Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

clarisonic vs luna foreo

View previous topic View next topic Go down

clarisonic vs luna foreo

Post by Elvirakious on Tue Jun 21, 2016 12:52 pm

Κοριτσια μου ψαχνω εδω και καιρο πληροφοριες, ωστε να δω ποιο απο τα δυο θα ταιριαζε στην επιδερμιδα μου... Αλλα όσο το ψαχνω τοσο μπερδευομαι, καθως ακουω και θετικα και αρνητικα σχολια για το καθενα... Ποια η δικη σας αποψη? (Συγνωμη αν επρεπε να μπει αλλου το τοπικ)

Elvirakious

Back to top Go down

Re: clarisonic vs luna foreo

Post by vissinada on Tue Jun 21, 2016 6:21 pm

@Elvirakious έχω το κλαρισόνικ, είμαι ευχαριστημένη, το μόνο στο οποίο είναι το ακριβό της υπόθεσης είναι τα ανταλλακτικά βουρτσάκια.
το λούνα απο την άλλη που διάβασα θέλει να προσέχεις να μην μένουν υπολείμματα απο το καθαριστικό σου αναμεσα στα σιλικονούχα ¨δοντάκια", και μετά είναι και το θέμα της φθοράς.
που λέει ο λόγος το βουρτσάκι του κλαρισόνικ αν θες το αποστειρώνεις και σε βραστό νερό, και κάθε φορά μπορείς να αλλάξεις και τι είδους ανταλλακτικό βουρτσάκι θα πάρεις.
απλά θα σε συμβούλευα να το πάρεις από επίσημο πωλητή (τη συσκευή τουλάχιστον) έτσι ώστε να ισχύει η εγγύηση, εγώ δυο φορές είχα πέσει σε κακή παρτίδα κλαρισόνικ αλλά μου το είχαν αλλάξει (την πρώτη φορά στα σεφορά, την δεύτερη μου το έστειλε απευθείας η εταιρία)

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Elvirakious on Tue Jun 21, 2016 9:50 pm

@vissinada wrote:@Elvirakious έχω το κλαρισόνικ, είμαι ευχαριστημένη, το μόνο στο οποίο είναι το ακριβό της υπόθεσης είναι τα ανταλλακτικά βουρτσάκια.
το λούνα απο την άλλη που διάβασα θέλει να προσέχεις να μην μένουν υπολείμματα απο το καθαριστικό σου αναμεσα στα σιλικονούχα ¨δοντάκια", και μετά είναι και το θέμα της φθοράς.
που λέει ο λόγος το βουρτσάκι του κλαρισόνικ αν θες το αποστειρώνεις και σε βραστό νερό, και κάθε φορά μπορείς να αλλάξεις και τι είδους ανταλλακτικό βουρτσάκι θα πάρεις.
απλά θα σε συμβούλευα να το πάρεις από επίσημο πωλητή (τη συσκευή τουλάχιστον) έτσι ώστε να ισχύει η εγγύηση, εγώ δυο φορές είχα πέσει σε κακή παρτίδα κλαρισόνικ αλλά μου το είχαν αλλάξει (την πρώτη φορά στα σεφορά, την δεύτερη μου το έστειλε απευθείας η εταιρία)

Ευχαριστω πολυ! Ναι εννοειται πως αν αποφασισω να παρω το κλαρ θα παω σεφορα να ειμαι σιγουρη! Απλα διαβασα οτι πολλες κοπελες πεταξαν σπυρακια και αυτο με φοβιζει!!

Elvirakious

Back to top Go down

clarisonic vs luna foreo

Post by chrysa16 on Sun Oct 02, 2016 1:15 pm

ψαχνουμε με την αδερφη μου να παρουμε κατι για καθαρισμο.μεικτο- λιπαρο δερμα, οχι ιδιαιτερη ακμη κανα σπυρακι πριν την περιοδο.
Για να ακουσω review.

chrysa16

Back to top Go down

Post by vissinada on Mon Oct 03, 2016 2:56 am

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Oct 03, 2016 11:21 am

@chrysa16 Μετέφερα το ερώτημά σου στο αρχικό topic (όπως το βλέπεις τώρα).

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by fairy88 on Mon Oct 03, 2016 11:27 am

To αντίστοιχο της clinique (sonic system) το έχει δοκιμάσει καμία;

fairy88

Back to top Go down

Post by Puertoricana_Hater on Mon Oct 03, 2016 12:31 pm

Έχω και τα δύο και προτιμώ το clarisonic. Γενικά πετάω κι εγώ πού και πού σπυράκια, όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο, κανένα από τα δύο δεν τα επιδείνωσε. Το clarisonic το θεωρώ πιο "καθαρό" και μου αρέσει που μπορώ να αλλάζω το είδος της βούρτσας. Το έχω 2,5 χρόνια και με καθημερινή σχεδόν χρήση δεν έχει πάθει κάτι.
Το foreo με προβληματίζει λίγο στο καθάρισμα, καθαρίζει απλά μου μένει η ιδέα ότι δεν είναι εντελώς καθαρό. Και δεν το νιώθω τόσο το αποτέλεσμα στο δέρμα μου.
Με το clarisonic καταλαβαίνω και βλέπω ότι τα προιόντα που βάζω μετά, σκράμπ, μάσκες κλπ, εισχωρούν καλύτερα κι είναι πιο αποτελεσματικά. Και μου είναι και πιο πρακτικό στο χέρι.

Puertoricana_Hater

Back to top Go down

Post by chrysa16 on Mon Oct 03, 2016 1:36 pm

@silvering θενξ γκερ.
@Puertoricana_Hater βαζεις τα προιοντα της clarisonic η οποια θελεις?επισης καθε ποτε αλλαζεις κεφαλη?

chrysa16

Back to top Go down

Post by Puertoricana_Hater on Mon Oct 03, 2016 2:50 pm

@chrysa16 wrote:@silvering θενξ γκερ.
@Puertoricana_Hater βαζεις τα προιοντα της clarisonic η οποια θελεις?επισης καθε ποτε αλλαζεις κεφαλη?
Όχι, ούτε το δείγμα που είχε μαζί δεν έχω χρησιμοποιήσει. Με ό,τι χρηςιμοποιώ για καθαρισμό, αρκεί να μην έχει κόκκους, συνήθως με το σαπούνι της απιβίτα.
Κεφαλή αλλάζω κάθε 4-5 μήνες. 3-4 είναι το ενδιεκτικό βέβαια, αλλά τις καθαρίζω και ούτε έχω δει την οποιαδήποτε φθορά. Και στα σεφορά έχει τακτικά και την έκπτωση.

Puertoricana_Hater

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics