Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Αποσμητικά μασχάλης

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Αποσμητικά μασχάλης

Post by SafeFromHarm on Wed Jun 08, 2016 2:34 pm

και τα nivea φραζουν τους πορους αβερτα μιας και εμπεριεχουν ενωσεις αλουμινιου αλλα προσωπικα εχω παρατηρησει πως δεν ειναι τοσο "βαρια" οσο τα noxzema. Με τα noxzema δεν θα ιδρωσω ουτε αν παω για τζογγινγκ, που λεει ο λογος.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Jun 08, 2016 3:05 pm

@SafeFromHarm wrote:και τα nivea φραζουν τους πορους αβερτα μιας και εμπεριεχουν ενωσεις αλουμινιου αλλα προσωπικα εχω παρατηρησει πως δεν ειναι τοσο "βαρια" οσο τα noxzema. Με τα noxzema δεν θα ιδρωσω ουτε αν παω για τζογγινγκ, που λεει ο λογος.
Συμφωνώ απόλυτα.

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Jun 09, 2016 8:29 pm

Αυτές τις μέρες έχω ένα νιβέα που χρησιμοποιώ και αυτό μία φορά τη μέρα βάζω μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα (αν μπορώ βάζω και ανά δύο μέρες). Εν τέλει έβγαλα ένα σπυράκι χτες στη μασχάλη που πονούσε αρκετά για να μη με αφήσει να κοιμηθώ το βράδυ.. :cry:

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Thu Jun 09, 2016 8:42 pm

@shadow εγώ,τα έκοψα εντελώς μετά από αυτά που διάβαζα κ εγώ κ αφού το sanex ή μάλλον τα sanex που είχα σε ότι πιο ήπιο με πείραξαν με φαγούρα κ κοκκινίλα ,όχι σπυράκια,αλλά οκ ήταν χειμώνας και με το μπανάκι μου δεν είχα θέμα,τώρα που είναι καλοκαίρι,προσπαθώ να μην βάζω αμέσως μετά το ξυρισμα κ αν ,μείνω μέσα δεν βάζω καθόλου,προτιμώ να κάνω μπάνιο αν νιώσω κάπως,βέβαια το sebamed λέω να είναι η επόμενη αγνή αγορά,ίσως βλακεία μου αλλά χρησιμοποιώ τα sanex πάλι ,ε'ιχα στοκάρει όλα τα χρώματα πφφφφ,δείλα δειλά όπως σας γράφω κ δεν έχω θέμα,ίσω γιατί πριν επειδή ήταν ελαφρύ και είχα συνηθίσει στα πιο βαριά έβαζα 2 και 3 φορές την ημέρα...αλήθεια sebamed έχει κ αντρικό γιατί δεν το έχω ψάξει?? γιατί κ τον φίλο μου που του φόρτωσα κάτι sanex τα ίδια έπαθε (μας έφαγες Κώννα)....

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by ef106142 on Wed Jun 15, 2016 2:51 pm

Επανέρχομαι με το Schmidt's Deodorant, το χρησιμοποιώ εδώ και 2 μέρες, μου αρέσει πολύ! Εύκολη εφαρμογή, κρατάει την περιοχή της μασχάλης αρκετά στεγνή και ό,τι ιδρώτας βγει μυρίζει όμορφα.

Στα μείον, η μικρή συσκευασία (στη φωτογραφία φαίνεται σαν body butter αλλά στην πραγματικότητα είναι σαν lip balm).

ef106142

Back to top Go down

Post by marmelada on Fri Jun 17, 2016 10:39 am

Καλημέρα κορίτσια!!Αγόρασα πρόσφατα,λίγο βεβιασμένα τολμώ να πω,το Isdin Ureadin Deodorant Roll-On για να αρχίσω να αποφεύγω τα χημικά αλλά είδα ότι περιέχει aluminum chlorohydrate και γενικά ότι σταματάει τον ίδρωτα κλπ το οποίο δεν είναι και ότι καλύτερο!!Μετά διάβασα και αυτό το άρθρο  https://laspas.gr/2011/08/28/aposmitika-ke-antiidrotika/ και ψιλοτρομοκρατήθηκα Shocked Shocked ..!!Μάλλον πάει για πέταμα !!Εσείς τι λέτε?Λέω η επόμενη αγορά μου να είναι http://www.bioaroma.gr/el/body/30-his-her-deodorant-stick.html γιατί είμαι πολύ ευχαριστημενη από την συγκεκριμένη εταιρεία!!Και γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κρύσταλλο όπως λετε και παραπάνω!!

marmelada

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Jun 17, 2016 12:10 pm

@marmelada wrote:Καλημέρα κορίτσια!!Αγόρασα πρόσφατα,λίγο βεβιασμένα τολμώ να πω,το Isdin Ureadin Deodorant Roll-On για να αρχίσω να αποφεύγω τα χημικά αλλά είδα ότι περιέχει aluminum chlorohydrate και γενικά ότι σταματάει τον ίδρωτα κλπ το οποίο δεν είναι και ότι καλύτερο!!Μετά διάβασα και αυτό το άρθρο  https://laspas.gr/2011/08/28/aposmitika-ke-antiidrotika/ και ψιλοτρομοκρατήθηκα Shocked Shocked ..!!Μάλλον πάει για πέταμα !!Εσείς τι λέτε?Λέω η επόμενη αγορά μου να είναι http://www.bioaroma.gr/el/body/30-his-her-deodorant-stick.html γιατί είμαι πολύ ευχαριστημενη από την συγκεκριμένη εταιρεία!!Και γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κρύσταλλο όπως λετε και παραπάνω!!

Το εχω χρησιμοποιησει το ureadin γιατι, παρολο που εχει ενωσεις αλουμινιου ειναι "φαρμακευτικο" προιον. Το ειχα για μια σεζον, ωσπου αποφασισα να το χρησιμοποιησω πριν ενα μηνα και ειδα οτι δε στεγνωνε με τιποτα, δεν ξερω, αλλαξε κατι στη συσταση του;.. το ανακυκλωσα.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by marmelada on Fri Jun 17, 2016 1:08 pm

@SafeFromHarm στεγνώνει στο πρωτο 10λέπτο και κραταει γενικά δεν έχω παρατηρήσει μέχρι πόσο αλλά για τις ωρες που ειμαι στην δουλεια ειναι οκ!!έχω παρατηρήσει ιδρωτα αλλα όχι κάτι τραγικό από οσμή τίποτα Very Happy αλλά με φόβησε για το φράξιμο πόρων και για τους λεμφαδένες!!ο κρυσταλλος μου φάνηκε πιο ανώδυνος !!εσύ τι χρησιμοποείς?

marmelada

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Jun 17, 2016 2:19 pm

το ureadin δυστυχως απορριπτεται (ή τουλαχιστον απορριπτεται για καθε μερα) λογω ενωσεων αλουμινιου. Απο 'κει και περα, κι εγω χρησιμοποιησα κρυσταλλο σε roll on απο macrovita και δεν μου εκανε σχεδον τιποτα. Θα το βαλω το βραδυ μετα το ντουζ και το πρωι θα χρειαζεται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ανανεωση πριν βγω (ή ακομα κι αν δε βγω). Τωρα χρησιμοποιω ενα με tea tree& αλοη απο dr organic και εναλλαξ, το flower blossom απο sebamed. Οταν θελω κατι πιο βαρυ, βαζω ενα της nivea το talc ή το κλασικο noxzema. Αλλα το τελευταιο, σπανια, μονο σε κανα ταξιδακι π.χ.
Γενικα προσπαθω να αντεξω το γεγονος οτι μπορει να βρωμαω, αλλα το παραβλεπω αν αναλογιστω τις βλαβες που προκαλουν τα ανθιδρωτικα.
Btw, χρησιμοτατο αρθρο!

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by what???? on Fri Jul 22, 2016 10:22 pm

αυτα τα ξερετε; Schmidt ' s

https://www.organicbrands.gr/prodcb/526/85/schmidts-deodorant-hair-body

what????

Back to top Go down

Post by frutenia on Sat Jul 23, 2016 6:50 am

Αν κάποια έχει δοκιμάσει το αποσμητικό Schmidt's είτε σε μορφή κρέμας είτε σε μορφή στικ, ας μας πει μία γνώμη. flower

frutenia

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Jul 24, 2016 12:28 pm

Τα αποσμητικά Schmidt's τα έχω στη wishlist και λέω να παραγγείλω κάποιο με την επόμενη αγορά από organic brands. Σκέφτομαι μάλλον να πάρω σε μορφή στικ, γιατί μου φαίνεται πιο εύχρηστο.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by ef106142 on Mon Jul 25, 2016 4:16 pm

δυστυχώς όπως όλα τα οργανικά, δεν είναι για πολλά πολλά

ef106142

Back to top Go down

Post by ksifi on Mon Jul 25, 2016 9:26 pm

Καλησπερα!Καλως σας βρηκα Very Happy
Ενα αρκετα ενδιαφερον θεμα.Εγω απο περσυ χρησιμοποιω την κρεμα perky.Την ανεφερε και μια αλλη κοπελα στην πρωτη σελιδα.
Η περιγραφη ειναι η εξης ''Η δράση της αποσμητικής κρέμας Perky συνιστάται στον έλεγχο της ανάπτυξης των βακτηριδίων αυτών που είναι υπεύθυνα για τη δυσάρεστη οσμή του ιδρώτα και τα οποία βρίσκονται στην επιφάνεια του δέρματος. Ελέγχοντας λοιπόν την ανάπτυξη τους ο ιδρώτας, ο οποίος είναι απαραίτητος για την ομαλή λειτουργία του οργανισμού, παραμένει άοσμος.
Η αποσμητική κρέμα Perky σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε το άρωμα της αρεσκείας σας αφού είναι ουδέτερη.''

Ειμαι αρκετα ικανοποιημενη ομως δεν εχω ψαξει καθολου τα συστατικα της κτλ.οποια κοπελα ξερει οτιδηποτε ας πει.

ksifi

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Mon Jul 25, 2016 10:37 pm

@ef106142 Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα Schmidt's ή το υποψιάζεσαι λόγω αντίστοιχων εμπειριών με οργανικά;

almond_blossom

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Jul 26, 2016 3:03 pm

Αγόρασα τον κρύσταλλο της Macrovita

Τον βρήκα γύρω στα 5ε και είπα να τον κάνω μια δοκιμή..

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Tue Jul 26, 2016 3:23 pm

εμενα δε μου κανε τιποτα το ρολ ον..

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by ef106142 on Tue Jul 26, 2016 4:24 pm

@almond_blossom Το έχω δοκιμάσει

ef106142

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Tue Jul 26, 2016 9:24 pm

@ef106142 wrote:@almond_blossom Το έχω δοκιμάσει

Καλά η στραβωμάρα μου δεν περιγράφεται...τώρα πρόσεξα πως πιο πάνω είχες πει γι'αυτό το αποσμητικό!! Embarassed

almond_blossom

Back to top Go down

Post by Damsel on Mon Aug 22, 2016 7:04 am

Κορίτσια όταν αποφάσισα να γυρίσω σε πιο φυσικές λύσεις δοκίμασα αρχικά το αποσμητικό της valley με καρύδα και ανανά. Μύριζε υπέροχα όμως μου δημιούργησε όζους στη μασχάλη Evil or Very Mad οι οποίοι δεν έφευγαν κιόλας! Διέκοψα τη χρήση του και πήρα το Dr. Organic Virgin Coconut Oil Deodorant, έφυγαν οι όζοι αλλά κιτρινίζει απίστευτα τα λευκά μπλουζάκια. Δεν με θέλει με τίποτα μάλλον Razz
@SafeFromHarm το sebamed κάνει κιτρινίλες?

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Aug 22, 2016 1:50 pm

:O φυσικη λυση και σου δημιουργησε οζους;;;
πωπω...

οχι @damsel, και το φορουσα και με χρωματιστα και με λευκα ρουχα-δεν παρατηρησα κατι.. καμια σχεση με το nivea π.χ. ή το noxzema που ειναι αναμενομενο για μενα..

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Mon Aug 22, 2016 4:06 pm

@SafeFromHarm wrote::O φυσικη λυση και σου δημιουργησε οζους;;;
πωπω...

οχι @damsel, και το φορουσα και με χρωματιστα και με λευκα ρουχα-δεν παρατηρησα κατι.. καμια σχεση με το nivea π.χ. ή το noxzema που ειναι αναμενομενο για μενα..

Κατάλαβες πόσο ''φυσικά'' είναι τα valley... Θα το πάρω μπας και σώσω κανά ρούχο!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by bibibo on Thu Sep 01, 2016 5:07 pm

κοριτσια,για αντρικο αποσμητικο η unisex εχετε καμια προταση?με καλυτερα συστατικα εννοω,οχι τα κλασσικα του εμποριου.γιατι οι αντρες εχουν συνηθως κ ενα θεμα παραπανω με τον ιδρωτα,ενα πιο "φυσικο" αποσμητικο δεν μπορει να σε κρατησει τοσο πολυ οσο καποιο αντιιδρωτικο αλλα τουλαχιστον για απλη καθημερικη χρηση να ειναι οκ,δεν περιμενω δηλαδη μετα απο γυμναστηριο πχ να μοσχοβολας λεβαντα και σανδαλοξυλο

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Sun Sep 04, 2016 7:09 pm

μου πρότεινε η φίλη μου μια φυσική συνταγή για αποσμητικο και τη δοκιμάζω τωρα.. είμαι αρκετα ικανοποιημενη, με καλυπτει τωρα το καλοκαιρι για καποιες ωρες( περιπου 5 ) μιας και ιδρωνω ΑΠΕΙΡΑ. πιστευω ότι για το χειμωνα θα με καλυπτει πλήρως. αν ενδιαφέρεται καποια ας μου πει

peggy1990

Back to top Go down

Post by Damsel on Sun Sep 04, 2016 7:10 pm

@peggy1990 Εννοείται πες την!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top