Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Lousousou-Lucy

Page 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Lousousou-Lucy

Post by matsir on Tue Apr 12, 2016 3:18 pm

@Moonchild wrote:@Veroniki1984 Πάντως, δεν θεωρώ ότι πρέπει να κατηγορείται κάποιος για την οικονομική του άνεση, από τη στιγμή που δεν τα κλέβει φυσικά Razz Καλώς ή κακώς, η κοινωνία είναι έτσι δομημένη ώστε να υπάρχουν έως και χαοτικές αποκλίσεις στα οικονομικά του καθενός. Συνεπώς, αν εκείνη έχει τη δυνατότητα να ξοδεύει τα χρήματά της εκεί που τα ξοδεύει, δικαίωμά της είναι και δεν νομίζω ότι είμαστε σε θέση να το κρίνουμε.

Μη μπερδευεστε, κορίτσια. Κανείς δεν κατέκρινε τη Λουκία για την οικονομική της άνεση. Απλώς είναι ηλίου φαεινότερο αυτή η μικροαστική, νεοπλουτιστικη σταση και συμπεριφορά της. Αυτή ακριβώς είναι που κατακρινεται. Οχι, το αν εχει άνεση.
matsir
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Boston, US

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 12, 2016 3:19 pm

@moonchild οταν κανει επιδειξη χρηματων (μεσω αγορας ακριβων καλλυντικων, ρουχων, υποδηματων, ταξιδιων κλπ κλπ) με τοσο προφανη τροπο, δικαιωμα μου να σχολιασω τον τροπο της αυτο. Στο κατω κατω δεν της επιβληθηκα ποτε ουτε της ειπα τι να κανει μετα χρηματα της και τι να αγορασει. Κριτικη ασκουμε, ειτε αρεσει ειτε οχι.
SafeFromHarm
Admin
Admin

Λοκέισο : στα άδυτα του γιουτούμπ

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Apr 12, 2016 3:23 pm

Α,το να σχολιαστεί, ναι, δεν λέω γι'αυτό. Απλώς τονίζω ότι δεν πρέπει να μας κάνει εντύπωση ότι υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι που θα πουν "είδα αυτή την παλέτα που είχε όσο το ενοίκιό σας αλλά έπρεπε οπωσδήποτε να την πάρω" με άνεση που δεν χαρακτηρίζει όοοολους τους υπόλοιπους.
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Nodame on Tue Apr 12, 2016 3:24 pm

Αυτό που σκέφτομαι εγώ για τη Λούση, είναι πως προσπάθησε να σταματήσει τα ελάχιστα αρνητικά σχόλια που είχαν γραφτεί για εκείνη σε ένα forum. Προς στιγμή θα χάρηκε ότι τα κατάφερε (με κάτι block που έφαγαν κάποια μέλη και κάποιες υποδείξεις από τους διαχειριστές) και τελικά βρέθηκε να έχει ολόκληρο thread αποκλειστικά δικό της. Λίγο μπούμερανγκ νομίζω της γύρισε.. Έπρεπε να είναι πιο ψύχραιμη, αντίθετες απόψεις πάντα θα υπάρχουν από τις δικές μας και επίσης δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους. Κρίμα πάντως ξανά λέω.. την συμπαθούσα, αλλά τελευταία όντως δείχνει να έχει ψωνιστεί.
Μακάρι να καταλάβει ότι δεν χειρίζεται καλά κάποια ζητήματα και να διορθωθεί.
Nodame

Λοκέισο : Athens

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 12, 2016 3:27 pm

ναι, τελευταια! :Ρ
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Moonchild on Tue Apr 12, 2016 3:29 pm

Έτσι όπως ετέθη η ερώτηση και κάποιες απαντήσεις μου φάνηκε γενικότερο το σχόλιο ως προς τα οικονομικά γι' αυτό το είπα. Αν είναι στοχευμένο, δική μου παρανόηση των λεγομένων σας, οπότε πάσο!
Moonchild

