Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Sephora e-shop

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Sephora e-shop

Post by egweimaiedw on Mon Aug 29, 2016 11:49 pm

@taitienitsa wrote:Πριν ανακοινώσουν ποιες θα είναι οι νέες εταιρίες που θα φέρουν είχα ενθουσιαστεί ότι παίζει να ερθει καμία Kat Von d , urban decay , nars , Anastasia Beverly Hills όλη η σειρά .... Κ τελικά έφεραν 2 ότι να ναι .... Τι να πεις ;!!

εφεραν τα matte lipstics της too faced <3 και το born this way concealer

παντως μαλλον ετοιμαζουν κι αλλες συνεργασιες.... τους εγραψε μια κοπελα "καλα αντι να φερετε kat von d ή ολη την σειρα της anastasia beverly hills" και της απαντησαν "ολα θα γινουν... Wink "
επειδη προσεχουν πολυ τι γραφουν στη σελιδα τους, εγω πιστευω οτι οντως αυτη η σποντα σημαινει οτι θα μας ανακοινωσουν ακομα μια-δυο συνεργασιες... αντε να δουμε... ελπιζω kat von d να ερθει! <3

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Christinaki on Thu Sep 22, 2016 3:09 am

Μπηκα να δω την παλετουλα της Nikkie, που φυσικα έγινε sold out, και διαβάζω την ωραιότατη περιγραφή που βάλανε στο google translate.Tragic!

Christinaki

Back to top Go down

Post by vissinada on Thu Sep 22, 2016 5:41 pm

η συλλογή της Κατ ανήκει στον ίδιο όμιλο που ανήκουν τα Σεφορά και την έχουν σε αποκλειστικότητα. αργά ή γρήγορα πιστεύω ότι θα έρθουν στην Ελλάδα.
Μόλις φέτος έκανε άνοιγμα στην Ευρώπη, ξεκίνησαν από Ισπανία και Δανία.

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Lilie on Mon Oct 03, 2016 7:21 pm

Αν δεν ήξερα εξ αρχής πως θα χρησιμοποιήσω 2 ή 3 απ τις αποχρώσεις της παλέττας από Nikkie Tutorials θα είχα ήδη τρέξει. Τώρα ούτε καν..

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Salata on Sun Oct 16, 2016 11:43 am

Τα Kat Von D θα έρθουν, δεν ξερω ποτε ακριβως αλλα θα ερθουν! Καιρός ηταν επιτέλους.

Salata

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Sat Oct 22, 2016 3:48 pm

Τουλοιπον!
Προσφατα εκανα paypal.Εχω σκοπο να παραγγείλω καποια πραγματα μελλοντικα και εξεταζω ποια site τα συνδιαζουν ολα.Ειδα οτι το διεθνες site της sephora εχει τα περισσότερα απο οσα με ενδιαφέρουν.Επειδη ειμαι ασχετη, υπαρχει περιπτωση η παραγγελία να περασει τελωνείο ή ερχονται απο Ευρώπη?Επισης ποσες μερες κανει να ερθει περιπου (αν ξερει κι εχει παραγγείλει καμια).Ευχαριστω Smile

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sat Oct 22, 2016 4:37 pm

@vitaminsea δεν ειμαι σιγουρη αλλα νομιζω οτι επειδη εχουμε εδω σεφορα, δε μπορεις να παραγγειλεις απο το διεθνες σαιτ. Αν ξερει κατι αλλο καποια κοπελα ας με διορθωσει Smile

peggy1990

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Sat Oct 22, 2016 4:41 pm

Αχ το φοβομουν οτι θα ακουσω οτι δε γινεται Razz

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Sat Oct 22, 2016 8:51 pm

ισως γινεται με τη διαδικασια ship it to(εχει βιντεο η miss thalia) δεν θα εμπαινα ομως στη διαδικασια,μου φαινεται απιστευτα μεγαλη και δεν το εψαξα και πολυ

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Sat Oct 22, 2016 8:55 pm

Μαλιστα...ετσι κι αλλιως η παλετα της Anastasia που θελω ειναι out of stock παντου.Αμα γινει παλι διαθεσιμη θα το σκεφτω.

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Oct 22, 2016 9:01 pm

Την παλέττα της Anastasia μπορείς να την πάρεις απ το επίσημο site, που στέλνει Ελλάδα. Όταν ξαναείναι διαθέσιμη! @vitaminsea

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Vitaminsea on Sat Oct 22, 2016 9:04 pm

Nαι θα δω τι θα κανω.Τωρα που εφτιαξα paypal Μου ανοιξε η ορεξη για πολλα Razz

Vitaminsea
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lilie on Sat Oct 22, 2016 9:06 pm

Εγω γι αυτο δεν φτιαχνω :p

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by tokebi on Tue Jan 10, 2017 6:39 pm

Κορίτσια δεν ξέρω που να πω τον πόνο μου... Έχει μερικές υπέροχες εκπτώσεις στο σάητ... Όπως ας πουμε αυτό https://www.sephora.gr/el-GR/ProductDetail/?prodid=51345
η αυτό https://www.sephora.gr/el-GR/ProductDetail/?prodid=50836

καυ φυσικά πάντα είναι sold out! Yπάρχει ελπίδα αν περιμένω ή δεν τα ξαναφέρνουν ποτέ;;; Sad Sad Sad Sad cry1 cry1 cry1

tokebi

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Jan 10, 2017 6:53 pm

@tokebi κάντα screenshot και πήγαινε απ το κατάστημα να δεις αν τα έχει, γιατί έχει τύχει να βρω κάτι που στο site ηταν sold out σε φυσικό κατάστημα με την ίδια έκπτωση. Απλά κράτα τα screenshots σε περίπτωση που δεν σου κάνουν έκπτωση κ επέμεινε, μιας και δεν λέει πουθενά ότι είναι μόνο online η έκπτωση. Αν επιμένουν να μην σου την κάνουν, φύγε, δεν αξίζει.

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by tokebi on Tue Jan 10, 2017 7:06 pm

@Lilie Ευχαριστώ πολύ για το τιπ Very Happy , δεν έχω πολλές ελπίδες ποτέ δεν βρίσκω αυτά που θέλω (τουλάχιστον στα Σεφορά της Τσιμισκής). Όντως κάνουν τέτοια πράγματα με τις εκπτώσεις; Έλεος, υποτίθεται πως είναι και σοβαρή εταιρία...

tokebi

Back to top Go down

Post by Lilie on Tue Jan 10, 2017 7:37 pm

@tokebi αν δεις από άλλες κοπέλες, το παίζουν οι πωλήτριες ότι και καλά ότι δεν έχει έκπτωση, και μόνο αν τους το πεις εσύ ή πεις ότι "οκ φεύγω και ίσως το πάρω απ το ίντερνετ που έχει σίγουρα έκπτωση" στο δίνουν με έκπτωση. Επειδή τώρα τα δικά σου είναι sold out, στη θέση σου απλά θα λεγα ΟΚ ευχαριστώ αλλά δεν αξίζει και θα φευγα. Ή θα ζητούσα υπεύθυνο να τον ρωτήσω γιατί δεν αναφέρεται ότι η έκπτωση είναι μόνο online

Πάντως εγώ βρήκα σε φυσικό κατάστημα ένα σετ 4 μασκών από glamglow που Online ήταν μόνιμα sold out, με την έκπτωση που είχε ιντερνετικά. Αλλά αν δεν μου έκαναν την έκπτωση αυτό που σου πα θα κανα

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Jan 10, 2017 7:50 pm

@tokebi wrote:Κορίτσια δεν ξέρω που να πω τον πόνο μου... Έχει μερικές υπέροχες εκπτώσεις στο σάητ... Όπως ας πουμε αυτό https://www.sephora.gr/el-GR/ProductDetail/?prodid=51345
η αυτό https://www.sephora.gr/el-GR/ProductDetail/?prodid=50836

καυ φυσικά πάντα είναι sold out! Yπάρχει ελπίδα αν περιμένω ή δεν τα ξαναφέρνουν ποτέ;;; Sad Sad Sad Sad cry1 cry1 cry1

το πρωτο δυσκολα θα το βρεις!!! το δευτερο νομιζω υπαρχει ακομα στα περισσοτερα φυσικα καταστηματα. το ειχα δει πριν λιγες εβδομαδες στο the mall σκεψου, που εκει εξαφανιζονται γρηγορα τα προιοντα. βεβαια δεν ηταν σε εκπτωση οποτε γι αυτο θα τους ειχε ξεμεινει!
δεν θα ξανα μπουν στο e-shop αυτα! ηταν limited edition! ο μονος λογος που τα βλεπεις ειναι γιατι το e-shop σου δειχνει και την διαθεσιμοτητα στα φυσικα καταστηματα. για παραδειγμα, το chocolate shop απο too faced εχει εξαντληθει καιρο τωρα αλλα μπορει να υπαρχει ξεχασμενο σε κανενα καταστημα στην Κερκυρα! μεχρι να εξαντληθει απο ολα τα καταστηματα τους ειναι υποχρεωμενοι να το εμφανιζουν, παρολο που στο e-shop δεν προκειται να το ξαναφερουν! οταν πουληθει και το τελευταιο κομματι απο την Κερκυρα (λεω εγω τωρα), τοτε θα το σβησουν τελειως απο το συστημα τους για να δειξουν οτι δεν υπαρχει καθολου στην Ελλαδα!!!

για το 1ο πραγματικα στο λεω ειναι δυσκολο να το βρεις. το 2ο απο benefit το εβλεπα καιρο τωρα και απορουσα που δεν εγινε αμεσως sold out!! μαλιστα το ειχα αναφερει πριν κατι μηνες στο θεμα "ασχετα" οτι ειναι καλη αγορα για οποια κοπελα το θελει και οτι ειναι limited edition, αλλα ολοι το σνομπαραν! τωρα με το -50% εννοειτε οτι ολοι ετρεξαν να το παρουν! εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει εξαιτιας του highlighter, αλλα μπηκα και εγω στον πειρασμο να το παρω με το -50%, αλλα σκεφτομαι το nobuy μου!!!

στην Αθηνα σιγουρα υπαρχει καπου αν το ψαξεις!!!

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Jan 10, 2017 7:58 pm

@Lilie wrote:@tokebi αν δεις από άλλες κοπέλες, το παίζουν οι πωλήτριες ότι και καλά ότι δεν έχει έκπτωση, και μόνο αν τους το πεις εσύ ή πεις ότι "οκ φεύγω και ίσως το πάρω απ το ίντερνετ που έχει σίγουρα έκπτωση" στο δίνουν με έκπτωση. Επειδή τώρα τα δικά σου είναι sold out, στη θέση σου απλά θα λεγα ΟΚ ευχαριστώ αλλά δεν αξίζει και θα φευγα. Ή θα ζητούσα υπεύθυνο να τον ρωτήσω γιατί δεν αναφέρεται ότι η έκπτωση είναι μόνο online

Πάντως εγώ βρήκα σε φυσικό κατάστημα ένα σετ 4 μασκών από glamglow που Online ήταν μόνιμα sold out, με την έκπτωση που είχε ιντερνετικά. Αλλά αν δεν μου έκαναν την έκπτωση αυτό που σου πα θα κανα

δεν φταινε παντα οι πωλητριες! επαθα το ιδιο με ενα σετακι απο mufe! το αγορασα χωρις εκπτωση και οταν γυρισα σπιτι το ειδα στο e-shop με εκπτωση και δεν ελεγε πουθενα οτι ειναι web exclu! την αγορα μου την ειχα κανει μετα τις 10:00 (τοτε ειδοποιουν οι εταιριες για τις εκπτωσεις) οποτε μου εκανε εντυπωση! εστειλα την αποδειξη και φωτογραφια απο το e-shop το προιον που αγορασα, στα sephora στο facebook σε προσωπικο μηνυμα! να ξερετε οτι το facebook το διαχειριζονται τα ΚΕΝΤΡΙΚΑ γραφεια, οποτε οτι σας πουν απο εκει ειναι πιο εγκυρο απο οτι οι υπαλληλοι των καταστηματων. μου ειπαν οτι κανονικα θα ηταν web exclu η εκπτωση, αλλα ο τεχνικος τους εκανε λαθος, επομενως θα μου δωσουν την εκπτωση Shocked Shocked Shocked Shocked (εγω απο την στιγμη που ειπαν οτι κανονικα θα γινοταν web exclu η εκπτωση, νομιζα οτι δεν θα μου εδιναν τα λεφτα)

παραδεχτηκαν οτι το λαθος ηταν δικο τους (απο τα κεντρικα γραφεια) γιατι με αυτο το λαθος, δεν πηγε η αναλογη ειδοποιηση στα φυσικα καταστηματα και τους πηραν τηλεφωνο για να τους πουν οτι θα περασω να παρω τα λεφτα! οντως πηγα μια μερα μετα και οι κοπελες ηξεραν το επιθετο μου και ειχαν ειδοποιηθει και μου εδωσαν τα 10ευρω διαφορα!!! πολυ εξυπηρετικοι! μπραβο τουςςς!!!! μου διορθωσαν το λαθος μεσα σε μια μερααα!!!

κατ'εμε απλα τα sephora πρεπει να αλλαξουν τεχνικο!!! ολο λαθη γινονται στο e-shop τουςςς!!!! ας αλλαξουν επιτελους αυτους που εχουν προσλαβει και ας πανε σε μια αλλη εταιρια τεχνικων

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by nantin on Tue Jan 10, 2017 11:16 pm

Να ρωτήσω, ξέρει καμία ποια εταιρεία κούριερ χρησιμοποιούν;

nantin

Back to top Go down

Post by tzatzou on Wed Jan 11, 2017 1:33 am

speed courier λεγεται

tzatzou

Back to top Go down

Post by lazysunday on Wed Jan 11, 2017 3:57 pm

@nantin wrote:Να ρωτήσω, ξέρει καμία ποια εταιρεία κούριερ χρησιμοποιούν;

Εμενα μου τα ειχε φερει μεσω Speedex.

lazysunday

Back to top Go down

Post by Lilie on Wed Jan 11, 2017 4:15 pm

@egweimaiedw προσωπικά δεν ξέρω την περίπτωσή σου, αλλά διάβασα τι είπαν άλλες κοπέλες και εκεί στήριξα την απάντησή μου. Φυσικά και δεν φταίνε πάντα οι πωλητές, αλλά όταν σου λέει η άλλη κοπέλα πως η πωλήτρια της είπε τη φουλ τιμη και μονο οταν η ίδια επεσήμανε ότι είχε έκπτωση στο site της απάντησε αααα ναι εχετε δίκιο τι συμπέρασμα να βγάλεις? Όπως και να χει, εφόσον δεν λέει η έκπτωση οτι ειναι μονο web καλό είναι να έχει μαζί της screenshots.

Lilie
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Wed Jan 11, 2017 9:42 pm

@Lilie wrote:@egweimaiedw προσωπικά δεν ξέρω την περίπτωσή σου, αλλά διάβασα τι είπαν άλλες κοπέλες και εκεί στήριξα την απάντησή μου. Φυσικά και δεν φταίνε πάντα οι πωλητές, αλλά όταν σου λέει η άλλη κοπέλα πως η πωλήτρια της είπε τη φουλ τιμη και μονο οταν η ίδια επεσήμανε ότι είχε έκπτωση στο site της απάντησε αααα ναι εχετε δίκιο τι συμπέρασμα να βγάλεις? Όπως και να χει, εφόσον δεν λέει η έκπτωση οτι ειναι μονο web καλό είναι να έχει μαζί της screenshots.

Το κάνουνε αυτό, δυστυχώς, οι αρκετές πωλήτριες των sephora και σίγουρα, για μένα, δεν είναι κάτι που το αποφάσισαν μόνες τους να κάνουν, αλλά υπάρχει "άνωθεν εντολή".
Την τελευταία φορά που προσπάθησε πωλήτρια να μου αλλάξει την τιμή στο κατάστημα, ήταν με την Poudre HD Microfinition από Make Up For Ever και την αναφέρω αναλυτικά εδώ.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Wed Jan 11, 2017 10:09 pm

@Lilie wrote:@egweimaiedw προσωπικά δεν ξέρω την περίπτωσή σου, αλλά διάβασα τι είπαν άλλες κοπέλες και εκεί στήριξα την απάντησή μου. Φυσικά και δεν φταίνε πάντα οι πωλητές, αλλά όταν σου λέει η άλλη κοπέλα πως η πωλήτρια της είπε τη φουλ τιμη και μονο οταν η ίδια επεσήμανε ότι είχε έκπτωση στο site της απάντησε αααα ναι εχετε δίκιο τι συμπέρασμα να βγάλεις? Όπως και να χει, εφόσον δεν λέει η έκπτωση οτι ειναι μονο web καλό είναι να έχει μαζί της screenshots.

ναι εννοειτε οτι δεν ηξερες την περιπτωση μου! μα και εγω σας το λεω ενημερωτικα! για να το εχετε στο πισω μερος του κεφαλιου σας. ακουω απο πολλες κοπελες οτι δεν τους εκοψαν την εκπτωση, αλλα τι γινεται αν εν τελει φταινε τα κεντρικα που δεν τους ειχαν στειλει την αντιστοιχη ενημερωση;;; με το screenshot δεν μπορουν να πουν κατι γιατι το βλεπουν και οι ιδιες οτι δεν ειναι web exclu! αλλα αν χτυπανε το προιον στο ταμειο και δεν εχουν στειλει την αντιστοιχη ενημερωση απο τα κεντρικα στο ταμειο τους, τοτε δεν θα μπορουσαν να το ξερουν οι πωλητριεςςς!!! ουτε εχουν τον χρονο να το τσεκαρουν απο το e-shop! αν τους το δειξετε εσεις, τοτε θα καταλαβουν οτι κατι παει λαθος. αρα δεν φταινε οι ιδιες για ενα λαθος που εξαρχης ευθυνεται το συστημα τους.
παντως δεν νομιζω να γινεται πολυ συχνα αυτο. εγω ψωνιζω απο αυτους χρονια τωρα και μεχρι στιγμης μου εχει τυχει 2 φορες. την μια που σας ειπα και που μου εδωσαν τα λεφτα, την 2η που ειχα παει μεχρι την ερμου και μετα εφευγα για ταξιδι οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω (γιατι η ερμου ειναι πολυ μακρια απο την περιοχη που ζω ουτως ή αλλως)

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics