Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Fail DIY Remedies

View previous topic View next topic Go down

Fail DIY Remedies

Post by matsir on Sun Apr 24, 2016 10:22 pm

Εδώ γράφουμε συνταγές για περιποίηση προσώπου και σώματος που δοκιμάσαμε και δεν είχαν το αποτελεσμα που υπόσχονταν.

slaping slaping slaping slaping

Ειδα αυτη τη συνταγή στο pinterest και μιας και είμαι φαν των ποδιών μωρού είπα να την δοκιμάσω.

Αν την πετύχατε και σεις και σκέφτεστε να τη δοκιμάσετε, όχι! Μην μπείτε στη διαδικασια. Δεν κάνει τίποτα.

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Fail DIY Remedies

Post by matsir on Wed Apr 27, 2016 12:42 pm

Και συνεχίζω με τα scin care  DIY που με απογοήτευσαν No No No

Ακόμη μια συνταγή που είδα στο pinterest  cry1  
Η συνταγή προτείνει να φτιάξουμε μια πάστα με σκόνη από κουρκουμι και νερό, να την απλώσουμε στην περιοχη του προσωπου που εχουμε τριχουλες και να περιμενουμε μεχρι να στεγνώσει. Μετά την αφαιρούμε με ένα βρεγμένο πανάκι με ζεστό νερό. Στην πραγματικότητα είναι αρκετά διάσημη αυτή η συνταγή. Την έχει προτείνει και μια πακιστανοϊνδή YouTuber που παρακολουθώ που γενικά κάνει ωραία tutorials και είπα να την εμπιστευτώ  duh
Τη χρησιμοποιούσα κοντά ένα τρίμηνο μια φορα την εβδομάδα, ώσπου τελικά πήγα και έκανα αλεξανδριτη και είδα άσπρη μέρα. Εντάξει, δεν περίμενα να έχει άμεσα αποτέλεσμα, μιας και φυσικός τρόπος, αλλά δεν έμοιαζε να κανει τίποτα. Επίσης, όταν την αφαιρουσα άφηνε μια κιτρινίλα όπου την είχα απλώσει, σαν ένα κίτρινο stain, που έφευγε τις επόμενες 2-3 μέρες. Με έκαιγε κιόλας αλλά αυτό ήταν υποφερτο.

Γενικώς, το κουρκουμι το προτείνουν σε πολλές μάσκες και λένε ότι έχει πολλές καλές ιδιότητες, κυρίως για την ακμη.

Δεν εχω ακμή, άρα δεν εχω και άποψη πάνω σ αυτό το θέμα, αλλά για την τριχοφυια στο πρόσωπο δεν κάνει καμία δουλειά. Επίσης, όποια καλή ιδιότητα και να έχει πλέον δεν θέλω να το βάζω καθόλου στο πρόσωπο, για να αποφύγω εκείνη την ικτερική κιτρινίλα. silent

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Wed Apr 27, 2016 1:53 pm

Δεν θα έβαζα ποτέ κουρκουμά πάνω μου, και υπάρχει σε πολλά diys. Εγγυμένο κίτρινο stain μετά.
Αλλά στα φαγητά είναι τέλειος.

Από diy disaster είχα μία πάρα πολύ μεγάλη τελευταία και απορώ με τη βλακεία μου. Είχα αγοράσει epsom salts για να φτιάξω bath bombs. Μου περίσσεψε αρκετή ποσότητα και διάβαζα στο νετ για διάφορες χρήσεις αυτών των αλάτων. Μία από αυτές ήταν και καλά hair detox, δηλαδή να διαλύσεις άλατα σε νερό και να μουλιάσεις τα μαλλιά μέσα. Και το κανα. Σαν χαζή. Λες και δεν ήξερα ότι δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το άλας να είναι διαφορετικό από τα απαίσια άλατα του σκληρού νερού. Φυσικά γέμισα με ένα απαίσιο ΑΠΑΙΣΙΟ build up αλάτων που έκανε πάνω από μήνα να φύγει, στο οποίο διάστημα το μαλλί μου ούτε να το χτενίσω δεν μπορούσα έτσι όπως είχε γίνει.

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Apr 27, 2016 2:25 pm

@Krisania έλα ρε συ facepalm1 τι νίλα ήταν αυτη confused Ευτυχώς που το έγραψες, γιατί γενικως κάτι περίεργα πειράματα τα κάνω και γω Suspect

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Wed Apr 27, 2016 3:01 pm

Επηρεάστηκα από χαζά άρθρα, τα οποία μέσα μου γνώριζα ότι είναι ανυπόστατα αλλά για κάποιο λόγο ήθελα να κάνω πειράματα. Δεν θέλει και πολύ σκέψη. Άλατα στα μαλλιά. Έπαθα και έμαθα, από τότε βέβαια δεν σταμάτησα να δοκιμάζω πράγματα αλλά με περισσότερο και σοβαρότερο ψάξιμο.

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Wed Jun 08, 2016 2:25 pm

Ακόμη ένα μεγάλο fail είναι το εξής:

Το δοκίμασα στα χέρια, που οι τριχες δεν είναι τόσο σκληρές όσο στα πόδια (σε μένα τουλάχιστον) και ύστερα από όλα αυτά που είχα διαβασει περίμενα να αφαιρέσει τις τρίχες για την πλάκα του  Mad
Εννοειται δεν αφαιρεσε τιποτα
duh duh duh

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics