Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Mara Samartzi vol.II (καταπληκτικό-εκπληκτικό)

Page 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Mara Samartzi vol.II (καταπληκτικό-εκπληκτικό)

Post by myusername on Mon Sep 26, 2016 4:44 pm

@Satine ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Κατάφερα να ταυτιστώ με κάποια πράγματα που είπε και το ότι κατάφερε να με αγγίξει και να με κάνει να σκεφτώ, ε, κάτι σημαίνει!
myusername

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by Afana on Mon Sep 26, 2016 4:45 pm

Όλοι περνάμε, αλίμονο... Το θέμα είναι πόσο αφήνεις να σε επηρεάσει όλο αυτό και να μην σταματήσεις να αγαπάς τον εαυτό σου. Κι εγώ της έδωσα το like μου κι εγώ μαθαίνω από τέτοια βίντεο. Και κανονικά πρέπει να τα βλέπουμε ξανά και ξανά μπας και ξυπνήσουμε και αυτό δεν αφορά απαραίτητα την εμφάνιση, αλλά γενικά, πόσο πιστεύουμε σε εμάς και ότι πρέπει να θωρακιστούμε.
Afana

Back to top Go down

Post by katerinabns on Mon Sep 26, 2016 5:12 pm

Κι εγώ λαικωσα κορίτσια. Πολύ καλό βίντεο. Καθόλου κλαψα. Body positive μπράβο της. Έχω περάσει κι εγώ θέματα με τα κιλά μου και κυριως το πως τα σχολιαζαν οι γυρω μου και πιστεύω οτι η αντιμετώπιση που έχει είναι πολύ σωστη.
katerinabns

Back to top Go down

Post by bozonio on Mon Sep 26, 2016 5:35 pm

Είχα βαρεθεί ελάχιστα τη Μάρα τον τελευταίο καιρό, αλλά αυτό ήταν ένα πάρα πολύ καλό βίντεο με ωραία points... Τα είπε λίγο χύμα, λίγο "ανοργάνωτα", λίγο αυθόρμητα, τόσο όσο χρειαζόταν κατα τη γνώμη μου -- σαν ένα χαμηλών τόνων rant. Smile Είναι το μόνο βίντεο που έχω δει πάνω στο θέμα το οποίο με έχει όντως επηρρεάσει/βοηθήσει, μαζί με ένα που είχε κάνει κάποτε η Δανάη στο οποίο μιλούσε για τα πράγματα που δε της αρέσουν στον εαυτό της.
bozonio

Back to top Go down

Post by Satine on Mon Sep 26, 2016 5:36 pm

Το μόνο που πιστεύω πως η Μαρα πρέπει να κανει ειναι να αναβαθμίσει την ποιότητας της εικόνας της.Μεχρι και η Κωννα αγόρασε εξοπλισμο!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Tick_tack on Mon Sep 26, 2016 5:56 pm

@Satine wrote:Το μόνο που πιστεύω πως η Μαρα πρέπει να κανει ειναι να αναβαθμίσει την ποιότητας της εικόνας της.Μεχρι και η Κωννα αγόρασε εξοπλισμο!

και νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου..
γενικα η ποιοτητα των βιντεο της μου φαινεται καπως..δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως.. λιγο σαν ναναι θολη?
ειλικρινα δεν υπαρχει λεξη να το περιγραψει.
σαν η μαρα να ειναι ο ant1 (αυτο το καναλι κατι εχει με την ποιοτητα εικονας :ρ)
Tick_tack

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Mon Sep 26, 2016 7:17 pm

1) To βιντεο ηταν καλο και σχεδον to the point.Αν απεφευγε τη φλυαρια και ειχε βγει 10λεπτο θα ηταν ακομα καλυτερο.
2) Το clickbait ειναι ακρως εκνευριστικο.
3) Eξακολουθω να βλεπω δηθενια.Το βιντεο το εκανε απλα για να το κανει.Για views, για likes, για να ασχοληθει ο κοσμος, για να απαντησει αμεσα και εμμεσα σε ολα τα σχολια που εχει δει για το βαρος και το σωματοτυπο της.Η προθεση της επομενως για μενα δεν ειναι τοσο καλη οσο ηθελε να το παρουσιασει ("Θελω να βοηθησω τη νεα γενια").
Παντως οντως τα τελευταια βιντεο καλυτερευουν (μην ξεχναμε κ εποχες που καναμε μασκες προσωπου σουβλακι).
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 8:02 pm

Κανενα point το βιντεο διοτι:

ηταν απλα επιδειξη
ηταν αγνο, παρθενο drama
προσπαθει να πεισει για κατι που ουτε η ιδια πιστευει.
Για ακομα μια φορα, ξερναω απ τ αυτια με την απιστευτη ασυναρτησια. Τελος
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by Vitaminsea on Mon Sep 26, 2016 8:07 pm

@SafeFromHarm wrote:Κανενα point το βιντεο διοτι:

ηταν απλα επιδειξη
ηταν αγνο, παρθενο drama
προσπαθει να πεισει για κατι που ουτε η ιδια πιστευει.
Για ακομα μια φορα, ξερναω απ τ αυτια με την απιστευτη ασυναρτησια. Τελος

Στο μονο που διαφωνω μαζι σου ειναι το δευτερο.Drama δεν ηταν τοσο...η εστω ηταν hint of drama.
Κατα τα αλλα Ω ΝΑΙ που θα λεγε και μια ψυχη Razz
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 8:35 pm

μια χαρα δραματαρα ηταν με τετοια τιτλαρα.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Tick_tack on Mon Sep 26, 2016 9:25 pm

εγω προσωπικα θα συμφωνησω με την safe

-------------------------------------------
και κατι αλλο,
ειναι καποια πραγματα που δεν μπορεις να τα στηριξεις καπου και που τα αντιλαμβανεσαι.. ή τουλαχιστον ειναι στο μυαλο σου. τι θελω να πω?

μπορει να'ναι και στο μυαλο μου, αλλα αυτο το βιντεο θεωρω πως το βγαλε

μονο και μονο

για να απαντησει σε αυτους που της γραφουν απο κατω <εισαι χοντρη>, <παχυνες>. ηταν καθαρα απαντηση σε αυτους που τις γραφουν τετοια σχολια..

επισης οσες φορες κι αν λεει 'δεν με νοιαζει/ δεν με θιγει το τι λενε οι αλλοι'
το προσωπο της φωναζει το αντιθετο
Tick_tack

Back to top Go down

Post by lullah on Mon Sep 26, 2016 9:29 pm

@Tick_tack wrote:
++++++
lullah

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 10:03 pm

@Tick_tack wrote:εγω προσωπικα θα συμφωνησω με την safe

-------------------------------------------
και κατι αλλο,
ειναι καποια πραγματα που δεν μπορεις να τα στηριξεις καπου και που τα αντιλαμβανεσαι.. ή τουλαχιστον ειναι στο μυαλο σου. τι θελω να πω?

μπορει να'ναι και στο μυαλο μου, αλλα αυτο το βιντεο θεωρω πως το βγαλε

μονο και μονο

για να απαντησει σε αυτους που της γραφουν απο κατω <εισαι χοντρη>, <παχυνες>. ηταν καθαρα απαντηση σε αυτους που τις γραφουν τετοια σχολια..

καλα, εννοειται αυτο!

επισης, αν δεν εχω παθει ακομα αλτσχαιμερ, ενα τετοιο βιντεο ειχε κανει ξανα σε ενα vlogmas, οποτε ποιο το point να το μασκαρευει με ενα τετοιο γελοιο τιτλο επειδη δεν εχει να προσφερει κατι αλλο; μαλλον γι αυτο, βασικα Razz
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Mon Sep 26, 2016 10:15 pm

Ναι ακριβως αυτο εγραψα κι εγω πριν.Οτι το βιντεο ηταν απαντηση (μη σας πω κ στο φορουμ) για οσα σχολια εχουν ειπωθει περι σωματοτυπου.Ανεφερε σε καποια φαση οτι καποιοι εχουν πει πως ντυνεται λαθος για το σωματοτυπο της και οτι και καλα χ#στηκε.Δε μας πειθεις ρε Μαρα.Παντως υπαρχουν και χειροτερα βιντεο και μαλιστα στο προσφατο παρελθον (βλεπε Ευη-full drama)
Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 10:20 pm

ε καλα δε θα διαχωρισουμε τωρα τα σκουληκια απο τα σκ**α, ολα για τα βιντεο για τα σκου**δια ειναι.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by AlexSof on Mon Sep 26, 2016 10:24 pm

Μου φαίνεται τέρμα fake το βίντεο αυτό.Απλά για να το κάνει.
AlexSof

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 10:35 pm

+++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by mpaklavadaki on Mon Sep 26, 2016 10:41 pm

Θα μπορούσε να είναι ένα καλό βίντεο αλλά δεν είναι, αφού δεν το έχει στο αυθόρμητο Γιατί δεν έκατσε να τς γράψει; πετάει ασυναρτησίες απο ενα σημείο και μετά.
Και φυσικά την ενοχλούν τα σχόλια όλους μας ενοχλούν όση αυτοπεποίθηση και να έχουμε
mpaklavadaki

Back to top Go down

Post by LeStrange on Mon Sep 26, 2016 10:58 pm

Στανταράκι ήταν βίντεο-απάντηση στο φόρουμ...Το ότι δε ντύνεται σωστά,μόνο εδώ έχει ειπωθεί,ένας "χέητερ" που θα σχολιάσει κάτω από βίντεό της για τα κιλά της και μόνο (ότι είναι "χοντρή" κλπ) σιγά μη μπει στον κόπο να επιχειρηματολογήσει και να της πει για το ντύσιμό της. Μόνο με τα νεύρα που βγάζει και τα "σχόλια" που λέει ότι της έγραψαν (σχόλια που γράφτηκαν εδώ στην πραγματικότητα) συν τις πόζες-καμουφλάζ-φιόγκος στις φωτό,φαίνεται και παραφαίνεται ότι έχει θέματα (τα οποία στην ουσία είναι ανύπαρκτα,γιατί χοντρή δεν τη λες για 2 παραπανίσια κιλά στην κοιλιά) τα οποία θέματα μόνη της τα δημιούργησε στο μυαλό της,μόνη της τα μεγενθύνει με τη στάση και τα σχόλιά της και μόνη της χρυσώνει το χάπι στον εαυτό της προσπαθώντας να πείσει εμάς και την ίδια πάνω απ'όλα ότι της αρέσει το σώμα της.Βρήκε και ευκαιρία τώρα να κάνει την καθιερωμένη επίκληση στο συναίσθημα που κάνουν όλες τους κάθε δίμηνο,κότσαρε κι έναν πιασάρικο τίτλο να τσιμπήσουνε τα ψαράκια και μ'αυτό τον τρόπο προσπαθεί πάνω απ'όλα να ξεσπάσει στο φόρουμ το οποίο κι αυτή όπως και άλλες δεν μπορεί να ελέγξει...Πείτε με αναίσθητη,εγώ από τέτοια βίντεο με κιλά δε συγκινούμαι,δεν το θεωρώ αρκετά σοβαρό ζήτημα όπως πχ μια ασθένεια,ούτε δύσκολα αντιμετωπίσιμο,ακόμα κι αν συντρέχουν λόγοι υγείας για τα παραπάνω κιλά,τόσα άτομα υπάρχουν γύρω μας που επειδή είχαν θέληση επέστρεψαν σε φυσιολογικό βάρος.Και ναι,Μάρα,υπάρχει φυσιολογικό βάρος,τον Δείκτη Μάζας Σώματος τον έχεις ακουστά;
Είμαι άτομο που ανέκαθεν απολάμβανε το φαγητό με μια μαμά που είχε μανία με τα κιλά και μου έλεγε συνέχεια "μην τρως".Ποτέ δεν την άκουγα και νόμιζα ότι το έλεγε επειδή εκείνη δεν απολάμβανε το φαγητό μην τυχόν και παχύνει και κατά κάποιον τρόπο "ζήλευε" που όταν ήθελα να φάω κάτι (σε λογικά πλαίσια πάντα) έτρωγα χωρίς ενοχές.Το πολύ να είχα 5-6 παραπάνω κιλά κάποιες φορές,αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια συνεχίζοντας να απολαμβάνω στο έπακρο το φαγητό και τρώγοντας νορμάλ με μικρές ατασθαλίες που και που είμαι σε φυσιολογικότατο βάρος και μόλις δω ότι πάω να ξεφύγω,το μαζεύω μόνη μου.Μου αρέσει που μπορώ να βάλω σχεδόν οτιδήποτε μου αρέσει,και που ότι δε μου πηγαίνει είναι λόγω "κατασκευής" και όχι λόγω κιλών,αισθάνομαι υγιής,φυσικά θα υπάρξουν και μεμονωμένες μέρες που θα με βλέπω "παραφουσκωμένη" αλλά σε γενικές γραμμές μου αρέσει που αισθάνομαι ωραία μέσα στα ρούχα μου και που δε χρειάζεται να προσπαθώ να καμουφλάρω κάτι.Αυτό,Μαρικάκι μου θα πει "μου αρέσει το σώμα μου" κι όχι η μίρλα σου ή η κλάψα της Εύης ή η μιζέρια της Κωνσταντίνας.
Πριν βιαστείτε ενδεχομένως να απαντήσετε: δεν κάνω body shaming αυτή τη στιγμή,καθώς έγραψα και παραπάνω ότι δε θεωρώ τη Μάρα χοντρή.Αυτό που προσπαθώ να πω είναι πως αν θεωρείς ότι έχεις παραπάνω κιλά,προσπάθησε να τα χάσεις.Το να κάθεται η καθε μια να κάνει ολόκληρο βίντεο-απάντηση σε κάτι που κατά τ'άλλα όπως δηλώνει "δεν την ενδιαφέρει και αισθάνεται μια χαρά" μου δείχνει το ακριβώς αντίθετο.Αφού μωρέ Μαριγώ δε σε νοιάζει που λένε για τα κιλά σου και σου αρέσει το σώμα σου,τι ασχολείσαι,με 15λεπτο βίντεο κιόλας;
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Alfalfa on Mon Sep 26, 2016 11:22 pm

ατέλειωτη (15λεπτη συγκεκριμένα) επανάληψη της ίδιας "πιασαρικης" ατάκας χωρίς καμία συνοχή ή νόημα..fake όσο δεν παίρνει κ μάλιστα άκομψα εκτελεσμένο.(χώρια τα άκυρα γελάκια)
μου θύμισε δημοτικό όταν παίζονταν τέτοια σκηνικά κ τσακωνόμασταν όλα μαζί προσπαθώντας να υπερασπιστούμε το παιδάκι που κοροιδεύανε ως χοντρό..
προσωπικά,απ το thumbnail,θα έβαζα τίτλο: ΕΙΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΑΙΜΟ cyclops
Alfalfa

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 11:31 pm

@LeStrange wrote:Στανταράκι ήταν βίντεο-απάντηση στο φόρουμ...Το ότι δε ντύνεται σωστά,μόνο εδώ έχει ειπωθεί,ένας "χέητερ" που θα σχολιάσει κάτω από βίντεό της για τα κιλά της και μόνο (ότι είναι "χοντρή" κλπ) σιγά μη μπει στον κόπο να επιχειρηματολογήσει και να της πει για το ντύσιμό της. Μόνο με τα νεύρα που βγάζει και τα "σχόλια" που λέει ότι της έγραψαν (σχόλια που γράφτηκαν εδώ στην πραγματικότητα) συν τις πόζες-καμουφλάζ-φιόγκος στις φωτό,φαίνεται και παραφαίνεται ότι έχει θέματα (τα οποία στην ουσία είναι ανύπαρκτα,γιατί χοντρή δεν τη λες για 2 παραπανίσια κιλά στην κοιλιά) τα οποία θέματα μόνη της τα δημιούργησε στο μυαλό της,μόνη της τα μεγενθύνει με τη στάση και τα σχόλιά της και μόνη της χρυσώνει το χάπι στον εαυτό της προσπαθώντας να πείσει εμάς και την ίδια πάνω απ'όλα ότι της αρέσει το σώμα της.Βρήκε και ευκαιρία τώρα να κάνει την καθιερωμένη επίκληση στο συναίσθημα που κάνουν όλες τους κάθε δίμηνο,κότσαρε κι έναν πιασάρικο τίτλο να τσιμπήσουνε τα ψαράκια και μ'αυτό τον τρόπο προσπαθεί πάνω απ'όλα να ξεσπάσει στο φόρουμ το οποίο κι αυτή όπως και άλλες δεν μπορεί να ελέγξει...Πείτε με αναίσθητη,εγώ από τέτοια βίντεο με κιλά δε συγκινούμαι,δεν το θεωρώ αρκετά σοβαρό ζήτημα όπως πχ μια ασθένεια,ούτε δύσκολα αντιμετωπίσιμο,ακόμα κι αν συντρέχουν λόγοι υγείας για τα παραπάνω κιλά,τόσα άτομα υπάρχουν γύρω μας που επειδή είχαν θέληση επέστρεψαν σε φυσιολογικό βάρος.Και ναι,Μάρα,υπάρχει φυσιολογικό βάρος,τον Δείκτη Μάζας Σώματος τον έχεις ακουστά;
Είμαι άτομο που ανέκαθεν απολάμβανε το φαγητό με μια μαμά που είχε μανία με τα κιλά και μου έλεγε συνέχεια "μην τρως".Ποτέ δεν την άκουγα και νόμιζα ότι το έλεγε επειδή εκείνη δεν απολάμβανε το φαγητό μην τυχόν και παχύνει και κατά κάποιον τρόπο "ζήλευε" που όταν ήθελα να φάω κάτι (σε λογικά πλαίσια πάντα) έτρωγα χωρίς ενοχές.Το πολύ να είχα 5-6 παραπάνω κιλά κάποιες φορές,αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια συνεχίζοντας να απολαμβάνω στο έπακρο το φαγητό και τρώγοντας νορμάλ με μικρές ατασθαλίες που και που είμαι σε φυσιολογικότατο βάρος και μόλις δω ότι πάω να ξεφύγω,το μαζεύω μόνη μου.Μου αρέσει που μπορώ να βάλω σχεδόν οτιδήποτε μου αρέσει,και που ότι δε μου πηγαίνει είναι λόγω "κατασκευής" και όχι λόγω κιλών,αισθάνομαι υγιής,φυσικά θα υπάρξουν και μεμονωμένες μέρες που θα με βλέπω "παραφουσκωμένη" αλλά σε γενικές γραμμές μου αρέσει που αισθάνομαι ωραία μέσα στα ρούχα μου και που δε χρειάζεται να προσπαθώ να καμουφλάρω κάτι.Αυτό,Μαρικάκι μου θα πει "μου αρέσει το σώμα μου" κι όχι η μίρλα σου ή η κλάψα της Εύης ή η μιζέρια της Κωνσταντίνας.
Πριν βιαστείτε ενδεχομένως να απαντήσετε: δεν κάνω body shaming αυτή τη στιγμή,καθώς έγραψα και παραπάνω ότι δε θεωρώ τη Μάρα χοντρή.Αυτό που προσπαθώ να πω είναι πως αν θεωρείς ότι έχεις παραπάνω κιλά,προσπάθησε να τα χάσεις.Το να κάθεται η καθε μια να κάνει ολόκληρο βίντεο-απάντηση σε κάτι που κατά τ'άλλα όπως δηλώνει "δεν την ενδιαφέρει και αισθάνεται μια χαρά" μου δείχνει το ακριβώς αντίθετο.Αφού μωρέ Μαριγώ δε σε νοιάζει που λένε για τα κιλά σου και σου αρέσει το σώμα σου,τι ασχολείσαι,με 15λεπτο βίντεο κιόλας;

cheers cheers cheers cheers cheers

παντα τεκμηριωμενα η επιστημονισσα μας Razz
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Sep 26, 2016 11:33 pm

@Alfalfa wrote:ατέλειωτη (15λεπτη συγκεκριμένα) επανάληψη της ίδιας "πιασαρικης" ατάκας χωρίς καμία συνοχή ή νόημα..fake όσο δεν παίρνει κ μάλιστα άκομψα εκτελεσμένο.(χώρια τα άκυρα γελάκια)
μου θύμισε δημοτικό όταν παίζονταν τέτοια σκηνικά κ τσακωνόμασταν όλα μαζί προσπαθώντας να υπερασπιστούμε το παιδάκι που κοροιδεύανε ως χοντρό..
προσωπικά,απ το thumbnail,θα έβαζα τίτλο: ΕΙΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΑΙΜΟ cyclops

χαχαχαχαχα θεα
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by LeStrange on Mon Sep 26, 2016 11:35 pm

@SafeFromHarm wrote:παντα τεκμηριωμενα η επιστημονισσα μας Razz

love1 love1
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics