Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Colourpop cosmetics

Page 22 of 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Colourpop cosmetics

Post by lazysunday on Mon Dec 19, 2016 5:50 pm

@egweimaiedw wrote:@almond_blossom και σε εμενα δεν εχει κουνηθει απο 9/12 στο 17track και αυτο νομιζω ειναι καλο, γιατι λογικα σημαινει οτι εχει φυγει απο αμερικη!!! εγω εκανα 3/12 την παραγγελια. ειναι πολυ πιθανο το χαρτι να ειναι απο feel unique γιατι 3/12 εκανα και απο εκει παραγγελια και το feel unique ειναι εντος της ευρωπης οποτε ερχεται το δεμα πιο γρηγορα στις ευρωπαικες χωρες!

αλλα για να ηρθε στην @garniera το δεμα, που παραγγειλε 5 μερες πριν απο εμας, σημαινει οτι καπου τωρα θα ερθει και σε εμας φανταζομαι... εκτος αν μπλεξουμε σε καμια καθυστερηση, οπως επαθα εγω την αλλη φορα

Της Αγγλιας τα πακετα οσο παραξενο και αν σου φανει αργουν περισσοτερο, εμενα το Colourpop εφτασε Ελλαδα 2 εβδομαδες νωριτερα απ'οτι του Lookfantastic και τα 2 εφυγαν σχεδον μαζι, με μια μερα διαφορα.

lazysunday

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Mon Dec 19, 2016 5:51 pm

@egweimaiedw Την ίδια μέρα την κάναμε τελικά την παραγγελία! Άντε να δούμε...Ας ελπίσουμε πως μέσα στην εβδομάδα θα έρθουν και σε εμάς.
Καλά η προηγούμενή σου παραγγελία ήταν σενάριο για γερά νεύρα!! Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Dec 19, 2016 6:25 pm

@lazysunday εμενα μια φιλη μου που παραγγελνει απο feel unique, μου εχει πει οτι ερχονται απο ολλανδια και οτι υπηρχαν φορες που της ερχοταν η παραγγελια μεσα σε 5 μερες! μονο 1-2 φορες ετυχε να της το αργησουν και εκαναν 1 μηνα!

βεβαια αυτη η περιοδος εχει πολυ κινηση λογω γιορτων, οποτε ισως αργησει το πακετο, αλλα δεν νομιζω να κανει περισσοτερες μερες απο οτι η colourpop!
ηδη η feel unique μου εβγαλε σημειωση οτι 13/12 θα ερθει το πακετο μου (δλδ 10 μερες μετα την παραγγελια) και απλα μου εμφανισε στις 14/12 οτι τελικα εχουν καποιες καθυστερησεις και οτι ισως η παραγγελια μου χρειαστει παραπανω μερες

αλλα το καταλαβαινω γιατι ειναι μερες γιορτων!
@almond_blossom ειμαι αισιοδοξη αυτη τη φορα! το επαθα μια φορα! δεν γινεται να πετυχω 2/2 !!! χαχαχα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by lazysunday on Mon Dec 19, 2016 6:31 pm

@egweimaiedw wrote:@lazysunday εμενα μια φιλη μου που παραγγελνει απο feel unique, μου εχει πει οτι ερχονται απο ολλανδια και οτι υπηρχαν φορες που της ερχοταν η παραγγελια μεσα σε 5 μερες! μονο 1-2 φορες ετυχε να της το αργησουν και εκαναν 1 μηνα!

βεβαια αυτη η περιοδος εχει πολυ κινηση λογω γιορτων, οποτε ισως αργησει το πακετο, αλλα δεν νομιζω να κανει περισσοτερες μερες απο οτι η colourpop!
ηδη η feel unique μου εβγαλε σημειωση οτι 13/12 θα ερθει το πακετο μου (δλδ 10 μερες μετα την παραγγελια) και απλα μου εμφανισε στις 14/12 οτι τελικα εχουν καποιες καθυστερησεις και οτι ισως η παραγγελια μου χρειαστει παραπανω μερες

αλλα το καταλαβαινω γιατι ειναι μερες γιορτων!
@almond_blossom ειμαι αισιοδοξη αυτη τη φορα! το επαθα μια φορα! δεν γινεται να πετυχω 2/2 !!! χαχαχα

