Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

beauty blender

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: beauty blender

Post by eviva on Sat May 28, 2016 11:30 pm

Εχω το original και είναι η καλύτερη "επένδυση"! Δεν εχω δοκιμασει κάποιο άλλο αλλά σε σχέση με την εφαρμογή Make up με πινέλο, καμίαααααααααααα σχέση.... Δίνει τέλειο αποτέλεσμα!

eviva

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Sun May 29, 2016 12:10 pm

εντωμεταξυ, εδειξε η the grecian square τα καινουργια απο h&m
https://www.youtube.com/watch?v=WOWS-JPIvTQ
τα λευκα beauty blender που εβγαλαν. οταν πηγα τα ειχαν τελειωσει Razz ετρεξαν ολες να τα παρουν Razz λετε να αξιζουν;;
ακουσα οτι ολοι τα ψαχνουν σαν τρελοι. μου εκανε σχολια μια κοπελα στο youtube επειδη ανεφερα οτι δεν τα βρηκα και με ρωταγε απο ποια πολη ειμαι για να ξερει αν δεν θα τα βρει κ αυτη Razz

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by louska on Wed Jun 01, 2016 3:06 pm

Το λευκο απο h&m το εχω. Το ειχα αγορασει πριν 4-5 μήνες αν δεν κανω λαθος. Το ειχα χρησιμοποιησει μια φορα, εκανα ενα τεταρτο να απλωσω τη βαση κ λεω δεν γινεται αυτη η δουλεια καθε μερα, πινελο κ παλι πινελο. Πριν απο τρεις μερες ομως χρειαστηκε να βαψω την αδερφή μου κ το αποτελεσμα που εδωσε ηταν πολυ καλο. Οποτε το ξαναεβαλα σε δοκιμη εδω κ τρεις μερες συνεχομενα κ μπορω να πω οτι το αποτελεσμα ειναι σουπερ. Και οσο μαθαινω να το δουλευω τοσο μειωνεται ο χρόνος που χρειαζομαι. Στα μειον του οτι βαφει αρκετα απο τα προϊόντα κ δεν καθαριζει ευκολα. Κ επισης στη δευτερη πλυση μου εκανε ενα μικρο σκισιμο απο το νυχι μου την ωρα που το στραγγιζα. Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο για να κανω συγκρισεις αλλα για τα 2,5 € η κατι τετοιο που ειχα δωσει ειναι αξιοπρεπές. Αν σιγουρευτω οτι τελικα με βολευει θα επενδυσω κ στο bb.

louska

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Thu Jun 02, 2016 2:01 pm

@louska wrote:Το λευκο απο h&m το εχω. Το ειχα αγορασει πριν 4-5 μήνες αν δεν κανω λαθος. Το ειχα χρησιμοποιησει μια φορα, εκανα ενα τεταρτο να απλωσω τη βαση κ λεω δεν γινεται αυτη η δουλεια καθε μερα, πινελο κ παλι πινελο. Πριν απο τρεις μερες ομως χρειαστηκε να βαψω την αδερφή μου κ το αποτελεσμα που εδωσε ηταν πολυ καλο. Οποτε το ξαναεβαλα σε δοκιμη εδω κ τρεις μερες συνεχομενα κ μπορω να πω οτι το αποτελεσμα ειναι σουπερ. Και οσο μαθαινω να το δουλευω τοσο μειωνεται ο χρόνος που χρειαζομαι. Στα μειον του οτι βαφει αρκετα απο τα προϊόντα κ δεν καθαριζει ευκολα. Κ επισης στη δευτερη πλυση μου εκανε ενα μικρο σκισιμο απο το νυχι μου την ωρα που το στραγγιζα. Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο για να κανω συγκρισεις αλλα για τα 2,5 € η κατι τετοιο που ειχα δωσει ειναι αξιοπρεπές. Αν σιγουρευτω οτι τελικα με βολευει θα επενδυσω κ στο  bb.

που το βρηκες;; στην αθηνα;;

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by louska on Thu Jun 02, 2016 2:21 pm

@egweimaiedw οχι Θεσσαλονίκη το βρηκα.

louska

Back to top Go down

Post by mariaman on Tue Jun 14, 2016 12:57 pm

Κορίτσια γειά σας και απο εμένα. Το bb το αυθεντικό το πήρα πρώτη φορά τον Σεπτέμβριο και μου μούχλιασε μέσα σε ένα μήνα σχεδόν ενώ το πρόσεχα. Το δεύτερο το έχω 5-6 μήνες και τώρα αρχίζει να κάνει κάτι μικρά κοψιματάκια. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο αλλά θα ήθελα να έχω εναλλακτικές. Νομίζω ότι είναι υποκειμενικό το τί βολεύει την κάθε κοπέλα στο μακιγιάζ. Ενδιαφέρον ακούγεται της peggy sage που είπε μια κοπέλα πιο πάνω και θα δώ και το rt.

mariaman

Back to top Go down

Post by egweimaiedw on Tue Jun 14, 2016 3:36 pm

για το rt λενε καλα λογια... τωρα τι να σου πω εγω δεν εχω κανενα απο τα δυο. σκεφτομαι να αγορασω το original σε εκπτωσεις αλλα με εχετε βαλει σε σκεψεις. η tati σε ενα απο τα τελευταια της βιντεο μιλαει αναλυτικα για ολα τα bb που εχει (εχει και της rt). οποτε δες το μηπως σε καθοδηγησει...

egweimaiedw
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Jul 18, 2016 5:17 pm

Απογοητεύτηκα από το beauty blender. Sad Στην πρώτη εφαρμογή ρούφηξε πολύ μεικ απ μέσα και για να καταφέρω να το βγάλω το έπλενα ένα τέταρτο (και πάλι νομίζω ότι έχει μέσα προϊόν) και έβγαλε περισσότερο χρώμα παρά το μεικ απ που είχε μέσα. Μετά από τόση ταλαιπωρία απέκτησε και μια σχισμή. Είχα ξαναπάρει τέτοιου είδους σφουγγαράκια και δεν είχαν πάθει τίποτα τέτοιο και τα είχα ταλαιπωρήσει πολύ παραπάνω από το bb που το πρόσεχα κιόλας... Δεν ξερω τι πήγε στραβά στη σχέση μου μαζί του... Sad

Update: Μετά από επικοινωνία μου με τη σελίδα των sephora στο fb μου είπαν ότι θα μου το αντικαταστήσουν! bounce bounce

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteri8 on Fri Jul 22, 2016 8:36 pm

@shadow ποιο χρωμα εχεις παρει; το μαυρο ειναι το καλυτερο κοριτσια, το πηρα προσφατα και πραγματικα ενθουσιαστηκα παρολο που εχω ολα τα αλλα χρωματα. Κατα την γνωμη μου το χειροτερο ειναι το κοκκινο, που απο την πρωτη χρηση εβγαλε χρωμα και πλεον εχει γινει δυστυχως πορτοκαλοκαφε (οχι και τοσο εμφανισιμο :cry: )

asteri8

Back to top Go down

Post by shadow on Fri Jul 22, 2016 9:05 pm

@asteri8 Πήρα το ροζ, ειπα να μείνω στο κλασσικό μοντέλο!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteri8 on Fri Jul 22, 2016 9:12 pm

@shadow ενταξει αφου σου ειπαν οτι θα στο αντικαταστησουν, ολα καλα. Δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με κανενα απο τα αλλα, περα απο το χαζο κοκκινο. Αν αγορασεις κι αλλο στο μελλον, σιγουρα να προτιμησεις το μαυρο! Επισης αν εχετε καποια φιλη με πτυχιο απο σχολη μακιγιαζ, μπορειτε να της πειτε να σας το αγορασει με την δικη της εκπτωση αν θελει!

asteri8

Back to top Go down

Post by shadow on Fri Jul 22, 2016 9:24 pm

@asteri8 Μετά από αυτό που έγινε, δεν αγοράζω κανένα άλλο!!! Τόσα λεφτά χαμένα, υπάρχουν καλύτερα και πιο οικονομικά!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by lazysunday on Sat Aug 13, 2016 7:26 pm

Κοριτσια εχει δοκιμασει καμια το σφουγγαρακι της Radiant και να το συγκρινει με beauty blender αλλα και αλλα που ειναι τυπου beauty blender οπως των Real Techniques η το ασπρο απο H&M?

lazysunday

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Aug 13, 2016 8:21 pm

Ναι! Έχω των rt και ένα ροζ των σεφορά. Των rt είναι κλάσεις ανώτερο από των σεφορά, στα σίγουρα, μην μπεις στον κόπο καν να το αναζητήσεις!
Συγκριτικά rt-bb, των rt είναι πιο μαλακό από το bb, αλλά νομίζω κρατάει παραπάνω υγρασία και ρουφάει περισσότερο προϊόν, όμως το αποτέλεσμα στο πρόσωπο είναι ίδιο (τουλάχιστον σε μένα). Επίσης, καθαρίζεται λίγο δυσκολότερα, ίσως λόγω του επιπρόσθετου φοντετέισο που απορροφά, δηλαδή το δικό μου έχει σίγουρα μικρούς λεκέδες οι οποίοι δεν αφαιρούνται. Αυξάνει το μέγεθός του όταν βραχεί και θέλει πολύ παραπάνω στράγγισμα. Η πλακέ μεριά του δεν με βόλεψε καθόλου σε τίποτα. Αυτά Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by lazysunday on Sat Aug 13, 2016 8:29 pm

@damsel Για μενα πηγαινε η απαντηση σου?

lazysunday

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Aug 13, 2016 9:01 pm

Nαι, ομορφχιά μου!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Aug 13, 2016 9:01 pm

Αλλά ξαναδιαβάζοντας την ερώτησή σου, μάλλον κατάλαβα λάθος! Θες πληροφορίες για το σφουγγάρι της radiant Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by lazysunday on Sat Aug 13, 2016 9:55 pm

@damsel χαχαχα ναι. Εχω δοκιμασει και beautyblender και των RT και συμφωνω μαζι σου η πλακε πλευρα δεν με καλυψε και πραγματι δεν καθαριζετε τοσο ευκολα οσο το bb. Ηθελα να δω ποσο καλο ειναι το Radiant ή ειναι τελειως μαπα, για κατι πιο φθηνο και προσβασιμο γιατι αν κ το RT ειναι φθηνο πρεπει να το παραγγελνω.

lazysunday

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sat Aug 13, 2016 10:05 pm

το μαυρο πως το καταλαβαίνετε αν μουχλιασει? επισης καθαρίζεται καλα εφόσον δε φαινεται που εχει στάμπες? σκεφτομουν κι εγω να το παρω αλλα με προβληματιζουν αυτά..

peggy1990

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Aug 13, 2016 10:38 pm

Το μαύρο κάνει μπαμ αν έχει στάμπες γιατί είναι πιο ανοιχτόχρωμες και με το μαύρο κάνουν αντίθεση! Αν τηρείς τους κανόνες υγιεινής δύσκολα θα μουχλιάσουν αυτού του είδους σφουγγαράκια.

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sat Aug 13, 2016 10:42 pm

Α αφού φαίνονται μια χαρά τοτε! Smile

peggy1990

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sat Aug 13, 2016 11:03 pm

@damsel μας χρωστάς review που είχε ξεκινήσει σε άλλο topic για το μαύρο beauty blender...!! bounce Πώς σου φαίνεται τελικά το μαύρο σε σύγκριση με το ροζ;

off topic Κάθε φορά που βλέπω το avatar σου παθαίνω ένα κάτι λέμε... Very Happy  flower

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Damsel on Sun Aug 14, 2016 3:49 pm

@almond_blossom Το ξέρω, αλλά το έχω χρησιμοποιήσει μόνο 2 φορές (λόγω καλοκαιριού δεν βάφομαι με φοντετέισο) και δεν θέλω να πω κάτι που δεν ισχύει Rolling Eyes Πάντως σαν πρώτη εντύπωση, είναι πιο μαλακό το μαύρο από το ροζ αλλά το αποτέλεσμα μου φαίνεται ίδιο. Περισσότερα από τον άλλο μήνα που θα το χρησιμοποιώ πιο συχνά!

Αχ αυτός ο Τουόμας...

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Aug 14, 2016 4:32 pm

@Damsel Ωραία, θα περιμένω εντυπώσεις γιατί λέω να πάρω ένα ακόμα beauty blender και σκεφτόμουνα να δοκιμάσω αυτή τη φορά το μαύρο. Thanks γκεερρρρ!

@Damsel wrote:
Αχ αυτός ο Τουόμας...

"Αχ"...δεν λες τίποτα...

almond_blossom

Back to top Go down

Post by asteri8 on Mon Aug 15, 2016 5:53 pm

Προσωπικα το μαυρο μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το ροζ. Η συσταση του ειναι λιγο διαφορετικη και νομιζω οτι απλα δεν εχει τοσους πορους (αν μπορουμε να το πουμε ετσι) οσο το ροζ. Δεν απορροφα ιδια ποσοτητα προιοντος και νομιζω οτι απλωνει λιγο πιο ομοιομορφα. Καθαριζει και πιο ευκολα και ειναι πιο απαλο προς το δερμα.

asteri8

Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics