Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by Sissys_theory on Sat Jul 02, 2016 10:12 pm

not First Sad

Μαρουλάκι κάνουμε οφθαλμόλουτρο κάθε φορά θενξ γκερ!!!έλεγα να πάρω τη μάσκα με νεκταρίνι μήπως την έχεις δοκιμάσει ή την ματιών?δεν έχω δοκιμάσει καθόλου αυτές τις μάσκες...

Μαρουλάκια παντού,
ΜaroulakiaFam love1

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by Krisania on Tue Jul 05, 2016 10:50 pm

Najel dead sea mud mask

Πολύ ωραία αίσθηση η λάσπη στο πρόσωπο, μαζί με μυρωδιά θαλασσίλας :lol:
Κάνει μόνο για πολύ ανθεκτικά δέρματα γιατί αν μπει σε ευαίσθητο δέρμα η λάσπη τίγκα στο αλάτι, δεν νομίζω να συνέλθει γρήγορα.

Δεν θα την ξαναπάρω, όχι επειδή δεν μου άρεσε, κάνει πολύ καλό καθαρισμό, αλλά επειδή τη βαρέθηκα (ήταν και τεράστια) και θέλω κάτι διαφορετικό.

Krisania

Back to top Go down

Post by Afana on Wed Jul 06, 2016 11:16 am

Πωπω @krisania τεράστια! Από πού την αγόρασες; Η μυρωδιά θαλασσίλας με αποτελείωσε... Αγάπησα.

Afana

Back to top Go down

Post by Krisania on Wed Jul 06, 2016 1:08 pm

@Afana οrganicbrands, την έχει όμως και το bioshop και άλλα καταστήματα. Έχει μέσα σκέτη λάσπη, τίποτα άλλο. Μυρωδιά θάλασσας δεν εννοώ τη συνθετική, είναι αυτή η μυρωδιά που έχει ο αέρας δίπλα στη θάλασσα, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω καλύτερα :lol:

Krisania

Back to top Go down

Post by Afana on Wed Jul 06, 2016 1:14 pm

@Krisania α τέλεια, ακόμα καλύτερα!! cheers

Afana

Back to top Go down

Post by shadow on Thu Jul 07, 2016 5:42 pm

Λοιπόοοον, έκανα εκκαθαριση τα καλλυντικά μου, ενόψει διακοπών και ανακάλυψα αρκετά που θέλουν πέταμα
1) Effaclar Duo + Δε μου άρεσε καθόλου. Την έδωσα τελικά σε μια φίλη μου που ήθελε να τη δοκιμάσει. Το θετικό της ήταν ότι είναι μια καλή βάση για το μακιγιάζ. Αλλά σαν την Κ+ δεν είναι τελικά!

2)Frezyderm AC-Norm Active Foam Plus

Ένας αφρός καθαρισμού. Αυτό. Δεν είδα καμία βελτίωση στην ακμή όταν το χρησιμοποιούσα, καθάριζε και δεν άφηνε αφυδατωμένη την επιδερμίδα. Για την τιμή του όμως, δε θα το ξαναπάρω.

3) Hydrovit Anti-Acne Lotion Ήταν μια πολλά υποσχόμενη λοσιόν για την ακμή γιατί είχε και tea tree και σαλικυλικό αλλά δε με βόλεψε ποτέ. Πέρασαν περισσότερα από 2 χρόνια από την αγορά της και ήρθε η ώρα της ανακύκλωσης. Rolling Eyes Rolling Eyes

4) Medavita Velour Sampoo Το είχα πάρει από το κομμωτήριο για το πρόβλημα της φαγούρας στο κεφάλι, αλλά ο δερματολόγος είπε ότι το έκανε χειρότερο! YEY! (έκανε και 12ευρώπουλα.... shout shout )

5) Natura Siberica Oblepikha Hari Mask Αυτή η πολυσυζητημένη μάσκα επιτέλους τελείωσε! Όταν την έβαζα μόνο στις άκρες τις άφηνε αρκετά απαλές και ευκολοχένιστες είναι η αλήθεια, αλλά θα αναζητήσω κάτι διαφορετικό πλέον. Δε στηρίζω άλλο τη νατούρα.

6) Sephora Sun Disk Είναι το τρίτο καλοκαιρι της ζωης της και τη βαρέθηκα (και δεν κάνει πια να το χρησιμοποιώ μετά από τόσα χρόνια). Με καθημερινή χρήση και το χειμώνα και δεν κατάφερα να το τελειώσω με ΤΙΠΟΤΑ! Πήρα καινούριο μπρονζερ για αλλαγή.

7) Fouka organic eye cream Ότι και να πω είναι λίγο γι'αυτή την κρέμα. Ήταν σε ένα τσερυμποξ μαζί με το σέρουμ και μου άρεσαν και τα δύο πάρα πολύ! Μπορεί να εφαρμοστεί και σε όλο το πρόσωπο και πολλές φορές τη βάζω και σαν κρέμα νυκτός και μου κάνει πολύ καλή ενυδάτωση χωρίς να βγάζω λιπαρότητα. Ήδη αγόρασα και άλλη!

8) Estee Lauder Double Wear Maximum Coverage Αυτό λυπάμαι που το πετάω Sad γιατί έχει αρκετή ποσότητα μέσα αλλά είναι πολλά τα χρόνια του. Είναι αυτό με τη μέγιστη κάλυψη ( duh duh ) αλλά όταν το είχα αγοράσει τη χρειαζόμουν. Τώρα η ακμή μου είναι σε ύφεση και με μια bb κάνω τη δουλειά μου και ας φαίνονται 2-3 σπυράκια. Δε χάλασε ο κόσμος! Ίσως να αναζητήσω κάτι με φυσικό αποτέλεσμα από την Εστεε όταν τελειώσω τα άλλα φαουντέσια που έχω!

9) Frezyderm Tinted Cream Επιτέλους τελείωσε!!! Ότι πιο άχρηστο έχω αγοράσει από τη frezyderm. Πλας στα αρνητικά οξειδώνεται με τον ήλιο!

10) Διάφορα μολυβάκια ματιών Είναι και αυτά αρκετά παλιά για να τα βάλω στα μάτια.

Εντιτ
11) Laver Loose Powder Ωραία πούδρα, τώρα το καλοκαίρι δε με αφήνει ματ όμως. Κράτησε αρκετό καιρό για την τιμή της! Θα την ξαναπάρω κάποια στιγμή!

12) Tea Tree Soap
Το πήρα για το πρόσωπο αλλά με βόλεψε άπειρα για τα πινέλα! Έχω ήδη στο στοκ μου άλλα δυο!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Jul 10, 2016 2:34 pm

@Sissys_theory Αυτη με το ροδακινο την εχει δοκιμαςει η μαμα μου και της αρεςει,ειναι πολυ ενυδατικη,την μαςκα ματιων την εχω αναφερει και σε προηγουμενα empties και δεν μου πολυαρεσε,ηταν συσφιγτικη και προσεφερε δροσια αλλα δυστυχως το αποτελεσμα ηταν παροδικο
Επανερχομαι λοιπον με νεα empties καποια απο τα οποια τα ανακαλυψα στο εξοχικο,οποτε παρτε τη βενια να σας κανει με ρασπα τα ποδια σας και παμε να ξεκινησουμε:
1)bioderma photoderm spf 30 ηταν το περσινο μου αντηλιακο σωματος,μου αρεσε πολυ ηταν λεπτορευστο,απορροφαται γρηγορα,δεν κολλαει αλλα η αντλια του «μπουκωνε» συνεχεια,επρεπε να το καθαριζω πριν και μετα απο καθε χρηση αλλα και παλι με δυσκολευε,για αυτο το λογο δεν το πηρα φετος
2)klorane huile de mangue αντηλιακο μαλλιων το μισησα δεν μου αρεσε καθολου,μυριζε υπερβολικα πολυ οινοπνευμα και αφυδατωνε τα μαλλια μου,δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να βαλει οινοπνευμα σε προιον μαλλιων Evil or Very Mad
3)avene eau thermale δεν ειμαι η ντενη μαρκορα ουτε η αντουανεττα  http://i192.photobuc ωστε να θελω να ψεκαζομαι συνεχεια αλλα τα συγκεκριμενα νερακια τα αγαπω,τα χρησιμοποιω χειμωνα καλοκαιρι,σε ολο το σωμα,εχω και ενα μινι παντα στη τσαντα μου.το συγκεκριμενο το χρησιμοποιουσα στην παραλια μολις εβγαινα απο τη θαλασσα,για να ξεβγαλω το προσωπο μου απο το αλατι(δεν το αντεχω καθολου γκερς)και να επαναπλωσω αντηλιακο.
4)vichy stress resist εχω ξαναμιλησει για αυτο το αποσμητικο,ειναι το αγαπημενο μου,το βαζω μονο πρωι,ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ειναι τοσο αποτελεσματικο που το παραβλεπω Embarassed
5)natura siberica rhodiola rosea face serum πολυ απλο σερουμ,λεπτορευστο και ελαφρυ ιδανικο για πρωι ή για το καλοκαιρι,μονο που εγω το σερουμ μου το θελω πολυ ισχυρο,να νιωθω οτι ενυδατωνει σε βαθος και δυστυχως αυτο δεν εκανε κατι το ιδιαιτερο
6)aloe plus body butter blossom εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα αρωματα αυτης της εταιριας,μου αρεσουν παρα πολυ γιατι ειναι πολυ ενυδατικα,ελαφρια ομως και απορροφονται αμεσως και οι μυρωδιες τους ειναι αρκετα αληθοφανης(δεν εχουν αυτη τη πλαστικουρα που εχουν καμια φορα οι κρεμες σωματος)το συγκεκριμενο ηταν special edition για το glowbox και ειχε να πολυ ιδιαιτερο αρωμα,ηταν και φρεσκο και γλυκο και λιγο λουλουδατο,μου αρεσε πολυ
7)μασκα απιβιτα με ροδι ωραια μασκα ,για λαμψη,αγαπω τις μασκες απο απιβιτα η συγκεκριμενη δεν ηταν η αγαπημενη μου,προτιμω τις πιο ενυδατικες
Αυτα τα ολιγα γκερς cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Afana on Sun Jul 10, 2016 6:37 pm

Αγαπώ κι εγώ το νεράκι της avene! Τα body butters από aloe plus δε μου κάθονται καθόλου καλά. Δεν τα απορροφά το δέρμα μου ποτέ και κάνουν "μακαρόνια". Παίζει να είμαι η μόνη άτυχη τελικά! Αντιθέτως, η μάσκα της apivita με ρόδι, ενώ απεχθάνομαι να μυρίζω το ρόδι σε προϊόντα, μου προσφέρει τρομερή ενυδάτωση, αλλά εδώ κάνω ίσως και πάλι την εξαίρεση, διότι ακούω πολλές να μην τους αρέσει. Χιχι cheers

Afana

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Sun Jul 10, 2016 9:53 pm

@shadow δεν έχω δοκιμάσει κάτι από αυτά αλλά όπως πάντα με ενδιαφέρει να διαβάζω απόψεις για προιόντα που δεν έχω χρησιμοποιήσει....

@Lonely_maroulaki σ'ευχαριστώ δε το θυμόμουν για τη ματιών cyclops

ωραία ,γιατί θα ρωτούσα και για το ρόδι,γιατί κ εγώ ενυδατική θέλω αλλά βαριέμαι τις μεγάλες συσκευασίες ,ειδικά αν δεν σου κάτσουν,δεν χρησιμοποιείς κ πολύ ,οπότε ίσως δοκιμάσω φακελάκια..
όσο για το νεράκι της avene ΄παντού κ πάντα,για ήλιο ,θάλασσα (το αγόρι μου),πόλη,σαν λοσιόν όταν ξεμένεις,αλλά και από πάνω μέχρι κάτω στο κρεβάτι τα βράδια με κάυσωνα bounce :lol:

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Mon Jul 11, 2016 4:40 pm

La Roche Posay, Hydraphase Legere: Την έχω τελειώσει εδώ και καιρό αλλά είχα ξεχάσει να την πετάξω. Είχε πολύ ωραία και ελαφριά υφή αλλά δεν άντεχα καθόλου τη μυρωδιά της και έκανα αμάν να την τελειώσω.
La Roche Posay, Rosaliac CC Creme: Αυτή πάλι νόμιζα ότι την είχα ήδη πετάξει αλλά βρέθηκε μπροστά μου τελικά, οπότε την ξεφορτώνομαι τώρα. Είναι μισοτελειωμένη. Είχα διαβάσει και συνεχίζω να διαβάζω πολύ καλα λόγια για αυτήν αλλά δυστυχώς σε μένα δεν έκατσε καθόλου καλά. Όταν τη δοκίμασα στο χέρι είχα ενθουσιαστεί αλλά πάνω στο πρόσωπο ήταν διαφορετικά. Δεν την απορροφούσε το δέρμα μου, οξειδωνόταν και η μυρωδιά της ήταν ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ. Πολλές φορές την αφαιρούσα κατά τη διάρκεια της ημέρας γιατι με έπιανε πονοκέφαλος με αυτή τη μυρωδιά - και δεν είμαι και τοοοσο ευαίσθητη με τις μυρωδιές , δεν ξέρω γιατί αυτα τα 2 προΪόντα με ενοχλησαν τοσο. Ποτέ ξανά!
Avene, Eau Thermale: Αυτά τα νεράκια είναι πάντα ωραία και δροσιστικά τα χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.
Darphin, Anti-Fatigue Smoothing Eye Gel: Την αγόρασα κάποια στιγμή που είχα έντονο πρήξιμο κάτω από τα μάτια από τις πολλές ώρες μπροστά στην οθόνη (αναθεματισμένη πτυχιακή!) Μου πρόσφερε παροδική ανακούφιση αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Το anti-dark circle illuminator πάλι της darphin που πήρα μετά μου άρεσει πολύ περισσότερο.
Kiko, Soft Focus Concealer: Όπως καταλαβαίνετε το πήρα για φως κάτω από την περιοχή των ματιών. Ήταν οκ, αλλά δεν νομιζω ότι θα το ξαναπάρω.
MAC, Studio Finish Concealer: Το αγαπημένο μου concealer για την κάλυψη ατελειών. Το συγκεκριμένο το είχα στην τσάντα μου για ώρα ανάγκης αλλά είναι πολύ παλιό πια, οποότε θα πάει για back2mac.
Benefit, They'Re Real: Mου αρέσει πολύ αυτή η μάσκαρα αν και η αλήθεια είναι οτι αφαιρείται δύσκολα. Προς το παρόν δεν θα την αντικαταστήσω, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον.

Eptanisou12

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Jul 12, 2016 12:09 am

Είμαι έτοιμη για μια καλή δόση άδειων πραγματακίων! Πάρτε το τσουκνιδόζουμό σας και πάμε να ξεκινήσουμε.. Η φωτογραφία πιστεύω απογειώνεται με το ντεκόρ βάζο με μπατονέτες και γλαστράκι-διακοσμητικό μπάνιου, αλλά για καλό και για κακό έβαλα και τα καινούρια μου σαπουνάκια από fresh line να ζηλέψει όποια έχει θέμα με μυρωδιές!
Πάω από αριστερά προς τα δεξιά, πρώτα την πάνω σειρά :
Σαμπουάν από fresh line, ήταν στο πρoτελευταίο globwox : «ΚΛΕΙΩ Απαλό Σαμπουάν & Ρύθμιση pH». Δεν έχω κανένα θέμα με τα μαλλάκια μου (έχω τόσο χάλια δέρμα, ας έχω και κάτι καλό!) όμως όταν είμαι σε αναμονή περιόδου παρουσιάζεται μια κάποια λιπαρότητα στα μαλλιά, που για μένα που έχω κανονικά η διαφορά είναι αισθητή. Με αυτό έχω την εντύπωση ότι αυτές τις 4-5 μέρες ήταν πολύ πιο ανάλαφρα, και το δέρμα μου πολύ πιο ισορροπημένο. Δεν κάνει ιδιαίτερο αφρό οπότε την πρώτη φορά παραξενεύτηκα αλλά αυτό μάλλον είναι καλό.. Η μυρωδιά μου άρεσε πολύ, διακριτική, χωρίς διάρκεια, μένει μέχρι το επόμενο πρωί. Στα αρνητικά του είναι η μινιόν συσκευασία (με 75 ml μόνο ο Σεφερλής μπορεί να λουστεί) πράγμα που με κάνει επιφυλακτική πώς θα λειτουργήσει σε βάθος χρόνου. Για να μην μείνω όμως με την απορία, δεν είναι σωστό, πήρα ήδη τη 2η συσκευασία..
La Roche Posay Eau Thermale Spring Water : Το είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο, ήταν σε κάποια προσφορά στο hondos. Πολύ δροσιστικό, ιδανικό για όταν βγαίνεις από τη θάλασσα που το αλάτι σου ενοχλεί τα μάτια, ιδανικό όταν είσαι στην Τσιμισκή με 40ο και έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου, ιδανικό όταν θέλεις απαλό yet ενυδατικό. Αν όμως έχει μικτή επιδερμίδα σαν τη δική μου νομίζω ότι εκείνη την ώρα όντως θα σε ανακουφίσει αλλά μέσα στο επόμενο μισάωρο θα σου βγάλει κι άλλη λιπαρότητα. Όντως καταπραϋνει, αλλά λόγω της λιπαρότητας που συνήθως μου έβγαζε το χρησιμοποιούσα πια κυρίως σε φάση που ήμουν άβαφτη, ή οριακά να εκνευριστώ από τη ζέστη. Θα δοκιμάσω για φέτος αυτό της avene που είπατε σε άλλο τόπικ.
Vaseline spray, αυτό με την αλόη : σας ορκίζομαι, το είχα πριν τη μαρινέλη! Το χρησιμοποιούσα πέρυσι το καλοκαίρι όταν ήθελα να ντυθώ γρήγορα και δεν προλάβαινα να περιμένω να απορροφηθεί, και το τελείωσα φέτος για τον ίδιο λόγο! Το βρήκα πολύ ενυδατικό, δεν έχω όμως κανένα τρελό θέμα με ξηρότητα. Ήπια μυρωδιά, κλασική. Το ότι είναι τόσο λεπτόρευστο και απορροφάται τόσο άμεσα με ενθουσιάζει, γιατί έχω και το αντίστοιχο στην lotion εκδοχή και έχει τον ατέλειωτο.. Σκέφτομαι να πάρω το cocoa radiant σε spray γιατί τη μυρωδιά του την λατρέυω.
Fairy clean&care : εξαιρετική αγορά, διαλύει τα λίπη.. όχι, πλάκα κάνω αλλά πλάκα πλάκα να πω ότι το δείγμα glov που είχα πάρει με το cherry box και το οποίο χρησιμοποιώ, καθαρίζει εντελώς μόνο με fairy!
Apivita αφρός καθαρισμού με λεβάντα και ελιά : τα έχουμε πει πολλές φορές, το φόρουμ είναι διχασμένο γι’αυτό το προϊόν! Εμένα με κάλυψε ως προς το ντεμακιγιάζ και τον καθαρισμό. Μέχρι εκεί όμως, δεν είδα κάποια βελτίωση στην επιδερμίδα μου, στην αρχή κάπως μείωσε τους ερεθισμούς αλλά μέχρι να το τελειώσω δεν διαπίστωσα κάτι θεαματικό. Δεν με τραβούσε όμως, ούτε έτσουζε τα μάτια μου (πράγμα σπάνιο). Δεν θα το ξαναπάρω κυρίως γιατί ήδη το αντικατέστησα με ένα σαπουνάκι από fresh line –κλασικά- για ατέλειες και μαύρα στίγματα.
Μάσκα le petit marseillais για θρέψη με γάλα καριτέ και μέλι : τη χρησιμοποιούσα πριν το λούσιμο, άπλωνα από τη μέση των μαλλιών και κάτω και τα άφηνα καμιά ώρα, ή μισή ανάλογα με τις δουλειές μου. Μετά οι άκρες μου ήταν πολύ πιο απαλές, μεταξένιες θα τις έλεγα, και λαμβάνοντας υπόψιν ότι το νερό της Θες/νίκης ούτε για να πλύνεις πιάτα δεν κάνει, η διαφορά στην αφή ήταν θεαματική. Έχω κανονικά ίσια μαλλιά, χωρίς κανένα θέμα ξηρότητας κλπ αλλά αν δεν βάλω μάσκα για 1-2 βδομάδες λόγω νερού οι άκρες γίνονται πιο «άγριες». Ίσως πάρω τη μάσκα μαλλιών της κατούρα γιατί η Βάνα έχει υπέροχο μαλλί και με έπεισε…
Mud Mask Purifying & Mattifying από Sephora : τρομερή, είδα διαφορά στη λιπαρότητα, στο μέγεθος των πόρων, στην υφή, σε όλα. Ειδικά με το μέγεθος των πόρων μου είχα θέμα, με είχαν στοιχειώσει! Και πράγματι είχε μεγάλη διαφορά. Η μυρωδιά έντονη και η αίσθηση λίγο περίεργη όταν τη φοράς, νομίζεις ότι θα τη βγάλεις και θα είσαι σαν τον ποπό της μαϊμούς, αλλά το ξεπέρασα.. Όσο καιρό την χρησιμοποιούσα άφησα στην άκρη τις άλλες (νατούρα με πικραμύγδαλο και από fresh line) και τώρα που μου τελείωσε αυτή, θα κάνω ένα μικρό τεστ μεταξύ τους! Εξαιρετική, οικονομική (την πήρα με την προσφορά 1+1), θα την ξαναπάρω άμεσα.
Κρέμα σώματος le petit marseillais –για πολύ ξηρές επιδερμίδες : την είχα για χειμωνιάτικες καταστάσεις, όντως ενυδάτωνε αλλά για μένα ήταν κάπως παχιά η σύστασή της και λίγο με ενοχλούσε για καλοκαίρι. Αλλά λέω δεν βαριέσαι, μία ψυχή που είναι να βγει.. Και βάλθηκα να την τελειώσω. Δεν θυμόμουν ότι μου άρεσε τόσο η μυρωδιά της, απαλή, διακριτική. Νομίζω ότι αν κάποια έχει ξηρή επιδερμίδα θα την αγαπήσει. Μου άρεσε αλλά όντως είναι κάπως «παχιά»για τα ζεστά βράδια του καλοκαιριού.
Αυτά από μένα, αφήστε μου λάϊκς και κεράστε με παγωμένες γρανίτες γιατί σκάω!