Το Feelunique ξεχασα οτι αλλαξε τον τροπο που στελνει και ειναι tracked εξου και τα ακριβα ταχυδρομικα. Απο οπουδηποτε αλλου ομως με στανταρντ shipping αργει αρκετα, αλλα αυτη τη περιοδο κανει το πιο πολυ. Καθε χρονο που αγοραζω Black Friday κανουν περιπου 3 εβδομαδες με ενα μηνα απο Αγγλια.

lazysunday

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Dec 19, 2016 7:07 pm

@lazysunday ενταξει αν σου κανει 3 εβδομαδες, τοτε νομιζω παρασκευη-δευτερα θα μου εχει ερθει (αν δεν ειναι αυτο που με περιμενει στα ελτα Razz )

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Dec 19, 2016 7:28 pm

Γκερς μάλλον λόγω του φόρτου των ταχυδρομείων αυτές τις μέρες, δεν έχουν σκανάρει τα μπαρκοουντς... Και μένα σήμερα ήρθε το χαρτάκι ενώ ούτε στο 17τρακ ούτε στο σαιτ των ελτα γράφει κάτι για τον κωδικό. Την παραγγελία την έκανα το σαιμπερ μαντει! Οπότε υπομονη αργά ή γρήγορα θα έρθουν!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Mon Dec 19, 2016 8:07 pm

Κοριτσια κι εγω cyber monday την εκανα και στο 17track μου εδειχνε για μερες οτι ειχε φυγει απο Κοπεγχαχη και ξαφνικα ηρθε ο ταχυδρομος!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Mon Dec 19, 2016 10:33 pm

παντως εμενα οταν εγινε ο χαμος με το πρωτο δεμα, η usps ειπε στην colourpop οτι παιζει το δεμα μου να μην το σκαναραν καν, αλλα το 17track οταν εφτασε στην Ελλαδα μου το εδειξε! ειχε εξαφανιστει για πολλες εβδομαδες, αλλα μολις εφτασε Ελλαδα το 17track μου εστειλε ειδοποιηση κανονικα!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Wed Dec 21, 2016 6:02 pm

Παρελαβα το κουτάκι μου σήμερα και είμαι ενθουσιασμένη!

Το μπρονζερ poolside και το ρουζ between the sheets!

Με τη σειρά frick n frack (ultra satin lip), chateau (lippie stix matt x), grunge (lippie stix matt) και μου έστειλαν δώρο το peacocky (lippie stix sheer).

Τα υπόλοιπα από το κουτί δεν είναι δικά μου! Θα σας τα δείξουν οι κάτοχοί τους!!!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Dec 21, 2016 6:09 pm

@shadow Με γεια σου!!
Αν αποφασίσω να κάνω και δεύτερη παραγγελία το grunge το γλυκοκοιτάω και εγώ... vana

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Dec 21, 2016 10:27 pm

@almond_blossom τελικα ηρθε το δεματακι μου! αυτο ηταν που ηρθε την δευτερα! απλα χθες ειχα πολυ δουλεια και πηγα σημερα το μεσημερακι να το παρω

δεν περιμενα οτι θα το στειλουν τοσο γρηγορα!!! τωρα αρχισα να ανησυχω για το πακετο απο feel unique χαχαχαχχαχα αφου ειναι εντος ευρωπης, δεν θα επρεπε να ερθει το δικο τους πακετο πιο γρηγορα απο οτι αυτο της colourpop??

θα σας δειξω αυριο τα πραγματακια γιατι εχει βραδιασει και δεν θα φαινεται τιποτα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Dec 21, 2016 11:47 pm

@egweimaiedw Ωωωω...καλώς σου ήρθανε λοιπόν!! Very Happy

Εμένα ακόμα ούτε ειδοποίηση ούτε τίποτα. Και στο 17track εξακολουθεί τελευταία ενημέρωση να είναι από 9/12 στο LA. bounce

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Dec 21, 2016 11:59 pm

@almond_blossom και εμενα απο 9/12 ειχε να κουνηθει, ενω ηταν στην Ελλαδα καιρο τωρα! αλλα μου ηρθε ειδοποιηση, οποτε εχε το νου σου για την ειδοποιηση απο τα ελτα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Thu Dec 22, 2016 12:09 am

@egweimaiedw Εννοείται πως κάθε μέρα κοιτάω μήπως ήρθε ειδοποίηση! rendeer
Πάντως αυτό το διάστημα πρέπει να γίνεται χαμός με τα δέματα γενικά.
Άντε να δούμε...

almond_blossom

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 11:32 am

@shadow Kαλοφορετα γκεεεεερ! Το chateau ειναι μεγαλος ερωτας, να ξερεις...

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Dec 22, 2016 11:35 am

Ευχαριστώ γκερς! Δεν ξέρω αν θα καταφερω να κρατηθώ μέχρι το τέλος της χρονιάς να μην κάνω άλλη μια παραγγελία!!! Razz

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 11:35 am

το πακετακι μου!!! <3

απο αριστερα προς δεξια! SATURDAY (δωρακι επειδη ξεπερασα ενα ποσο), LAX, KAPOW, HUTCH, NOTION, FEMME, MONDAY (δωρο), TUESDAY (δωρο), DUKES

dukes ---> lippie stix
femme, hutch --> ultra satin
τα υπολοιπα ultra matte

τις σκιες επειδη πρεπει να παω στην δουλεια θα τις swatchαρω αλλη στιγμη Wink

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 11:36 am

@shadow εγω με τοσα που παραγγειλα, νομιζω ειμαι καλυμμενη χαχαχαχα
θα κρατηθω για τους επομενους μηνες!!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 11:36 am

@shadow εγω με τοσα που παραγγειλα, νομιζω ειμαι καλυμμενη χαχαχαχα
θα κρατηθω για τους επομενους μηνες!!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Dec 22, 2016 11:37 am

Ναι πήρες αρκετά, αλλά τα καλλυντικά δεν ειναι ποτέ αρκετα!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 11:37 am

Εγω εχω αγορασει τη μιση colourpop αλλα στο saturday δε θα ελεγα οχι! χαχαχαχα! Οχι, φτανει!!!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 11:42 am

χαχαχαχα ενταξει λεω να κανω κρατει... διοτι θα φερουν nyx, kat von d, nars στην Αθηνα και αλλες εταιριες μεσα στο 2017, οποτε θεωρω οτι δεν πρεπει να επενδυσω αλλο στην colourpop. εχω παρει 2 πακετα χαχαχα

θα ειμαι σε no buy mood απο εδω και περα, γιατι θα σκασουν νεες εταιριες και δεν θα εχω λεφτα, αν συνεχισω τις αγορες απο colourpop
μαλιστα απο ιανουαριο λενε θα τοποθετησουν τα urban decay στα sephora και αν βαλουν tester, λεω να ριξω μια ματια στα concealer (επιτελους εχουν αρχισει να μου τελειωνουν 2 απο τα 3 που εχω απο maybelline). οποτε girlsssss πλεον ειμαι σε φαση no buy!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 12:00 pm

Κι εγω ειμαι σε φαση no buy, τελος! Ευτυχως δε με τρελαινει καθολου η urban decay, δεν προκειται να αγορασω κατι. Αλλα αν ερθει η kat von d την εβαψα. Επειδη τελειωνω την semi sweet ισως αναζητησω αργοτερα μια παλετα , αλλα εχω πια πολλες single.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Dec 22, 2016 12:04 pm

@garniera εβαλα την φιλη μου (που δουλευει εκει) να ρτησει ποτε θα φερουν kat von d. της ειπαν οτι οκτωβριο του 2017 θα εχουμε στα sephora kvd! βεβαια πιστευω οτι θα κανουν το ιδιο με ud! πρωτα θα τα βαλουν στο e-shop και μετα απο κανα μηνα στα φυσικα καταστηματα -.-

οποτε εχουμε ακομα... ud και εμενα ευτυχως δεν με ενθουσιαζουν οι παλετες τους! μονο η naked ultimate basics, η οποια για καποιο λογο δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Dec 22, 2016 12:14 pm

@egweimaiedw off topic αλλα εχω προβληματιστει με την sweet peach. Απο τη μια μου αρεσουν πολυ τα χρωματα αλλα φοβαμαι μηπως εχει την ιδια αποδοση με την semi sweet.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 22 of 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics