Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Dupes!!!!!!!!!!!

Page 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Dupes!!!!!!!!!!!

Post by Guest on Wed Jun 08, 2016 10:01 pm

@katerinabns Ευχαριστώ πολύ!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το για ποια χρήση το θέλει ο άλλος .....Εγώ προσωπικά που δεν τρελαίνομαι για σφουγγαράκια γιατί μου αρέσουν τα πινέλα περισσότερο, ΊΣΩΣ το αγόραζα από περιέργεια για το concealer.....Αλλά να δώσω τώρα 18 € ενώ ξέρω ότι δεν θα το χρησιμοποιήσω γιατί βαριέμαι το καθημερινό πλύσιμο του.....εεε δεν μου πάει η καρδιά!!!

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Wed Jun 08, 2016 10:06 pm

NARS Copacabana Illuminator/CITY COLOR Glowing Complexion Illuminating Cream Luminous Dewy Glow

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Wed Jun 08, 2016 10:09 pm

Hourglass Dim Light Ambient Lighting Powder/Wet N' Wild Color Icon Bronzer SPF 15 in Reserve Your Cabana

Πηγή

Last edited by sousourada23 on Wed Jun 08, 2016 10:38 pm; edited 1 time in total

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Wed Jun 08, 2016 10:17 pm

Mac Lipstick in Red/ City Color City Chic in Red Wine

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Jun 09, 2016 9:37 am

@egweimaiedw wrote:* να ρωτησω κατι σχετικα με το θεμα;;
τα jordana και wet'n'wild οκ μπορει να μοιαζουν στο χρωμα με πολλα mac ή αλλα κραγιον που δεν βρισκουμε στην Ελλαδα ή που ειναι πολυ ακριβα. ομως κρατανε;; δεν εχω τρελες απαιτησεις σε φαση να φαω και να μην εχει κουνηθει απο την θεση του! αλλα πχ αν παω σινεμα και ειμαι εξω για κανενα 5ωρο, θα εχει κρατησει;;

Jordana και διάφορα άλλα δεν έχω δοκιμάσει, έχω όμως αρκετά Wet n Wild από τη megalast σειρά. Πάνω μου είναι τελείως ματ κι έχουν την ίδια, ενίοτε καλύτερη, διάρκεια από τα ματ της MAC. Εννοείται ότι τα σκούρα διαρκούν περισσότερο, όπως συμβαίνει σχεδόν πάντα. Μόνο με τα retro matte της MAC δεν συγκρίνεται τίποτα (όσον αφορά τα κλασικά και όχι τα υγρά ή ανεξίτηλα κραγιόν) σε διάρκεια (αν και προσωπικά, βρίσκω τα retro matte πιο σταθερά από τα υγρά κραγιόν, όχι όμως από τα ανεξίτηλα).

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Thu Jun 09, 2016 9:46 am

Τι ωραιο θεμα!!! Κι εγω εχω την ιδια απορια, αν πχ τα wet n wild εχουν διαρκεια γιατι τα χρωματα ειναι απιστευτα!

Επισης το lip stain 13 απο sephora γνωριζετε αν εχει καταργηθει?

TheUglyTruth

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 9:50 am

@TheUglyTruth όχι αλλά είναι δυσεύρετα η αλήθεια είναι!!! Αν σε ενδιαφέρει μοιάζει πολύ με το Liquid lipstick από Golden Rose το 03 .....

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Thu Jun 09, 2016 9:53 am

Ευχαριστώ @sousourada23 το 3 απο golden rose ειναι το επομενο στη λιστα μου! cheers

TheUglyTruth

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Jun 09, 2016 9:53 am

@TheUglyTruth Αυτό που λέει η @sousourada23. Στην ουσία είναι συνεχώς sold out. Μόνο το 14 δεν έχει έρθει απ' αυτή τη σειρά στην Ελλάδα και είναι φανταστικό!
Όσο για τα Wet n Wild σε κάποιες κοπέλες είναι πιο ενυδατικά στο τελείωμά τους, αν κι εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα, μου είναι τελείως ματ. Δοκίμασε ένα για αρχή πριν κάνεις μαζική αγορά. tongue

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Jun 09, 2016 10:19 am

@TheUglyTruth wrote:Τι ωραιο θεμα!!! Κι εγω εχω την ιδια απορια, αν πχ τα wet n wild εχουν διαρκεια γιατι τα χρωματα ειναι απιστευτα!

Επισης το lip stain 13 απο sephora γνωριζετε αν εχει καταργηθει?

ρε εγω ειχα νευριασει πολυ με αυτο το θεμα!!! παω στα sephora στο μαλλ και μου λεει η πωλητρια οτι εχει καταργηθει εδω και 2 χρονια. εχω μια φιλη που δουλευει στην εταιρια και της το συζητησα και μου λεει "συνηθως οταν λεμε κατι τετοια σημαινει οτι δεν ξερουμε για ποιο προιον μας μιλας. εμεις το εχουμε στα δικα μας sephora". εψαξα σε sephora λιγοτερα γνωστα απο αυτα του mall athens -χαλανδρι, μελισσια, avenue mall (στο μαρουσι ενα πολυ μικρο mall) και το ειχαν ολοι!!! μη μου λες λοιπον οτι εχει καταργηθει, πες μου απλα "δεν ειμαι σιγουρη για το προιον που με ρωτας" -.- :@

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Jun 09, 2016 10:30 am

@egweimaiedw Καλά, μη σχολιάσω τις πωλήτριες στο κατάστημα του Mall... Χειρότερες κι από μια ανεκδιήγητη στην Ερμού.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 12:03 pm

Marc Jacobs #Instamarc Light Filtering Contour Powder in Mirage Filter / Wet n Wild Color Icon Contouring  

Προφανώς η ποιότητα δεν είναι η ίδια...Σας το προτείνω ως παρόμοιο concept και ως μία πιο οικονομική επιλογή.Παρόλα αυτά της wet n wild έχει καλές κριτικές ...Μπορείτε να το βρείτε στο http://beautyjoint.com/

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 12:20 pm

Urban Decay Eyeshadow Palettes/ W7 Eyeshadow Palettes

Urban Decay Eyeshadow Palette in Naked Basics/W7 Eyeshadow Palette in In the Mood

Urban Decay Eyeshadow Palette in Naked Basics 2 /W7 Eyeshadow Palette in In the City

Urban Decay Eyeshadow Palette in Naked /W7 Eyeshadow Palette in Lightly Toasted

Urban Decay Eyeshadow Palette in Naked 2/W7 Eyeshadow Palette in In the buff

Urban Decay Eyeshadow Palette in Naked 3/W7 Eyeshadow Palette in In the nude

H w7 έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στο να "αντιγράψει" χρωματικά τις αντίστοιχες αποχρώσεις της Urban Decay. Ωστόσο η απόδοση των περισσότερων σκιών δεν είναι και η πλέον καλύτερη. Όμως με μία βάση ματιών και για απλή καθημερινή χρήση δεν είναι κακή επιλογή μάλλον αν σκεφτείς πόσα χρήματα γλυτώνεις.W7 μπορείτε να βρείτε στα φυσικά τους καταστήματα και σε κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα.

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 12:22 pm

theBalm Meet Matt(e) Hughes liquid lipstick Commited/Lime Crime Bleached/LA Girl Matte Dreamy/ NYX Soft Matte Lip Cream Athens

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Thu Jun 09, 2016 1:28 pm

Κι εμενα μου ειπαν οτι καταργηθηκε το 13 για αυτο ρωτησα! Να νευριασω δηλαδη? Very Happy
@silvering οντως το 14 ειναι φανταστικο, μακαρι να ερθει καποτε Ελλαδα!

TheUglyTruth

Back to top Go down

Post by bibibo on Thu Jun 09, 2016 2:01 pm

να νευριασεις Razz το θεωρω απαραδεκτο,απο τη στιγμη που εχουν καποια κοπελα υπευθυνη για καποια εταιρια να μην ξερει τα προιοντα της και αν δεν ηταν υπευθυνη για τα συγκεκριμενα να ρωτουσε αυτην που ηταν.γιατι μου εχει τυχει να ρωτησω για προιον too faced και επειδη δεν ηξερε αυτη που ηταν εκει,ρωτησε καποια αλλη.δηλαδη τα ξερουν κοπελες που το επαγγελμα τους δεν εχει καμια σχεση και δεν τα ξερουν αυτες,ελεος.το 13 υπαρχει και στη σελιδα τους,2 χρονια δεν εχει που την εφεραν αυτη την αποχρωση οχι να εχει καταργηθει κιολας

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by TheUglyTruth on Thu Jun 09, 2016 2:37 pm

Και εγω το θεωρω απαραδεκτο!
Επισης, προτιμω να μου πει οτι δεν ξερει, παρα να πει οτι καταργηθηκε, ωστε να ψαξω και αλλου!

TheUglyTruth

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 2:40 pm

@TheUglyTruth @bibibo Αγαπούλες μου νομίζω βγαίνετε λίγο offtopic παρόλο που έχετε δίκιο!

Guest
Guest

Back to top Go down

RE:DUPES

Post by SOSO on Thu Jun 09, 2016 5:49 pm

sousourada23 wrote:L'oreal Lumi Magique Primer / Mac Strobe Cream
Το τραγικό είναι ότι στην Ελλάδα το προιον drugstore είναι πιο ακριβό(γύρω στα 11 ευρώ )και με λιγότερα ml (20ml) από το high end.H Strobe Cream βγαίνει στα 7,5 ευρώ με το 25% και είναι στα 30ml το travel size.Ειλικρινά υπέροχο προιόν και προσφέρει και πολύ καλή ενυδάτωση.

Πηγή

Ευτυχώς η δυστυχώς της L'oreal η σειρα Lumi καταργήθηκε,έτσι τουλάχιστον μου είπε η πωλήτρια στα galerie de beaute. Shocked

SOSO

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 09, 2016 5:51 pm

Έχω και τα 2 και νομίζω ότι δεν έχουν σχέση. Η strobe είναι κρέμα, ενώ το lumi πράιμερ λάμψης. Το lumi μπορείς να το ανακατέψεις μαζί με τη βάση, ενώ την κρέμα όχι. Σε υμνό δέρμα ναι, δίνουν το ίδιο αποτέλεσμα αλλά όχι στο μακιγιάζ

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by fairy88 on Thu Jun 09, 2016 6:16 pm

@damsel ξέρεις μήπως να μου πεις τι ακριβώς είναι η strobe cream από μακ; Χρησιμοποιείται σαν κανονική ενυδατική αλλά έχει και λάμψη μέσα της αν καταλαβαίνω καλά;

fairy88

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 09, 2016 6:18 pm

@fairy88 wrote:@damsel ξέρεις μήπως να μου πεις τι ακριβώς είναι η strobe cream από μακ; Χρησιμοποιείται σαν κανονική ενυδατική αλλά έχει και λάμψη μέσα της αν καταλαβαίνω καλά;

Θεωρητικά ναι, αλλά μην περιμένεις καμιά τρελή ενυδάτωση, έτσι? Εγώ τη βάζω σπάνια, συνήθως πριν από μακιγιάζ που δε θέλω και την τέλεια ενυδάτωση και όντως δίνει αρκετή λάμψη στο πρόσωπο. Αλλά για βράδυ πχ με τίποτα

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 6:39 pm

Mac Eyeshadow in Expensive Pink/Inglot Eyeshadow #407 pearl

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 6:42 pm

Mac Eyeshadow in Cranberry (αριστερά)/Inglot Eyeshadow in #P450 (δεξιά)

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jun 09, 2016 6:45 pm

Mac Eyeshadow in Satin Taupe / Inglot Eyeshadow in #402

Πηγή

Guest
Guest

Back to top Go down

Page 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next