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Apr 12, 2016 3:30 pm

Το είχα κάνει κι εγώ αυτό με την απειλή της μήνυσης αλλά στην 4η δημοτικού, επειδή η γεωργία που καθόταν στο από πίσω θρανίο μου έκοψε μια τούφα την ώρα των καλλιτεχνικών.. Καλα, χειρότερο δεν είχα! Τουτέστιν, ήταν τόσο άκυρο, παιδιάστικο, χαζογυναικουλίστικο - και βάλτε ο,τι άλλο επίθετο θέλετε - που ακόμα και γι'αυτήν το θεωρώ αψυχολόγητο. Και δεν μιλάω για το να ενοχληθεί, λέω για το σκηνικό που έστησε : είναι Ελληνίδες = θα της βρουν ευκολότερα (!!!), θα δείτε τι θα πάθετε, νια νια νια, σταματάει το πουλινγκ, ταρατατζούμ και τα σχετικά, και (αυτό με τρέλανε!) ταυτόχρονα ποστσ από την ελληνική γιου&τιουμπ κοινότητα!
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Apr 12, 2016 3:33 pm

εγω και την ενοχληση over the top τη βρισκω.
"Μυγιαγγιχτη" το λενε στο ΧΩΡΙΟ μου (και οχι στο παρισι και τα Λονδρα)
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Tue Apr 12, 2016 3:34 pm

Εγώ είπα μόνο πως εγώ δεν παρακολούθω πια επειδή προσωπικα δεν μπορώ να αγοράσω τόσο ακριβά προϊόντα αρα δεν με εκφράζει, πέρα από το πρόβλημα που έχω κ δίνει συμβουλές για καλλυντικά χωρίς γλουτένη.
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Moonchild on Tue Apr 12, 2016 3:36 pm

Οκ βρε παιδιά, το εξέλαβα λάθος. Δε χρειάζεται να μου εξηγείτε, δικό μου φάουλ Smile

Αυτό με τις μηνύσεις, είναι ό,τι πιο τραγικό μπορούσε να κάνει. Όταν εκτίθεσαι από επιλογή, ΠΡΕΠΕΙ να είσαι προετοιμασμένος και για αρνητική κριτική. Όπως είπε και η Μυρτώ, μου θύμισε κι εμένα κοριτσάκι δημοτικού που "θα το πει στη δασκάλα, ότι την πειράζουνε τα κακά παιδάκια"
Moonchild

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Tue Apr 12, 2016 3:36 pm

Χαχαχαχα γιατι το λες αυτο @Myrto_K μπορει να της εκαναν πουλιν και αλλοδαπες χειτερς γκονα χειτ οπως εκαναν και κατι πουερτορικανες σε μιαν αλλη συναδελφο της
Ευτυχως ομως που ειμαστε ελληνιδες και θα αποκαταστηθει αυτη η τρομερη αδικια ,αυτο το ασχημο παιχνιδι που παιχτηκε στην πλατη της με την δημοσιοποιηση των φωτο γραφιων του γαμου της
Τιιι;; Αυτη το εκανε μονη της;;
Σσσς :cry: παψε αυτη ειναι παντα το θυμα της υποθεσης Evil or Very Mad Evil or Very Mad cat
Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Tue Apr 12, 2016 3:38 pm

Και συμφωνώ!! Έχασε την οποία εκτίμηση της είχα μετά από αυτό
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Apr 12, 2016 3:38 pm

Και το Παρίσι σου λέει, ωραιότατο..Το βλέπουμε στο σήριαλ με τη Λουκία. Όχι, εντάξει, υπάρχουν άνθρωποι μυγιαγγιχτοι (απο το ίδιο χωριό είμαστε!), αλλά εκεί δεν μπορώ να καταλάβω πώς επιλέγουν να εκτεθούν έτσι.
Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Moonchild on Tue Apr 12, 2016 3:43 pm

Ακριβώς, όταν δεν είσαι έτοιμος ψυχολογικά, ΔΕΝ εκτίθεσαι. Και αν αποφασίσεις να εκτεθείς, δεν προβάλλεις προσωπικά δεδομένα έτσι αβέρτα, περιμένοντας μόνο εκθειαστικά σχόλια! Προφανώς κάθε τι που προβάλλεται είναι πιθανό να αποκομίσει και αρνητικά σχόλια. Και αυτό είναι απόλυτα υγιές, αλίμονο αν είχαμε όλοι την ίδια γνώμη για τα πάντα!
Moonchild

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Tue Apr 12, 2016 3:45 pm

Άλλωστε αν όλοι είχαμε ίδια γνώμη δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης των γκουρουνων
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Nodame on Tue Apr 12, 2016 4:49 pm

@SafeFromHarm Δεν ξέρω, μπορεί απλά εγώ να το πήρα είδηση τελευταία.. Razz μετά το Παρίσι και με τα snap chat που κανει..
Nodame

Λοκέισο : Athens

Back to top Go down

Post by mpaklavadaki on Tue Apr 12, 2016 5:09 pm

Εγώ θα θαύμαζα την Λουκία και την κάθε Λουκία εάν τα λεφτά που σκορπαγε ήταν τα δικά της και όχι του μπαμπά ή του γαμπρού ή όποιου άλλου. Τον πρώτο μου μισθό το έκανα φρουφρου και αρώματα και στο τέλος του μήνα έτρωγα δύο βδομάδες μακαρόνια με μουστάρδα αλλά το ευχαριστήθηκα! Κατά τα άλλα απέχω πολύ απο το στυλ μικρή πριγκίπισσα οπότε είναι και ο λόγος που δεν την αντέχω να την βλέπω!
Με τις ταπεινές γνώσεις μου από την φαρμακευτική για την κοιλιακή κίνδυνο περιέχουν τα καλλυντικά που μπορεί να καταποθουν πχ κραγιόν και όχι οι πουδρες και οι σκιές κτλ. Βέβαια εάν έχεις την δυνατότητα αγοράζεις όλα τα προϊόντα χωρίς. Έχει γίνει κάπως της μόδας εδώ στην Ιταλία και όλες έχουν κοιλιακή ουσιαστικά για να κάνουν δίαιτα δυστυχώς. Επιπλέον θέλει συχνές εξετάσεις γιατί Όσο απότομα έρχεται τόσο απότομα ξεπερνιέται
mpaklavadaki

Back to top Go down

Post by vissinada on Tue Apr 12, 2016 6:18 pm

Δεν μας άρεσε ο Λουκάνικος και θα μας κάνει ντα η κροκέτα!
vissinada
Moderator
Moderator

Λοκέισο : Ξενιτιά

Back to top Go down

Post by xrysaki on Tue Apr 12, 2016 6:27 pm

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ σας διάβαζα και στο άλλο φόρουμ και ήρθα και εδώ αλλά αποφάσισα να σας γράφω κι εγώ...

Τη Λούση την συμπαθούσα πολυ γιατί μου άρεσε το στυλ της και την "θαύμαζα"λόγω της μεγάλης απώλειας κιλών της, γιατί πραγματικά έγινε άλλος άνθρωπος, πολύ καλύτερη και όμορφη από πριν...Πριν 2 χρόνια την είχα δει σe ενα εμπορικό και την βρήκα πολύ γλυκιά και όμορφη (αν και πολυ πολυ μικροκαμωμένη και δεν το περίμενα). Όμως τον τελευταίο καιρό με έχει απογοητεύσει..Η στάση της με τις μηνύσεις και με όλα αυτα με ξενέρωσαν..Σε ένα q&a κατάλαβα ότι θέλει να το δει σαν δουλειά κανονική (δηλαδή να ζει αποκλειστικά από αυτό αν και δεν ξέρω πως θα γίνει κάτι τέτοιο) και πολυ φοβάμαι για όλα όσα θα επακολουθήσουν...
xrysaki

Back to top Go down

Post by denmelene_mpetostokou on Tue Apr 12, 2016 6:27 pm

@mpaklavadaki wrote:Εγώ θα θαύμαζα την Λουκία και την κάθε Λουκία εάν τα λεφτά που σκορπαγε ήταν τα δικά της και όχι του μπαμπά ή του γαμπρού ή όποιου άλλου. Τον πρώτο μου μισθό το έκανα φρουφρου και αρώματα και στο τέλος του μήνα έτρωγα δύο βδομάδες μακαρόνια με μουστάρδα αλλά το ευχαριστήθηκα! Κατά τα άλλα απέχω πολύ απο το στυλ μικρή πριγκίπισσα οπότε είναι και ο λόγος που δεν την αντέχω να την βλέπω!
Με τις ταπεινές γνώσεις μου από την φαρμακευτική για την κοιλιακή κίνδυνο περιέχουν τα καλλυντικά που μπορεί να καταποθουν πχ κραγιόν και όχι οι πουδρες και οι σκιές κτλ. Βέβαια εάν έχεις την δυνατότητα αγοράζεις όλα τα προϊόντα χωρίς. Έχει γίνει κάπως της μόδας εδώ στην Ιταλία και όλες έχουν κοιλιακή ουσιαστικά για να κάνουν δίαιτα δυστυχώς. Επιπλέον θέλει συχνές εξετάσεις γιατί Όσο απότομα έρχεται τόσο απότομα ξεπερνιέται

Ευτυχώς για μένα που έζησα Ιταλία και πηγαινοέρχομαι (λόγω διδακτορικού όπως είπα, ο ένας ο επόπτης είναι εκεί) , βρίσκω πολύ εύκολα να φαω.
Στο διαταύτα ναι, ειναι όπως τα λες , μόνο αυτά που καταπίνονται έχουν κίνδυνο (κραγιον πχ, και λιποζαν και οδοντοκρεμες ). ΟΧΙ πουδρες και καλλυντικά προσώπου αν και υπαρχει ειδική κατηγορία ανθρώπων που όταν ερχεται σε επαφη με γλουτενη βγαζει μπιμπικακια .

Επίσης τα προιόντα χγ έχουν άπειρες θερμίδες. Δεν ξερω για ποια διαιτα μιλάμε ! Επίσης, 30 χρόνια τωρα που έχω το θέμα , δεν μου είπε κανενας πως ξεπερνιέται ! Είναι αλήθεια ;;;;;; Θα ήταν υπεροχο να μπορούσα να δοκιμάσω έστω και ενα μπεργκερ μια φορά στη ζωή μου!
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by mpaklavadaki on Tue Apr 12, 2016 6:44 pm

Είναι αυτοανωσο και υπάρχει περίπτωση να ξεπεραστεί το έχω δει με την συγκάτοικο μου που μετά από 12 χρόνια έφυγε οπως ήρθε. Κάνουν δίαιτα την άποψη ότι δεν τρώνε υποκατάστατα χωρίς γλουτένη επιλέγουν αποκ άποψη να βγάλουν αποαποαπον ζωή τους την γλουτένη και όλες τις τροφές που την περιέχουν,και πραγματικά δεν ξέρω γιατί είναι δύσκολο να κάμνεις. Διατροφή χωρίς γλουτένη είναι παντού κρυμμένη
mpaklavadaki

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by denmelene_mpetostokou on Tue Apr 12, 2016 6:48 pm

@mpaklavadaki θέλω το στομάχι της συγκατοίκου σου ! :'(

κορίτσια συγγνώμη για το off topic
denmelene_mpetostokou

Back to top Go down

Post by Poliskalispoiotitas on Tue Apr 12, 2016 11:39 pm

Γεια σας! Εγω σας βρηκα απο τις απειλες της εν λογω μπιουτους και θα ηθελα να σας εχω βρει πολυ νωριτερα, γιατι με τα αποθεωτικα σχολια των "ακολουθων" στο youtube ενιωθα απο αλλο πλανητη. Τη Λουση τη συμπαθουσα, μεχρι που εκανε αυτο το λαθος και φανηκε οτι περναει το κοινο της για ηλιθιους, και ακομη περισσοτερο οταν ειδα ποσο ποζαρει και ψωνιζεται στο snapchat

Poliskalispoiotitas

Back to top Go down

Post by onlyhan on Tue Apr 12, 2016 11:42 pm

Ας ποστάρει καμιά που έχει σναπτσατ τίποτα από αυτά που ανεβάζει να ξεράσουμε κι εμεις !
onlyhan

Back to top Go down

Page 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics