Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

beauty blender

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: beauty blender

Post by Damsel on Mon Aug 15, 2016 11:02 pm

Δεν έχω παρατηρήσει όσα λες καθώς με μόνο 2 φορές χρήση δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά. Πάντως στεγνό είναι λίγο πιο μικρό από το ροζ και όντως πιο απαλό! Θα επανέλθω κι εγώ με ριβιού όταν περάσουν οι ζέστες, αν και είμαι σίγουρη ότι ισχύουν όσα γράφεις καθώς και σε μένα άρεσε πολύ το μαύρο για την ώρα

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Vanilla on Sun Aug 21, 2016 7:17 pm

Από σφουγγαράκια έχω αγοράσει μόνο bb - το ροζ και το κόκκινο. Το κόκκινο εντελώς άκυρο! Έβγαζε τόσο πολυ χρώμα που άλλαξε εντελώς η απόχρωση, επίσης διαλύθηκε σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Το ροζ απο την άλλη έβγαλε επάξια τα λεφτά του, τρυπίτσες δεν λέω, έχει κάνει ,αλλά το έχω και αρκετό καιρό, οπότε λογικό.
Εμένα δεν μούχλιασε κανένα απο τα 2, το πλένω κάθε φορά που βάφομαι και το ακουμπώ στην πλαστική θήκη για να στεγνώσει.
Πλέον δεν χρησιμοποιώ καθόλου πινέλα για βάση και κονσίλερ, είναι πολύ πιό φυσικό το αποτέλσμα.

Vanilla

Back to top Go down

Post by Satine on Mon Aug 22, 2016 9:59 am

Και εγώ πήρα το beauty blender και πραγματικά είναι φανταστικό! Βέβαια βγάζει πολύ χρώμα κ μου την σπάει αυτό το πράμα θα το κάνω γαργάρα, σταμάτησα όμως να το χρησιμοποιώ γιατί είχα ένα ξέσπασμα ακμής και το άφησα μήπως μου έκανε ζημιά αν και το καθαρίζω πολύ σχολαστικά με πάνω από 3 καθαριστικά.

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Damsel on Mon Aug 22, 2016 10:04 am

@Satine wrote:Και εγώ πήρα το beauty blender και πραγματικά είναι φανταστικό! Βέβαια βγάζει πολύ χρώμα κ μου την σπάει αυτό το πράμα θα το κάνω γαργάρα, σταμάτησα όμως να το χρησιμοποιώ γιατί είχα ένα ξέσπασμα ακμής και το άφησα μήπως μου έκανε ζημιά αν και το καθαρίζω πολύ σχολαστικά με πάνω από 3 καθαριστικά.

Ποιο έχεις? Το ροζ και το μαύρο δεν βγάζουν καθόλου χρώμα. Αν το καθαρίζεις μετά από κάθε χρήση δεν νομίζω να ευθύνεται για το ξέσπασμα...

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by asteri8 on Mon Aug 22, 2016 2:01 pm

@satine καλα εκανες και σταματησες να το χρησιμοποιεις. Ουτε εγω νομιζω οτι φταιει για το ξεσπασμα, αλλα καλο ειναι να μην το χρησιμοποιεις πανω σε ενεργα σπυρακια και μεταδοθουν μικροβια. Αν σε αγχωνει αρκετα το θεμα, παρε μια μπαρα dettol για δευτερο καθαρισμα και να το ψεκαζεις με καθαρο οινοπνευμα μετα απο το πλυσιμο.

asteri8

Back to top Go down

Post by Satine on Mon Aug 22, 2016 2:05 pm

@Damsel Ναι το ροζ πήρα το κλασικό.. όχι ήταν το άγχος ξεκάθαρα απλά ξέρεις με είχε πιάσει μια φοβία τότε αλλά επειδή ζήτημα να έχω βαφτεί 5 φορές όλο το καλοκαίρι το άφησα στην άκρη.

@asteri8 Το πλένω με υγρό πιάτων με Ντετόλ με πρόπολη και με ξύδι! Χαχαχαχα τόσο φόβος!! Βέβαια ψιλό άχρηστο είναι τελικά γιατί δεν έβαζα ποτέ makeup σε όλο μου το πρόσωπο μόνο εκεί που έχω πρόβλημα και γιαυτό δεν το έχω σε χρήση όσες φορές έχω βαφτεί.

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by asteri8 on Mon Aug 22, 2016 2:07 pm

Κοιτα εγω λατρευω να βαζω κονσιλερ με το bb, δεν το χρησιμοποιω και αμαν σε ολο το προσωπο γτ βαριεμαι και να το πλενω. Ενταξει εσυ πηγες το καθαρισμα σε αλλο επιπεδο χαχαχα!

asteri8

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Aug 22, 2016 2:19 pm

@Satine Και το δικό μου έβγαζε πολύ χρώμα και σκίστηκε πολύ εύκολα και μου το άλλαξαν σαν ελαττωματικό. Μήπως ήταν από την ίδια παρτίδα με το δικό μου το σκάρτο!!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Satine on Mon Aug 22, 2016 2:38 pm

@shadow αααα μην μ λες τέτοια... Μέχρι στιγμής δν έχει σκιστεί και το πήρα φέτος δεν θυμάμαι ακριβώς από τα σεφορά του μαλλ

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Aug 22, 2016 2:41 pm

@Satine Εγώ δύο φορές πρόλαβα και το χρησιμοποίησα-επλυνα και έγινε ροζ (της μπάρμπι!!!)
Μπορεί να φταίω και λίγο που σκίστηκε γιατί ειχε τραβήξει αρκετό προϊόν και το έπλενα για ένα τέταρτο μέχρι να καταφέρει να φύγει (και πάλι όχι όλο).
Από την επαρχία το αγόρασα πριν κανα δίμηνο...

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Puertoricana_Hater on Mon Aug 22, 2016 3:14 pm

Είχα πάρει ένα όταν είχαν πρωτοκυκλοφορήσει, όχι στην Ελλάδα, το είχα χρόνια και δεν είχε πάθει το παραμικρό. Ώσπου το έχασα.
Έτςι πριν λίγους μήνες ξαναπήρα, το κλασικό χρώμα και πάλι, και μετά από 2-3 χρήσεις δεν ειλχε πια το αρχικό του χρώμα, έγινε ανοιχτό ροζ παρόλο που όταν το πλένω δεν έχω δει να βγαλζει χρώμα. Τέλος πάντων, δεν μ ενοχλεί. Τώρα σκέφτομαι να πάρω κι ένα μαύρο.

Puertoricana_Hater

Back to top Go down

Post by lazysunday on Mon Aug 22, 2016 3:20 pm

Ποσο καιρο κρατατε το beauty blender σας και γενικοτερα τετοιου ειδους σφουγγαρακια? Εγω τα δικα μου στους 6 μηνες το πολυ τα πεταω.

lazysunday

Back to top Go down

Post by asteri8 on Mon Aug 22, 2016 3:21 pm

@lazysunday αν δεν βλεπεις σημαδια αλλοιωσης και το καθαριζεις σωστα γτ να το πεταξεις;

asteri8

Back to top Go down

Post by lazysunday on Mon Aug 22, 2016 3:24 pm

@asteri8 Οσο σχολαστικη και να εισαι μιλαμε για σφουγγαρια τα οποια μαζευουν μικροβια με το καιρο, ποτε δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρη οτι ειναι τελειως καθαρα, και επειδη το δερμα μου εχει τασεις ακμης προτιμω να φυλασσομαι.

lazysunday

Back to top Go down

Post by asteri8 on Mon Aug 22, 2016 3:25 pm

@lazysunday οκ αν υπαρχει θεμα με σπυρακια, τοτε σωστα το πετας.

asteri8

Back to top Go down

Post by Damsel on Mon Aug 22, 2016 3:50 pm

Εγώ το ροζ το κρατάω ακόμη, δεν έχει κλείσει χρόνο. Όμως είμαι πολύ σχολαστική στο πλύσιμό του και είναι σαν καινούριο, ούτε γρατσουνιές, ούτε σκισίματα. Είναι σαν καινούριο, πραγματικά. Πήρα όμως και το μαύρο για να έχω back up καθώς μόλις χρονίσει θα το πετάξω

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Sep 03, 2016 1:55 am

Ήρθε η ώρα να κάνω ένα review για το μαύρο bb. (Συγγνώμη που δε θα ποστάρω φώτο αλλά δεν έχω κινητό!)
Λοιπόν, σε μέγεθος είναι λίγο πιο μικρό από το ροζ, αλλά πιο πλατύ όταν είναι στεγνό, και όχι τόσο ''μυτερό''. Κάνει απότομη γωνία και δε σου δίνει το περιθώριο που σου δίνει το ροζ να δουλέψεις το κονσίλερ-όχι ότι δεν μπορείς φυσικά.
Και αυτό όταν βραχεί διπλασιάζεται αλλά και πάλι είναι ελάχιστα πιο μικρό από το ροζ όμως είναι πιο πορώδες και πιο μαλακό. Συν ότι δεν καταλαβαίνεις το υλικό που είναι κατασκευασμένο ενώ στο ροζ νιώθεις ότι κάτι σαν λάτεξ σε ακουμπάει, ενώ είναι latex free ωστόσο Razz
Πλένεται το ίδιο εύκολα με το ροζ, όμως οι λεκέδες από μεικάπια δεν φαίνονται -προφανώς λόγω χρώματος! ενώ στο ροζ αν έχει εισχωρήσει κάτι, φαίνεται.
Ωστόσο, έχω την εντύπωση ότι απορροφάει πιο πολύ προϊόν... Ίσως επειδή είναι πιο πορώδες, δεν ξέρω, αλλά αυτή την εντύπωση έχω. Όμως πουδρένια προϊόντα δεν απορροφά καθόλου.
Εν ολίγοις, γνώμη μου πάντα, επενδύστε καλύτερα στο ροζ. Οκ, έχουν το ίδιο αποτέλεσμα στην επιδερμίδα αλλά μου έχει εντυπωθεί ότι το μαύρο απορροφά περισσότερο προϊόν.

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Sep 03, 2016 1:56 am

@almond_blossom ξέρω ότι το περίμενες!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Chatterbox on Sat Sep 03, 2016 2:55 am

Έχω ένα ροζ και ένα μαύρο bb.Το ροζ το έχω πάνω από χρόνο, με καθημερινή χρήση και δεν έχει παθεί κατι,εκτός απο λιγα σκισιματακια. Από τότε που έκανα εφαρμογή foundation με bb δεν ξαναχρησιμοποιησα τίποτα αλλο. Το θεωρώ αναντικαταστατο . Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλης εταιρείας βέβαια, αλλά δεν θα πειραματιστω σε αυτή τη φάση. Μεταξύ τους στο αποτέλεσμα δεν βρισκω να έχουν διάφορες ,ίσως να με ικανοποιεί λίγο περισσότερο το μαύρο, δεν ξέρω. Τα πλενώ με μπάρα σαπουνιου (dove) ακριβώς πριν τη χρήση. Μετά τη χρήση λόγω χρόνου κυρίως δεν το καθαριζω,αλλά το αφήνω,στεγνώσει και το καθαριζω σχολαστικα πάλι,πριν την επόμενη χρηση.Με το dove καθαρίζει τέλεια σε δευτερόλεπτα πάντως και κυρίως ξεπλενεται πολύ καλα.

Chatterbox

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sat Sep 03, 2016 2:26 pm

@Damsel Σ´ ευχαριστώ γκεερρρ!! love1
Θα πάρω πάλι το ροζ οπότε που είναι σταθερή αξία γιατί σε λίγο καιρό πρέπει να αλλάξω αυτό που έχω.
Βέβαια αν το πετύχω σε καμιά προσφορά μπορεί να...παρασυρθώ και να πάρω και το μαύρο...να το έχω για δεύτερο καλέ όχι τίποτα άλλο!! Razz

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Sep 03, 2016 5:05 pm

Να σου πω τη μαύρη μου αλήθεια το μαύρο μου αρέσει περισσότερο σαν αίσθηση. Απλά έχει το μείον του προϊόντος(που αυτό δεν είναι σίγουρο, απλά έχω αυτή την εντύπωση), κατά τ' άλλα καμία διαφορά σαν αποτέλεσμα

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Sep 04, 2016 1:12 pm

@Damsel Οκ λοιπόν...αποφασίστηκε! Θα παρασυρθώ και θα το πάρω! Όχι τίποτα άλλο, να έχω και εγώ προσωπική άποψη επί του θέματος να μπορούμε να ανταλλάζουμε απόψεις!! Razz

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Damsel on Sun Sep 04, 2016 4:20 pm

Να μας πεις κι εσύ γνώμη βρε γκερ να δούμε αν συμφωνούμε Razz Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Nov 10, 2016 12:15 pm

girlsss! μια γνωστη μου μου ειπε οτι χρησιμοποιησε το real techniques bb και οτι δεν της αρεσε καθολου! λεει οτι αποροφουσε ολο το προιον, ενω το χρησιμοποιουσε ακριβως οπως επρεπε. στο iherb εχει νεο σετ με 4 bb απο real techniques στην τιμη των 17ευρω (οσο ενα κανονικο beauty blender) και σκεφτομαι να το αγορασω....
εσεις τι γνωμη εχετε;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by fairy88 on Thu Nov 10, 2016 12:41 pm

@egweimaiedw εμένα δεν με βολεύει το real techniques, μου έδινε την αίσθηση ότι δεν άπλωνε ομοιόμορφα το foundation και επίσης έκανε πολύ πιο αργή την εφαρμογή.Ομως δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα άλλο σφουγγάρι και νομίζω ότι με βολεύει πιο πολύ να εφαρμόζω foundation με πινέλα.

fairy88

Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics