Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by what???? on Mon Jun 06, 2016 3:34 pm

@Lonely_maroulaki
αχ αυτο το καθαριστικο προσωπου του κορρε αρχισα να το χρησιμοποιω αυτο τον καιρο. το ειχα παρει μονο κ μονο για την προσοφρα. ενω μου φανηκε οπως λες πολυ ηπιο κ λεω σιγα να μην κανει δουλιεα αλλα τελικα ειναι πολυ καλο, νομιζω οτι ειναι κ πολυ ενυδατικο για το δερμα μου και εχω δει φοβερη δουλεια σε συνδυασμο με την ενυδατικη μου. σαν να φωτισε το προσωπου μου ενα πραγμα. το χρησιμοποιησα κ σαν ντεμακιγιαζ αυτο το σκ και ηταν αρκετα καλο. 

αλλα και γενικα εμενα μου πανε πολυ τα προιντα του κορρε. ελαχιστα δεν μου εχουν ταιριαξει. 

what????

Back to top Go down

Post by lazysunday on Mon Jun 06, 2016 4:27 pm

@what???? wrote:@Lonely_maroulaki
αχ αυτο το καθαριστικο προσωπου του κορρε αρχισα να το χρησιμοποιω αυτο τον καιρο. το ειχα παρει μονο κ μονο για την προσοφρα. ενω μου φανηκε οπως λες πολυ ηπιο κ λεω σιγα να μην κανει δουλιεα αλλα τελικα ειναι πολυ καλο, νομιζω οτι ειναι κ πολυ ενυδατικο για το δερμα μου και εχω δει φοβερη δουλεια σε συνδυασμο με την ενυδατικη μου. σαν να φωτισε το προσωπου μου ενα πραγμα. το χρησιμοποιησα κ σαν ντεμακιγιαζ αυτο το σκ και ηταν αρκετα καλο

αλλα και γενικα εμενα μου πανε πολυ τα προιντα του κορρε. ελαχιστα δεν μου εχουν ταιριαξει. 

Για ντεμακιγιαζ πως το χρησιμοποιεις, μονο του? Αφαιρει foundation ή ειναι για πιο ηπιο μακιγιαζ οπως πουδρα κ bronzer?

lazysunday

Back to top Go down

Post by what???? on Mon Jun 06, 2016 5:03 pm

μονο του και μονο για πολυ ειδικες περιστασεις οπως πχ. το σκ που ημουν σε ταξιδι και δεν ηθελα να κουβαλω χιαλια δυο μπουκαλακια. δυο φορες πλυθηκα γιανα ειμαι σιγουρη οτι κανε δουλεια αλλα ειχα μονο αντηλιακο, μεικοπουδρα (mac studio fix), ματι βαμμενο κανονικα κτλπ.
foundation σε πολυ σπανιες εξοδους φοραω. κυριως bb / cc cream και πουδρες,

what????

Back to top Go down

Post by lazysunday on Mon Jun 06, 2016 7:38 pm

@what???? Thanks!!

lazysunday

Back to top Go down

Post by garniera on Wed Jun 08, 2016 1:29 pm

1, Σπρει καθαριστικο πινελων σεφόρα που λεει κι η κωννα, αυτο χρησιμοποιω καθημερινα, μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο των h&m που χρησιμοποιω αυτη την περοδιο, γυρω στα 6-7 ευρω αλλα το βαζει καποιες με εκπτωση -70%
2, Ξεβαφτικο νυχιων, μου αρεσε πολυ γιατι αφαιρει μανο χωρις να ζαλιζεσαι απο τη μυρωδια
3, Εχω θεμα με την Kiehl's και τα 2 προιοντα ναι μεν με ετσουζαν πολυ, αλλα δεν μου προκαλεσαν δερματιτιδα ή αλλεργια (εχω παρα πολυ ευαισθητο δερμα)
4, Το primer στο κουτακι της mac απαισιο!
5, Κλασικα fix+, στο αρωμα με το αγγουρι, τωρα εχω το mineralize που το θεωρω πολυ καλυτερο.
6, Διαφανη πουδρα inglot, δεν τρελαθηκα, νομιζω δεν μου καθονται καλα αυτες οι πουδρες. Btw βαζω πουδρα μονο κατω απο τα ματια, σπανια αλλου.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by garniera on Wed Jun 08, 2016 1:32 pm

Επειδη γυρισε στην αλλη φωτο, καλο το serum της caudelie, ενυδατικο, αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο.
Την κρεμα δεξια την λατρεψα τον χειμωνα, οταν ειχα πολυ αφυδατωση στο προσωπο. Αν εχετε λιπαροτητα, μην την κοιτατε καν.

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Wed Jun 08, 2016 9:44 pm

φορτώστε empties γκεεερς
@garniera πολύ ωραία τα empties σου,δεν έχω δοκιμάσει κάτι από αυτά ακόμα..

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by garniera on Wed Jun 08, 2016 10:07 pm

Sissy's_theory wrote: φορτώστε empties γκεεερς
@garniera πολύ ωραία τα empties σου,δεν έχω δοκιμάσει κάτι από αυτά ακόμα..

Γκεεεεεεερ, ή ειμαστε γκουρουδες ή δεν ειμαστε!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 09, 2016 12:42 am

@garniera την κρέμα από λα ρος την χρησιμοποιούσα κι εγώ παλιότερα! Είχες δοκιμάσει την απλή? Ήταν ακόμα καλύτερη! Και η extra πολύ καλή όμως

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Jun 09, 2016 12:46 am

@Damsel wrote:@garniera την κρέμα από λα ρος την χρησιμοποιούσα κι εγώ παλιότερα! Είχες δοκιμάσει την απλή? Ήταν ακόμα καλύτερη! Και η extra πολύ καλή όμως

Οχι, αλλα θα την δοκιμασω σιγουρα. Πλακα πλακα δεν νομιζω οτι με εχει απογοητευσει ποτε κατι απο αυτην την εταιρεια...

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Krisania on Thu Jun 09, 2016 12:47 am

Η απλή δεν μου άρεσε, δυσκολεύτηκα να την τελειώσω. Μου φάνηκε σχεδόν ίδια με την απλή της avene και της bioderma. Δεν ένιωσα να μου προσφέρει ούτε τη βασική ενυδάτωση. Και άφηνε και μια ανεπαίσθητη αίσθηση πουδρίλας στο τελείωμα και αυτό το απεχθάνομαι όσο τίποτα στις κρέμες.

Krisania

Back to top Go down

Post by garniera on Thu Jun 09, 2016 1:37 am

@Krisania wrote:Η απλή δεν μου άρεσε, δυσκολεύτηκα να την τελειώσω. Μου φάνηκε σχεδόν ίδια με την απλή της avene και της bioderma. Δεν ένιωσα να μου προσφέρει ούτε τη βασική ενυδάτωση. Και άφηνε και μια ανεπαίσθητη αίσθηση πουδρίλας στο τελείωμα και αυτό το απεχθάνομαι όσο τίποτα στις κρέμες.

Aυτη παντως με βοηθησε πολυ τον χειμωνα και να μαλακωσουν οι ερεθισμοι κι η ξηροτητα αλλα και να φυγει η θαμπαδα απο το προσωπο, εδινε πολυ ωραια λαμψη. Αλλα επαναλαμβανω, αν εχετε λιπαροτητα με τιποτα!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 09, 2016 1:41 am

@garniera έχει καταργηθεί δυστυχώς... Πλέον υπάρχει μόνο η έξτρα

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Thu Jun 09, 2016 7:59 pm

@garniera χαχαχαχαχαχα ε ναί !!!!!!!!!!!

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Thu Jun 09, 2016 9:27 pm

@garniera πολυ ενδιαφεροντα empties γκερ,μπραβοοο
Αυτη την κρεμα απο la roche (ελπιζω να την κοψεις στη μεςη γιατι εχει ακομα πολυ προιον Twisted Evil  )δεν την εχω δοκιμασει!!απιστευτο και ομως αληθινο!!
σιγουρα θα την τιμησω το χειμωνα cheers cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Sat Jun 11, 2016 10:14 pm

Apivita propoline shampoo για την τριχόπτωση με λούπινο και δάφνη: ΄το αγόρασα περίοδο που ήμουν φούλ στρεσαρισμένη κ είχα τριχόπτωση παραπάνω από το φυσιολογικό αλλά μέχρι κ αυτό ήμουν πολύ απασχολημένη να το χρησιμοποιήσω,οπότε το έκανα μετά σε νορμάλ συνθήκες και η αλήθεια είναι γιατί το χρησιμοποιούσα 4,5 φορές το μήνα δεν είχα καθόλου τριχόπτωση,μόνο που εντάξει δεν έκανε αφρό αλλά κ μου ξήραινε τα μαλλιά πολύ..το οποίο μου έδινε +1 μέρα παράταση στο λούσιμο.
Le petit μασκούλα .......έχω γράψει εδώ γύρω ότι δεν μου έκανε τίποτα,έκανα αμάν να την τελειώσω ,αλλά μύριζε υπέροχα !!
κ τέλος η μάσκα της Apivita στην παλιά συσκευασία με θαλάσσια λεβάντα...ελαφριά ,ωραία μυρωδιά.καλή ενυδάτωση..!

αυτά τα ολίγα.... bounce bounce

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Jun 11, 2016 10:16 pm

εχω αυτη τη μασκα απο le petit που την εχω αγορασει δεκα φορες μεχρι τωρα. Μου αρεσει αρκετα! πιστευω οτι κανει φοβερη δουλεια (οχι οσο π.χ. της gliss) αλλα μαλακωνει απιστευτα τα μαλλια.. τι μαλλι εχεις;

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Sat Jun 11, 2016 10:20 pm

έλα βρε....κανονική τρίχα ,λίγο λιπαρά στις ρίζες κ πλέον εδώ κ ένα χρόνο πιο ξηρά στις άκρες...πραγματικά τί τη βάζω τί όχι ένα κ το αυτό,αν βάλω την elvive total repair 5 ας πούμε έστω κ για 3 λεπτά άλλο μαλλί...

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sat Jun 11, 2016 10:25 pm

αναρωτιομουν εαν εχεις μπουκλες..

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Sat Jun 11, 2016 10:27 pm

όχι ολόισια...κ ''εύκολο'' μαλλί όχι δύστροπο αν εξαιρέσεις τελευταία τις άκρες μου..

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by matsir on Sun Jun 12, 2016 3:34 am

Like a Star @ heaven Κρέμα σώματος Le Petit Marseillais. Είναι η δεύτερη που τελειώνω. Μου άρεσε πολύ. Η συγκεκριμένη (οχι ολες απο le petit) έχει πολύ καλά συστατικά. Δεν έχει parafinum liquidum. Αντ'αυτού έχει αμυγδαλελαιο. Το εκτίμησα!
Like a Star @ heaven Bioten cellufight. Τζελ με έλαιο πιπεριού για καταπολέμηση της κυτταρίτιδας. Το απλώνω κάθε βράδυ μετά το ντουζ σε όλο το μπούτι (μεχρι πανω απο το γόνατο) και κανω αρκετη ωρα μασαζ. Αρχικα ειναι δροσερο, γιατι ειναι τζελ, μετα απο καποια λεπτα καίει λίγο και κοκκινίζει πολύ. Δεν εχει ωραια μυρωδια. Αφήνει το δέρμα απαλο. Μου τελειωσε πολυ γρηγορα. Εχω αλλο ενα να χρησιμοποιησω. Μολις τελειωσω και το αλλο θα επιστρέψω για τα αποτελέσματα Razz
Like a Star @ heaven Hansaplast foot expert. Μέτρια κρέμα ποδιών. Απλά ενυδατωνε τα ποδια. Τίποτα τρομερό.

Like a Star @ heaven Αντηλιακο Korres γιαούρτι. Αγαπημένο αντηλιακό  I love you  Δεν ξέρω πόσα εχω τελειώσει! Τα αγοράζω πάντα 1+1 και το φοράω και όλο τον χειμώνα. Αυτό που μου αρέσει είναι ότι όταν το αφαιρώ το δέρμα μου είναι πολύ απαλό  Smile
Like a Star @ heaven Scrub προσώπου Apivita apricot. Μου κρατησε αρκετα. Δεν μου αρεσε, δεν θα το αγοράσω ξανά, κυρίως λόγω των συστατικών του. Επίσης, έχει έντομο άρωμα βερυκοκο που ειναι ωραίο, αλλά συνθετικό. Πλέον αποφεύγω όλα τα προϊόντα προσώπου που περιέχουν parfum.
Like a Star @ heaven Μάσκα προσώπου Apivita με θαλάσσια λεβάντα. Δεν μου αρεσε καθολου. Δεν έβλεπα καμία διαφορα στο πρόσωπο μου και εχω την εντύπωση οτι εκανε τους πορους περισσοτερο ορατούς. Δεν θα την ξαναγορασω  Evil or Very Mad
Like a Star @ heaven The Body Shop Tea Tree Primer. Χάλια. Δεν με βόλεψε. Δεν θα επεκταθώ, γιατί έχω γράψει εκτενή γνώμη εδώ .
Like a Star @ heaven Κρέμα ματιών Korres wild rose. Δεν μου αρεσε καθολου. Δεν μπόρεσα ούτε καν να την τελειωσω Evil or Very Mad
Like a Star @ heaven Μάσκα ματιών Korres με αγγούρι. Ούτε αυτό το τελείωσα. Δεν μου αρεσε. Οκ, ήταν δροσερή, αλλά τίποτα παραπάνω. Αν ήθελα σκετη δροσιά, έβαζα και δυο κουτάλια στην καταψυξη και τα έβαζα στα μάτια ή έβαζα δυο παγάκια. Δεν θα την αγοράσω ξανά.

Like a Star @ heavenΤονωτική λοσιον καθαρισμού Apivita με πρόπολη και κίτρο. Αφήνει στο δέρμα ένα φιλμ, το οποίο στεγνώνει και τραβάει την επιδερμίδα. Επίσης, αν την χρησιμοποιήσω πριν την ενυδατική, αυτή δεν απορροφάται καθόλου εύκολα (μάλλον λόγω αυτού του "φιλμ" που αφηνει). Δεν μου αρεσε.
Like a Star @ heaven Τζελ καθαρισμού Apivita με πρόπολη και λάιμ. Ειναι η τριτη συσκευασια που τελειωνω! Μου αρεσει πολυ! Δεν εχω λιπαρη επιδερμιδα, γι αυτό είναι κάπως "βαρυ" για μένα, αλλά μου αρέσει αυτό το τράβηγμα καθαριότητας που αφήνει μετά που θα το χρησιμοποιήσω. Νιώθω ότι αναπνέει η επιδερμίδα μου. Φυσικά μετά ενυδατωνω αμέσως.

Like a Star @ heaven Scrub σώματος Bomb Cosmetics blackcurrant body polish. Μεγάλη ποσότητα, μου κράτησε αρκετά (περίπου 3-4 μηνες). Τον τελευταίο μήνα (από αρχη Μάιου) κάνω σκραμπ 3-4 φορές την εβδομάδα. Πιο πριν έκανα μια φορα. Για κάποια κοπέλα που κάνει μια φορά την εβδομαδα θα κρατήσει πολύ περισσοτερο. Η μυρωδια ειναι εντονοτατη, σχεδον αποπνικτική και μύριζε έντονα μέχρι που τελείωσε. Κατά τη γνώμη μου και για το δικό μου δέρμα δεν κάνει έντονη απολεπιση. Μέτρια θα έλεγα.
Like a Star @ heaven Μάσκα μαλλιών fresh line Ερατώ. Μου αρέσει πολύ :lol:  Την έχω αγοράσει ξανά ήδη(δεν είναι να ξεμενουμε)! Τα συστατικά της ειναι πολυ καλα, αφήνει τα μαλλιά ενυδατωμενα και μαλακά και μυρίζουν μέχρι που θα τα ξαναλούσω! Πραγματικά δεν ξερω τι έχουν βάλει και η μυρωδιά διαρκεί τόσο πολύ στα μαλλιά.
Like a Star @ heaven Κρέμα προσώπου Korres wild rose. Μέτρια ενυδατική. Δεν τρελάθηκα. Δεν θα την ξαναπάρω.
Like a Star @ heaven Μάσκα ύπνου Vichy agualia thermal. Ειναι τεραστια, στα 75ml. Τη χρησιμοποίησα τρεις φορές μόνο, γιατί μου προκαλούσε απίστευτη δυσφορία στο πρόσωπο. Ένα αίσθημα βουιτου και έντονου παλμού ακριβώς πισω από την επιδερμίδα. Σα να αύξανε τη ροή του αίματος προς το πρόσωπο, πράγμα λογικό αφού κάποιες κρέμες το κάνουν αυτο, αλλά με αυτήν σα να παραγινε το πράμα και μου εκοβε την ανασα. Τρομερή δυσφορία. Επίσης, όσες φορές τη χρησιμοποιησα δεν είδα καμία διαφορα την επόμενη μέρα το πρωί. Τη χρησιμοποίησε όλη η μαμά (που ειναι 40+) και της άρεσε πολύ.
Like a Star @ heaven Apivita aqua vita. Μου άρεσε πολύ! Είμαι η μοναδική ενυδατική κρέμα προσώπου που θα ξαναεπαιρνα. 
(εχω κρατήσει το βαζάκι και την έχω γεμίσει με κρέμα σωματος που έφτιαξα εγώ, γι αυτό φαίνεται γεμάτη) 

Like a Star @ heaven Face &Eyes Serum Korres wild rose. Είχα αγοράσει όλη τη σειρά wild rose. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένη. Περισσότερο από όλα τα προϊόντα της σειράς μου αρεσε το σερουμ, όμως, -οκ- δε σκίζω και το μαγιό μου. Πρόσφερε ενυδάτωση, αλλά το άρωμα ήταν πολύ έντονο. Πέρα του ότι μπορεί να είναι ενοχλητικό τόσο έντονο άρωμα είναι και κακά για την επιδερμίδα όλα αυτά τα πρόσθετα. Δεν θα το ξαναπάρω. 
(εχω κρατήσει το μπουκαλάκι και εχω αναμείξει μια bb με λευκό foundation για να την ανοιξω γι αυτό φαίνεται γεμάτο)
Like a Star @ heaven Lip balm Korres spf 15. Μου άρεσε αρκετά. Το φορούσα τις ημέρες που έβγαινα από το σπίτι λόγω spf. Μου κρατησε πολύ.
Like a Star @ heaven Lip balm Apivita με πρόπολη και μελισσοκερι. Και αυτό μου αρεσε! Όμως μου κράτησε λίγο. Το φορούσα μέσα στο σπιτι.
Like a Star @ heaven Lip balm Apivita με χαμομήλι spf 15. Και αυτό μου αρεσε  Smile Και αυτό δεν μου κράτησε πολύ. Το φορουσα εκτός σπιτιού, λόγω spf.

Like a Star @ heaven Etude House nose και chin strips με green tea και κάρβουνο (αντίστοιχα). Τα είχα πάρει από το eBay 12άδα από το καθένα και τα βάζω συχνα-πυκνά. Δε θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα. Ειναι πολύ μετρια. Μερικες φορες δεν αφαιρουν και τιποτα.

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by garniera on Sun Jun 12, 2016 10:37 am

Πωπω @matsir γκεεεεεεεεερ, σακουλα empties! Για το peeling της apivita θρηνησα κι εγω που δε θα το ξαναπαρω λογω συστατικων, μου αρεσε απιστευτα πολυ η μυρωδια του.
Με την μασκα υπνου θα ειχα χεστει πανω μου απο τον φοβο...

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Jun 12, 2016 12:16 pm

Μπραβο @matsir ονι prize prize prize
Με επεισες για την μασκα απο fresh line ,θα την παρω παραυτα Embarassed
Θα συμφωνησω για τα λιπ μπαλμ της απιβιτα,κανουν καλη δουλεια αλλα τελειωνουν αμεσως Sad
Και εμενα μου αρεσει το αντηλιακο του κορρε με γιαουρτι,αλλα προτιμαω την ultrafluid version η οποια εχει γινει λιγο δυσευρετη φετος Evil or Very Mad cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Afana on Sun Jun 12, 2016 1:19 pm

Πωπω @matsir έχω δοκιμάσει αρκετά από αυτά που τελείωσες και έχω την ακριβώς αντίθετη άποψη! Έχω πάθει πλάκα για άλλη μια φορά για το πόσο διαφορετικά μπορεί να κάτσει το ίδιο προϊόν σε δύο άτομα. Σ'ευχαριστούμε για την εκτενή σου άποψη! cheers

Afana

Back to top Go down

Post by matsir on Sun Jun 12, 2016 1:44 pm

Χαχαχαχα @garniera ! Και γω στεναχωριέμαι όταν ένα προϊόν μου αρέσει και δεν μπορώ να το ξαναπάρω  Sad Ελπίζω να βρω ένα εξίσου καλό ή καλύτερο. Μεν την agualia την πρώτη νύχτα ξύπνησα μέσα στον ύπνο μου με αυτό το αίσθημα και από τον φόβο μου έχασα τη γη κάτω από τα ποδια μου. Δεν ηξερα σε τι να το αποδώσω. Φοβήθηκα πολυ No

@lonely_maroulaki Ναι, μαρουλακι καλό! Είναι πολύ καλή! Έχω δοκιμάσει ο,τι κυκλοφορεί στο σούπερ μάρκετ τοσα χρόνια (και τη λα πετιτ που αναφέρθηκε πιο, και σάιος),  αλλα με τις μασκες της fresh line δινεις αλλα πεντε ευρω και απολαμβανεις το αποτελεσμα  cheers
Ποια είναι αυτη η ultrafluid version, μαρουλακι; Πρώτη φορά την ακούω  Embarassed

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Page 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

View previous topic View next topic Back to top