Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by what???? on Sat Nov 26, 2016 2:10 pm

@maromaro εχω που επισης μολις το τελειωσα! (χαλελουια!) δεν εκανε απολυτως τπτ! μια απλη ενυδατωση μονο!

what????

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Nov 26, 2016 2:24 pm

@maromaro Δν έχω πρηξίματα, μόνο μαύρους κύκλους και λεπτές γραμμές. Δε μου έκανε και κατι ιδιαίτερο γενικά.

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by electra279 on Sat Nov 26, 2016 5:58 pm

Με αυτο το μολυβι απο bellapiere κοντεψα να τρελαθω, ειδικα οταν ειδα την τιμη του!Δεν μπορουσα ουτε εγω να το ξυσω με τιποτα, χαλασα δυο ξυστρες και πιστευοντας επειδη ειναι ακριβο προϊον οτι κανω εγω καποιο λαθος χιλιοαπογοητευτηκα και το πεταξα!Χαιρομαι που καταλαβαινω οτι δεν εφταιγα εγω τελικα!

electra279

Back to top Go down

Post by momo on Sat Nov 26, 2016 8:59 pm

κ εγω το ιδιο επαθα με το μολυβι!! αν κ μαρεσε παρα πολυ το χρωμα κ εμενε στα χειλη μου για ωρες ολο εσπαγε στο ξυσιμο..χαλασε ακομα κ το καπακι για καποιο λογο.τελειωσε για πλακα

momo

Back to top Go down

Post by KosFai on Sun Nov 27, 2016 1:10 am

και εγώ το ίδιο έπαθα με το μολύβι. και φανταστείτε πως η τιμή του είναι όσο ήταν όλο το κουτί. πολύ ωραίο χρώμα, εγώ είχα ένα βαθύ μπορντό, αλλά δεν!

KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by bibibo on Sun Nov 27, 2016 1:31 am

same here.νομιζω εχει αναφερθει και απο αλλες κοπελες στο τοπικ με τα μολυβια χειλιων

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by almond_blossom on Sun Nov 27, 2016 11:32 am

Και με το δικό μου το μολύβι bellapiere είχα τα ίδια προβλήματα από την πρώτη στιγμή. Ωραία χρώμα (cinnamon) και πολύ καλή διάρκεια και σταθερότητα, αλλά 1ον έκανα το λάθος να βάλω το καπάκι στην πίσω μεριά του μολυβιού μέχρι να το εφαρμόσω, με αποτέλεσμα αυτή να ξεκολλήσει και να μείνει μέσα στο καπάκι και 2ον δεν κατάφερα να το ξύσω σωστά ούτε μία φορά! Όσο προσεκτικά και να το έξυσα, η μύτη πάντα έσπαγε!

almond_blossom

Back to top Go down

Post by klimentini on Sun Nov 27, 2016 11:57 am

το εχω κι εγω, δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα λεω να το πεταξω απο τωρα μ αυτα που σας ετυχαν, μην πιανει και χωρο!!

klimentini

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Nov 27, 2016 1:51 pm

Και εγω επαθα το ιδιο ακριβως με την @almond_blossom Mad αλλα επειδη μου αρεσει πολυ και το χρωμα και η διαρκεια ,καταφερα να το βγαλω απο το καπακι και κουτσα στραβα το ξυνω γιατι πραγματικα ειναι κριμα να παει χαμενο
Ας προχωρησω και στα δικα μου empties
Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties οποτε,λανσαρετε τη λεονταρισια χαιτη  ως ισιωμενο μαλλι και παμε να ξεκινησουμε
1)abrador :το κλασσικο αγαπημενο σαπουνακι,το οποιο αυτη τη φορα δεν το χρησιμοποιησα οπως συνηθιζω δηλαδη στη κοιλια και στα μπουτια γιατι τωρα που χειμωνιασε δεν το αντεχα,αλλα στα πατουσια!!και ετσι ειχα καθαρισμο και απολεπιση,δυο σε ενα.θα το ξαναχρησιμοποιησω με αυτον τον τροπο, γιατι αφηνε τα πατουσια πολυ απαλα
2)balance me super toning body polish(feelunique):ενα σκραμπ σωματος που υποτιθεται οτι τονωνε το σωμα,δεν καταλαβα κατι τετοιο αλλα εκανε καλη απολεπιση, ξεβγαζονταν και πολυ ευκολα και ειχε και πολυ καλα συστατικα
Ηταν στο κουτακι του feelunique και δε  νομιζω να το ξαναεπαιρνα γιατι το βρισκω ακριβο
3)foltene leave in conditioner(glowbox)ενα leave in conditioner που μπορει να χρησιμοποιηθει και ως κανονικο κοντισιονερ.το χρησιμοποιησα και με τους δυο τροπους και μου αρεσε εξισου καθως ηταν πολυ ενυδατικο και αφηνε τα μαλλια μεταξενια.
4)now foods shea butter(iherb)αρχικα το πηρα για διαφορα diy ,αλλα βαρεθηκα και ειπα να το χρησιμοποιησω αυτουσιο ως ενυδατικο για αγκωνες/γονατα/φτερνες
Προςθεςα λιγο αμυγδαλελαιο για να ειναι πιο ευπλαςτο,λιγο αιθεριο ελαιο χαμομηλιου για το ουμφ της υποθεςης και ηταν εξαιρετικο.πολυ καλη λυση για τωρα το χειμωνα καθως το monoi και το λαδι καρυδας παγωνουν υπερβολικα και ειναι δυσχρηστα.το ξαναπαραγγειλα ηδη
5)eo body lotion rose and chamomile (iherb):μια κρεμα σωματος που λατρεψα και δεν το περιμενα!!ελαφριας συστασης,ευκολως απορροφησιμη ,με εξαιρετικα συστατικα  αλλα και  ενυδατικοτατη.αφηνε το δερμα πολυ ελαστικο και ενυδατωμενο εις βαθος.σιγουρα θα τη ξαναπαρω
6)aeolis κρεμα προσωπου(glowbox) για τα συστατικα εχει μιλησει η @silvering
Δεν τη βρηκα ιδιαιτερως ενυδατικη και οταν την εβαζα ενιωθα ενα σχεδον ανεπαισθητο καψιμο για λιγο.το μονο που μου αρεσε ηταν  η ανυπαρξια αρωματος
7)klorane douceur lactee:αγαπω τα αφρολουτρα της klorane γιατι δεν περιεχουν σαπουνι και αφηνουν το δερμα πολυ απαλο!στα plus τους ειναι και τα υπεροχα αρωματα τους,αλλα  δυςτυχως περιεχουν παραμπενς(οχι ολα ,καποια δεν εχουν)και mineral oil.εκει στην klorane(φωνη κωννας) καντε κατι με τα χημικα,τοσο ωραια προιοντα ειναι κριμα να χαντακωνονται ετσι Sad
8)apivita pomegranate face mask:μασκα για λαμψη,δεν ειναι η αγαπημενη μου γιατι μου αρεσουν οι πιο ενυδατικες αλλα μου αρεσει πολυ το αρωμα της
Και ενα ακομα προιον απο το project pan μου cheers
9)korres raspberry twist lipstick στην αποχρωση romance:ενα ωραιο κραγιον,πολυ ενυδατικο,με καλουτσικη αποδοση αλλα μετριοτατη διαρκεια οπως ειναι λογικο,πολυ ευκολοφορετο χρωμα,ισως και να δοκιμαζα και καποιο αλλο χρωματακι
Αυτα τα ολιγα,γκερς groupdance  cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Nov 30, 2016 11:00 am

Born to Bio με μεντα & δυοσμο και καταπραϋντικη δραση κατα της φαγουρας του τριχωτου.

Λοιπον... πολυ mixed feelings..

Θετικα:

-Δεν εχει sls κ.λπ αλατα, οποτε ειναι μαλακο με τα μαλλια. Ως εκ τουτου, ριχνει τον ογκο στα μαλλια (αλλα εγω δεν ειχα θεμα με τον ογκο, οποτε δε με χαλασε).
-Μυριζει πολυ φυσικα και ηπια, μεντα, κατι ευχαριστο για εναν ανθρωπο που τον χαλανε οι εντονες μυρωδιες και δη οι τεχνητες.
-Ειναι cruelty free.
-Τη δουλεια, δηλαδη το να καταπραϋνει απο τη φαγουρα (που ειχα), το εκανε και με το παραπανω. Κανει δηλαδη ο,τι υποσχεται.

Αρνητικα:

-Το χρησιμοποιησα το πολυ 10 φορες και με 2 χερια καθε φορα, καθως ειναι υπερβολικα ρευστο (σα λαδακι μοιαζει στη ρευστοτητα οχι στην υφη!) και ετρεχε. Επισης, με το 1ο χερι, δυσκολευομουν να κανω αφρο σε ολο το μηκος των μαλλιων.
-Ριχνει τον ογκο/βαραινει το μαλλι
-Κοστιζει 7,50 ευρω, υψηλη τιμη για κατι που τελειωνει σε 10 μερουλες. (Αν εχετε κοντα μαλλακια, ισως σας βγει πιο φθηνα, μακροπροθεσμα.)

Αυτα απο μενα!

Σειρα μετα εχει το σαμπουαν με καρυδα απο Urtekram. Μολις το τελειωσω, θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου  cheers

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Dec 01, 2016 2:31 pm

@garniera έχω μείνει με την πρόοδό σου στα προϊόντα μακιγιαζ! Keep going giiiiirl! You slay it  vader
Εγώ κατάφερα μόνο δυο μακιγιάζια cry1
1. Avon Cocoa Butter: Ακόμη ένα προϊόν που αγόρασα λόγω φίλης  shout  Ελπίζω να είναι και το τελευταίο  duh Οκ, εφόσον το είχα το χρησιμοποίησα, αλλά δεν θα το ξαναπάρω φυσικά Evil or Very Mad Ενυδάτωση -οκ- έδινε, αλλά ό,τι και να απλώσουμε δίνει ενυδάτωση. Το θέμα είναι τα συστατικά να είναι καλά.
2. Maybelline SuperStay Better Skin: Το είχα στην παλιά συσκευασία (τώρα έχει βγει σε καινούρια) και στην απόχρωση porcelain, νομίζοντας ότι είναι η πιο ανοιχτή, αλλά μετά είδα ότι υπάρχουν και η ivory και η classic ivory. Αν και ήταν ένα τόνο πιο σκούρο από την απόχρωσή μου το έκανα adjust με τις σταγόνες από body shop και το έσβηνα καλά στο λαιμό και με βόλεψε μια χαρά. Όχι ότι τρελάθηκα, σίγουρα θέλω να δοκιμάσω κι άλλα. Δεν ήταν τίποτα το ίντρεστινγκ, απλώς με βόλεψε.
3. Karaver Golden Bleach: Ξανθιστική κρέμα που την έχω ξαναπάρει, αλλά δε συμφέρει καθόλου, γιατί διαρκεί μόνο για τρεις μήνες και ίσα που προλαβαίνω να τη χρησιμοποιήσω 1-2 φορές. Μάλλον δεν θα την ξαναπάρω, γιατί καταλήγω να την πετάω γεμάτη Evil or Very Mad
4. Seventeen Mascara The Stylist: Πρώτη φορά την αγόρασα και δεν με ενθουσίασε. Την τελείωσα, γιατί γενικώς δεν έχω απαιτήσεις από τη μάσκαρά μου, αλλά δε μου διαχώριζε τις βλεφαρίδες και δεν έδινε μήκος. Για πρωί και καθημερινή χρήση καλή ήταν, αλλά δε νομίζω να την ξαναπάρω No
5. La Roche Posay Anthelios spf30: Αντηλιακή με ματ υφή. Την πήρα με ματ υφή επειδή ήθελα να τη χρησιμοποιώ ως primer. Πάντα έχω μία ενυδατική αντηλιακή για να τη φοράω όταν δεν θέλω να φορέσω βάση και μία με ματ υφή για κάτω από τη βάση. Spf φοράω πάντα όταν βγαίνω από το σπίτι, ακόμη και με συννεφιά, μες το καταχείμωνο ή και το απόγευμα. Αυτή μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Δεν αλλοίωνε τη βάση μου και δεν μου δημιούργησε καμία ενόχληση στο πρόσωπο (αν και σχεδόν καμία κρέμα δεν μου έχει δημιουργήσει ερεθισμούς στο πρόσωπο).
6. Seventeen Purifying Foam: Αφρός καθαρισμού που τον χρησιμοποιούσα μόνο το πρωί ή στον καθαρισμό πριν αρχίσω το μακιγιάζ. Μου φάνηκε απαλός και δεν μου έτσουζε τα μάτια. Το χρησιμοποίησα και με τα δάχτυλα και με konjac και μου άρεσε το ίδιο  Smile
7. Head & Shoulders Shampoo: Δεν έχω πιτυρίδα, απλώς το είχε το αγόρι μου και το χρησιμοποιήσαμε μαζί. Πρώτη φορά το δοκίμαζα. Απλό σαμπουάν του σούπερ μάρκετ μου φάνηκε. Ούτε κακό, ούτε τίποτα ουάου.

Αυτά από μένα γκεερς, αλλά ψυχανεμίζομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα επειδή μου τελειώνουν κάποια πάλι Wink Wink

Last edited by tilia on Thu Dec 01, 2016 11:12 pm; edited 1 time in total

tilia

Back to top Go down

Post by vissinada on Thu Dec 01, 2016 5:52 pm

@tilia καλέ τι ωραία φωτό έβγαλες τα προϊόντα σου!

vissinada
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by ntolmadaki on Thu Dec 01, 2016 6:12 pm

@tilia γκερ, εισαι αλλη μια που της αξιζει ειδικο παρασημο για την ταχυτητα με την οποια τελειωνεις τα προιοντα! Χιλια μπραβο!! Αν ημουν εσυ δεν θα ειχα ουτε μιση τυψη να αγοραζω καθε μερα!

heil2 mazor mazor prize prize prize

ntolmadaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Dec 01, 2016 9:23 pm

@tilia συμφωνώ με το @ntolmadaki!

Άσχετο, αλλά όταν διάβασα το πρώτο σου προϊόν, σκέφτηκα την κμ που το εκθείαζε και με έπιασε νευρικό γέλιο lol!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Dec 01, 2016 11:07 pm

@vissinada Σ' ευχαριστώ γκεερ! Με επηρέασε λίγο το ίνστα Rolling Eyes
@ntolmadaki Χιχιχι! Γκεερ ευχαριστώ για το παράσημο! Ως παρασημοφορημένη πλέον θα επιστρέψω και μ'άλλα σκουπιδάκια που έχω! Απλώς τα χώρισα σε σέκτιονς, γιατί είμεθα και επαγγελματίες γκουρούνες Razz  Razz  tongue  tongue  rofl  silly  
@damsel Καλέ, πχια κμ;; Έχει πει τίποτα ουσιώδες αυτό το άτομο;; Μονο "αυτό μου άρεσε", "αυτό έχει ωραία μυρωδιά", "αυτό έχει ωραία συσκευασία" και τέλος. Τίποτα ουσιαστικό. Να βράσω την ευφράδεια που λένε ότι έχει  facepalm  facepalm

tilia

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Dec 02, 2016 12:04 am

Την The Stylist από Seventeen την έχω δοκιμάσει και γω και πέρα απ όσα έγραψε η @Tilia εμένα μου έκανε και κομματάκια και έπεφτε και στο κάτω βλέφαρο σα να είχα φορέσει μαύρο μολύβι, ενώ δεν είχα βάλει μαύρο μολύβι. Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου Evil or Very Mad
Το λεπόοον γκεερς, αααμ μπααακ με έεεμπτιζ! Πιάστε τη γαβάθα με ποπ κορν και πάμε  grabpopcorn
1) Le Petit Marsellais αφρόλουτρο: Ήταν αυτό με εκχύλισμα αλόης και άνθη αμυγδαλιάς. Μύριζε παραδεισένια  I love you  Όλα τα αφρόλουτρα από le petit τα αγαπώ, γιατί δεν έχουν sls, είναι απαλά, κάνουν πολύ αφρό που θέλω και μυρίζουν υπέροχα I love you  Επίσης, στα συστατικά του έχει όντως αλόη και εκχύλισμα από τον ανθό αμυγδαλιάς (prunus amygdalous dulcis flower extract).
2) Apivita Cleansing Foam: Έχω ξαναγράψει πόσο πολύ μου αρέσει αυτός ο αφρός. Έχω ξεχάσει πόσες φορές το έχω αγοράσει. Αυτό το καημένο έχει τα χάλια του, επειδή το πήρα μαζί μου σε ταξίδι. Τόσο μου αρέσει που το πήρα μαζί μου, ενώ δεν είναι travel frendly cheers
3) Fresh Line Shampoo Cleo: Πλέον ένα από τα αγαπημένα μου σαμπουάν. Θέλω να δοκιμάσω σιγά σιγά όλα από fresh line, για να καταλήξω σε αυτά που μου αρέσουν και να τα αγοράζω σταθερά. Προς το παρόν, αυτό μου άρεσε πολύ γιατί άφηνε τα μαλλιά μου απαλά και λαμπερά, είχε καλά συστατικά, μύριζε όμορφα και ήταν απαλό. Έχει μπει στη λίστα με τα προϊόντα που θέλω να αγοράζω συνέχεια  bounce
4) Dr. Organic Scar & Stretch mark Serum: Ενυδατική κρέμα σώματος για ραγάδες με βιτ. ε και έλαια λεμονιού και λεμονόχορτου που κάνουν σύσφιξη. Τα προϊόντα για ραγάδες κάνουν σύσφιξη γι αυτό μπορούμε να τα χρησιμοποιούμε και σε περιοχές που θέλουμε να "συσφίξουμε" και όχι μόνο στις ραγάδες. Αυτή είναι πηχτή και έχει πολύ καλά συστατικά. Εγώ τη χρησιμοποίησα στις περιοχές κάτω από τα μπράτσα για σύσφιξη. Αν και μόνο 50ml μου κράτησε περίπου δίμηνο, γιατί χρειαζόμουν λίγη ποσότητα. Δε νομίζω να την ξαναπάρω, γιατί πέρα από πολύ καλή ενυδάτωση, δεν είδα να κάνει κάτι άλλο.
5) Colgate: Άλλη μία οδοντόκρεμα του σούπερ. Τίποτα το καταπληκτικό.
6) Pom Pon: Είναι τα μαντηλάκια που βρίσκω ότι μου αρέσουν περισσότερο. Το έχω ξαναπεί, είναι απαλά και πολύ υγρά. Τα χρησιμοποιούσα ως πρώτο βήμα στο ντεμακιγιάζ μου για να παίρνω τα πολλά-πολλά, αλλά πλέον επειδή ξεβάφομαι μόνο με λάδια, τα χρησιμοποιώ αντί για wash cloth για να αφαιρώ τη λαδίλα πριν χρησιμοποιήσω το καθαριστικό προσώπου. Κάνουν πολύ καλή δουλειά και σ' αυτή τη χρήση!
7) La Roche Posay Soothing Rehydrating mask: Ενυδατική μάσκα προσώπου που την άνοιξα, την άπλωσα στο πρόσωπό μου και ενώ την είχα ένα λεπτό στο πρόσωπό μου, είδα στα συστατικά ότι περιέχει dimethicone ως τρίτο συστατικό  facepalm1 Απαράδεκτο. Ποιος ο λόγος ένα προϊόν skin care να περιέχει σιλικόνη; Άντε στα προϊόντα μακιγιάζ να το καταλάβω, αλλά στα scin care γιατί; H la roche με έχει χάσει από πελάτισσα αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Την εμπιστευόμουν, αλλά πλέον όχι.
Εντωμεταξύ θυμάμαι ότι αυτή τη μάσκα την είχα αγοράσει σε συσκευασία των δύο και δεν θυμάμαι καν αν την άλλη τη χρησιμοποίησα ή τι την έκανα. Ελπίζω απλώς να εξαφανίστηκε από το στοκ μου (να την πήρε ο ποντικός βρε παιδί μου) και να μη τη χρησιμοποίησα καν  Neutral
8) Estee Lauder Blush Palette: Πρέπει να ήταν Limited Edition και την είχα αγοράσει από τα Harrods. Δεν ξέρω καν αν κυκλοφόρησε στην Ελλάδα. Περιείχε δύο ρουζ (tender blush 211 nude rose και 102 pink kiss) και δύο bronzer (bronzer goddess soft matte και soft shimmering). Μου άρεσαν και τα τέσσερα (σπάνιο για παλέτα να είναι όλα ωραία) και την έλιωσα  Smile Το κάθε pan ήταν από 2g και έλεγε ότι διαρκεί 24 μήνες και περίπου τόσο με πήρε για να την τελειώσω, αν και τη χρησιμοποίησε και λίγο η αδελφή μου (γεια σου αδελφούλα  bironia )
Και τέλος 9) Bioselect Pure Natural Olive Oil Soap: Μου αρέσει πολύ αυτό το σαπουνάκι! Το χρησιμοποιώ με πολλούς τρόπους, από το σώμα, μέχρι τα πινέλα! Στην ουσία, ένα απλό πράσινο σαπουνάκι είναι, αλλά αξίζει κι αυτό λίγο λάβ I love you

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Fri Dec 02, 2016 1:05 am

@matsir εγώ αγοράζω από χόντο το τραβελ σαιζ του αφρου απιβιτα για να κουβαλαω στα ταξιδια.

Krisania

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Dec 02, 2016 1:07 am

@krisania Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω apivita από hondos, αλλά thanks για το info!

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Krisania on Fri Dec 02, 2016 1:12 am

@matsir έχουν κ τα φαρμακεία, απλώς όχι όλα

Krisania

Back to top Go down

Post by maromaro on Fri Dec 02, 2016 2:42 am

@matsir wrote:@krisania Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω apivita από hondos, αλλά thanks για το info!
γιατι αν επιτρεπεται???

maromaro

Back to top Go down

Post by garniera on Fri Dec 02, 2016 10:16 am

@maromaro wrote:
@matsir wrote:@krisania Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω apivita από hondos, αλλά thanks για το info!
γιατι αν επιτρεπεται???

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ειναι η Κωννα!!!!!!!!!!

garniera
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Dec 02, 2016 12:48 pm

@Maromaro Γιατί κορρε και απιβιτα επιμένω να αγοράζω από φαρμακεία.

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by tilia on Sun Dec 04, 2016 2:15 am

Επιστρέφω, λοιπόν, με το part 2 των εμπτιζζζ μου. Τα χώρισα για να μη μας βγει τεράστιο το βίντεο και κοιμηθούμε στο τέλος  Zzz

1. Marry Me a la Folie Lanvin: Τριανταφυλλένιο αρωματάκι! 'Μου άρεσε πολύ και το τελείωσα τσακ μπαμ!
2. Prada Candy Florale Kiss: Εντάξει, τα αρωματάκια είναι η αδυναμία μου! Τα χρησιμοποιώ δίχως αύριο! Εντάξει, δεν είμαι τόσο pro όσο η @Lestrange να ξεχωρίζω νότες και να περιγράφω μυρωδιές, αλλά θα εξελιχτώ, που θα πάει;!
Αυτό ήταν ένα γλυκό, βανιλένιο, καραμελένιο άρωμα που το αγάπησα! Όλα από τη σειρά candy είναι γλυκά (αν δεν κάνω λάθος) και όσα έχω μυρίσει μου άρεσαν πολύ  I love you Σίγουρα θα τα τιμήσω όλα σιγά σιγά!
3. Σιλικόνη μαλλιών echo: Την έχω πολλά χρόνια και τώρα την πετάω σχεδόν γεμάτη. Την είχα πάρει όταν δεν ήξερα τίποτα ακόμη για hair care και δεν ήξερα ότι η σιλικόνη δεν είναι καλό να τη χρησιμοποιούμε.  
4. Seventeen Matt Plus Foundation: Το χρησιμοποίησα με καλή ενυδάτωση πιο πριν (συνήθως ένα ενυδατικό αντηλιακό από κάτω) και μου άρεσε πολύ, γιατί είχε πολύ καλή κάλυψη με λίγη ποσότητα και ήταν πολύ κοντά στην απόχρωσή μου. Το δοκίμασα και με πούδρα και χωρίς. Το πρωί δεν το σέταρα και μετά από κανα 3ωρο μου καθόταν στις γραμμές του χαμόγελου (για τις γραμμές κάτω από τα μάτια δεν ξέρω αν κάθεται, γιατί ποτέ δεν το άπλωσα μέχρι εκεί). Όταν το σέταρα πάλι καθόταν στις γραμμές του χαμόγελου (καλός χάχας είμαι και γω), αλλά μετά από πιο πολλές ώρες. Γενίκως, μου άρεσε, γιατί απλωνόταν ομοιόμορφα, δεν έκανε patches, δεν οξειδωνόταν και ήταν πολύ κοντά στην απόχρωσή μου. (Φαίνεται να έχει ποσότητα, αλλά δεν το πέταξα έτσι γκεερς! Το σκούπισα γύρω γύρω πρώτα! Δεν πετάμε τίποτα)
5. Essence eyeliner: Γι αυτό δεν έχω γνώμη να γράψω, επειδή έχω να το χρησιμοποιήσω αρκετούς μήνες και δεν θυμάμαι πως ήταν. Γι αυτο και το πετάω. Γιατί δεν το χρησιμοποιώ.
6. Loreal Elvive Extraordinary Shampoo: Οκ είναι ελβιβ που δε συμπαθώ, αλλά αυτό το σαμπουάν δυστυχώς μου άρεσε πολύ (το δυστυχώς επειδή ειναι ελβιβ και μου άρεσε). Μου έκανε τα μαλλιά λεία και απαλά. Δεν θα το ξαναπάρω άμεσα, για να μη το συνηθίσουν, αλλά μου ταίριαξε πολύ καλά silent
7. Garnier Botanic Therapy: Κορίτσια, μη με μαλώσετε το αγόρι μου το πήρε και επειδή δεν μου αρέσει να πετάω, το χρησιμοποίησα Rolling Eyes Δεν παίζει να πάρω τίποτα άλλο από αυτή τη δήθεν βοτανική σειρά  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad Την garnier την αντιπαθώ -να- τόοοοοσο πολύ (αν και η κρέμα χεριών της μου είχε αρέσει, αλλά δεν θα την ξαναπάρω  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad )

tilia

Back to top Go down

Post by ntolmadaki on Sun Dec 04, 2016 12:03 pm

Η Βοτανικ Θεραπι πρεπει να ειναι οτι χειροτερο εχει βγαλει ποτε η γκαρνιερρρ. Δεν εχω ακουσει εναν να πει οτι του αρεσε.

ntolmadaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Dec 04, 2016 1:14 pm

Μπραβο @tilia εισαι το καμαρι μου Twisted Evil
Ναι ρε @ntolmadaki ,πρεπει να εκαναν τρελη πετυχεσια εκει στη garnier Evil or Very Mad
Ας μοιραστω και εγω τα δικα μου:
Μαρουλακια μου,
Επανερχομαι με empties οποτε φατε ενα χι απο την πανια Twisted Evil και παμε να ξεκινησουμε:
1)apivita aqua vita :η κλασσικη κρεμα προσωπου,που ημουν αρκετα επιφυλακτικη πριν τη δοκιμασω,ωστοσο μου αρεσε αρκετα.την εβαζα πρωι και ηταν λεπτορευστη,αρκετα ενυδατικη,καθολου λιπαρη αλλα αφηνε μια φυσικη γυαλαδα.
Ισως να τη ξαναπαρω και στο full size
2)+3):andalou night and day cream sensitive(iherb):μου αρεσε λιγο περισσοτερο η νυχτος απο την ημερας,καθως ηταν πολυ ενυδατικη  χωρις να ειναι βαρια και συσφιγτικη.τα βρισκουμε  σε σετακια των 6 προιοντων για διαφορους τυπους δερματος και θεωρω πως αξιζουν
4)glamglow youthmud:η μαυρη μασκα απο το σετακι  της glamglow που βριςκουμε στα σεφορα(μου εφταςε για τρεις γενναιοδωρες χρησεις) που ειναι και η λιγοτερο αγαπημενη μουSad καθαριζει καλα και συσφιγγει τοσο ωστε νιωθεις σαν να κανεις ενα mini lift,αλλα εγω τη βρισκω υπερβολικα ισχυρη για την επιδερμιδα μου;( η αγαπημενη μου μασκα εβερ ειναι η ασπρη της glamglow I love you
5)panthenol extra face cleansing gel:ενα πολυ ηπιο αλλα αποτελεσματικο τζελ καθαρισμου,το χρησιμοποιουσα μονο πρωι και ηταν ιδανικο για αυτη τη χρηση,ειχε την χαρακτηριστικη μυρωδια των προιοντων της panthenol που προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ,ηταν σουπερ οικονομικη και σιγουρα θα τη ξαναπαρω
6)crystal essence lavender and white tea(iherb):το κλασσικο μου αποσμητικο που βαζω καθε βραδυ μετα το μπανιο,το αγαπω γιατι ειναι οντως αποτελεσματικο παροτι ειναι σχετικα φυςικο.μου αρεςε πολυ και  η  συγκεκριμενη μυρωδια
7)avocado face sheet mask(eBay)αυτη και αν την εχω χρησιμοποιησει εκατο φορες,ενυδατικοτατη  και ιδανικη τωρα  το χειμωνα που το προσωπο ειναι πιο ερεθισμενο και ξεφλουδιζει
Αυτα τα ολιγα γκερς cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

View previous topic View next topic Back to top