Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Rosveda αντηλιακό προσώπου & σώματος SPF30

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Rosveda αντηλιακό προσώπου & σώματος SPF30

Post by silvering on Wed Jun 29, 2016 1:53 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] bounce Αν το δοκιμάσεις και σε παραλία, ενημέρωσε (θ' αργήσουν φέτος οι διακοπές). Μην μας έρθει ντουβρουτζάς tongue
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by ef106142 on Wed Jun 29, 2016 2:30 pm

έχετε δοκιμάσει και άλλα προιόντα από αυτή την εταιρεία; αν ναι, ας ανοίξουμε νέο θέμα για να μιλήσουμε γι'αυτά
ef106142

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by guest5 on Sun Jul 31, 2016 12:29 pm

Κορίτσια σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ. Με κρατάει μόνο ότι το αφαίρεσαν από το ΟrganicBrands.gr. Προσπαθώ να βρω το τόπικ και δεν το βρίσκω... Αν μπορείτε γράψτε μου το λινκ! Thanks girls!

Last edited by guest5 on Thu Aug 04, 2016 10:21 am; edited 1 time in total

guest5

Back to top Go down

Post by silvering on Sun Jul 31, 2016 12:50 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Ναι, αναφέρθηκε. Η εταιρεία δεν έχει δώσει τα απαραίτητα αντίγραφα από τις πιστοποιήσεις των προϊόντων στο Organic Brands, γι' αυτό και σταμάτησε να πουλάει τα προϊόντα τους. Έχουν δώσει μόνο γενικές πιστοποιήσεις, αλλά όχι ειδικές για κάθε προϊόν, όπως απαιτείται. Παρ' όλ' αυτά, όταν επικοινώνησα με το Organic Brands για να ρωτήσω τι συμβαίνει, επέμεναν ότι μπορώ χωρίς φόβο να χρησιμοποιώ τα προϊόντα Rosveda (έχω άλλα 3 στην κατοχή μου, το ένα ακόμη κλειστό), ότι είναι πολύ καλά προϊόντα, απλώς για λόγους τυπικούς δεν μπορούν να τα πωλούν κι εκείνοι. Το αντηλιακό συνεχίζω και το χρησιμοποιώ, συνεχίζει να έχει την ίδια δράση και να μη μου προκαλεί κανένα απολύτως πρόβλημα στο δέρμα (όπως και τα άλλα δύο προϊόντα που χρησιμοποιώ). Πιο εμπεριστατωμένη άποψη θα έχω, φαντάζομαι, αφού το χρησιμοποιήσω στις διακοπές, σε πιο "σκληρές" συνθήκες. Σκέφτομαι ακόμα και να επισκεφθώ τα γραφεία τους (μου έχουν πει ότι γίνεται) τον Σεπτέμβριο - ειλικρινά, θα λυπηθώ πολύ αν δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το αντηλιακό και αρχίσω πάλι την αναζήτηση για άλλο. Δυστυχώς, δεν μπορώ να σου πω να το πάρεις ή να μην το πάρεις, έτσι όπως έχουν τα πράγματα - αν και, για να μην το κουράσω άλλο, και πολλά ακόμα αντηλιακά που έχω χρησιμοποιήσει, βιολογικά, φαρμακευτικά κτλ., πάντα περιέχουν και ένα, τουλάχιστον, συστατικό που δεν είναι τόσο καλό. Επομένως, ακόμα κι αυτοί κρύβουν κάτι, που το βλέπω πολύ δύσκολο, όλο και κάποιος έλεγχος υπάρχει, πόσο χειρότερο θα είναι από αυτά που βάζουν όλοι οι άλλοι;
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by guest5 on Sun Jul 31, 2016 2:37 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Eυχαριστώ για την απάντησή σου! Smile

guest5

Back to top Go down

Post by Melody-chan on Sun Jul 31, 2016 2:39 pm

Πέρα από το organic brands το χετε βρει σε κανένα άλλο eshop;
Melody-chan

Back to top Go down

Post by kakpapia on Sun Jul 31, 2016 3:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] σε καποια online φαρμακεια! πχ >>> [You must be registered and logged in to see this link.]
kakpapia

Back to top Go down

Post by MaryHol on Sat Mar 25, 2017 3:24 pm

Τελικά αγόρασα το spf 50 (μου το παρήγγειλε φίλη για να το πάρει αθήνα και να μου το στείλει και έκανε λάθος μιας και ήθελα το 30 αλλά δεν πειράζει) και το παρέλαβα χθες.

Μου φαίνεται περίεργο. Στην αρχή απλωνόταν ΟΚ αλλά όταν το έκανα rub στο δέρμα για να φτιάξω ένα καλό φιλμ προστασίας, μετατράπηκε η κρέμα σε ένα κολλώδες υλικό, λευκό και πολύ sticky. Όταν στέγνωσε σταμάτησε να κολλάει και η ασπρίλα έφυγε σε μεγάλο βαθμό. Αλλά όταν το έτριβα και μετατράπηκε σε 'τσίχλα' ήταν πολύ δύσκολο να φτιάξω ένα ομοιόμορφο καλά απλωμένο φιλμ προστασίας.

Επιπλέον, δεν σεταρίστηκε/στέγνωσε ποτέ.

MaryHol

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Mar 25, 2017 3:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Δεν έχω δοκιμάσει το 50άρι και, να σου πω την αλήθεια, δεν είχα σκοπό να το κάνω, γιατί η επιπλέον προστασία είναι μηδαμινή για τα παραπάνω συστατικά που απαιτούνται να φτάσει το SPF στο 50. To 30άρι πάντως δεν έχει καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις. Δεν είναι ποτέ λευκό πάνω στο δέρμα, δεν είναι καθόλου κολλώδες, απορροφάται τόσο άμεσα που νομίζεις ότι δεν έβαλες κάτι πάνω σου. Εκτός αν είναι το δέρμα σου, αλλά δεν το φαντάζομαι ή εκτός αν έκαναν καμιά βλακεία και άλλαξαν σύσταση. Πάντως, παίζει να φταίει απλώς η διαφορά SPF.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by MaryHol on Sat Mar 25, 2017 3:51 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] κρίμα, και να φανταστείς το 30 ήθελα. Θα το δοκιμάσω και σε τελείως σκέτο δέρμα, χωρίς σέρουμ από κάτω. Πάντως θα το βάλω σε παραλία στο σώμα αν δεν κάτσει τελικά, χαμένο δεν πάει. Λες και είναι η πρώτη ή η τελευταία που δεν μου ταιριάζει ένα αντηλιακό.

Το αυτοκολλητάκι πάνω από το χάρτινο κουτί λέει ότι λήγει το 2020.

Η ασπρίλα δεν με πείραξε τόσο γιατί όλα έχουν ασπρίλα, εξάλλου μετά από λίγη ώρα έφυγε. Αυτό το κολλώδες, τσιχλώδες είναι που μου τα χάλασε όλα.
Και βέβαια δεν απορροφήθηκε ποτέ, που ούτε αυτό με πειράζει, αρκεί να στεγνώνει. Δεν στέγνωσε όμως.

MaryHol

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Mar 25, 2017 4:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Καλά, σίγουρα χαμένο δεν πάει. Και στην παραλία το 50άρι είναι απαραίτητο. Το 30άρι εγώ το βάζω κανονικά πάνω από κρέμα και στο καπάκι μπορώ να βαφτώ. Το [You must be registered and logged in to see this link.] το βάζει αντί κρέμας το καλοκαίρι. Πέραν του ότι δεν με ενοχλεί καθόλου, είναι και εκπληκτικό primer. Ας ελπίσουμε να φταίει η διαφορά SPF και όχι η σύσταση, γιατί τώρα θα το πάρω ξανά (και οι υπόλοιπες μαζί Razz) και δεν έχω καμία όρεξη να ψάχνω για άλλο.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by MaryHol on Sat Mar 25, 2017 4:26 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] τόσα αποτυχημένα (για χρήση σε πόλη) αντηλιακά προσώπου που έχω αγοράσει φέτος, δεν θα αγοράσω καν σώματος, θα τα χρησιμοποιήσω έτσι Razz . Περιμένω τώρα δύο αμερικάνικα μήπως και γίνει τίποτα.

MaryHol

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sat Mar 25, 2017 7:11 pm

τι καλα που μας ενημερωσες [You must be registered and logged in to see this link.]!ελεγα και εγω να παρω το 50αρι.για χρηση στην παραλια μονο, και μαλιστα τις προαλλες ρωτησα το σιλβερονι αν την εχει δοκιμασει!η 30αρα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που περιγραφεις,ειναι και πολυ ελαφρια,στεγνωνει αμεσως,και παραλληλα ειναι πολυ ενυδατικη cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Eva2 on Thu Mar 30, 2017 3:02 pm

Το αγόρασα και εγώ σήμερα! Ευτυχώς είχα διαβάσει τι είχατε πει στο topic, αλλιώς θα έπαιρνα το 50άρι. Θα σας κάνω update μετά από μερικές μέρες για το πώς μου φαίνεται. bounce
Eva2

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Mar 30, 2017 3:15 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Να μας πεις, γιατί κι εμείς (μιλάω έτσι, γιατί είμαστε αρκετές) θέλουμε να το ξαναπάρουμε και έχω μια υποψία ότι άλλαξαν τη σύνθεση. Ελπίζω όχι πάντως!
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by MaryHol on Thu Mar 30, 2017 4:22 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] πες μας σε παρακαλώ αν μπορείς για υφή και ασπρίλα, μήπως εγώ έπεσα σε 'χαλασμένο' batch.

MaryHol

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Mar 30, 2017 4:27 pm

Foroum made me buy it!

Με ψησατε, εψαχνα καινουριο αντηλιακο, το πηρα. Ευτυχως εχω μαθει το μαθημα μου και δεν παιρνω πια 50αρια αντηλιακα. Το πηρα με επιφυλαξη, γιατι οπου ακουω ματ, φευγω τρεχοντας αλλα ειναι τελειο! Εξαφανιζεται τελειως! Επειδη δεν το ειχα ξαναπαρει δεν ξερω αν υπαρχει αλλαγη στη συσταση αλλα θα παρω κι αλλο σιγουρα. Θελω να δοκιμασω κι αλλα προιοντα απο την εταιρεια. Γενικα οτι εχω δοκιμασει απο αγιουβερδα δε με εχει απογοητευσει.
garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Mar 30, 2017 6:45 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Όπα! Μη δοκιμάσεις τίποτα άλλο από την εταιρεία. Έχω δοκιμάσει εγώ κι έχουν βγει ψιλοαδιάφορα. Δεν μου προκάλεσαν πρόβλημα, αλλά ούτε έκαναν κάτι. Παρ' όλ' αυτά, επειδή όντως έχει ακουστεί ότι μπορεί να αποκρύπτουν ένα ελάχιστο ποσοστό συντηρητικού, καλύτερα να τα αποφύγεις, γιατί δεν ξέρουμε ποιο ή ποια είναι. Το αντηλιακό ναι - τα έχουμε βρει και δεν είναι κάτι τρομακτικό. Εξάλλου, δεν έχω βγει κανένα που να έχει καλύτερη σύνθεση (από άποψη επιλογής συστατικών) και να είναι τόσο ελαφρύ. Αλλά τα υπόλοιπα όχι! I love you
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Mar 30, 2017 6:51 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Μ'εσωσες παλι! Δεν το ρισκαρω τοτε...
garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by silvering on Thu Mar 30, 2017 6:56 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Συνειδητοποίησα πώς το έγραψα και γελάω μόνη μου! Ήμουν από μελέτη και νόμιζα ότι ετοιμαζόσουν να κάνεις παραγγελία και πήγα να σε προλάβω. Δεν είναι τίποτα, μερικά εγκεφαλικά κύτταρα έχουν καεί τις τελευταίες μέρες. Razz
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by MaryHol on Thu Mar 30, 2017 8:29 pm

Θέλω να παραγγείλω της devita την αντηλιακή κρέμα (για πόλη, δεν είναι αδιάβροχη) γιατί δοκίμασα το C serum και με εντυπωσίασε. Ανακάλυψα την εταιρία από το ewg αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει σε ευρωπαϊκά shop.

[You must be registered and logged in to see this link.]

MaryHol

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Thu Mar 30, 2017 8:46 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] την εχω χρησιμοποιησει εγω,την εχω γραψει και σε empties μου!!τη βρηκα αρκετα υποδεεστερη της ροσβεντα,καλυτερη απο καποιες αλλες φυτικες που εχω δοκιμασει αλλα και παλι ηταν καπως ασπρουλιαρικη και αργουσε να στεγνωσει.εγω την ειχα παρει απο το iherb και μαλιστα σε προσφορα καθως ειναι καπως τσιμπημενη για την ποσοτητα της cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Mpetostokos on Thu Mar 30, 2017 9:12 pm

Μια που σας βρήκα μαζεμένες, να ρωτήξω κάτι:
έχω από τα πέρσιν αντηλιακό κορρέ για σώμα και πρόσωπο, με γιαούρτι άι θινκ. Μ'άρεσε πολύ, το θέμα είναι ότι έχω τη μια συσκευασία απο το 1+1. Δεν την είχα ανοίξει, το πρωί την άνοιξα και μυρίζει ωραιότατα, υπάρχει ωστόσο πιθανότητα να έχει χάσει την αποτελεσματικότητά της; Γίνεται ένα αντηλιακό να μην παρέχει προστασία ενώ δεν παρουσιάζει εμφανή αλλοίωση; Παίζει γενικότερα αυτό ή πάλι φαντάζομαι πράγματα; affraid
Mpetostokos
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top