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Jul 12, 2016 8:38 am

@Myrto_K Sponsored και εσυ για το πετρολεουμ τζελι;;;;; Αυτη τη μασκα των σεφορα πηγα να την παρω και εγω και ειχε τελειωσει... Sad Sad

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Myrto_K on Tue Jul 12, 2016 8:58 am

@shadow καλε, αν σπονσοραρα θα ρωτουσα καμια γκουρουνα πως να το κανω διακριτικα, να μη με παρετε πρεφα.. επειδη τα σεφορα αλλαξαν συσκευασιες ειχαν βγαλει ολα τα σκινκεαρ (αλα λουκια) προιοντα τους σε προσφορες και τελειωναν στο αψε-σβησε. Αλλα στο μεταξυ εφεραν τις καινουριες συσκευασιες που -κατα την πωλητρια- τα πριοντα αυτα καθεαυτα ειναι ιδια, μονο η συσκευασια αλλαζει.

Myrto_K
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Jul 12, 2016 9:27 am

@Myrto_K οπως και να κανεις σπονσορντ θα σε καταλαβουμε... Εχουμε μυτη εμεις!! Δεν ειχε ουτε καποια αλλη συσκευασια... Θα περιμενω να τελειωσω το μαυρο σαπουνι και θα την αναζητησω μετα...

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by tilia on Tue Jul 12, 2016 3:52 pm

@shadow ποιο μαυρο σαπουνι χρησιμοποιεις; Της νατούρα σιμπερικα;

tilia

Back to top Go down

Post by shadow on Tue Jul 12, 2016 4:26 pm

@tilia Ναι αυτο λεω!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Thu Jul 14, 2016 10:08 pm

@Eptanisou12 πάνω στην ώρα που ήθελα να ρωτήσω για την Darphin gel,ενδείκνυται και για ενυδάτωση??? γιατί πρηξιματάκια δεν έχω,λίγους μαύρους κύκλους ναί..την έχω βρεί σε πολύ καλή τιμή κ το σκεφτόμαι.

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by Eptanisou12 on Fri Jul 15, 2016 2:34 pm

@Sissys_theory Το gel της Darphin που ανεβασα και στη φωτο δεν το βρηκα και πολυ ενυδατικο. Ηταν απλα καπως δροσιστικο κ δν εκανε σχεδον τιποτα με τους μαυρους κυκλους. Παρε καλυτερα το Darphin dark circle illuminator (τ'ορκιζομαι κοριτσια δεν με σπονσοραρουν εκει στη Darphin!). Πολυ πιο αποτελεσματικο σε θεμα ενυδατωσης και ειδα και διαφορα στους μαυρους κυκλους. Εχε το νου σου οταν βγαζουν -40% και -50% τα προίόντα της τα ηλ.φαρμακεια. Κάπως έτσι το χα παρει κι εγω, γυρω στα 22-23 ευρω.

Eptanisou12

Back to top Go down

Post by Sissys_theory on Fri Jul 15, 2016 9:57 pm

@Eptanisou12 ναι βρήκα με -40% γι'αυτό ρωτάω,σ'ευχαριστώ γκέεεερ ,πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου!!

Sissys_theory

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sun Jul 17, 2016 2:45 pm

Μαρουλακια μου
Επανηλθα με empties,οποτε παρτε τηλ τον δερματολογο σας,βριστε τον,τον ασχετο που τολμησε να σχολιασει την ακμη σας,απλωστε αμφιβολου ποιοτητας μασκες στη μουριτσα σας,αναψτε τσιγαρο και παμε να ξεκινησουμε Twisted Evil
1)dettol shower gel citrus fresh:αν και αποφευγω να αγοραζω μη φαρμακευτικα αφρολουτρα,του εμποριου δηλαδη ,οταν ακουω dettol κανω οπως ο κατακουζηνος για το betadine ή η κωννα για ταχυδρομους   affraid το χρησιμοποιησα ομως μονο στις μασχαλες και τις πατουσες καθως φοβηθηκα να το βαλω σε ολο το σωμα μην το κανει πιο ξηρο.καθαριζε πολυ καλα,αλλα δεν θα το ξαναπαρω,προτιμω τα πιο ηπια
2)revlon uniq one(beautybay,feelunique) αγαπημενο leave in conditioner,πολυ ελαφρια φορμουλα,λεπτορευστο,δεν βαραινει τα μαλλια,αλλα ειναι και πολυ αποτελεσματικο ιδιαιτερως στο ξεμπλεγμα των μαλλιων.αυτο που δεν μου αρεσε στο συγκεκριμενο ηταν το αρωμα της καρυδας,το βρηκα αρκετα «μπουχτιστικο» μετα απο καποιο διαστημα.το εχω ηδη ξαναπαρει στην κλασσικη ομως συσκευασια(κοκκινο μπουκαλι)  της οποιας μου αρεσει πολυ το αρωμα
3)blistex medicated lip balm(iherb) πολυ αγαπημενο lip balm,του οποιου αποφευγω τη συστηματικη χρηση καθως περιεχει φαρμακο(για αυτο το λογο εχει και απαισια γευση),αλλα αυτην την περιοδο που επαιρνα φαρμακευτικη αγωγη και για αυτο το λογο,ξηραινονταν υπερβολικα τα χειλη μου,εκανε θαυματα!το χρησιμοποιω μονο βραδυ
Τα επομενα προιοντα ειναι κλασσικα αγαπημενα,τα εχω ξανα αναφερει για αυτο και δεν θα μπω σε λεπτομερειες,τα αγαπω για αυτο και τα αγοραζω και χρησιμοποιω συνεχεια:
4)cera di cupra κρεμα χεριων:holy grail για εμενα
5)κρεμα ποδιων lipidro cream gewhol:ιδανικη για το καλοκαιρι,επανορθωτικη και απορροφαται αμεσως
6)madre labs lip balm pomegranate (iherb):τα τελειωνω ωσαν στραγαλια,σουπερ οικονομικα με εξαιρετικα συστατικα
7)αποσμητικο crystal essence pomegranate (iherb):το αποσμητικο που χρησιμοποιω παντα μετα το ντους το βραδυ,πολυ αποτελεσματικο
*ξεχασα να φωτογραφισω τη μασκα απο απιβιτα με αλοη,που ειναι η πιο αγαπημενη μου μασκα απο απιβιτα,τη βαζω στο ψυγειο και πραγματικα με ανακουφιζει και ενυδατωνει υπεροχα το δερμα* cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Sun Jul 17, 2016 3:56 pm

Πόσο πολύ αγαπώ το uniq one δε λέγεται! Αγοράζω μόνο την καρύδα, αλλά τη βαρέθηκα, νομίζω θα τιμήσω και το κόκκινο σε λίγο καιρό που θα το ξαναπαραγγείλω καθώς μου τελειώνει. Είναι πάρα πολύ καλό!

