν; Άντε να βγάλεις άκρη... Mad

almond_blossom

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Dec 27, 2016 2:25 pm

Πότε έκανες την παραγγελία σου; Κάνε υπομονή, αργά ή γρήγορα θα έρθει νομίζω...

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Dec 27, 2016 2:32 pm

@shadow wrote:Πότε έκανες την παραγγελία σου; Κάνε υπομονή, αργά ή γρήγορα θα έρθει νομίζω...

Στις 3/12 την έκανα και από τις 9/12 έχει αποσταλεί.
Έχω παρατηρήσει και άλλες φορές κάποιες καθυστερήσεις από τα ΕΛΤΑ στην περιοχή, αλλά αυτή τη φορά το παρακάνανε. Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ καν να βρω που είναι.
Άντε να δούμε...

almond_blossom

Back to top Go down

Post by garniera on Tue Dec 27, 2016 2:35 pm

@almond_blossom Δυστυχως αλλαξε το συστημα και δεν ερχονται συστημενα. Δεν ξερω ποιος ευθυνεται αλλα μεγαλη βλακεια. Εμενα το εδειχνε καμια εβδομαδα Κοπεγχαγη και μετα εμφανιστηκε σπιτι. Υπομονη, δεν υπηρξε καμια που να μην πηρε ποτε το δεματακι της, θα σου ρθει!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Dec 27, 2016 2:51 pm

@garniera Εμένα μόνο μέχρι LA το δείχνει και από εκεί και πέρα τίποτα.
Εν τω μεταξύ, το δικό σου το εμφάνισε μέχρι Κοπεγχάγη και μετά τίποτα μέχρι να το παραλάβεις, το δικό μου μόνο μέχρι LA και δεν το έχω παραλάβει ακόμα, της @egweimaiedw - που κάναμε ίδια μέρα παραγγελία - της το εμφάνιζε μέχρι LA και το έχει παραλάβει ήδη...Ό,τι να 'ναι...!!
Σε αναμονή, λοιπόν...Θαρρείς και μπορώ να κάνω κάτι άλλο...;! Razz

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Dec 27, 2016 6:42 pm

παιδια να ρωτατε την ειδικο εδω περα!
χαχαχαχα
με το πρωτο δεμα που ειχε γινει ο χαμος και τους ειχα πρηξει στα ελτα μου ειχαν πει ακριβως το ιδιο πραγμα!!! οτι και καλα δεν μπορω να το εντοπισω!!! ΑΛΛΑ στο πρωτο μου δεμα που μου ειχαν πει αυτο το πραγμα, οταν εμφανιστηκε το δεμα στην Αθηνα μου εδειξε κανονικα ποια ωρα-μερα εφτασε και μετα αλλες 3 κινησεις που εκανε στην Ελλαδα μεχρι να φτασει σπιτι μου!
αρα δεν ισχυει αυτο που λενε!
με το δευτερο δεμα δεν ασχοληθηκα τοσο. ειδα οτι εξαφανιστηκε απο την πρωτη εβδομαδα, οποτε καταλαβα οτι ειναι σε καλο δρομο

συνηθως οσο πιο γρηγορα εξαφανιζονται, σημαινει οτι εχουν φυγει απο Αμερικη (διοτι τις ενδιαμεσες στασεις μεταξυ Αμερικης- Ελλαδας δεν τις σημειωνουν, αρα λογικο να μην σου δειχνει τιποτα απολυτως για καποιες μερες)!!!
οποτε μολις ειδα οτι το δευτερο μου δεμα εξαφανιστηκε τις πρωτες 5 μερες, ησυχασα γιατι λεω "οκ ερχεται Ελλαδα!"

μην ανησυχεις! απλα θα εχει μια μικρη καθυστερηση

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Dec 27, 2016 6:43 pm

αν εχει εξαφανιστει και δεν το δειχνει να κινειτε μεσα στην Αμερικη, σημαινει οτι εχει ξεκινησει για Ελλαδα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Dec 27, 2016 6:44 pm

τωρα θα στο ξανα εμφανισει μονο οταν φτασει εδω! ή και καθολου γιατι στο δευετρο μου δεμα δεν το εδειξε! βεβαια μπορει να ηταν λαθος του ελληνικου αεροδρομιου γιατι θα βαρεθηκαν να το σκαναρουν!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Valerie on Tue Dec 27, 2016 7:27 pm

και το δικό μου δέμα δεν το έδειξε ποτέ ελλάδα,ακόμα και τώρα δεν το δείχνει σαν να έχει παραδοθεί. υπομονή :/

Valerie

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Dec 30, 2016 4:36 pm

Επιτέλους ήρθε και το δικό μου κουτί!! cheers

Όμως...δύο θεματάκια:
1) Ήρθανε σπασμένες δύο σκιές - η stereo και η weenie. Έβγαλα φωτογραφίες και θα τους στείλω mail για να δω τι θα μου πούνε.

2) Σε αυτό θέλω τα φώτα σας, γιατί μπορεί να είμαι υπερβολική, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει με παραγγελία. Τα μισά κουτάκια από τα κραγιόνια ήρθανε ανοιχτά και κάποια από τα κραγιόνια μισοβαλμένα στα κουτάκια τους. Προσοχή, τα κουτάκια τους, όχι η συσκευασία που έχει μέσα το προϊόν. Δεν νομίζω πως είναι θέμα και ίσως εξηγείται από τη βιασύνη τους να ετοιμάσουν τις παραγγελίες ( ; ). Αλλά και πάλι, δηλαδή εκείνη την ώρα τα βάζουνε στα κουτιά τους;!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Dec 30, 2016 4:50 pm

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Fri Dec 30, 2016 4:55 pm

Και αυτές είναι οι δύο σπασμένες σκιές  Sad

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Dec 30, 2016 5:53 pm

επιτελους girlllllll!!!!!!! μολις ειδα οτι σχολιασες, καταλαβα οτι ηρθε το κουτακι σου!!! μεγειαααα σουυυ!!! ελπιζω να τα χαρειςςςς

για τα κουτακια μην ανησυχεις. και σε εμενα ηρθαν 2-3 ανοιχτα (και στις 2 παραγγελιες μου). δεν ανησυχω διοτι ειχαν δειξει πριν κατι εβδομαδες στο instagram story την ομαδα που φτιαχνει τα δεματα μας. απο οτι καταλαβα δεν εχουν και τοσο προχωρημενο εργοστασιο. δηλαδη στα βιντεο φαινοταν οτι πολλα πραγματα τα εκαναν με το χερι οι εργαζομενοι. ολα οσα ελαβες στο δεμα σου τα εφτιαξαν 1-2 ανθρωποι. λογικο πανω στην βιασυνη τους να μενουν καποια κουτακια ανοιχτα. εγω νομιζα οτι ειχαν πιο εξελιγμενο εργοστασιο και οτι δουλευαν κυριως με μηχανες, αλλα μετα τα βιντεο καταλαβα οτι τα κανουν στο χερι

για τις σπασμενες σκιες και εγω το ειχα αγχος αν και μια youtuber ειχε πει οτι απλα πιεζεις το δαχτυλο σου και τα κομματακια που ειχαν φυγει γινονται ενα με την σκια! αν θες καν'το ετσι ή ζητα αλλαγη

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Fri Dec 30, 2016 5:53 pm

αληθεια, τι πηρες τελικα;;; χαχαχαχα
τι κομματια διαλεξες;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down