Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Μα γιατί; Γενικός προβληματισμός σε ένα γενικότερο πλαίσιο της γενικότερης μπιούτι κοινότητας

View previous topic View next topic Go down

Μα γιατί; Γενικός προβληματισμός σε ένα γενικότερο πλαίσιο της γενικότερης μπιούτι κοινότητας

Post by BenjaminT on Fri Jun 10, 2016 1:23 am

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούριο μέλος. Συνχαρητήρια για την εκπομπί σας. Δε σας παρακολουθω απο το σπιτι και δεν εχω γελασει πολυ με αυτα που λετε γιατι δεν προλαβαινω. What a Face

Εγώ θα θίξω ένα θέμα το οποίο αν το χουμε ξανασυζητήσει συγχωρείστε με. Νόμιζα πως σκοπός του youtube και των μπιουτι γκουρούδων είναι να ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ το κοινό. Τι εννοώ. Θέλω εγώ να αγοράσω μια bb κρεμα απο την ταδε εταιρια? Κάνω αναζήτηση και μου βγαίνει το αντίστοιχο ριβιου της ταδε -ο θεος να την κανει- ελληνιδας γιουτιουμπερ. Βλέπω απόχρωση, διάρκεια κτλ και παιρνω μια ιδεα για το προιον. Αντίστοιχα με οποιοδήποτε άλλο καλλυντικό. Ανταυτού έχουμε μπει σε ένα φαύλο κύκλο  διαφήμισης, ριάλιτι και δε συμμαζεύεται. Έχεις την άλλη που μου χει γεμισει μια σακουλα ΑΒ βασιλοπουλου με αδεια προιοντα τα οποια προφανως εκανε αγωνα για να τα ξεπαστρεψει μιας κ εχει αλλα τοσα να την περιμενουν και προφανως για αυτο δεν μπορει να αφιερωσει τον απαιτουμενο χρονο στο καθε προιον για ριβιου και αφετερου χεστηκαμε για το ματσο με τις σαβουρες που χρησιμοποιεί η καθεμία.

Οπότε καταλήγουμε σε βιντεάκια του στυλ: αγαπημενα μηνα, empties, βλογκ, σπονσορντ βιντεο και ουσιαστικά τίποτα το βοηθητικό για εμένα ως θεατή. Θα μου πείτε ότι γνωρίζεις καινούρια προιόντα μέσα από αυτα τα βιντεο, αλλα δε νομιζω οτι βοηθά κανέναν όλος αυτός ο καταιγισμός από άγνωστα προιόντα τα οποία όλα είναι τέλεια γιατί όλα είναι τσαμπε.

Πλεον έχω πάψει να τις παρακολουθώ. Με εξαιρεση τα νουμερα μεγατονων για να σπαω πλακα.

Χαπινες ισ ντρινγκινγκ κοφι εντ μπίινγκ λαβντ μπάι α μάνκι γουίθ μάνι.

BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Re: Μα γιατί; Γενικός προβληματισμός σε ένα γενικότερο πλαίσιο της γενικότερης μπιούτι κοινότητας

Post by ntolmadaki on Mon Jun 13, 2016 4:29 pm

Η εκπομπη μας χαιρεται που εχει εσας να τη βλεπεται κυριε καθηγητα! Οπως τα λες ειναι. Εχει περασει ο καιρος που το γιουτιουμπ ηταν εργαλειο για να βοηθησει αυτους που ηθελαν μια συγκεκριμενη πληροφορια. Και δεν ξαναγυρνά. Αυτο που εγω προσωπικα ειχα σιχαθει απο την τιβι (και γιαυτο την εκλεισα και ανοιξα τον υπολογιστη μου), εχει πλεον μεταφερθει στο γιουτιουμπ. Ο μονος λογος για εμενα πλεον να βλεπω yt ειναι για να συνειδητοποιω ποσο χαμηλα μπορει να πεσει ο ανθρωπος οταν του ταζουν φημη και λεφτα χωρις κοπο. Ειδικοτερα μαρεσει να παρατηρω τις φατσες, τις μουρες. Αν εισαι φυσιογνωμιστης περνας τελεια, ατελειωτα προσωπα να "διαβασεις" και πολλες ευκαιριες να τεσταρεις τι εχεις μαθει.

ntolmadaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Re: Μα γιατί; Γενικός προβληματισμός σε ένα γενικότερο πλαίσιο της γενικότερης μπιούτι κοινότητας

Post by BenjaminT on Tue Jun 14, 2016 2:11 am

@ntolmadaki wrote:Η εκπομπη μας χαιρεται που εχει εσας να τη βλεπεται κυριε καθηγητα! Οπως τα λες ειναι. Εχει περασει ο καιρος που το γιουτιουμπ ηταν εργαλειο για να βοηθησει αυτους που ηθελαν μια συγκεκριμενη πληροφορια. Και δεν ξαναγυρνά. Αυτο που εγω προσωπικα ειχα σιχαθει απο την τιβι (και γιαυτο την εκλεισα και ανοιξα τον υπολογιστη μου), εχει πλεον μεταφερθει στο γιουτιουμπ. Ο μονος λογος για εμενα πλεον να βλεπω yt ειναι για να συνειδητοποιω ποσο χαμηλα μπορει να πεσει ο ανθρωπος οταν του ταζουν φημη και λεφτα χωρις κοπο. Ειδικοτερα μαρεσει να παρατηρω τις φατσες, τις μουρες. Αν εισαι φυσιογνωμιστης περνας τελεια, ατελειωτα προσωπα να "διαβασεις" και πολλες ευκαιριες να τεσταρεις τι εχεις μαθει.

ακριβώς αυτό κύριε ντολμά. έχει μεταφερθεί η τιβι στο γιουτιουμπ. Έχουν καταντήσει ριάλιτι...

BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Wed Jun 15, 2016 10:51 pm

BenjaminT. wrote:
@ntolmadaki wrote:Η εκπομπη μας χαιρεται που εχει εσας να τη βλεπεται κυριε καθηγητα! Οπως τα λες ειναι. Εχει περασει ο καιρος που το γιουτιουμπ ηταν εργαλειο για να βοηθησει αυτους που ηθελαν μια συγκεκριμενη πληροφορια. Και δεν ξαναγυρνά. Αυτο που εγω προσωπικα ειχα σιχαθει απο την τιβι (και γιαυτο την εκλεισα και ανοιξα τον υπολογιστη μου), εχει πλεον μεταφερθει στο γιουτιουμπ. Ο μονος λογος για εμενα πλεον να βλεπω yt ειναι για να συνειδητοποιω ποσο χαμηλα μπορει να πεσει ο ανθρωπος οταν του ταζουν φημη και λεφτα χωρις κοπο. Ειδικοτερα μαρεσει να παρατηρω τις φατσες, τις μουρες. Αν εισαι φυσιογνωμιστης περνας τελεια, ατελειωτα προσωπα να "διαβασεις" και πολλες ευκαιριες να τεσταρεις τι εχεις μαθει.

ακριβώς αυτό κύριε ντολμά. έχει μεταφερθεί η τιβι στο γιουτιουμπ. Έχουν καταντήσει ριάλιτι...

+++++++++
Το ριαλιτι εχει ριζωσει στην καθημερινοτητα μας! Τα χε πει κι ο Οργουελ αλλωςτε. Η μονη διαφορα τα τελευταια χρονια ειναι οτι δεν χρειαζεται να απευθυνθεις σε καποια εταιρεια παραγωγης και να περασεις απο καστινγκ για να βγεις στην τιβι- ο κοσμος πλεον οικειοθελως εκτιθεται σε youtube και λοιπα μεσα εχοντας στοχο να γινει εισοδηματιας κανοντας (ο Θεος να τα κανει) comedy/beauty videos/vlogs κλπ. Μοδα ειναι κι αυτο. Καποτε ολοι θελαν να γινουν τραγουδιστες, μετα θελαν να γινουν σεφ, τωρα youtubers... Και ειναι κριμα ολοι αυτοι οι τυχοδιωκτες χωρις ταλεντο παραγκωνιζουν αυτους που εχουν οντως ταλεντο στον τομεα τους. Γιατι κακα τα ψεματα στο youtube συγκεκριμενα μεσα σ αυτη την πληθωρρα ασχετοσυνης και ξιπασιας υπαρχουν και καποιοι καλοι. Οι υπολοιποι ειναι εκει για τη μπιζνα και το τζαμπανταν.
Τα social media που εχουν κανει τρελη επιτυχια ειναι ολα αυτα που βασιζονται στο ναρκισσισμο και την αυταρεσκεια των ανθρωπων. Καποιοι γινονται οικειοθελως θεαμα και καποιοι δεν μπορουμε να σταματησουμε να τους παρακολουθουμε γιατι ειναι εθιστικο (π.χ Κωννα και ολοι οσους αποκαλουμε guilty pleasure).

Eptanisou12

Back to top Go down

Post by Lilie on Thu Jun 16, 2016 5:29 pm

@BenjaminT. Τα λέτε εξαιρετικά κύριε καθηγητά και θα μπορούσατε να εκδόσετε σύγγραμα με χρυσοποίκιλτο τίτλο "Το αποχετευτικό σύστημα που το λένε youtube"

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by BenjaminT on Sat Nov 05, 2016 1:41 pm

Καλα ποτέ άνοιξα εγω τοπικ και δε το θυμομουν;

BenjaminT
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Sat Nov 05, 2016 1:47 pm

heil2 mazor rofl rofl rofl

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Thu Nov 10, 2016 12:32 am

Rolling Eyes 

Oτινανόπουλος

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top