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Jul 18, 2016 1:13 pm

1. Σαμπουάν Acure χωρις SLS με λεμονοχορτο: Ημουν πολυ περιεργη να το δοκιμασω, οποτε το αγορασα απο το i-herb και αυτο που εχω να πω ειναι οτι δεν παιζει ουτε δωρεαν να το ξαναπαρω. Περαν του οτι οποτε στεγνωνα τα μαλλια, ενιωθα μια γλιτσα, μια ακαθαρσια, προοδευτικα δημιουργησε τρομερη φαγουρα στο τριχωτο του κεφαλιου.
Δε μου "καθισε" καλα.
2. SebaMed αποσμητικο στη μυρωδια blossom: στεγνωνει γρηγορα, εχει μονο 7 συστατικα, ειναι πολυ ηπιο, αλλα μελλοντικα θα προτιμησω τη μυρωδια sensitive διοτι αυτο επειδη δεν εχει ταλκ, μαλλον δεν μου εκανε κατι τρομερο. (επισης εχει αλκοολ αλλα δεν μου δημιουργησε προβλημα)
3. Κορρές άργιλος (καολινη): αρκετα ελαφρια μασκα για τα γουστα μου. Δεν θα την ξανατιμησω.
4. Ροδονερο geflor απο σουπερμαρκετ: αναγραφει οτι εχει φυσικο εκχυλισμα τριανταφυλλου. Μου αρεσει γιατι μυριζει απιστευτα και κοστιζει το απολυτο τιποτα. Ειναι μερος της ρουτινας περιποιησης προσωπου μου πλεον.
5. Effaclar καθαριστικο τζελ: αυτο ηταν δωρο μαζι με την effaclar duo. Αγαπημενη επιλογη αναμεσα στα διαφορα καθαριστικα και ο,τι πρεπει για προσωπα με "θεματακια".
6. Αφρολουτρο Palmolive με μυρωδια σοκολατα: εμπεριεχει οντως κακαο και ειναι ενα απο τα ωραιοτερα αφρολουτρα που εχω χρησιμοποιησει ποτε. Συναγωνιζεται επαξια το αντιστοιχο απο bettina barty με σοκολατα, αλλα αυτο εδω κοστιζει 5 ευρω (ενω εκεινο 8 plus). Δεν μπορω να το περιγραψω...μυριζει τοσο θεεικα αλλα και το χρωμα του ειναι ανοιχτο καφε. Οι παρασκευαστες εκαναν ο,τι μπορουσαν δηλαδη για να μοιαζει με ποταμι σοκολατας οταν απλωνεται στο δερμα! Razz Ανηκει στη νεα σειρα αφρολουτρων και κυκλοφορει και σε φραουλα και σε βανιλια. Ολα τα 'χω μυρισει και ειναι εξαιρετικα. Επισης ειναι 400ml οποτε βολευει μακροπροθεσμα. Αχ...  I love you

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by HoustonGr on Mon Jul 18, 2016 3:32 pm

Απο acure δοκιμαζω τωρα και ειναι στο τελειωμα αυτο που ειναι για ισιωμα με κερατινη, ειναι σε μπλε- μωβ συσκευασια. Εχω μεινει ευχαριςτημενη, εχω κανονικο τυπο μαλλιων. Δεν θα το συςτηνα για λιπαρο τυπο μαλλιων, αλλα σε εμενα εχει κατςει πολυ καλα. Εχω στο ντουλαπι και αυτο με λαδι αργκαν.

HoustonGr

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Jul 18, 2016 4:01 pm

Πόσο συμφωνώ για τη μάσκα με άργιλο! Είναι τελείως λάιτ και για το δικό μου πρόσωπο. Δεν είδα καμία διαφορά με τις εφαρμογές..

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Jul 18, 2016 4:03 pm

@shadow wrote:Πόσο συμφωνώ για τη μάσκα με άργιλο! Είναι τελείως λάιτ και για το δικό μου πρόσωπο. Δεν είδα καμία διαφορά με τις εφαρμογές..

Για ενα κανονικο δερμα ισως να κανει. