Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Mara Samartzi vol.II (καταπληκτικό-εκπληκτικό)

Page 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

View previous topic View next topic Go down

Re: Mara Samartzi vol.II (καταπληκτικό-εκπληκτικό)

Post by KosFai on Tue Sep 27, 2016 12:32 pm

την είδα να μιλάει χαλαρά και άνετα.. και εγώ όταν κάνω συζητήσεις χαλαρές μπορεί να πω ασύνδετα πράγματα, και τι με αυτό?δείχνει αυτό κάτι για μένα?ή είναι άχρηστα όσα λέω επειδή δεν φτιάχνω πλάνο στο μυαλό μου για όσα θα πω?
επίσης όλα τα φαστ  φουντ βλέπε μακ, γκουντις, γυράδικα, από πιτσιρίκια είναι γεμάτα, άρα η μάνα έδωσε τα λεφτά, άρα η μάνα να δει που τρώει το παιδί της..
ο τίτλος ούτε εμένα μου άρεσε, αλλά εκνευρισμένη δεν την είδα. στα μάτια μου ήταν χαλαρή και χαμογελαστή..
δεν μου αρέσουν τα χαζά της, τα ποζάκια της, τα πόδια στον αέρα χωρίς λόγο, αλλά δεν μπορώ και να τα συνδέω όλα μεταξύ τους και να τις βγάζω όλες άχρηστες πχ επειδή κάνουν κάτι άλλο άχρηστο..
και για την τελευταία ερώτηση, ρητορική ή μη, θα πω πως φυσικά και παίζει ρόλο.. δεν νομίζω ποτέ κάπου να μην παίζει ρόλο πως ο άνθρωπος είναι άνθρωπος!
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Satine on Tue Sep 27, 2016 12:36 pm

Πάντως ξέχασε να αναφέρει πως στα σχόλια ηταν 12 Χρονα.Δεν νμζ άνθρωπος 20+ ετών να έλεγε "χοντρή" μια άκυρη,ειναι τελείως παιδικό!Μαλλον δεν εχει αντιληφθεί σε τι κοινό απευθύνεται και νομίζει πως εδώ ειμαστε 5 χρόνων
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Sep 27, 2016 12:37 pm

++++++++++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Sep 27, 2016 12:41 pm

@KosFai wrote:την είδα να μιλάει χαλαρά και άνετα.. και εγώ όταν κάνω συζητήσεις χαλαρές μπορεί να πω ασύνδετα πράγματα, και τι με αυτό?δείχνει αυτό κάτι για μένα?ή είναι άχρηστα όσα λέω επειδή δεν φτιάχνω πλάνο στο μυαλό μου για όσα θα πω?
επίσης όλα τα φαστ  φουντ βλέπε μακ, γκουντις, γυράδικα, από πιτσιρίκια είναι γεμάτα, άρα η μάνα έδωσε τα λεφτά, άρα η μάνα να δει που τρώει το παιδί της..
ο τίτλος ούτε εμένα μου άρεσε, αλλά εκνευρισμένη δεν την είδα. στα μάτια μου ήταν χαλαρή και χαμογελαστή..
δεν μου αρέσουν τα χαζά της, τα ποζάκια της, τα πόδια στον αέρα χωρίς λόγο, αλλά δεν μπορώ και να τα συνδέω όλα μεταξύ τους και να τις βγάζω όλες άχρηστες πχ επειδή κάνουν κάτι άλλο άχρηστο..
και για την τελευταία ερώτηση, ρητορική ή μη, θα πω πως φυσικά και παίζει ρόλο.. δεν νομίζω ποτέ κάπου να μην παίζει ρόλο πως ο άνθρωπος  είναι άνθρωπος!

Σαφως, αλλα για τα δικα μου δεδομενα, οταν κανεις ενα βιντεο, το ελαχιστο που εχεις να κανεις ειναι να προσεξεις τη δομη και τη ροη του λογου σου.
Η μανα μπορει να εδωσε χρηματα, αλλα τη Μαρα, που τη βλεπουν ως θεα, τη χρησιμοποιουν για να κανουν το κομματι τους x2.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by fraoula86 on Tue Sep 27, 2016 1:05 pm

@SafeFromHarm wrote:Και, συγνωμη,αλλα το να προωθεις ηθελημενα ή αθελα σου μια διατροφη σαβουρας σε συνδυασμο με το "εγω τρωω πολυ junk food-αυτη ειμαι" αν μη τι αλλο δινεις δυνατο πατημα στα πιτσιρικια να κανουν την επαναστασουλα τους και σε αυτο το κομματι, με δυσαρεστες συνεπειες.

Αυτο ακριβως!! Ναι, ο καθενας διαχειριζεται οπως θελει το σωμα του και καλλιεργει με τον δικο του τροπο την αισθητικη του. Ετσι πρεπει! Και οταν καποιος γραψει σε ενα σχολιο "εισαι ετσι" η ενας ασχετος σε υποτιμησει για τον οποιονδηποτε λογο, εγω γελαω και πραγματικα λεω απο μεσα μου "Τι σε νοιαζει ρε φιλε?". Αλλα οταν μου το λεει η μανα μου, ο φιλος μου, η κολλητη μου, ε συγγνωμη θα κατσω να σκεφτω "Μηπως εχει μια βαση αυτο που λεει?".

Παραδειγμα προσωπικο. Ο φιλος μου ειναι πολυ επιρρεπης στις σαλτσες, στα τυρια και γενικα στο junk. Τον αγαπω, τον εκτιμω. Νοιαζομαι γιαυτον. Συμφωνα με την λογικη της Μαρας, πρεπει να μην του πω τιποτα γιατι δεν με νοιαζει και αμα του πω σημαινει οτι δεν τον αγαπω γιαυτο που ειναι και να μου πει: Αντε γεια! Ε οχι δεν ειναι ετσι. Στην ζωη δεν ειναι ολα απολυτα. Ετσι σκεφτεσαι οταν εισαι 15 και δηλωνεις σε ολους "εγω ετσι ειμαι και οποιος γουσταρει" και μετα κλεινεσαι στο δωματιο σου και κλαις.

Μεγαλωνοντας, εμαθα οτι μεγαλυτερη σημασια εχει ο τροπος του πως θα πεις κατι παρα το ιδιο το περιεχομενο. Εχουμε νου, αρα εχουμε και αποψη.

Το να διαχειριζεσαι μια δημοσια εικονα ομως, (και δεν μιλαω για την μαρα με καποιους χιλιαδες followers, μιλαω και για οποιον εχει λογαριασμο σε φμπουκ και ινστα), θελει guts. Γιατι ο καθε αγνωστος, ανωνυμος, θα πει οτι του ερθει και εσυ ποσο καλα οχυρωμενος εισαι για να μην σε επηρεασει?

fraoula86

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Sep 27, 2016 1:06 pm

+++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics