Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by lazysunday on Tue Dec 13, 2016 5:05 pm

@fairy88 wrote:@maromaro αυτό ακριβώς! Για αυτό δεν έχω ποστάρει ποτέ σε αυτό το τόπικ. Μπράβο στην υπομονή σας!
Τα μόνα empties που κρατάω και αυτά καταχωνιασμένα σε δικό τους νεσεσεράκι στο βάθος του ντουλαπιού είναι τα mac τα οποία πηγαίνω για back to mac, το οποίο ελπίζω κάποια στιγμή να σταματησει να είναι λιπγκλός γιατί πάλι μου έχουν μαζευτεί.

Μετα απο ενα ξεκαθαρισμα που εκανα σε παλια κ τελειωμενα Mac καλλυντικα που ειχα, εδω και καιρο εχω μαζεψει περιπου 20 συσκευασιες για B2Μ και αρνουμαι να τα δωσω μεχρι να αλλαξει το "καθεστως του lipgloss"!

lazysunday

Back to top Go down

Post by silvering on Tue Dec 13, 2016 5:06 pm

@lazysunday Κι εγώ το ίδιο! Τα κρατάω μέχρι ν' αποφασίσουν να το αλλάξουν ή να ταξιδέψω σε άλλη χώρα (αν και δεν νομίζω ούτε να θυμηθώ να τα πάρω μαζί μου ούτε να τολμήσω να κάνω Back2Mac στα εξωτερικά). Razz

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by lazysunday on Tue Dec 13, 2016 5:09 pm

@silvering wrote:@lazysunday Κι εγώ το ίδιο! Τα κρατάω μέχρι ν' αποφασίσουν να το αλλάξουν ή να ταξιδέψω σε άλλη χώρα (αν και δεν νομίζω ούτε να θυμηθώ να τα πάρω μαζί μου ούτε να τολμήσω να κάνω Back2Mac στα εξωτερικά). Razz

Στο εξωτερικο μπορεις να επιλεξεις μεταξυ κραγιον, σκιας ή lipgloss αν δεν κανω λαθος, εδω δινουν μονο οτι δεν πουλαει! Ελεος δηλαδη!

lazysunday

Back to top Go down

Post by louska on Fri Dec 16, 2016 3:22 pm

Και αφού έκανα το πόστ με τις νέες αγορές θα κάνω και ένα με τα empties μου γιατί μπορεί βρε αδερφέ να ψωνίζουμε λίγο (πολύ) παραπάνω αλλά τα χρησιμοποιούμε κιόλας!!

Πάρτε και μια φωτό με τα σκουπιδάκια μου:

1) Κρέμα σώματος της Valley με άρωμα σοκολάτα πορτοκάλι. ΦΟΒΕΡΗ μυρωδιά που μένει στο δέρμα και τα ρούχα. λατρεύω και τη σοκολάτα και το πορτοκάλι και φυσικά το συνδυασμό τους. Είναι αρκετά πηχτή σαν σύσταση, δεν θεωρώ δηλαδή ότι είναι body milk και κρατάει πολύ καιρό. Τα 400ml μου πήγαν σχεδόν 4 μήνες με χρήση σε όλο το σώμα. Έχει αντλία, η οποία είναι μεν εύκολη στη χρήση αλλά όταν έφτανε προς το τέλος με δυσκόλεψε. Το μόνο μείον που βρήκα είναι ότι έχει parabens, αλλά προσωπικά ξετρελάθηκα τόσο με το άρωμα της που θα το παραβλέψω και θα την ξαναγοράσω σίγουρα μόλις τελειώσω το τεράστιο στοκ που έχω από κρέμες σώματος.

2) Body Milk από Freshline στο άρωμα Mojito.  Πολύ ωραίο γαλάκτωμα σώματος, αρκετά ελαφρύ και ίσως όχι τόσο ενυδατικό για χειμώνα. Θεωρώ οτί για καλοκαίρι θα είναι καλύτερο και λογω μυρωδιάς. Θα το ήθελα να μυρίζει περισσότερο λαιμ και όχι τόσο δυόσμο. Δεν νομίζω οτι θα το ξαναπάρω γιατί δεν είμαι φαν του δυόσμου. Πάντως  η μυρωδιά του έμενα αρκετά και στο σώμα αλλά και στα ρούχα.

3) Tony Molly Super Peeling Liquid. Η γνωστή μάσκα ποδιών που ξεφλουδίζει τις πατούσες. Την άφησα για μιάμιση ώρα και όταν ξέπλυνα τα κουντεπιε μου ήταν τόσο κόκκινα λές και τα έψηνα όλη μέρα στον ήλιο. Ωστόσο την επόμενη μέρα ήταν όλα οκ. Έκαναν μια εβδομάδα να ξεφλουδίσουν και το ξεφλούδισμα κράτησε καμιά δεκαριά μέρες. Όντως οι φτέρνες μου έγιναν βελούδινες αλλά καποια σκληρά σημεία που έχω στην πατούσα λίγο πρίν το μικρό δάχτυλο είναι ακόμα εκεί, οπότε δεν μπορώ να πω πως έμεινα φουλ ευχαριστημένη. Ίσως δοκιμάσω κάποια άλλη από ebay στο μέλλον γιατί 11€ δεν ξαναδίνω με τίποτα για αυτο.

4) Σαπουνάκι Abrador. Γνωστό σε όλες, το αγόρασα από δικές σας προτάσεις. Μου αρέσει πολύ και το χρησιμοποιώ κάθε 3 μέρες. Αφήνει το δέρμα απαλό και κάνει όντως καλή απολέπιση. Το μόνο που με χαλάει είναι η βαριά μυρωδιά του αλλά άρχισα να το συνηθίζω. Ήδη χρησιμοποιώ το δεύτερο που αγόρασα.

5)Catrice All matt plus. Διάφανη πούδρα για σετάρισμα. Έκανε καλή δουλίτσα, δεν φαινόταν πολύ παστωμένο το αποτέλεσμα και κράταγε αξιοπρεπώς 4-5 ώρες. Έχει λίγο ακόμα μέσα αλλά πλέον περνάω το πινέλο και δεν βγάζει προϊόν οπότε φεύγει. Ίσως την ξαναπάρω αν και τη βαρέθηκα και θέλω κάτι άλλο.

6) LPM αφρόλουτρο, υποαλλεργικό με άρωμα βερίκοκο και εκχυλίσματα αλόης. Μου άρεσε πάρα πολύ. Πλόυσιος αφρός, καθάριζε καλά, είναι σε μεγάλη ποσότητα, δεν προκαλεί ερεθισμούς και το άρωμα του είναι από αυτά που προτιμώ μαζί με το άλλο που έχουν με λευκό ροδάκινο και νεκταρίνι. Θα το ξαναγοράσω σίγουρα.

7) Lactacyd Intimate Lotion υγρό καθαρισμού για την ευαίσθητη περιοχή. Μια χαρά, ωραίο άρωμα, καθόλου ερεθισμοί καλή αίσθηση καθαριότητας. Μόνο που μου φάνηκε πως τελείωσε σύντομα, ίσως επειδή η αδερφή μου το "δανειζόταν" πίσω από την πλάτη μου οποτε τελείωσε στο μισό χρόνο από ότι  θα μου έπαιρνε κανονικα. Ίσως το ξαναγοράσω όταν τελειώσω αυτό της apivita που έχω τώρα.

8) Essence studio nails ultra keratine. Μια βάση νυχιών που ισχυρίζεται οτι λειτουργεί ως θεραπεία επειδή περιέχει κερατίνη. Τη χρησιμοποιούσα σαν βάση πριν βάλω καποιο χρώμα για να μην "ποτίσει" στο νύχι και όχι συστηματικά σαν θεραπεία όπως προτείνεται οπότε δεν έχω άποψη αν κάνει δουλειά με αυτό τον τρόπο. Δεν θα την ξαναπάρω γιατί η essence έχει πολλές άλλες βάσεις νυχιών που θέλω να δοκιμάσω.

9) Victoria Silk Touch  άργιλος σε πάστα. Πράσινη άργιλος που πήρα από τα Jumbo (παρορμητικη αγορά)  Embarassed Παραδόξως έκανε καλό καθαρισμό, δεν ερέθιζε το δέρμα μου και άφηνε μια αίσθηση δροσιάς όταν την έβγαζα. Τα συστατικά του δεν είναι τόσο τραγικά, δεν περιέχει parabens κλπ αλλά παρ'ολα αυτά δεν θα την ξαναπάρω γιατί θέλω να δοκιμάσω αυτή των Sephora που προτείνετε πολλές.

10) Garnier Pure Active Fruit Energy. Τζελ καθαρισμού για λιπαρές επιδερμίδες και για δέρματα με ατέλειες. Το συγκεκριμένο είναι το αγαπημένο μου καθαριστικό από αυτά που μπορείς να βρεις στα σουπερ μαρκετ. Καθαρίζει καλά το δέρμα μου, απομακρύνει τα υπολείμματα μακιγιάζ, δεν μου προκαλεί ξηρότητα και μυρίζει εσπεριδοειδή (τρελαίνομαι). Το προτιμούσα στη συσκευασία που έβγαινε σαν αφρός αλλά έχω να τη δω χρόνια οπότε μαλλον καταργηθηκε οπότε παιρνω αυτή. Το τζελ αυτό το εναλλάσω με τον αφρό καθαρισμού με ελιά και λεβάντα που είναι ο τοπ αγαπημένος μου, για να μην τα βαριέμαι. Θα το ξαναπάρω σίγουρα μόλις τελειώσω της απιβίτα που χρησιμοποιώ τώρα.

11) garnier Moisture Bomb Tissue Mask. Η πρώτη μάσκα σε μορφή υφάσματος που δοκίμασα. Είχε μπόλικο υγρό στο σακουλάκι, μύριζε ευχάριστα και πρόσφερε πολύ καλή ενυδάτωση. Την άφησα ένα μισάωρο και μετά με ότι είχε μείνει στο πρόσωπο που δεν απορροφήθηκε έκανα ένα απαλό μασάζ και το δέρμα μου έγινε σαν μωρού. Δεν πέταξα ούτε σπυράκια ούτε τίποτα. Το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν ότι έπρεπε να μείνω ακίνητη αλλιώς η μάσκα γλιστρούσε από το πρόσωπο. Θα την ξαναπάρω σίγουρα ειδικά αν τη βρω και σε καμια προσφορά γιατί κανονικα κοστίζει γύρω στα 3,5€ που το θεωρώ αρκετά τσιμπημένο για κάτι που το χρησιμοποιείς μια φορά μόνο.

louska

Back to top Go down

Post by ef106142 on Fri Dec 16, 2016 3:36 pm

Τελείωσα την Clinique Acne Solutions BB Cream. Τι να πω, πάω για 3ο μπουκάλι, την λατρεύω! Υψηλό spf (40), λεπτόρευστη σαν νεράκι, δεν βγάζει καθόλου λιπαρότητα, δεν οξυδώνεται! Έχει μέτρια προς ελαφριά κάλυψη, εγώ την φοράω κάθε μέρα!

ef106142

Back to top Go down

Post by fairy88 on Fri Dec 16, 2016 3:54 pm

@ef106142 θέλω να παω να την πάρω αυτή την bb αύριο, την είχα δει στο αντίστοιχο τόπικ και μου φάνηκε πολύ καλή επιλογή.
Η κάλυψη θεωρείς ότι είναι ικανοποιητική για να κάνω από πάνω κανονικό μακιγιαζ για τα πρωινά; Δεν θέλω βαρύ foundation γιατί στην δουλειά μένω όλη μέρα βαμμένη και θέλω το δέρμα να αναπνέει, περισσότερο με ενδιαφέρει κάτι που θα δίνει ωραία ομοιομορφία στο δέρμα ώστε να μπορώ να κάνω το υπόλοιπο μακιγιάζ μου και δεν θα μου δημιουργεί σπυράκια.

fairy88

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Fri Dec 16, 2016 4:20 pm

@louska μπραβο γκερ cheers
Αμα συνεχισεις να κανεις μασκες ποδιων και λιγο πιο τακτικα(2-3 φορες το χρονο,μη φανταστεις κατι υπερβολικο)θα δεις αποτελεσματα και στα πιο ξηρα σημεια!και ναι να κοιταξεις και στο eBay,εκτος απο τις καλυτερες τιμες,εχει και μεγαλη ποικιλια στις διαφορες μαρκες που κυκλοφορουν(θα σου προτεινα ομως να μην κοιταξεις τις πολυυυυ φθηνες κινεζικες γιατι μου φαινονται λιγο επιφοβες,καλητερα να προτιμησεις τις κορεατικες) cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by louska on Fri Dec 16, 2016 7:39 pm

@Lonely_maroulaki σκεφτομουν καποια απο holika holika ισως. Εχεις δοκιμασει απο αυτη την εταιρεια εσυ και αν ναι κανει δουλίτσα;;;

louska

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Fri Dec 16, 2016 7:55 pm

Ναι ναι @louska ,αυτες απο holika holika ειναι και αποτελεσματικες και οικονομικες,εγκρινω cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Dec 18, 2016 12:55 pm

Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties,οποτε εκχυδαϊστειτε ακομα περισσοτερο,μπορειτε Twisted Evil και παμε να ξεκινησουμε:
1)dr.organics tea tree shampoo:το πηρα κλασικα για πρωτο χερι αλλα το βρηκα εντονο για τα δικα μου ξηρα μαλλια.μετα εβαζα το ενυδατικο σαμπουαν και εξισοροπουσε καπως η κατασταση αλλα και παλι δεν θα το ξαναεπιλεξω
2)eubos καθαριστικο(ροζ):το αγαπημενο μου πολυχρηστικο σαπουνακι απο eubos,εγω το χρησιμοποιω σαν αφρολουτρο και ο μονος λογος που με αποτρεπει απο το να το αγοραζω μονιμα ειναι η τιμη του,το tol velvet συμφερει καλυτερα
3)petal fresh white radiance daily facial wash(iherb) καθαριστικο προσωπου,το οποιο ομως μου φανηκε αρκετα εντονο για το πρωι οποτε το χρησιμοποιουσα μονο το βραδυ και μου ταιριαξε καλυτερα!στα plus του η πολυ οικονομικη τιμη του και η εξωτικη και αρκετα φυςικη μυρωδια του,μυριζε καρπουζοανανα!
4)coconut lip therapy fresh line:ειχα δοκιμασει το αντιστοιχο με τη σοκολατα που δεν μου αρεσε καθολου και ημουν αρνητικα προδιαθετιμενη αλλα με εξεπληξε!ηταν πολυ ενυδατικο(η υφη του μου θυμιζει τα κλασσικα λιπ μπαλμ της απιβιτα)και επειδη ηταν διαφανες δεν πασαλειβοσουν οπως με το σοκολατενιο
5)nivea travel size:η κλασσικη νιβεα,τι να πω παραπανω,δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην την εχει δοκιμασει,εγω αυτο το μινι το χρησιμοποιησα στα πατουσια μου και εκανε αρκετα καλη δουλεια
6)bioderma sensibio:το εχω πει τοσες φορες,ειναι το αγαπημενο μου,παντα υπαρχει στο μπανιο μου,το συγκεκριμενο επειδη ανετρεξα και στα προηγουμενα empties μου,το ανοιξα αρχες μαιου και μου κρατησε μεχρι τωρα,δηλ 7 μηνες καθημερινης χρησης!το μονο αρνητικο που εχω να προσαψω δεν αφορα στο προιον αλλα στη συγκεκριμενη συσκευασια που εκανα το λαθος και πηρα!ηταν η συσκευασια με αντλια και δεν με βολεψε καθολου,ψεκαζε το προιον παντου,μπουκωνε συχνα και επρεπε και να την απολυμαινω και πριν απο καθε χρηση γιατι ο δισκος καθαρισμου ακουμπουσε πανω της!απο οτι θυμαμαι ηταν limited edition αλλα αν καπου τους εχει ξεμεινει και το δειτε,μακρια!!παρτε την κανονικη συσκευασια
*τελειωσα σχεδον εξ ολοκληρου και το cherrybox winter 2015(το μανο το ειχα και ετσι το εδωσα,με το μολυβακι απο τη bellapierre δυστυχως ειχα το ιδιο θεμα που ειχαν και πολλα κοριτσια , μου εσπασε και δεν μπορεσα να το σωσω) *
Αυτα τα ολιγα,γκερς  cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by garniera on Sun Dec 18, 2016 4:14 pm

Σ'εχει φοβηθει το ματι μου μαρουλι!!! Μπραβο γκερ!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by ef106142 on Mon Dec 19, 2016 8:29 am

@fairy88 Γι'αυτό που τη θες (γιατί και εγώ έτσι τη φοράω) θεωρώ πως είναι ιδανική!

ef106142

Back to top Go down

Post by matsir on Mon Dec 19, 2016 2:53 pm

Ομορφχιές μου γεια σας! Στο σημερινό ποστ θα σας δείξω τα σκουπιδάκια μου μπας και τα πετάξω και ησυχάσω  afro
1) Johnson's Baby Powder: Απλή παιδική πούδρα (Aka ταλκ). Το χρησιμοποιώ σε ποσότητες στα παπούτσια που χρησιμοποιώ στην άσκηση (τρέξιμο έξω) ή στο γυμναστήριο. Όταν ασκούμαστε τα πόδια μας ιδρώνουν και έτσι είναι πιο επιρρεπή στις μολύνσεις και τις οσμές. Πριν και μετά την άσκηση πάντα αλλάζω παπούτσια και ρίχνω μέσα ταλκ για να απορροφήσει την υγρασία. Λειτουργεί κορίτσια  thumbs_up
2) Pantene Conditioner: Πριν λίγες βδομάδες έφυγα για διήμερο και ξέχασα να πάρω κοντίσιονερ μαζί μου. Πήγα σ' ένα σούπερ μάρκετ εκεί και βολεύτηκα μ' αυτό το Pantene. Στα θετικά του ότι περιέχει δύο καλές αλκοόλες σε μεγάλες ποσότητες. Στα αρνητικά του ότι περιέχει μία κακή αλκοόλη (σε μικρότερη ποσότητα από τις καλές αλκοόλες), μία φθηνή μη υδροδιασπώμενη σιλικόνη (δηλαδή σιλικόνη που δε φεύγει απλώς με το νερό, άρα δεν είναι καλή) και EDTA (που το αποφεύγω στα προϊόντα του δέρματος, αλλά στα προϊόντα μαλλιών δεν με ενοχλεί εμένα). Άφηνε απαλά τα μαλλιά μου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα ενυδάτωνε. Μπορεί να ήταν η δουλειά της σιλικόνης. Δηλαδή τα λείαινε, χωρίς να τα ενυδατώνει. Αν κρίνω μόνο από το αποτέλεσμα (δηλαδή από το πως άφηνε τα μαλλιά μου), μου άρεσε. Αν κρίνω από τα συστατικά, όχι.
3) Nivea Stress Protect: Αποσμητικό σε μορφή σπρέι. Το χρησιμοποιούσα μετά το ντουζ πριν πάω γυμναστήριο, πάνω από τα ρούχα, ίσα ίσα για να μυρίζουν ευχάριστα τα ρούχα. Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει εσάς να σας έρχεται μία δυσάρεστη μυρωδιά από τη διπλανή σας στο πρόγραμμα ή στα όργανα. Είναι πολύ άσχημο αυτό, ρε κορίτσια. Ζούμε στον 21ο αιώνα. Γιατί να μην κάνουμε ένα ντουζ πριν πάμε για άσκηση; Είμαι που είμαι λαχανιασμένη και προσπαθώ να πάρω ανάσα εκείνη την ώρα, πρέπει να προσπαθώ να κρατάω και την αναπνοή μου λόγω αναθυμιάσεων; Όλα λύνονται με ένα ντουζ πριν την άσκηση (και μετά βεβαίως βεβαίως!).
4) Apivita Σαμπουάν: Ήταν αυτό με δεντρολίβανο και πρόπολη. Αρχικά, το αγόρασα επειδή νόμιζα ότι είναι sls free. Αγόρασα και δύο τρομάρα μου, γιατί ήμουν σίγουρη  facepalm1  Τελικά, είδα ότι δεν είναι, και έτσι το χρησιμοποιούσα μία φορά τις δύο βδομάδες ως καθαριστικό σαμπουάν. Δεν έχω λιπαρά μαλλιά, αλλά πήρα αυτό επειδή αγαπώ το δεντρολίβανο για τα μαλλιά. Κάνω και μάσκες με λάδια και αιθ.έλαιο δεντρολίβανο και βλέπω ότι βοηθάνε πολύ τα δικά μου μαλλιά. Αλλά αυτό το σαμπουάν δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν διαφέρει σε τίποτα από τα σαμπουάν του σούπερ μάρκετ κατά τη γνώμη μου. Για μένα είναι ένα μεγάλο no no  Evil or Very Mad  Έχω ακόμη ένα (γιατι είχα αγοράσει από την αρχή δύο μαζί) θα το χρησιμοποιήσω και μετά μάλλον δεν θα το αγοράσω ξανά.
5) Biorganic Ανθόνερο Λεβάντας: Αυτό αντικατέστησε το ιαματικό νερό στη ρουτίνα μου. Το ψέκαζα σε πρόσωπο και λαιμό μετά τον καθαρισμό και πριν την ενυδάτωση, περίμενα 30" και το ταμπόναρα πριν στεγνώσει τελείως. Δεν με ενόχλησε η μυρωδιά. Δεν είδα καμία διαφορά με το ιαματικό νερό (πέρα από τη μυρωδιά), να πω την αλήθεια.
6) Theramed Whitening: Κανένα γουάτενινγκ δεν είδα εγώ. Τη χρησιμοποιούσα εναλλάξ με μία από iherb, γιατί εκείνη είναι fluoride free. Απλή οδοντόκρεμα μου φάνηκε εμένα.
7) Erre Due Hydrating Restorating Cream Mask: Είχε αρκετή ποσότητα για ένα πλούσιο στρώμα ή για δύο χρήσεις. Έδινε μέτρια ενυδάτωση. Περιέχει δεύτερο συστατικό τη γλυκερίνη (για όσες την αποφεύγουν) και καθόλου καλά συστατικά. Δεν θα την ξαναπάρω, λόγω συστατικών.
8) Madre Labs Exfoliating Soap: Τα απολεπιστικά σαπούνια από Iherb τα αγαπώ, γιατί έχουν τα πιο αγνά συστατικά που μπορώ να βρω (ακόμη και σε σύγκριση με Apivita και Korres), δεν είναι σκληρά (άρα κατάλληλα για καθημερινή χρήση), είναι ενυδατικά και αυτό μύριζε και όμορφα. Θα τα παίρνω ξανά και ξανά, γιατί έχουν μπει στη ρουτίνα μου  cheers  

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Dec 21, 2016 11:47 am

@matsir Τα σαμπουάν της Απιβίτα με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ,τα θεωρώ λίγο απαράδεκτα...

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by astropeleki on Fri Dec 23, 2016 10:28 pm

Εμενα μου αρεσει το σαμπουαν και η μασκα απο απιβιτα για βαμμενα μαλλια. Τα μαλλια μου γινονται πολυ απαλα και η σειρα αυτη εχει πολυ ωραιο αρωμα.

astropeleki

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Dec 25, 2016 1:35 pm

Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties,οποτε καλα χριστουγεννα  santa  santa  santa   και παμε να ξεκινησουμε
1)mad hippie vitamin a serum(iherb): ενα πολυ ωραιο σερουμ,ενυδατικο και ελαφρυ,δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο στην ελαστικοτητα του δερματος,θα το ξαναεπαιρνα ομως μονο  αν το ξαναπετυχαινα σε προσφορα στο iherb γιατι ειναι αρκετα ακριβο
2)opi start to finish formaldehyde free:ενα top και base coat ,το χρησιμοποιησα και με τους δυο τροπους,και μου αρεσε λιιιγο περισσοτερο ως base coat,σαν top coat ηταν παλιας τεχνολογιας δηλ. δεν στεγνωνε αμεςως,στα plus του ειναι και η συνθεση χωρις φορμαλεδεΰδη,θα το ξαναεπαιρνα σιγουρα
3)κορρες αφρολουτρο βανιλια-δαμασκηνο:τα εχουμε ξαναπει,τα αφρολουτρα του κορρε τα καταναλωνω ωσαν στραγαλια,το συγκεκριμενο ειχε και ενα πολυ ωραιο χειμερινο/χριστουγεννιατικο αρωμα
4)now foods grapeseed oil(iherb):το πηρα ως εναλλακτικο του πολυαγαπημενου μου αμυγδαλελαιου,για να το χρησιμοποιω καθε βραδυ στα χερια μου σε συνδυασμο με την κρεμα  χεριων οπως κανω με το αμυγδαλελαιο,αλλα δεν μου αρεσε πολυ για αυτη τη χρηση,το βρηκα λιγο κολλωδες και λιγοτερο ενυδατικο,οποτε ξαναγυρισα στο almond oil της now foods
5)insight anti frizz mask:η πολυαγαπημενη μασκα μαλλιων/γκουμουτσα,την εχω παρει απειρες φορες γιατι ως κουβερτομαλλουσα με συμφερει  παρα πολυ η ποσοτητα της,βοηθαει στη φριζα,δεν θα την ξαναπαρω αμεσα ομως ,καθως αποφασισα  να κανω μια αλλαγη και ετςι πηρα την βερσιον για ξηρα μαλλια αυτη τη φορα
6)sephora mud mask:η κλασσικη λασπομασκα απο τα σεφορα,την δοκιμασα μια φορα στο προσωπο και ενω καθαριζε καλα,με τραβουσε απιστευτα οποτε και αποφασισα να την χρησιμοποιω μονο στις μασχαλες(!!!)και εκει μου ταιριαξε πολυ καλυτερα,θα την ξαναεπαιρνα μονο αν την ξαναεβρισκα στην εξευτελιστικη τιμη που την πηρα,μεχρι τοτε πηρα αργιλο σε σκονη της now για να κανω μασχαλομασκες Twisted Evil
Αυτα τα ολιγα,γκερς cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Fri Jan 06, 2017 12:27 pm

Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties,οποτε μια καλη χρονια γεματη empties να εχουμε και παμε να ξεκινησουμε
*ακολουθουν πολλα προιοντα μαλλιων και αυτο γιατι τα μοιραζομαι με την επισης κουβερτομαλλουσα μαμα μου,οποτε πεφτει γερη καταναλωση Twisted Evil *
1)+2)acure moroccan argan oil shampoo και straightening shampoo (iherb):και τα δυο σαμπουαν μου αρεσαν ,ισως λιγο πιο πολυ αυτο με το αργκαν γιατι αφηνε τα μαλλια πολυ ευκολοχτενιστα και απαλα
3)dessert essence red raspberry conditioner(iherb):πολυ καλο κοντισιονερ,εδινε λαμψη στα μαλλια και τα αφηνε αρκετα απαλα
4)alba botanica hawaiian deep conditioning mask(iherb):ωραια μασκα,πολυ παχυρευστη οπως τις προτιμω αλλα εξαιρετικα ακριβη για τα ελαχιστα ml της,150 ml στο δικο μου το μαλλι δεν φτανουν ουτε για ζητω Evil or Very Mad
5)euthalia cleanser(glowbox): ωραιο καθαριστικο γαλακτωμα,ενυδατικο,ιδανικο για πρωι,δεν το χρησιμοποιησα ως ντεμακιγιαζ οποτε δεν ξερω αν κανει καλη δουλεια
6)+7)mario badescu enzyme cleansing gel και cucamber cleansing lotion(beautybay):ηταν δωρακι με παραγγελια απο το beautybay,καλουτσικα και τα δυο,το σαπουνι ηταν καθαριστικο και αρκετα απαλο,το τονερ αν και ειχε οινοπνευμα δεν αφυδατωνε το δερμα
8)κορρες coconut guava anti aging body oil:τωρα που χειμωνιασε δεν μπορω να χρησιμοποιω ευκολα το monoi tiki tahiti γιατι παγωνει και ετσι ψαχνω εναλλακτικους τροπους ενυδατωσης για αγκωνες,φτερνες και γονατα.η μυρωδια του ηταν απλα εξωπραγματικη Twisted Evil ηταν αρκετα ενυδατικο και θα το ξαναπαρω σιγουρα καποια στιγμη
9)glamglow supermud clearing treatment:η πιο αγαπημενη μου καθαριςτικη μασκα,οχι μονο καθαριζει εις βαθος και εξαφανιζει πορους και στιγματα αλλα παραλληλα αφηνει το δερμα τοσο απαλο,ενυδατωμενο και συσφιγμενο που νιωθεις σαν να εχεις αλλαξει δερμα!!και ναι δεν υπερβαλλω καθολου Wink το μονο αρνητικο ειναι η  πολυ υψηλη τιμη του,που ομως την αξιζει και το γεγονος οτι πλεον τα σεφορα εχουν την αποκλειστικοτητα και δεν μπορεις να την αγορασεις απο σαιτ του εξωτερικου,οπως εκανα παλια Mad Sad
10)nuxe reve de miel:τι να πω για αυτο ρε γκερς,εχω ανοιξει και δικο του τοπικ και μονο ποιημα που δεν του εχω αφιερωσει!!!το καλυτερο λιπ μπαλμ/θεραπεια χειλιων που κυκλοφορει I love you I love you I love you
11)caudalie premier cru la creme yeux:αυτο το δειγματακι των μολις 7 ml μου κρατησε σχεδον εναν μηνα καθημερινης χρησης!!!δεν ειδα καμια διαφορα στις γραμμες ουτε εδινε καμια σπουδαια ενυδατωση αλλα απορροφοταν πολυ γρηγορα και ειχε ενα υποκιυρινο χρωματακι που εδινε μια μικρη καλυψη στους κυκλους,οποτε αποτελουσε πολυ καλη βαση για πριν το μακιγιαζ
12)this works pillow spray(look fantastic)σπρει που το ψεκαζεις στο μαξιλαρι και σε βοηθαει να κοιμηθεις,το ειχα ξαναχρησιμοποιησει στο παρελθον,μυριζει πολυ χαλαρωτικα οντως αλλα προσωπικα δεν με βοηθησε στο να κοιμηθω γρηγοροτερα ή ευκολοτερα
Αυτα τα ολιγα,γκερς cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Fri Jan 06, 2017 2:27 pm

το τελειωσα πριν μερικες μερες.
Εχω να πω πως μου αρεσε αρκετα και με εβγαλε περιπου ενα μηνα+.
Εχει φυσικα συστατικα, δεν εχει αλατα τα οποια φριζαρουν τα μαλλια, μυριζει πολυ φυσικα και ειναι εξαιρετικα ευκολοδουλευτο στα χερια (για μενα αυτο ειναι κριτηριο ποιοτητας για ενα σαμπουαν!) και αφριζον.
Θα το ξανατιμουσα σιγουρα αλλα προς το παρον εχω να τελειωσω ενα του εμποριου. Το μαλλι μου εχει ταση λιπαροτητας και το λουζω καθε 2-3 μερες. Υποτιθεται πως ειναι για κανονικα μαλλια και με εκπληξη συνειδητοποιησα οτι δε μου τα βαραινε ουτε τα εκανε λιπαρα.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by bibibo on Fri Jan 06, 2017 8:09 pm

καινουριο ποστ empties για να καθαρισει ο τοπος (να χωρανε και οι καινουριες αγορες Twisted Evil  )
αν σας αρεσουν τα empties με νουμερακια καντε λαικ,αν δεν σας αρεσουν καντε λαικ,και παμε να ξεκινησουμε
*1,2,3. το σαμπουαν,το κοντισιονερ και η μασκα απο τη σειρα της elvive με extraordinary oil(εχω παρει και μια κρεμα σε σωληναριο αλλα δεν την τελειωσα)-απο τις καλυτερες σειρες που εχω δοκιμασει,απο προιοντα μαλλιων του σουπερ μαρκετ για ξηρα μαλλια που εχω εγω.φυσικα το κοντισιονερ τελειωσε πρωτο κ ετσι δοκιμασα σαμπουαν κ μασκα με αλλα προιοντα κ δουλεψαν εξισου καλα.πλεον χρησιμοποιω τα insight αλλα αν ξαναπαιρνα προιοντα του σουπερ μαρκετ θα τα προτιμουσα.
*4.μασκα elvive για βαμμενα μαλλια-δεν εχω βαμμενα μαλλια αλλα βρεθηκε στα χερια μου κ ειπα να την χρησιμοποιησω.δεν,απλα δεν.πολυ αδιαφορη.δεν ξερω αν κανει κατι με το χρωμα αλλα κατα τ αλλα δεν κανει κ πολλα.τουλαχιστον δεν μου τα εκανε χειροτερα
*5.random ασετον-απλα το εβαλα για να φαινονται πιο πολλα τα προιοντα κ να χαιρομαι οτι τελειωνω πολλα Twisted Evil  τιμιο παντως,δεν εχω παραπονο,δεν ειναι κατι ουαου αλλα δεν εβγαλα κ τα νυχια μου προσπαθωντας να τα ξεβαψω.για γκλιτερ ομως δεν ξερω τι κανει
*6.fouka organic avocado cream-ευχαριστη αισθηση,ενυδατωση κ μυρωδια.μου αρεσε κ η συσκευασια,αλλα δεν θα ξαναπροτιμησω την fouka
*7.μπλα μπλα μπλα serum fouka-αυτο που ειχε στο κερασοκουτο.αργησα να το χρησιμοποιησω.τα ιδια με την κρεμα παραπανω.δεν ειναι κακο αλλα ουτε κατι τρομερο.
*8,9.μασκες apivita με αγγουρι και μελι-αποφασισα να παρω με τη σειρα τις μασκες της apivita για ενυδατωση,τωρα που ειναι χειμωνας,για να διαλεξω ποια μου αρεσει περισσοτερο.πηρα κ αυτην με θαλασσια λεβαντα αλλα πεταξα τη συσκευασια.ολες μου αρεσουν αλλα τελικα κατεληξα οτι η σειρα προτιμησης ειναι θαλασσια λεβαντα,αγγουρι,μελι
*10.random μασκα μαλλιων,mil mil κατι τετοιο γραφει κ βουτυρο καριτε-την πηρα για δοκιμη σε φαση που δεν ημουν για κατι ακριβοτερο.πολυ οικονομικη,ειναι 1000 ml αλλα πολυ λεπτορευστη οποτε τελειωνει γρηγορα.στα δικα μου μαλλια δεν εκανε κατικατεληξα να την χρησιμοποιω για κοντισιονερ για να τελειωσει.
*11.αποσμητικο dove.not sponsored.1/4 ενυδατικη κρεμα-το χρησιοποιω χρονια κ μου αρεσει πολυ,αλλα πλεον θα το χρησιμοποιω λιγοτερο,σε συγκεκριμενες περιπτωσεις που χρειαζομαι κατι που με κραταει περισσοτερο,και θα χρησιμοποιω πιο πολυ αλλα χωρις αλουμινιο κλπ κλπ
*12.κρεμα ματιων fouka-κ αυτη απο το κερασοκουτο,κ αυτην αργησα να τη χρησιμοποιησω.απο ενα σημειο κ μετα τη βαρεθηκα κ την εβαζα σε ολο το προσωπο για να τελειωσει,νομιζω κ η βανα το ειχε πει κ καποια αλλη.και με αυτην δεν ειδα κατι τρομερο,αλλα δεν εχω και ιδιαιτερο προβλημα.οπως κ να χει δεν θα ξαναπαρω απο φουκα.
*13.μασκα μαλλιων με γαλα καριτε και μελι lpm-οταν την πρωτοδοκιμασα δεν μου φανηκε να κανει κατι αλλα οσο τη χρησιμοποιουσα μου αρεσε αρκετα κ αυτη για προιον που βρισκουμε στο σουπερ μαρκετ.μαλακωνε αρκετα τα μαλλια και ειχε ωραιο αρωμα
*14.μασκα μαλλιων kyana-νομιζω οτι στο ποστ πρεπει να βαλω κ το περσινο κερασοκουτο Razz κ αυτην την ειχα παρεξηγησει στην αρχη,πιστευα πως ειναι αρκετα ακριβη στην κανονικη της τιμη γι αυτο που κανει αλλα απο τη μεση κ μετα μου αρεσε.παλι ομως θεωρω λιγη την ποσοτητα της,δεν νομιζω να την επαιρνα στην κανονικη τιμη
*15.better than gel nails essence-μου αρεσει πολυ αυτο το top coat κ ειναι το 3ο η 4ο που τελειωνω,δικαιως εχουν ειπωθει πολλα καλα λογια γι αυτο.στεγνωνει γρηγορα και κραταει αρκετα το καθε βερνικι,και αυτα ειναι που θελω εγω προσωπικα.μονο να προσεχετε να μην βαζετε πολλη ποσοτητα,γιατι μετα ειναι σαν να "ραγιζει",ξεφλουδιζει,τελοσπαντων δεν ειναι καλο Razz εχει ακομα αλλα επηξε,οπως κανουν τα περισσοτερα απο αυτα,γι αυτο δεν θελω να παρω καποιο πιο ακριβο,και θα το πεταξω.εχω μεινει το ιδιο ευχαριστημενη κ με το καινουριο στο ασημενιο μπουκαλακι οποτε αν δεν βρειτε αυτο,σαν προτεινω κ εκεινο
*16,18,19-ενα λιπγκλος κ ενα σετακι με 2 σκιες essence,κραγιον beauty line,lovie κ το αλλο ουτε ξερω,ξεθαφτηκαν απο τα βαθη των αιωνων.απ οτι θυμαμαι το λιπγκλος,αν και δεν χρησιμοποιω συχνα,μου αρεσε,εδινε ωραια γυαλαδα ειδικα με το καλοκαιρινο μαυρισμα ταιριαζε πολυ.το κραγιον beauty line ειναι το 323,δεν μου πηγαινε καθολου,το φορουσα μαζι με αλλα κραγιον η μολυβια αλλα δεν μου αρεσε και η συσταση.απλα τα πεταω γιατι τα εχω πολυυυυ καιρο
*17.stay all day concealer essence-πολυ φωτεινο κονσιλερ αλλα μου φανεται οτι η συσταση του ειναι αρκετα λεπτορευστη,δεν ξερω πως να το εξηγησω,πολυ "υδαρες",και μου φαινεται οτι χανεται οταν το απλωνεις.καποιες φορες που αργησα λιγο να το απλωσω ειδα καπως να αλλαζει το χρωμα του.τελοσπαντων,εβαζα οσο περισσοτερο μπορουσα,μεχρι κ στο μετωπο κ στη μυτη για χαιλαιτ, για να τελειωσει
Αυτα για σημερα,παω να πεταξω σκουΠιδια

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Fri Jan 06, 2017 8:34 pm

Αυτή εδώ η καταραμένη μάσκαρα avon super shock αξίζει ξεχωριστό ποστ γιατί είναι τόσο super μ@λακια.Η χειρότερη που έχω δοκιμάσει εβερ,δεν κάνει ΤΙ ΠΟ ΤΑ! Όσο και να προσπαθείς.έκατσα Κ εβαζα μάσκαρα πιο πολλή ώρα απ ότι έκανα όλο το μακιγιάζ και τίποτα.Έχει Κ μεγάλο πλαστικο βουρτσακι Κ πονάνε τα μάτια σου.είπα να περιμένω λίγο Μήπως με τον καιρό γίνει καλύτερη όπως γίνεται με πολλές μάσκαρα αλλά μόλις είδα Κ τα πρώτα κομματάκια να πέφτουν  είπα bye bye στο δι@λο να πας Smile πρώτη φορά με εκνευρίζει έτσι μια μασκαρα,αν ηταν γυαλινη η συσκευασια θα την ειχα σπασει Razz

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Jan 06, 2017 8:47 pm

@bibibo γιατι οχι fouka? δεν εχω δοκιμασει πολλα, αλλα ο,τι εχω δοκιμασει μου αρεσε!

peggy1990

Back to top Go down

Post by bibibo on Fri Jan 06, 2017 10:13 pm

@peggy1990 δεν μου φάνηκε κακο κάποιο προϊόν,απλά ειχα πάρει ένα σετ που είχε κ καποια λαδακια μεσα,τα οποία τα δήλωναν ως 100% argan oil πχ,και μονο αυτο εγραφε στα συστατικα αλλα εγω προσωπικά πιστευω οτι ηταν αραιωμενα με αλλα λαδια,και επισης απο μονα τους ήταν αρκετά ακριβά ακόμα κ να μην ήταν αραιωμενα.Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το τι πραγματικά περιέχουν αλλά αυτό πιστεύω εγω,οποτε με αποτρέπει από το να κοιτάξω τα υπόλοιπα προιοντα

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by peggy1990 on Fri Jan 06, 2017 10:47 pm

@bibibo κι ομως υπαρχουν εταιριες που πουλανε πχ τα πιο καθαρα ελαια βασης αλλα fake αιθερια ελαια..
γενικα εγω τα συσκευασμενα καλα πχ σφραγισμενες κρεμες που δεν ανοιγονται χωρις να αλλοιωθει η συσκευασια δεν τα φοβαμαι γιατι υποκεινται σε ελεγχους Smile τα μπουκαλια με τα λαδια η τα αιθαιρια ελαια ειναι επιφοβα για αυτο και κανουν εκει μιξεις χωρις να το αναγραφουν
παντως εχεις δικιο, απαραδεκτο με τα λαδια οπως και να χει

peggy1990

Back to top Go down

Post by bibibo on Fri Jan 06, 2017 11:05 pm

Και ξαναλεω οτι αυτο ειναι κατι που πιστευω εγω,μην γίνει καμία παρεξήγηση.Αυτό είναι το θέμα μου βασικά,ειδικά από τη στιγμή που τα φτιάχνουν αυτοί περιμένω να γράφει ακριβώς ότι έχει μέσα.Έχω πάρει άκυρο έλαιο από το χοντος Κ έγραφε ότι είχε κ άρωμα κλπ κλπ.Κατά Τ αλλα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τα προϊόντα

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Jan 07, 2017 1:14 am

@bibibo wrote:Αυτή εδώ η καταραμένη μάσκαρα avon super shock αξίζει ξεχωριστό ποστ γιατί είναι τόσο super μ@λακια.Η χειρότερη που έχω δοκιμάσει εβερ,δεν κάνει ΤΙ ΠΟ ΤΑ! Όσο και να προσπαθείς.έκατσα Κ εβαζα μάσκαρα πιο πολλή ώρα απ ότι έκανα όλο το μακιγιάζ και τίποτα.Έχει Κ μεγάλο πλαστικο βουρτσακι Κ πονάνε τα μάτια σου.είπα να περιμένω λίγο Μήπως με τον καιρό γίνει καλύτερη όπως γίνεται με πολλές μάσκαρα αλλά μόλις είδα Κ τα πρώτα κομματάκια να πέφτουν  είπα bye bye στο δι@λο να πας Smile πρώτη φορά με εκνευρίζει έτσι μια μασκαρα,αν ηταν γυαλινη η συσκευασια θα την ειχα σπασει Razz

Πωπω ναι! Μου τη θύμισες κι εκνευρίστηκα Grrr Grrr

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Back to top