Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by tilia on Sun Dec 04, 2016 3:28 pm

@lonely_maroulaki Την aquavita την έχω δοκιμάσει και γω και εδινε ωραία ενυδατωση! Επίσης, έκανε καλή δουλίτσα και κάτω από τη βάση! Την αβοκαντομασκούλα την έχω δει τόσες φορές σε έμπτιζζζ σου που έβαλα τη σίστερ να μου την παραγγείλει Very Happy

tilia

Back to top Go down

Post by Elvirakious on Mon Dec 05, 2016 2:12 pm

καλημερα γκερς! αρκετα empties για σημερα οποτε παμε να ξεκινησουμε!
Ετοιμαστειτε για πολυ Τζιμα (This is NOT a sponsored video)

1. Ειδικό Gel Ματιών. Του χω δωσει απειρες ευκαιριες. Ειναι η τριτη συσκευασια που τελειωνω και μαλλον η φαρμακερη. Δεν κανει απολυτως τιποτα απ οσα ταζει (για τις “σακούλες” και τους μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια). Προσφερει μια νορμαλ ενυδατωση αναλογη με οποιαδηποτε αλλη κρεμα του εμποριου. Σε καμια περιπτωση δεν βελτιωνει τους κυκλους.

2. Μάσκα Φρούτων (Για κανονικές επιδερμίδες. Με εκχυλίσματα εξωτικών φρούτων). Ειναι η δευτερη συσκευασια που τελειωνω.. ειναι μια αρκετα καλη και δροσιστικη μασκα που την αφηνω 30 με 40 λεπτα και δεν θελω να την βγαλω απο το προσωπο μου! Αφηνει το δερμα απαλο και ενυδατωμενο!

3.Κρέμα Ενυδάτωσης (Για νεανικές και ευερέθιστες επιδερμίδες. Με βιταμίνες και εκχυλίσματα βοτάνων). Αρχικα ενθουσιαστηκα με την κρεμα αυτη την οποια χρησιμοποιουσα σερι για 3 χρονια. Εδινε ωραια ενυδατωση. Δεν θα την ξαναπαρω γιατι τους τελευταιους μηνες ενιωθα οτι δεν μου προσφερει τιποτα και αφηνε το προσωπο μου λιγο λασπωμενο. Δεν θελω να την θαψω για χρονια δεν ειχα βαλει κατι αλλο. Αρχικα ημουν πολυ ικανοποιημενη αλλα λογικα τη συνηθισα.

4. Αμπουλες ''Λύσις'' (Απομακρύνει τα νεκρά κύτταρα της επιδερμίδας, καθαρίζει σε βάθος το δέρμα και δίνει λάμψη και φρεσκάδα. Με α- και β- υδροξυοξέα και προβιταμίνη Β5) Ειχε μεσα 5-6 αμπουλες τις οποιες πρεπει να χρησιμοποιεις 2 φορες τη βδομαδα. Η τιμη του (1Ε χοντρικα η αμπουλα) μου φαινεται υπερβολικη και δεν θα την ξαναπαρω. Δεν ειδα καποια διαφορα οχι γιατι φταιει το προιον αλλα γιατι θελει μια αλφα μακροχρονια χρηση.

5.Gel Τριπλής Δράσης (Με Υαλουρονικό Οξύ): Οσες φορες το εβαλα ενω αφηνε ωραιο το προσωπο μου την επομενη ξυπνουσα με σπυρακι εσωτερικο. Του εδωσα πολλες ευκαιριες και τελικα θα φαει πεταμα.

Γενικα εχω αλλα 3 προιοντα τζιμα για τα οποια εχω γνωμη αλλα θα σας ενημερωσω οταν τα καταφερω να τα τελειωσω!

Συνεχιζουμε με αλλα προιοντα...

6.Matrix Oil Wonders Conditioner. Πολυ καλο Conditioner αλλα προσοχη αν μπει στη ριζα μπορει λαδωσει τα μαλλια και την επομενη μερα να θελεις λουσιμο. Εγω εχω παρει και το λαδακι της εταιρειας και χρησιμοποιω μια κουταλια της σουπας Conditioner και 3 σταγονες λαδι σαν θεραπεια και τα μαλλια μου ειναι βελουδινα. Στα μειον η τιμη του καπου 10 ευρω αλλα με το κολπο με το λαδακι κραταει περισσοτερο. Επισης δεν ειναι μασκα να απλωνεται σε ολο το μηκος αλλα μονο απο τη μεση κ κατω.

7. Κρεμα χεριων "ECHO".. Απο τις κορυφαιες για μενα κρεμες χεριων! Την εχω στην τσαντα μου και την ανανεωνω πολλες φορες μεσα στη μερα! Ατου της οτι απορροφαται α μ ε σ ω ς και αφηνει τα χερια βελουδινα! Εχει επισης πολυ ωραιο αρωμα! Η τιμη της 1,80 με 2€ ειναι επισης πολυ καλη.

Θα επανελθω με φωτος!

Elvirakious

Back to top Go down

Post by silvering on Mon Dec 05, 2016 2:41 pm

@Elvirakious Τα προϊόντα του Τζήμα πάντα ήθελα να τα δοκιμάσω, αλλά δεν έβρισκα πουθενά συστατικά. Αν δεν σου κάνει κόπο, φωτογράφισέ τα και αυτά. Πάντως, οι τιμές είναι πολύ καλές, απ' όσο θυμάμαι.

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Elvirakious on Mon Dec 05, 2016 2:44 pm

@silvering wrote:@Elvirakious Τα προϊόντα του Τζήμα πάντα ήθελα να τα δοκιμάσω, αλλά δεν έβρισκα πουθενά συστατικά. Αν δεν σου κάνει κόπο, φωτογράφισέ τα και αυτά. Πάντως, οι τιμές είναι πολύ καλές, απ' όσο θυμάμαι.

Ειναι πολυ οικονομικα ναι! και πολυ καλη η σχεση ποσοτητας τιμης... δυστυχως δεν αναγραφονται τα συστατικα στα προιοντα.. δεν ξερω για ολα παντως η ματιων που ειναι διπλα μου και κοιταξα δεν λεει τιποτα. αν θυμαμαι καλα ομως οταν παιρνεις ενα προιον σου δινουν φυλλαδιο με τροπους χρησης κ περιγραφη του προιοντος και αν δν κανω λαθος ελεγε κ τα συστατικα.

Elvirakious

Back to top Go down

Post by Elvirakious on Mon Dec 05, 2016 3:28 pm

Απο τα προιοντα που ανεφερα λειπει η ενυδατικη την οποια μαλλον ξεχασα στο σπιτι μου στην Αθηνα!

Το conditioner που ανεφερα μαζι με το λαδι που το χρησιμοποιω

Οτι εμεινε απο τη συσκευασια της κρεμας!

Elvirakious

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Mon Dec 05, 2016 5:34 pm

@ntolmadaki wrote:Η Βοτανικ Θεραπι πρεπει να ειναι οτι χειροτερο εχει βγαλει ποτε η γκαρνιερρρ. Δεν εχω ακουσει εναν να πει οτι του αρεσε.

εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η σειρά της γκαρνιέ από τότε που είχε πρωτοβγεί και δεν τη συζητούσε κανείς και ότι χρησιμοποίησα μου έκατσε πολύ καλά.   Embarassed

Το αγαπημένο μου ήταν το conditioner με το αβοκάντο που μάλλον έχει καταργηθεί πλέον. Σταμάτησα να τα αγοράζω τα τελευταία χρόνια αφένός για να δοκιμάσω κι άλλα κι αφ'ετέρου λόγω συστατικών. Χρησιμοποιώ τα solid της fresh line αυτό τον καιρό, αλλά τις προάλλες που είχα φιλοξενούμενους πήρα αυτό με το μέλι για να υπάρχει στο μπάνιο και αφ'ότου έφυγαν το χρησιμοποιώ μια φορά την εβδομάδα για να μη πάει χαμένο και μου άρεσει επίσης.

Eptanisou12

Back to top Go down

Post by vissinada on Mon Dec 05, 2016 7:47 pm

@Eptanisou12 wrote:
@ntolmadaki wrote:Η Βοτανικ Θεραπι πρεπει να ειναι οτι χειροτερο εχει βγαλει ποτε η γκαρνιερρρ. Δεν εχω ακουσει εναν να πει οτι του αρεσε.

εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η σειρά της γκαρνιέ από τότε που είχε πρωτοβγεί και δεν τη συζητούσε κανείς και ότι χρησιμοποίησα μου έκατσε πολύ καλά.   Embarassed

κι εμένα μου άρεσε η μάσκα με το μέλι! Razz Razz

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by ntolmadaki on Mon Dec 05, 2016 10:49 pm

Τοτε το παιρνω πισω γκερς! Υπαρχετε κι εσεις που σας εκατσε καλα! 
bironia

ntolmadaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Tue Dec 06, 2016 12:12 am

Γκεερς πάμε να θάψουμε μερικά πραμάτακια  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
1) Victory&Bubbles κρέμα χεριών 60ml: Την είχα στην τσάντα μου για να τη χρησιμοποιώ όταν βγαίνω έξω, τώρα που έπιασαν τα κρύα τα γερά και έδινε πολύ καλή ενυδάτωση. Όσο τη χρησιμοποιούσα δεν άνοιξαν καθόλου τα χέρια μου, αλλά την άπλωνα πολύ συχνά. Δεν είχε καλά συστατικά και τα είδα πριν την αγοράσω, αλλά την πήρα γιατί μου άρεσε τρελά η συσκευασία (ναι, αγαπώ Μέριλιν I love you ).
2,3,4) Tony Moly I'm Real Sheet Masks: Είναι η Pore Care, Vitality και Clear Skin. Τις είχα πάρει από τρεις την κάθε μία και αυτές ήταν οι τελευταίες μου. Το καλό με αυτές τις μάσκες είναι ότι είναι πολύ υγρές, έχουν δηλαδή πολύ προϊόν και αν τις κρατάτε στο ψυγείο (όπως έκανα εγώ) είναι πολύ δροσιστικές. Όμως, δεν δίνουν ούτε ενυδάτωση, ούτε λάμψη (σε μένα τουλάχιστον). Καμία διαφορά στους πόρους δεν είδα, ούτε σε τυχόν ατέλειες (αυτό κυρίως για την pore care και την clear skin). Επίσης, δεν έχουν καλά συστατικά. Έχω δοκιμάσει αρκετές κορεάτικες sheet masks, με καμία δεν έμεινα ευχαριστημένη  Mad
5) Garnier Perfect Blur Primer: Το χρησιμοποιούσα πάνω από την ενυδατική και κάτω από τη βάση και έκανε ακριβώς αυτό που λέει, έδινε μία πολύ ωραία θολότητα. Δεν έχω δοκιμάσει πολλά primer μέχρι τώρα (για την ακρίβεια μόνο δύο) και θέλω να δοκιμάσω κι άλλα, αλλά αυτό μου άρεσε πολύ. Αν δεν βρω κάτι άλλο που να κάνει το ίδιο, δυστυχώς θα πέσω στην ανάγκη της garnier και θα το ξαναπάρω. Μάλιστα, έτυχε να βγω πρωί από το σπίτι, να φορέσω αντηλιακή και από πάνω αυτό και δεν έβαλα καν βάση. Μόνο με αυτό ήμουν ικανοποιημένη.
6) Nivea: Μετά τις δύο μικρές συσκευασίες που τελείωσα, αποφάσισα να πάρω αυτή που είναι η μεγάλη. Τη χρησιμοποίησα για κρέμα χεριών μέσα στο σπίτι. Πλέον είμαι σίγουρη ότι δεν θα την ξαναπάρω, γιατί όσο συχνά και αν την άπλωνα, δεν ήμουν ευχαριστημένη από το πόσο απαλά άφηνε τα χέρια μου. Σα να καθόταν από πάνω και να μην ενυδάτωνε καθόλου μου φαινόταν.
7) Soma Face Oil 30ml: Μείγμα λαδιών για το πρόσωπο, που είχε αμυγδαλέλαιο, σησαμέλαιο, βερικοκέλαιο, σταφυλοκουκουτσέλαιο, αβοκαντέλαιο και αιθέρια έλαια γερανιού και petitgrain. Αρχικά, το πήρα για να το χρησιμοποιώ για την ενυδάτωση προσώπου τη νύχτα, αλλά μετά συνειδητοποίησα πόσο δεν εμπιστεύομαι το τοπικό κατάστημα με βιολογικά για την ποιότητα των προϊόντων του, και έτσι πρόσθεσα μέσα και λίγο καστορέλαιο και το χρησιμοποίησα απλώς για ντεμακιγιάζ (πάντα προσέχω το λάδι που χρησιμοποιώ για ντεμακιγιάζ να έχει καστορέλαιο, επειδή κάνει τον πιο βαθύ καθαρισμό).
8) Garnier Fructis Goodbye Damage: Το είχα πάρει πριν καιρό. Δεν θέλω να πετάω πράματα πριν τελειώσουν, αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ και πολλές σιλικόνες στα μαλλιά και έτσι το πετάω, αν και έχει ακόμη.
9) Rimmel Natural Bronzer (feelunique): Μου αντιστεκόταν καιρό κι όμως το κατάφερα! Δεν το βαρέθηκα ούτε στιγμή! Λέει ότι διαρκεί 30Μ, εγώ το τελείωσα πολύ νωρίτερα. Αν και δεν είναι κρύα απόχρωση, εγώ το χρησιμοποίησα και για κοψίματα, αλλά και για ζέσταμα όλου του προσώπου και μου άρεσε και με τους δύο τρόπους. Κάνει ωραίο blend, δεν μου έκανε patches και χτίζεται εύκολα!
Και τέλος 10) Madre Labs Exfoliating Soap: Μου αρέσει επειδή κάνει πολύ καλή απολέπιση, είναι άοσμο, δεν έχει EDTA (που βρίσκω σχεδόν σε όλα τα σαπούνια, ακόμη και στα πιο "φυσικά", όπως του Κορρέ), αφήνει την επιδερμίδα μερικώς ενυδατωμένη και έχει πολύ καλά συστατικά. Θα το παίρνω ξανά και ξανά  cheers  

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by astropeleki on Sat Dec 10, 2016 9:01 pm

@matsir ονι γκερ δεν το ηξερα αυτο για το ντεμακιγιαζ με καστορελαιο. Δεν το χρησιμοποιω στο προσωπο γιατι μου φαινεται πολυ παχυρρευστο κσι νομιζω οτι δε θα μπορω να το "ξεβγαλω". Νice tip!!

astropeleki

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Dec 11, 2016 11:54 am

Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties οποτε,διοργανωστε adult Christmas party γιατι ειστε και η προσωποποιηση της θετικης ενεργειας και της χριστουγεννιατικης χαρας  αλλωστε santa Evil or Very Mad ,και παμε να ξεκινησουμε
1)alaffia everyday coconut eye cream(iherb):πολυ ωραια κρεμουλα ματιων,δεν εκανε κατι το ιδιαιτερο για τους κυκλους και για τις γραμμες,αλλα εδινε ωραια ενυδατωση,απορροφωταν αμεσως, αφηνε μια φυσικη γυαλαδα και το κυριοτερο ηταν 88 μλ και ηταν σουπερ οικονομικη για την ποσοτητα και για τα καλα συστατικα της!την προτεινω ανεπιφυλακτα γιατι συμφερει(ειναι και σε σωληναριο οποτε δεν χαλαει και γρηγορα)
2)cera di cupra hand cream:ποσες φορες θα το πω:ειναι η holy grail κρεμα χεριων μου και τη αγαπω I love you
3)+4) kueshi silk cleansing milk και scrub (beautytestbox):ηταν σε κουτακι του btb,το γαλακτωμα μου αρεσε πολυ,το χρησιμοποιουσα το πρωι και αφηνε το δερμα πολυ απαλο,το σκραμπ μου φανηκε λιγο εντονο
5)philip kingsley re moisturizing shampoo (strawberrynet):ωραιο ενυδατικο σαμπουαν,οχι το πιο ενυδατικο που εχω χρησιμοποιησει ποτε,πανακριβο,απο τη συγκεκριμενη εταιρια θελω να δοκιμασω τη μασκα που ειναι και το best seller τους
6)dr woods black soap facial cleanser (iherb): καθαριστικο προσωπου,το οποιο δοκιμασα μονο μια φορα στο προσωπο και με τραβουσε απιστευτα,οποτε το εβαζα στην πλατη ,εκει μου ταιριαξε καλυτερα αλλα και παλι δεν ξετρελαθηκα
Και ενα ακομη προιον απο το project pan μου cheers
7)dior crayon eyeliner brun foncé waterproof:ενα απο τα πιο αγαπημενα μου μολυβια ματιων,το οποιο ομως αποφασισα να μην ξαναπαρω(για καποιο καιρο τουλαχιστον)λογω της τιμης του(το επαιρνα απο το αεροδρομιο οποτε γλιτωνα κατιτις)ωστοσο λατρευω και τη διαρκεια του και το χρωμα του και το γεγονος οτι ειναι πολυ μαλακο.ελπιζω να συγκρατηθω και να μην το ξανατσιμπησω. Twisted Evil
Αυτα τα ολιγα ,γκερς cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by what???? on Sun Dec 11, 2016 12:06 pm

cera di cupra hand cream και γω την αγαπω! ξερω απο συστατικα ειναι χαλια αλλα τετοια ενυδατωση, οχι μονο στα χερια αλλα και σε παρανυχιδες κ νυχια πουθενα!

what????

Back to top Go down

Post by redhead on Sun Dec 11, 2016 12:30 pm

@Lonely_maroulaki την κρέμα χεριών γκερ από φαρμακείο; Και πόσο;
Εδώ που ήρθα σκάνε για πρώτη φορά στη ζωή μου τα χέρια μου... Neutral

Last edited by redhead on Sun Dec 11, 2016 12:49 pm; edited 1 time in total

redhead

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Dec 11, 2016 12:31 pm

Συμφωνώ και εγώ για την cera di cupra. Όντως τα συστατικά της δεν είναι όλα καλά, αλλά είναι από τις ελάχιστες κρέμες που κάνουν πραγματικά δουλειά στα χέρια μου! Ενυδατώνει, αναπλάθει, δεν είναι λιπαρή και η απορρόφηση είναι άμεση.

@Lonely_maroulaki Κάθε φορά που βλέπω τα Empties σου, η λίστα μου από το iherb εκτοξεύεται! Twisted Evil

almond_blossom

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Dec 11, 2016 12:33 pm

@redhead Ναι, από φαρμακείο και είναι πολύ οικονομική. Ρίξε μια ματιά εδώ.

almond_blossom

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sun Dec 11, 2016 12:47 pm

@redhead wrote:#Lonely_maroulaki την κρέμα χεριών γκερ από φαρμακείο; Και πόσο;
Εδώ που ήρθα σκάνε για πρώτη φορά στη ζωή μου τα χέρια μου... Neutral

δοκιμασε και απο bioten που ναι παμθφηνες, την εκδοχη με το κοκκινο καπακι ομως, με το μελι! ειναι αρκετα λιπαρη, μυριζει τελεια και θρεφει!

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by redhead on Sun Dec 11, 2016 12:49 pm

@almond_blossom και @SafeFromHarm thanks
Δε την περίμενα τόσο οικονομική την cera...

redhead

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Dec 11, 2016 1:03 pm

@redhead τη βρισκεις και στα φυσικα και στα ηλεκτρ.φαρμακεια ,παμφθηνα.κανει πραγματικα θαυματα για τα σκασμενα χερια και οχι μονο!σε εμενα που εχω τα χερακια μου μεσα στις γατογρατζουνιες Twisted Evil βοηθαει και στη γρηγορη αναπλαση τους!ναι μεν τα συστατικα δεν ειναι τα καλυτερα αλλα δεν ειναι και τοοοσο χαλια Rolling Eyes
@almond_blossom  Twisted Evil  makeupmoney  Twisted Evil  cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by redhead on Sun Dec 11, 2016 1:25 pm

@Lonely_maroulaki ευχαριστώωω!
Τώρα που θα μετακομίσω τη γάτα μου θα έχω κι εγώ γατογρατζουνιές οπότε με βλέπω να δοκιμάζω όλες τις προτάσεις σας στις κρέμες χεριών και να τις έχω και σύντομα εδώ στα empties! Razz

redhead

Back to top Go down

Post by tilia on Mon Dec 12, 2016 1:23 am

Γκεεερς μου τελείωσαν μερικά χαζοπραματάκια!
1. Garnier Fructis Λακ: Την είχα στο 4 και έλεγε πολύ δυνατό κράτημα. Τη χρησιμοποιούσα όταν έκανα μπούκλες και αυστηρή ουρά πίσω. Δεν έχω χρησιμοποιήσει πολλές λακ για να έχω μέτρο σύγκρισης να πω την αλήθεια, αλλά -εντάξει- καλή ήταν. Δε νομίζω να την ξαναπάρω. Θα δοκιμάσω καμιά άλλη.
2. Sanex Intimosept Sensitive: Υγρό καθαρισμού για την ευαίσθητη περιοχή που μου άρεσε πολύ. Δεν μου προκάλεσε καμία ενόχληση. Ίσα ίσα. Το αντίθετο. Κάθε φορά που το χρησιμοποιούσα ένιωθα μία ευχάριστη φρεσκάδα Embarassed
3. Αφρόλουτρο Jumbo: Πήγα -που λέτε- στα περίφημα Jumbo να πάρω το dupe της tangle teezer, που κάποια συμφορουμίτισσα έγραψε εδώ μέσα, και δυστυχώς δεν το βρήκα. Δεν έφυγα, όμως, με άδεια χέρια Evil or Very Mad Όχι, που δεν θα 'βρισκα μια σάχλα να πάρω Rolling Eyes Βρήκα το μωβ κουζινογαντάκι που πολλές χρησιμοποιούν για τον καθαρισμό των πινέλων και, έτσι, πήρα και αυτό το αφρόλουτρο για να το χρησιμοποιώ με το γαντάκι. Το άνοιγα, έριχνα λίγο στο γαντάκι και έτριβα το πινέλο. Μια χαρά δουλειά έκαναν και τα δύο μαζί Very Happy
4. Sanex: Παραδέχομαι χωρίς φόβο και πάθος ότι αυτό το αποσμητικό έχει κάτσει πολύ καλά στην επιδερμίδα μου. Όχι μόνο δεν με προκαλεί τίποτα κακό, αλλά με κρατάει και μια χαρά. Διάβασα ότι αρκετές δεν το συμπαθείτε εδώ, αλλά εμένα μ' έχει βολέψει. Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό.
5. L'oreal Σαμπουάν: Προσωπικά δε χρησιμοποιώ σε κάθε λούσιμο sls free σαμπουάν, αφού βλέπω ότι τα κοινά σαμπουάν με καλύπτουν πλήρως. Η τρίχα μου είναι χοντρή και τα μαλλιά μου ίσια και μακρυά. Αυτό το σαμπουάν μου άρεσε πολύ cheers Έδινε στα μαλλιά μου λάμψη και τα άφηνε απαλά! Σίγουρα θα το ξαναπάρω!
6. Nivea λοσιόν: Δεν κατάφερα να την τελειώσω, γιατί δεν μου άρεσε καθόλου. Τα συστατικά της είναι απαράδεκτα, τη μυρωδιά της τη βρίσκω έντονη και αφήνει την επιδερμίδα με μία περίεργη υφή. Δεν μου άρεσε καθόλου και σίγουρα δεν θα την ξαναπάρω No
7. BU: Κολόνια που είχα ξεχάσει ότι έχω, αλλά σα καλό κορίτσι δεν την πέταξα! Τη χρησιμοποίησα όλη! Δεν τρελάθηκα με το πως μυρίζει, γι' αυτό τη χρησιμοποίησα στην τσάντα του γυμναστηρίου. Δηλαδή, ψέκαζα μ'αυτή την τσάντα που παίρνω στο γυμναστήριο. Φυσικά και δεν θα την ξαναπάρω Mad
8. Garnier Λάδι Σώματος: Είχα προσθέσει μέσα αιθέριο έλαιο λεμονόχορτο, μέντα και γεράνι και το χρησιμοποιούσα για να κάνω μασάζ στην κοιλιά, στα love handles, στους γοφούς και τα μπούτια. Μου διήρκεσε αρκετά, αλλά δεν θα το ξαναπάρω, γιατί όταν το είχα αγοράσει δεν είχα δει τα συστατικά του. Νόμιζα ότι είναι ένα αθώο λαδάκι facepalm1
9. Avon Firming Face Cream: Μαντέψτε που κατέληξε αυτή η "πολύ ωραία" κρέμα προσώπου. Στα πατούσια φυσικά! Πρόσθεσα και λίγο bio-oil και ήταν ό,τι πρέπει! Και από την υποχρέωση βγήκα για να ψωνίσω από τη φίλη και δεν πέταξα τα λεφτά μου στην ανακύκλωση.
BONUS: Δύο δειγματάκια. Ένα bee radiant, που νομίζω ότι μου έκατσε πολύ ωραία, και ένα avene cleanance expert που είχε ωραία τζελώδη και δροσερή υφή, αλλά για κάποιο λόγο μου προκαλούσε ελαφριά φαγούρα.

tilia

Back to top Go down

Post by terataki on Mon Dec 12, 2016 8:48 am

Από τις πιο χρήσιμες κατηγορίες εδώ!!!

terataki

Back to top Go down

Post by Damsel on Tue Dec 13, 2016 1:25 pm

Γκερς μου, τελείωσα 4 πραγματάκια και είπα να τα μοιραστούμε. Πάρτε τις φίλες- δούλες σας και μην ξεχάσετε να μου κάνετε λάικ γιατί με βοηθάει, καθώς το φόρουμ δεν πληρώνει

Moroccanoil μάσκα: είναι η πιο ενυδατική τους και αγαπημένη μου. Έχω κάνει άλλο μαλλί, είναι πολύ υγιές, ενυδατωμένο και οι άκρες μου απαλές. Αυτή είναι σίγουρα η αιτία που τα μαλλάκια μου επανήλθαν

The body shop-strawberry shower gel: χρησιμοποιώ χρόνια αφρόλουτρα του body shop, καθώς είναι τα μόνα με τα οποία δεν με πιάνει φαγούρα. Μπορεί να μην είναι τα πιο ενυδατικά που υπάρχουν αλλά νιώθω ότι καθαρίζουν μια χαρά, συν ότι έχουν υπέροχες μυρωδιές

CHI iron guard: θερμοπροστατευτικό, το χρησιμοποούσα αρκετό καιρό, περίπου χρόνο. Έχει μυρωδιά φθηνής αντρικής κολόνιας Razz η οποία όμως εξατμίζεται, δεν μένει καθόλου. Μπορώ να πω ότι έκανε δουλειά καθώς δεν έχω καθόλου ψαλίδα ενώ χρησιμοποιώ σε κάθε λούσιμο πιστολάκι ή/και το steampod

Gliss ultimate repair conditioner: σε κάθε λούσιμο επίσης χρησιμοποιώ conditioner μετά τη μάσκα. Μπορεί να είναι υπερβολή αλλά ένα μέλος από το προηγούμενο φόρουμ το είχε αναφέρει, το έκανα και σώθηκα. Τα μαλλιά ξεμπερδεύονται πολύ πιο εύκολα, χωρίς να τα ταλαιπωρώ και να τα τραβάω. Σαν conditioner είναι από τα αγαπημένα μου όλα τα gliss, όχι μόνο το συγκεκριμένο

Αυτά ήταν τα λιγοστά μου empties αλλά δε μπορούσα να τα κρατάω, δεχόμουν απειλές Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by ef106142 on Tue Dec 13, 2016 1:56 pm

Τελείωσα την Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Moisturizer

ef106142

Back to top Go down

Post by maromaro on Tue Dec 13, 2016 3:15 pm

ρε κοριτσια πώς την παλευετε να κρατατε αδειες συσκευασιες ακομα και για ελαχιστο χρονικο διαστημα για να βγαλετε φωτο??απαπαπαπα εγω νιωθω τετοια ηδονη οταν τελειωνει ενα προ'ι'ον και το πεταω κατευθειαν στα σκου**δια, απολαυσηηηηη...

maromaro

Back to top Go down

Post by fairy88 on Tue Dec 13, 2016 3:23 pm

@maromaro αυτό ακριβώς! Για αυτό δεν έχω ποστάρει ποτέ σε αυτό το τόπικ. Μπράβο στην υπομονή σας!
Τα μόνα empties που κρατάω και αυτά καταχωνιασμένα σε δικό τους νεσεσεράκι στο βάθος του ντουλαπιού είναι τα mac τα οποία πηγαίνω για back to mac, το οποίο ελπίζω κάποια στιγμή να σταματησει να είναι λιπγκλός γιατί πάλι μου έχουν μαζευτεί.

fairy88

Back to top Go down

Page 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Back to top