Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Mara Samartzi

Page 3 of 41 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Mara Samartzi

Post by LeStrange on Fri Apr 08, 2016 11:44 pm

σε ένα lookbook που είχε κάνει πιο παλιά πχ στο αγγλικό της κανάλι,είχε δείξει κάτι πανέμορφα oxfords ταμπά από brooks brothers (τα οποία και μόνο από το μαγαζί καταλαβαίνεις ότι θα ήταν δερμάτινα και πανάκριβα).Γενικά παλιά ντυνόταν πολύ πιο ωραία,τώρα κοτσάρει πάνω της ό,τι σαχλαμάρα είναι τρέντυ έξω ή είναι μάρκας,αδιαφορώντας αν πηγαίνει στο σωματότυπό της,αν είναι αντικειμενικά γελοίο κλπ (το ίδιο πρέπει να ισχύει και για τα μποτάκια που ανέβασες,γιατί δε μπορώ να πιστέψω ότι όντως βρίσκει πανέμορφο αυτό το σχέδιο,μάλλον επειδή είναι Jeffrey Campbell τα πήρε)
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Apr 08, 2016 11:52 pm

τι ειναι αυτος; ουτεκαν τον γνωριζω τον κυριο.
Σου παραθετω κι αλλα κοσμηματα:

http://www.yoins.com/Lace-Up-Chunky-Heeled-Shoes-p-941896.html?utm_source=youtube_review&utm_medium=&utm_campaign=Mara&utm_content=lucy&utm

και

SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Apr 09, 2016 12:02 am

ω θεοί,κυκλοφορεί με αυτά τα εκτρώματα στα πόδια??? Καλύτερα ξυπόλητη!!!
Ο Jeffrey Campbell ποιός είναι? Ένας τύπος που σχεδιάζει όλο τέτοια γελοία χοντροπάπουτσα σε κακόγουστα μοτίβα/χρώματα και τα πουλάει και πανάκριβα...Ειδικά στο Αμέρικα και δη μεταξύ των εκεί γκουρούνων κάνει θραύση....και τα φοράνε και έξω στον κόσμο αυτά τα τέρατα.Έχει και πιο νορμαλ ζευγάρια αλλά όλες αποθεώνουν τα πιο κραυγαλέα! Η εκδίκηση της γυφτιάς!
Αν πάλι ρωτάς για Brooks Brothers είναι μάρκα (με κατάστημα κάπου στη Σταδίου) με πολύ -υπερβολικά ίσως- κυριλέ basic κομμάτια (ρούχα-παπούτσια-αξεσουάρ) σε εξωφρενικά ψηλές τιμές.Ένα διάστημα που περνούσα από 'κει κάθε μέρα χάζευα ένα δερμάτινο χαρτοφύλακα που είχε στη βιτρίνα,πραγματικά πολύ ωραίος αλλά με τιμή 1500 ευρώ (μάλλον από δέρμα ανθρώπου,για να καταλάβεις πόσο σε άλλο πλανήτη είναι οι τιμές του)!
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Apr 09, 2016 12:09 am

Για τον 1ο ρωτησα και η ερωτηση μου ηταν ψιλο-ρητορικη :Ρ
Βλεπω ομως και τα εκτρωματα τωρα...

Ο δευτερος οικος που λες με τα παπουτσια μου θυμιζει τα oxford.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Apr 09, 2016 12:14 am

Τέτοιο στυλ έχει γενικά,όξφορντς,πουλοβεράκια,ζακετούλες,φουλάρια,τύπου "καλή κοινωνία" της Upper East Side με εξοχικό στο Hamptons και σπουδές στο Harvard...ε,κάνε το εικόνα!!
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Apr 09, 2016 12:21 am

ανατριχιλα
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by katerinabns on Sat Apr 09, 2016 3:42 pm

Εν τω μεταξύ αυτά τα ρούχα τα ψώνισε η ίδια με δικά της λεφτά και δεν της τα έστειλαν ε? Rolling Eyes
katerinabns

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Apr 09, 2016 3:43 pm

υποτιθεται. Τωρα αν ισχυει οντως...
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by katerinabns on Sat Apr 09, 2016 3:49 pm

Μου φάνηκε πολύ διαφήμιση αλλά τεσπά θα υποθέσω ότι ισχύει
katerinabns

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Apr 09, 2016 4:33 pm

Δεν γράφει στην περιγραφή ότι της τα έστειλαν ή κάτι τέτοιο,ούτε αστερίσκο έχουν όπως κάνει συνήθως σ'αυτά που της στέλνουν,παρ'όλα αυτά νομίζω στο "κατινοβίντεο" η Κατερίνα (the km projects) είχε πει ότι άπαξ και δεις στον τίτλο του βίντεο τη συγκεκριμένη μάρκα/εταιρεία/κατάστημα στην οποία αναφέρονται μέσα στο βίντεο σημαίνει ότι μιλάμε για ενός είδους προμόσιον-διαφήμιση,κάτι δηλαδή έχει σταλεί δωρεάν,κάπως έτσι το είπε τέλος πάντων...τώρα κατά πόσο ισχύει...Πάντως τα haul βίντεο προσωπικά τα θεωρώ το πιο "ψωνίστικο" είδος,γιατί στην ουσία μας δείχνουν απλά τι αγόρασαν(για να ζηλέψουμε άραγε?),ούτε ριβιού κάνουν ούτε τίποτα μιας και τα πράγματα δεν τα εχουν δοκιμάσει ή τα έχουν χρησιμοποιήσει ελάχιστα.
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Apr 09, 2016 5:02 pm

Εμένα τα ρουχα πρωτη φορα μου άρεσαν. Γενικά το στυλ της δεν μου παει, αλλα αυτά τα απλά μπλουζάκια μ άρεσαν. Τα παπούτσια όχι
Εμένα ο Jeffrey Campbell μ αρεσει, εχω δυο ζευγάρια μποτάκια, το ένα είναι νορμάλ το άλλο είναι λίγο πιο ιδιαίτερο.
Νομίζω πάντως πως όλα είναι θέμα στυλ. Όταν βλέπω την Πηνελόπη Αναστασοπούλου με αυτά τα παπούτσια μ αρέσει τρελά. Τη Μάρα τη φοράνε, δεν τα φοράει..
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 5:13 pm

Από τότε που έμαθα ότι και η Μάρα άρχισε επιχείρηση σκούπα (κοινώς διαγραφές) στα σχόλια, έχω χάσει κάθε ελπίδα για τις ελληνίδες gurunες. Απογοήτευση πλήρης.
Επίσης, τα βίντεό της με τα Good, Bab, Empties είναι από καιρό ένα ανελέητο προμοτάρισμο.
Η μάσκα από Apivita με πρόπολη στο καφέ/πορτοκαλί σωληνάριο, που χιλιάδες φορές έχει πει πόσο τέλεια είναι, προκαλεί ερεθισμούς σε πολύ κόσμο (και σε μένα και στην αδελφή μου που την δοκιμάσαμε). Πλέον έχω πειστεί ότι όποια εταιρεία δεν τις πληρώνει και απλώς τις στέλνει δωρεάν τα προϊόντα της μπαίνει στην κατηγορία Bad.
Το τελευταίο βίντεο με το Koolfly, πραγματικά απαράδεκτο. Διαφήμιση σκέτη. Πήρε τζάμπα τα ρούχα, θα τσέπωσε και κανα γιούρο και αυτά ήταν αρκετά για να είναι πρόθυμη να μας πει πόσο ωραίο μαγαζάκι είναι. Ντροπή δηλαδή. Μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε καθυστερημένα.
matsir
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Boston, US

Back to top Go down

Post by onlyhan on Sat Apr 09, 2016 5:18 pm

Τη φοράνε, δεν τα φοράει, όπως το λέτε παραπάνω.
Δεν είδα το βίντεο, αλλά όσον αφορά τις ενδυματολογικές της επιλογές, ΔΕΝ ντύνεται ωραία, ΠΟΤΕ δεν ντυνόταν. Όπως έχω ξαναπεί, στο προηγούμενο φόρουμ, τη γνώριζα παλιότερα, οπότε ντυνόταν όπως όλα τα κοριτσόπουλα των Β.Π. Κακόγουστα δηλαδή, αλλά δεν τη βοηθούσε ποτέ και ο σωματότυπός της, ούτε όταν ήταν 25 κιλά λιγότερο. Σίγουρα μπορεί να ντυθεί κάπως ώστε να της πηγαίνει, αλλά δεν το έχει βρει ακόμα.
onlyhan

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Apr 09, 2016 5:38 pm

@onlyhan Σε κάποια από τα lookbooks του αγγλικού της καναλιού ντυνόταν κατά τη γνώμη μου πολύ πιο ωραία απ'ότι τώρα σαν σύνολο,και τότε έβαζε αρκετά ρούχα που δεν της πήγαιναν αλλά δεν ήταν τόσο κραυγαλέα όσο αυτά που φορά τον τελευταίο χρόνο,είχε αρκετά νορμάλ ντύσιμο,απλό μεν αλλά οκ...Τα παπούτσια της γενικά δεν μου πολυάρεσαν και ποτέ πλην μερικών εξαιρέσεων,αλλά για τα "παλιά" της ρούχα κάτι τζιν με ωραία εφαρμογή συνδυασμένα με απλά λευκά τοπ ή πουκάμισα,καμιά χρωματιστή ζακετούλα κλπ δε με χαλούσαν καθόλου,έτσι ντύνομαι κι εγώ συχνά οπότε "ταυτίζομαι" αλλά κάτι χοντρά-φαρδιά πουλόβερ που της κρύβουν τελείως το σώμα και την κάνουν να φαίνεται σαν ντολμάς,κάτι φούτερ και μπλουζάκια με κραυγαλέα prints,η απουσία κατάλληλης λαιμόκοψης που θα βελτίωνε κατα πολύ τα πράγματα και ό,τι άλλη βλακεία κοπιάρει (κι αυτή και οποιοσδήποτε) χωρίς να της πηγαίνει και χωρίς να είναι αισθητικά ωραία την αδικούν ενώ έχει μια χαρά σώμα...Για πιο επίσημα μέχρι πρότινος ντυνόταν αξιοπρεπώς/καλύτερα,ελπίζω να μη χάλασε κι εκεί...δεν ξέρω και πως ντύνονται τα κορίτσια των Β.Π. που λες οπότε δεν καταλαβαίνω σε πιο είδος ντυσίματος αναφέρεσαι...
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by onlyhan on Sat Apr 09, 2016 5:44 pm

@LeStrange Δεν τα έχω παρακολουθήσει τα βιντεάκια της στο αγγλικό ή γενικότερα, αλλά εννοείται πως ενδέχεται να έχει κάνει και ωραία ντυσίματα - σε πιστεύω δηλαδή και καταλαβαίνω αυτό που λες. Τη δικαιολογώ και πάλι γιατί έχει δυσανάλογο σώμα/δύσκολο σωματότυπο, είτε παχύνει είτε αδυνατίσει και κοντό λαιμό, άρα δεν θα της πηγαίνει και το οποιοδήποτε ντύσιμο. Εννοείται πως στηρίζω παράλληλα να ντύνεται ο καθένας ακριβώς όπως θέλει, ανεξάρτητα το τι σχολιάζουμε εμείς ή ο κόσμος αν του πάει ή όχι.
onlyhan

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sat Apr 09, 2016 5:46 pm

αυτό ακριβώς,τίποτ'άλλο!! bounce
LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Apr 09, 2016 6:22 pm

@matsir wrote:Η μάσκα από Apivita με πρόπολη στο καφέ/πορτοκαλί σωληνάριο, που χιλιάδες φορές έχει πει πόσο τέλεια είναι, προκαλεί ερεθισμούς σε πολύ κόσμο (και σε μένα και στην αδελφή μου που την δοκιμάσαμε).

Της είχα γράψει τελείως αυθόρμητα ένα σχόλιο γι'αυτή τη μάσκα, γιατί σε ένα πρόσφατο βίντεο έλεγε ότι είναι καταπληκτική, ανεπανάληπτη και δεν ξερω και εγώ τι άλλο, απορώντας τι της αρέσει και η απάντησή της ήταν ακριβώς αυτά που λέει στο βίντεο... Πουλημένες απαντήσεις...
shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 6:25 pm

@shadow wrote:
@matsir wrote:Η μάσκα από Apivita με πρόπολη στο καφέ/πορτοκαλί σωληνάριο, που χιλιάδες φορές έχει πει πόσο τέλεια είναι, προκαλεί ερεθισμούς σε πολύ κόσμο (και σε μένα και στην αδελφή μου που την δοκιμάσαμε).

Της είχα γράψει τελείως αυθόρμητα ένα σχόλιο γι'αυτή τη μάσκα, γιατί σε ένα πρόσφατο βίντεο έλεγε ότι είναι καταπληκτική, ανεπανάληπτη και δεν ξερω και εγώ τι άλλο, απορώντας τι της αρέσει και η απάντησή της ήταν ακριβώς αυτά που λέει στο βίντεο... Πουλημένες απαντήσεις...

Το μόνο που σκέφτομαι όταν βλέπω κάτι τέτοια είναι πόσα πρέπει να τσέπωσαν για να πουληθούν τόσο. Ποιά να είναι η τιμή τους, άραγε;;;
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Apr 09, 2016 6:33 pm

@matsir wrote:Το μόνο που σκέφτομαι όταν βλέπω κάτι τέτοια είναι πόσα πρέπει να τσέπωσαν για να πουληθούν τόσο. Ποιά να είναι η τιμή τους, άραγε;;;

Και εγώ το έχω απορία! Πώς θα γίνει να μάθουμε;;; scratch scratch
shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by mariabeauty on Sat Apr 09, 2016 6:53 pm

Τελευταια δεν μου αρεσουν τα βιντεο της αλλα αυτο μου αρεσε ειδικα το παπουτσακι το εκρου! Μα δεν ειναι τελειο;

mariabeauty

Back to top Go down

Post by matsir on Sat Apr 09, 2016 6:59 pm

@mariabeauty wrote:Τελευταια δεν μου αρεσουν τα βιντεο της αλλα αυτο μου αρεσε ειδικα το παπουτσακι το εκρου! Μα δεν ειναι τελειο;

Όχι, δεν είναι τέλειο. Μοιαζουν λες και είναι της λαϊκής με 6ευρώ. Και μας τα παρουσίασε λες και είναι αμάν και τι.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Apr 09, 2016 7:02 pm

@mariabeauty καλέ είχα μικρή τέτοια παπούτσια... από πάνινα τσέκαρε τα Ked's. Πολύ κάλύτερα κατά τη γνώμη μου..

Θυμάμαι μια φωτο που ήταν στα βραβεία marie claire με μια παντελόνα που δεν την κολάκευε καθόλου. Αντίθετα,σε μια εμφάνιση πιο παλια δε θυμάμαι που, που φορούσε πουκάμισο και πενσιλ φουστα της ταίριαζε πολυ
Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Satine on Sat Apr 09, 2016 9:55 pm

Άλλη απογοήτευση και αυτή με την Μάρα, η κοπέλα μας δούλευε τελικά όλο αυτό το διάστημα και απλά δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι επειδή το παίζει γλυκούλα και έχει έναν κωμικό τρόπο να περνάει αυτά που θέλει στο κοινό της. Ευτυχώς που υπάρχουν τα 12χρονα να την στηρίζουν γιατί αλλιώς δεν...
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Sun Apr 10, 2016 2:21 am

Στηριζα και είχα και ακόμα έχω την Μαρα ψηλά σε σχέση με τις αλλες. Αλλα τελευταία όντως έχει χασει την "αίγλη" της και την όρεξη της. Πάντως δεν περίμενα ποτε να σβήνει σχόλια και έχω μείνει λίγο αναυδη Κορίτσια... επίσης μου βγάζει ναι μεν καλά πραγματα αλλά μου βγάζει και κάτι "σκοτεινό" οτι δεν είναι το τέλειο κορίτσι που δείχνει. Σαφως και όλοι δείχνουμε τις καλύτερες πλευρες του εαυτού μας εξω και όλοι έχουμε ελαττώματα, απλα με την Μάρα μου βγαίνει ενα Τσακ παραπανω αυτό το αίσθημα -προαίσθημα δεν ξέρω πως να το πω... επιπλέον δεν έχει επαφη με τις αλλες μπιουτουδες και μου φαίνεται λίγο σνομπ. Μπορεί να κάνω και λάθος... αλλά ναι. Αυτά μου βγάζει.
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sun Apr 10, 2016 2:24 am

Εγω προσωπικα γουσταρω αβερτα που δεν εχει επαφες με καμια τους. Γουσταρω σνομπαρια. Επισης, κανεις μας δεν ειναι τελειος...μην κοιτας τα μωρα απο κατω που την αντικρυζουν και τα ματια τους βγαζουν αστερακια οπως στα anime... :-P
εμενα με ξενερωνει με αργα και σταθερα βηματακια. Για να δουμε. Ηταν η 1η που ανακαλυψα και δεν δεχομαι να εγκαταλειψω ακομη. Θεωρω οτι εχει αστρο και για μενα ξεχωριζει αλλα τον τελευταιο χρονο (ισως λιγοτερο) "κλοτσαει" ασχημα.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 3 of 41 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics