Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Colourpop cosmetics

Page 1 of 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Colourpop cosmetics

Post by egweimaiedw on Mon Jul 04, 2016 11:17 pm

Προσωπικα δεν μπορω να κανω αγορες απο το εξωτερικο, δυστυχως Sad
Αλλα για οσες τυχερες μπορουν, η colourpop cosmetics ανακοινωσε οτι απο 12 ιουλιου θα στελνει στην Ευρωπη προιοντα της, οπως και σε Κινα και Τουρκια. Καλες αγορες κοριτσια, για οσες εχετε βαλει στο ματι προιοντα τγς εταιριας Wink

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Re: Colourpop cosmetics

Post by matsir on Wed Jul 06, 2016 9:50 pm

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!  cheers cheers cheers
@egweimaiedw Ευχαριστώ που το έγραψες! Έχω βάλει τόσα πολλά στο μάτι από colourpop, κυρίως για τα χείλη! Ελπίζω να στέλνουν και Ελλάδα και να μη χαρήκαμε τζάμπα  No

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Jul 06, 2016 11:36 pm

@matsir wrote:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!  cheers cheers cheers
@egweimaiedw Ευχαριστώ που το έγραψες! Έχω βάλει τόσα πολλά στο μάτι από colourpop, κυρίως για τα χείλη! Ελπίζω να στέλνουν και Ελλάδα και να μη χαρήκαμε τζάμπα  No

δεν εστελναν παλια! αλλα τωρα εκαναν επισημη ανακοινωση οτι θα στελνουν σε Ευρωπη, Κινα και Τουρκια. Οποτε δεν νομιζω να χαρηκαμε τζαμπα!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Thu Jul 07, 2016 2:31 am

@egweimaiedw Ναι ναι, το διαβασα που το είπες, αλλά η Ελλάδα γενικώς είναι ξεχασμένη από το Θεό σε κάτι τέτοια. Λένε Ευρώπη, αλλά εννοούν Αγγλια (γελαμε), Γερμανία, Γαλλία κλπ.

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Jul 07, 2016 11:04 am

@matsir ρεεε δεν νομιζω! αποκλειεται! ειδικα αν εχεις καρτα που την δεχονται! σκεψου θα στελνουν σε Τουρκια και ΚΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ελα τωρα! αν δεν στελνουν σε εμας τι να πω;;; +οτι η διαδικασια για να στειλουν προιοντα σε μια χωρα της Ευρωπης ειναι η ιδια, για αλλες χωρες της Ευρωπης

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Thu Jul 07, 2016 10:55 pm

@egweimaiedw Έλπιζω να έχει δίκιο Smile Θα την τιμήσω δέοντος  Twisted Evil

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by nefeli86 on Sat Jul 09, 2016 1:38 am

Κοριτσια εχω colourpop.Εχω παρει κραγιον κ σκιες.Οι σκιες φοβερες.Aπο κραγιον εχω κ ανεξιτηλα κ τα lippie stix.Πολυ καλα ολα.Τα ανεξιτηλα λιγο ξηρα για μενα αλλα εχω ξηρα χειλια γενικα.Παντως αξιζουν.Πολυ καλα κ οικονομικα.

nefeli86

Back to top Go down

Post by tilia on Sat Jul 09, 2016 2:53 am

Τις σκιές τι έχω βάλει στο μάτι (#diplis) καιρό τώρα! @nefeli86 θεεενκς για το ριβιού Smile Εσύ απο το site τους τα πήρες;

tilia

Back to top Go down

Post by Satine on Sat Jul 09, 2016 11:10 am

Και στην Κίνα?? Αχ αυτό σημαίνει.... Τι LipKit της Kylie να στείλουν στην Ελλάδα μιας και είναι από την ίδια εταιρία!!

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by onlyhan on Sat Jul 09, 2016 1:24 pm

Έχω πάρει κι εγώ κάμποσα από colourpop, τα προϊόντα για τα χείλη και οι σκιές τους είναι πράγματι πολύ καλά - αν και οι σκιές δε νομίζω ότι θα κάθονται καλά πάνω σε λιπαρά βλέφαρα, μιας και έχουν αρκετά κρεμώδη υφή.
Ωστόσο ομολογουμένως καταλήγω να μην τα πολυχρησιμοποιώ, μιας και δεν με εμπνέουν οι συσκευασίες τους, ειδικά των σκιών είναι κάπως χοντροκομμένες και, μιας και είναι οικονομική εταιρία, είναι κάπως φτηνιάρικες.

onlyhan

Back to top Go down

Post by nefeli86 on Sat Jul 09, 2016 10:50 pm

@tilia wrote:Τις σκιές τι έχω βάλει στο μάτι (#diplis) καιρό τώρα! @nefeli86 θεεενκς για το ριβιού Smile Εσύ απο το site τους τα πήρες;
Μου τα εφερε ενας φιλος απο Αμερικη.Απο το site τα πηρα.Περιμενω κ μια δευτερη παραγγελια τωρα!! Very Happy

nefeli86

Back to top Go down

Post by matsir on Sun Jul 10, 2016 12:38 am

@onlyhan wrote:δεν με εμπνέουν οι συσκευασίες τους, ειδικά των σκιών είναι κάπως χοντροκομμένες και, μιας και είναι οικονομική εταιρία, είναι κάπως φτηνιάρικες.

Μπορείς να τις κάνεις depot!

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by tilia on Sun Jul 10, 2016 12:46 am

@Satine wrote:Και στην Κίνα?? Αχ αυτό σημαίνει.... 

@satine Σατινακι τσέκαρε εδώ! Πάνε κάτω κάτω στη σελίδα! 
Είναι cruelty free! Τώρα, με τα προϊόντα που θα προορίζονται για την Κίνα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστούν scratch

tilia

Back to top Go down

Post by Satine on Sun Jul 10, 2016 12:26 pm

@tilia Α ναι ναι το είδα τώρα που το έστειλες Smile Smile Smile Απλά ξέρεις φοβάμαι για πόσο θα κρατήσει αυτό βέβαια ελπίζω να έχει αλλάξει η νομοθεσία πλέον...

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by matsir on Sun Jul 10, 2016 11:40 pm

@Satine wrote:ελπίζω να έχει αλλάξει η νομοθεσία πλέον...

Αυτο θα ηταν το καλυτερο. Μακαρι να γινει

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by tilia on Mon Jul 11, 2016 1:18 am

Μακάρι να αλλάξει η βάρβαρη αυτη νομοθεσία, αλλά υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό; Συζητιέται κάτι τετοιο;

tilia

Back to top Go down

Post by onlyhan on Mon Jul 11, 2016 2:44 pm

@matsir Μωρέ το χα σκεφτεί, αλλά δεν θα ήθελα να αφιερώσω το χρόνο μου σε κάτι τέτοιο, μιας και έχω σκιές/παλέττες που είναι εξίσου και περισσότερο καλές ποιοτικά και με όμορφες συσκευασίες. Ή απλά βαριέμαι υπερβολικά να το κάνω Razz
Τα liquid κραγιόν τους όμως είναι πολύ πολύ καλά

onlyhan

Back to top Go down

Post by Krisania on Mon Jul 11, 2016 2:48 pm

Για μενα δεν ειναι cruelty free η colorpop και ας θεωρειται οτι ειναι, ως εταιρια αυτοτελης.
Οι ιδιοκτητες εχουν κ αλλη εργοστασιακη εταιρια που κατασκευαζει καλλυντικα για αλλα brands που κανουν animal testing.

Krisania

Back to top Go down

Post by tilia on Tue Jul 12, 2016 4:02 pm

@Krisania μπορείς να μας παραπεμψεις κάπου (με λινκ μαλλον) που να λέει ότι η Seed Βeauty είναι animal cruelty; Έψαξα λίγο και δεν βρήκα τιποτα που να το επιβεβαιωνει. Επίσης, το λογότυπο της peta (το οποιο υπαρχει στη σελιδα της colourpop) έχω την εντύπωση οτι ειναι αξιοπιστο.

tilia

Back to top Go down

Post by what???? on Tue Jul 19, 2016 7:47 pm

εκανε καμια σας παραγγελια; δεν μπορω να βρω στο site ποσο ειναι τα μεταφορικα...

what????

Back to top Go down

Post by tilia on Tue Aug 09, 2016 12:17 pm

Αν κάποια κάνει παραγγελία και παραλάβει να μας γράψει! Θέλω και γω να παραγγείλω 2-3 πραγματάκια και όλο το καθυστερώ scratch

tilia

Back to top Go down

Post by chrysa16 on Tue Aug 09, 2016 4:41 pm

εκανα εγω παραγγελια με τη @NandiaHams, την αδερφη μου και 2 φιλες της.η παραγγελια εγινε 4-8 και ακομα δεν εχει αποσταλει.πηραμε τα παντα μεχρι και τα stix για το κοντουρι οποτε θα σας κανω αναλυτικο ριβιου μολις παραλαβουμε. εχουν κανει μεγαλα φαουλ βεβαια.
1ον 25 ντολαρς μεταφορικα με ups και χωρις να λεει πουθενα σε ποσες ημερες παραλαμβανεις.
2ον τα μτφ πανε με το βαρος οποτε καταληξαμε με 35 ντολαρς μτφ.
τους εστειλα και μειλ και τους εκραξα για τα μτφ και το οτι δεν εχουν κωδικο εκπτωτικο η εστω δωρεαν πανω απο ενα ποσο (τα δικα μας ηταν 178 ντολαρς μονο τα προιοντα).απαντησαν γρηγορα αλλα μονο μπουρδες. τωρα περιμενω να τους κραξω για την καθυστερηση αν και γραφει 3-5 εργασιμες για να αποσταλει το πακετο (που ειναι απο τους πιο μεγαλους χρονους αναμονης που εχω δει σε σαιτ).
αναμενουμε λοιπον....

chrysa16

Back to top Go down

Post by tilia on Tue Aug 09, 2016 8:04 pm

@chrysa16 wrote:τα μτφ πανε με το βαρος οποτε καταληξαμε με 35 ντολαρς μτφ

affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad No No No pale pale pale slaping slaping slaping facepalm facepalm facepalm mountza mountza mountza

tilia

Back to top Go down

Post by chrysa16 on Tue Aug 09, 2016 8:15 pm

@tilia wrote:
@chrysa16 wrote:τα μτφ πανε με το βαρος οποτε καταληξαμε με 35 ντολαρς μτφ

affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad No No No pale pale pale slaping slaping slaping facepalm facepalm facepalm mountza mountza mountza

την ιδια αντιδραση ειχαμε κι εμεις. γι αυτο μαζευτηκαμε πολλες για να μοιρασουμε τα μτφ.

chrysa16

Back to top Go down

Post by matsir on Tue Aug 09, 2016 9:58 pm

Ρε σεις, μας κοροϊδεύουν;;; 35 ευρώ είναι ένα μεροκάματο. Να δουλεύω μία ολόκληρη μέρα για να πληρώσω μόνο τα μεταφορικά;; Ευχαριστώ δεν θα πάρω Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Page 1 of 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics