Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Colourpop cosmetics

Page 6 of 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Colourpop cosmetics

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 2:46 pm

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Wed Oct 19, 2016 2:49 pm

@Myrto_K wrote:Ατενσιον ατενσιον! Ακούσετεμε! Χθες το πρωί έκανα το μακιγιάζ μου με τις κολορποπ σκιές μου, ήταν smokey, εννοώ υπήρχε μπόλικη ποσότητα σκιών. Και στη waterline μου έβαλα το μολυβάκι που πήρα, το "best o". Και κατά τις 12 είχα μια μικρή ενόχληση στο αριστερό μάτι. Ενημερωτικά λέω ότι φοράω φακούς επαφής, και ότι ουδέποτε είχα θέμα με οτιδήποτε, δεν με ενοχλεί τίποτα, ο,τι και να χρησιμοποιήσω, μολύβια, υγρά φακών, φακοί, μάσκαρα, τα πάντα, είμαι άνετη. Είχα που λέτε την ενόχληση και κοιτάω στον καθρέφτη και ο φακός μου ο αριστερός είχε γίνει κόκκινος I kid you not! Δεν είχα υγρό φακών μαζί, δυστυχώς, οπότε περίμενα μέχρι να γυρίσω σπίτι, αλλά δεν με ενοχλούσε και τραγικά. 'Εβγαλα τους φακούς, τον έπλυνα με υγρό ξανά και ξανά και έγινε ένα ξεθωριασμένο φούξια! Άλλαξα προφανώς φακούς αλλά τον κράτησα για να δω αν θα αλλάξει χρώμα, από περιέργεια. Και άνοιξα το πρωί τη θήκη φακών που τον έχω κρατήσει και το υγρό που είχε, είχε γίνει και αυτό ροζ! Όταν γυρίσω, θα σας βάλω και φωτο! what kind of sorcery is this??? scratch scratch scratch

*Θα τον κρατήσω και θα σας κάνω τουτόριαλ "μακιγιάζ για κόκκινα μάτια"

Μπορεί να χρησιμοποίησες από τα pigments τους! όχι τις απλές σκιές..... το διευκρινίζουν στο site ότι με δική μας ευθύνη τα βάζουμε αυτά κ δεν προτείνουν απευθείας χρήση στο μάτι..... Κι εγώ βάζω φακούς επαφής κ ποτέ δεν άλλαξαν χρώμα ούτε τίποτα αλλο περίεργο!

asteraki

Back to top Go down

Post by Damsel on Wed Oct 19, 2016 2:51 pm

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 2:51 pm

@asteraki Δεν πήρα pigment, μόνο σκιές, αλλά αυτό που λες δεν το ήξερα! affraid affraid

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 2:53 pm

@Damsel #noredeyesshaming Μη με κοιτάς σαν να είμαι άλιεν! Έκανε ωραίο εφέ αν θες να ξέρεις γιατί ταίριαζε με το μπορδοκοκκινοβουργουνδι σμοκυ μου!

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Wed Oct 19, 2016 2:54 pm

@Myrto_K wrote:@asteraki Δεν πήρα pigment, μόνο σκιές, αλλά αυτό που λες δεν το ήξερα! affraid affraid

Είσαι σίγουρη; γτ δεν διαφέρουν σε τίποτα εξωτερικά ή εσωτερικά....αν δηλ δεν το γράφει πίσω ότι είναι pressed pigment δεν θα το καταλάβεις.....

asteraki

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 2:56 pm

Αυτά εδώ δεν είναι τα pigments? https://colourpop.com/collections/pigments
Τα έχει σε ξεχωριστό section στο site, εμένα ήταν όλα από το "μενού" eye shadow

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Wed Oct 19, 2016 2:57 pm

@Myrto_K wrote:@Damsel #noredeyesshaming Μη με κοιτάς σαν να είμαι άλιεν! Έκανε ωραίο εφέ αν θες να ξέρεις γιατί ταίριαζε με το μπορδοκοκκινοβουργουνδι σμοκυ μου!

Πες ότι το έκανες επίτηδες για να ταιριάξεις φακό με σμόκυ. Και θέλουμε τουτόριαλ για κοκκινορόζ φακό

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by asteraki on Wed Oct 19, 2016 2:58 pm

@Myrto_K wrote:Αυτά εδώ δεν είναι τα pigments? https://colourpop.com/collections/pigments
Τα έχει σε ξεχωριστό section στο site, εμένα ήταν όλα από το "μενού" eye shadow

Ναι τα έχει ξεχωριστά..... αλλά αν πχ πας στις κλασικές σκιές κ αριστερά που σου έχει λίστα με τι τελείωμα θες κ εσύ πχ επιλέξεις ultra metallic μπορεί μετά να σου εμφανίσει κ pigment στη σελίδα..... κι ας μην είσαι στα pigment

asteraki

Back to top Go down

Post by dimieg on Wed Oct 19, 2016 3:00 pm

@chaotic wrote:
ρε κορίτσια πείτε μου λίγο, ισχύουν αυτά που λέει? ή απλά απογοητεύτηκε που πλήρωσε περισσότερα και έχει τέτοιο review.
Λέει ότι οι σκιές με πινέλο δε γράφουν μία και ότι τα lipstick δεν είναι τελείως ματ κ βγάζουν φουλ προιόν.
Εκτός και αν διάλεξε τη σειρά που δεν είναι ματ. (ικανή την έχω)

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από την εταιρεία κι έτσι δεν το λέω με σιγουριά αλλά για τα κραγιόν τουλάχιστον είναι δικό της το λάθος. Από οποιοδήποτε υγρό κραγιόν αν βάλεις 10 κιλά πάνω στα χείλη και δεν θα στεγνώσει και θα μεταφέρεται και όλα! Ναι μεν μπορεί η συσκευασία να ήταν ελαττωματική και να έβγαζε πολύ προϊόν αλλά μπορούσε να ελέγξει πόσο θα βάλει στα χείλη της! Και αν δεν μπορούσε από το απλικατέρ ας χρησιμοποιούσε ένα πινελάκι!! Δεν νοείται επαγγελματίας make up artist (όπως θέλει να λέει Razz ) και να μην μπορεί να βάλει τη σωστή ποσότητα υγρού κραγιόν!!! Αν είναι δυναμόν δηλαδή!! Τζιζας, που λέτε κι εδώ!! shout shout

dimieg

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 3:06 pm

@asteraki Πήγα και διάβασα τα ονόματα, αλλά δεν έχω κάποιο από αυτά στα δικά μου.. Δεν μου αρέσουν και πολύ τώρα που τα παρατηρώ!

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Wed Oct 19, 2016 3:09 pm

@Myrto_K wrote:@asteraki Πήγα και διάβασα τα ονόματα, αλλά δεν έχω κάποιο από αυτά στα δικά μου.. Δεν μου αρέσουν και πολύ τώρα που τα παρατηρώ!

Tότε δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να έφταιξε sceptical

asteraki

Back to top Go down

Post by asteraki on Wed Oct 19, 2016 3:16 pm

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία με colourpop κ είμαι πολύ ευχαριστημένη πάντως

asteraki

Back to top Go down

Post by chaotic on Wed Oct 19, 2016 3:16 pm

@dimieg
χαχαχα ακριβώς αυτό σκέφτηκα και εγώ!
Έχει δουλέψει και στην inglot κιόλας. Απορώ δηλαδή, ούτε πως βάζει ένα liquid lipstick δεν ξέρει?
Ας το έβαζε με ένα πινελάκι, ας το άπλωνε ομοιόμορφα, ας το ταμπόναρε κάπως, τι να πω. Φαίνεται ότι έχει βάλει πολύ αφού λέει κιόλας μετά από ένα 20λεπτο και δεν είχε στεγνώσει καν. Αυτό δεν παίζει αν έβαζε σωστή ποσότητα και όπως είδα σε κάτι σχόλια δεν είχε ιδέα ότι υπάρχουν και lipstick με σατινέ τελείωμα και έτσι. Επίσης, για τις σκιές το λέει κάπου ότι είναι πιο ''σωστό'' να τις απλώνεις με το δάχτυλο.
Αnyway, απλά μου φάνηκε πολύ υπερβολική η αντίδραση της, ειδικά από αυτήν την εταιρεία που όλες βλέπω να την εκθειάζουν. Κρατάω μια επιφύλαξη να μην έτυχε σε ελαττωματικό προιόν και εγώ, αλλά καλό λόγο για ένα πράγμα δεν είπε Razz

chaotic

Back to top Go down

Post by dimieg on Wed Oct 19, 2016 3:52 pm

@chaotic wrote:@dimieg
χαχαχα ακριβώς αυτό σκέφτηκα και εγώ!
Έχει δουλέψει και στην inglot κιόλας. Απορώ δηλαδή, ούτε πως βάζει ένα liquid lipstick δεν ξέρει?
Ας το έβαζε με ένα πινελάκι, ας το άπλωνε ομοιόμορφα, ας το ταμπόναρε κάπως, τι να πω. Φαίνεται ότι έχει βάλει πολύ αφού λέει κιόλας μετά από ένα 20λεπτο και δεν είχε στεγνώσει καν. Αυτό δεν παίζει αν έβαζε σωστή ποσότητα και όπως είδα σε κάτι σχόλια δεν είχε ιδέα ότι υπάρχουν και lipstick με σατινέ τελείωμα και έτσι. Επίσης, για τις σκιές το λέει κάπου ότι είναι πιο ''σωστό'' να τις απλώνεις με το δάχτυλο.
Αnyway, απλά μου φάνηκε πολύ υπερβολική η αντίδραση της, ειδικά από αυτήν την εταιρεία που όλες βλέπω να την εκθειάζουν. Κρατάω μια επιφύλαξη να μην έτυχε σε ελαττωματικό προιόν και εγώ, αλλά καλό λόγο για ένα πράγμα δεν είπε Razz

Το ότι ήταν ελαττωματικά μάλλον ήταν αλλά και πάλι δεν είναι κάτι που δεν σου επιτρέπει να το χρησιμοποιήσεις! Για τις σκιές ναι είναι όντως ορισμένες καλύτερα με το δάχτυλο, και στη σχολή μας είχαν πει ότι σε οποιαδήποτε υφή πέρα από ματ αν θέλεις να έχεις τη μέγιστη απόδοση τις τοποθετείς ταμποναριστά με το δάχτυλο.
Για τα κραγιόν ειλικρινά εκνευρίστηκα! Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι το ξαναλέω, αλλά γι' αυτά που παρουσιάζει η ευθύνη είναι καθαρά δική της!! Με εκνευρίζει πάρα πολύ που βγάζει μάπα το προϊόν έτσι απλά ενώ ευθύνεται το δικό της λάθος (για να μην πω ανικανότητα και ακουστώ πολύ χειτεργκονναχειτ rabbit ) !!! shout shout slaping slaping

dimieg

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Oct 19, 2016 10:41 pm

@Myrto_K wrote:Ατενσιον ατενσιον! Ακούσετεμε! Χθες το πρωί έκανα το μακιγιάζ μου με τις κολορποπ σκιές μου, ήταν smokey, εννοώ υπήρχε μπόλικη ποσότητα σκιών. Και στη waterline μου έβαλα το μολυβάκι που πήρα, το "best o". Και κατά τις 12 είχα μια μικρή ενόχληση στο αριστερό μάτι. Ενημερωτικά λέω ότι φοράω φακούς επαφής, και ότι ουδέποτε είχα θέμα με οτιδήποτε, δεν με ενοχλεί τίποτα, ο,τι και να χρησιμοποιήσω, μολύβια, υγρά φακών, φακοί, μάσκαρα, τα πάντα, είμαι άνετη. Είχα που λέτε την ενόχληση και κοιτάω στον καθρέφτη και ο φακός μου ο αριστερός είχε γίνει κόκκινος I kid you not! Δεν είχα υγρό φακών μαζί, δυστυχώς, οπότε περίμενα μέχρι να γυρίσω σπίτι, αλλά δεν με ενοχλούσε και τραγικά. 'Εβγαλα τους φακούς, τον έπλυνα με υγρό ξανά και ξανά και έγινε ένα ξεθωριασμένο φούξια! Άλλαξα προφανώς φακούς αλλά τον κράτησα για να δω αν θα αλλάξει χρώμα, από περιέργεια. Και άνοιξα το πρωί τη θήκη φακών που τον έχω κρατήσει και το υγρό που είχε, είχε γίνει και αυτό ροζ! Όταν γυρίσω, θα σας βάλω και φωτο! what kind of sorcery is this??? scratch scratch scratch

*Θα τον κρατήσω και θα σας κάνω τουτόριαλ "μακιγιάζ για κόκκινα μάτια"

Shocked Shocked Shocked Shocked
Το μάτι σου δηλαδή δεν ερεθίστηκε καθόλου;

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Wed Oct 19, 2016 10:57 pm

Ειχα μια ελαφρια ενοχληση απο πριν και ισως το ετριψα λιγο, αλλα οχι κατι φοβερο, και μετα αλλαξα φακους και ειναι κομπλε. Ψιλοενοχλησεις εχω επειδη δουλευω σε υπολογιστη και τις τελευταιες μερες το παραεκανα οποτε ηταν αναμενομενο. Τωρα, το χρωμα δεν μπορω να το εξηγησω! Και για του λογου το αληθες παραθετω φωτο του παρατημενου πια φακου να δειτε πως αλλαξε χρωμα και το υγρο φακων! (Νομιζω οτι φαινεται ποιος ειναι ο χρωματιστος!)

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by chrysa16 on Thu Oct 20, 2016 12:54 am

λοιπον οσον αφορα τα καλλυντικα και την αποδοση τους. εχω παρατηρησει οτι στη νεα σειρα μαλλον εχουν καποιο θεμα τα στοπερ τους και βγαζει αρκετο προιον το οποιο βεβαια φτανει για να καλυψω τα χειλη ακριβως δλδ δεν ξαναβουταω βουρτσακι.τα δικα μου αν κανω την παραπανω διαδικασια στεγνωνουν σε 2 λεπτα και μενουν εκει. αυτα για τα matte. αντιθετα τα στοπερ της σατιν σειρας δεν εχω παρατηρησει να το κανουν. να ξερετε ομως οτι η υφη των σατιν ειναι πολυ πολυ ιδια με αυτη των soft matte της nyx, σαν mousse δλδ. δεν τραβανε καθολου βεβαια αλλα δεν εχουν τη σταθεροτητα των ματ που θα μεινουν πολλες ωρες αναλλοιωτα. τα δευτερα βεβαια τα εχω βαλει για καφε και εφαγα και ηπια και εμειναν εκει.
Οσον αφορα τις σκιες. οι ματ βγαζουν αμεσως χρωμα, οι σατιν και οι ultra metallic επισης. ομως οι δυο τελευταιες με βρεγμενο πινελο πυκνο (τυπου κονσιλερ) η με ενα για crease βγαινουν απιστευτα εντονες. αυτο που παρατηρησα ειναι οτι και οι ultra metallic και τα highlighter ειτε ματιων ειτε προσωπου εχουν καλυτερη αποδοση με το χερι και αυτο πιθανον να συμβαινει λογω υφης των σκιων. για οσες δεν εχετε δοκιμασει απο αυτη την εταιρια η υφη τους μοιαζει με υγρη πουδρα.

αυτα απο μενα.

chrysa16

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Oct 20, 2016 11:50 am

girlssss! μπορει καποια να κανει screenshot απο παραγγελια στη colourpop που μπορουμε να πατησουμε την επιλογη να μην γινει η παραδοση με courier???
λοιπον σορι που σας εχω πρηξει αλλα εγω κ μια φιλη μου λεμε να κανουμε μια παραγγελια. θα ειναι γυρω στα 80ευρω. επιτηδες δεν θα βαλουμε και 3ο ατομο γιατι θα ξεπερασουμε τα 100 και δεν μας βλεπω καλα με το τελωνειο. τεσπα εχουμε πει οτι την παραγγελια θα την κανουμε αφου μαζεψουμε λεφτα, μετα απο κανενα 3μηνο, αλλα τρομοκρατηθηκα τωρα με το τελωνειο και φοβαμαι μηπως πατησουμε καμια βλακεια!
μπορει καποια με screenshot να μου δειξει απο το site τους, τι πρεπει να πατησουμε για να μην ερθουν με dhl ή fedex ή οτιδηποτε που να εχει εξτρα χρεωση;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Salata on Thu Oct 20, 2016 12:23 pm

Απο την Παρασκευή εχουν παλι δωρεαν μεταφορικα για αγορες ανω των 50$!

Salata

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Oct 20, 2016 12:25 pm

@Salata Για διεθνείς αποστολές;;; Πού το είδες;;; Λώλανέ μας!

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Salata on Thu Oct 20, 2016 12:25 pm

το ειπαν στο σναπτσατ! λογικα θα το ανακοινωσουν και αλλου συντομα! ετοιμαστε τις καρτες!

Salata

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Thu Oct 20, 2016 12:28 pm

Ζημιέεεες, ακούω ζημιέεεεες

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Oct 20, 2016 12:31 pm

αχ ελπιζω και εγω να πετυχω τα δωρεαν μεταφορικα οταν ειναι να κανω την παραγγελια μου! παντως αν καποια παραγγειλει γινεται να γραψει εδω πως θα αποφυγουμε χρεωσεις απο το τελωνειο;;; πως επιλεγουμε να μην σταλθουν τα προιοντα με courier...;!

καλες αγορες girlssss!!! <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Salata on Thu Oct 20, 2016 12:35 pm

δεν θυμάμαι τι επιλογες εχει αλλα παντα επιλεγεiς USPS. Εμενα ηταν γυρω στα 51$ και δεν περασαν τελωνειο. Αν το κρατησεις χαμηλα λογικα δεν θα περασει τωρα αν δουν 80-100 (δυστυχώς το γραφουν πανω δεν κοβουν τιποτα) μπορει και να το δουν...ειναι θεμα τύχης. κανονικα και το 50$ το σταματανε αμα θελουν. το οριο ειναι 22 ευρω για το αφορολόγητο.

Salata

Back to top Go down

Page 6 of 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics