Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Weleda

View previous topic View next topic Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Weleda

Post by Satine on Wed Jun 08, 2016 7:31 pm

Έχω δοκιμάσει ένα αφρόλουτρο με καλέντουλα,ενυδατική σώματος και την ενυδατική προσώπου με αμύγδαλο. Μου άρεσαν πάρα πολύ και μύριζαν υπέροχα!! Γενικά την αγαπώ αυτή την εταιρία ήταν η πρώτη που ανακάλυψα από τις βιολογικές. Θα σου πρότεινα σίγουρα να την δοκιμάσεις
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Fri Jun 10, 2016 2:25 pm

Εχω δοκιμασει την skin food η οποια μου αρεσε αλλα περιμενα κατι παραπανω,πολλα δειγματακια απο διαφορα αλλα ειδη και το λαδι και σκραμπ συμηδας για κυταρριτιδα ,το οποιο με ξετρελανε Twisted Evil
Ισως το μοναδικο προιον για κυταρριτιδα και συσφιξη που εχω δοκιμασει το οποιο δουλεψε και ειδα αποτελεσματα!!!
Αμα το βρω σε προσφορα θα το ξαναπαρω σιγουρα I love you Twisted Evil cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by frutenia on Fri Jun 10, 2016 3:07 pm

Εχω χρησιμοποιήσει από την σειρά ίριδα την ενυδατική προσώπου (για καλοκαίρι) και την κρέμα ημέρας (για χειμώνα). Εχω δέρμα κανονικό-μεικτό και μου αρέσουν (την ενυδατική την έχω πάρει 4 φορές).
Την λοσιόν μαλλιών με δεντρολίβανο, όταν έχω φαγούρα-ξηροδερμία και εποχική τριχόπτωση. Πολύ δραστική και με άμεσα αποτελέσματα.
Την οδοντόκρεμα με καλέντουλα (έχει γεύση μάραθου, δεν κάνει αφρό)
Το λάδι με άρνικα για χαλάρωση μυών και πόνους πιασίματος, πολύ καλό και αποτελεσματικό.
Την κρέμα σώματος με άγριο τριαντάφυλλο (ενυδατώνει και μοσχοβολάει φυσικό τριαντάφυλλο) και την κρέμα ματιών με άγριο τριαντάφυλλο (πολύ ελαφριά).
Το αποσμητικό με κίτρο (είναι φυσικό προιόν, γι αυτό μέτρια δράση).
Το σαπούνι με καλέντουλα (εξαιρετικό)
sunny flower
frutenia

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Jun 11, 2016 1:22 pm

Εγώ πάλι δεν έχω τρελαθεί με αυτή μάρκα. Έχω δοκιμάσει τα εξής:

1) Οδοντόκρεμα με αλάτι: πολύ καλή, δεν είναι για καθημερινή χρήση, τη χρησιμοποιώ όταν νιώθω ότι χρειάζομαι κάτι παραπάνω.
2) Στοματικό διάλυμα: είναι τεράστια η ποσότητα, γιατί προσθέσεις μερικές σταγόνες σε νερό. Το προτιμώ γιατί δεν έχει γλυκερίνη και οινόπνευμα.
3) Λάδι/scrub σημύδας: δεν είδα καμία διαφορά. Κράτησα το μπουκαλάκι μόνο για να βάλω το δικό μου λάδι :p
4) Λοσιόν μαλλιών με δεντρολίβανο: δεν είδα καμία διαφορά στην εποχιακή τριχόπτωση. Περισσότερο ήταν μανούρα για το εξτρά βήμα που είχα προσθέσει στη ρουτίνα μου παρά βοήθεια.

Έχω δοκιμάσει/χρησιμοποιήσει και άλλα, όμως δεν τα θυμάμαι τώρα. Τέλος, τη βρίσκω λίγο ακριβή εταιρεία - 25-30 ευρώ τα 100 ml λάδι σημύδας; Πλάκα μας κάνουν;;;
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Jun 15, 2016 5:57 am

Και εγώ θεωρώ πως είναι πολύ ακριβή γιαυτό την άλλαξα και έπαιρνα Lavera. Σίγουρα υπάρχουν καλύτερες με παρόμοια/καλύτερα συστατικά και τιμές.
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by girl-bye on Thu Jun 16, 2016 11:00 am

έχω ένα λάδι μαλλιών
αρκετά λιπαρό, θεωρώ απαραίτητο να μπαίνει πριν το λούσιμο
έντονη μυρωδιά
δεν νομίζω να το ξαναέπαιρνα, το λάδι καρύδας δίνει καλύτερα αποτελέσματα και πολύ πιο οικονομικά.

girl-bye

Back to top Go down

Post by shadow on Fri Jul 01, 2016 6:39 am

Έχει χρησιμοποιήσει καμία τη Μάσκα Αναδόμησης με Βρώμη, για Ξηρά και Ταλαιπωρημένα Μαλλιά;
shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Elvirakious on Sat Jul 02, 2016 11:16 am

εχουν στο σκρουτζ ολο το σετ της σημυδας απο 18 ευρω!
Elvirakious

Back to top Go down

Post by Mpirakouti on Fri Jul 29, 2016 5:39 am

Την κρεμα με ιριδα και το λαδακι για ραγαδες. Πολυ καλα και τα δυο προιοντα.
Mpirakouti

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top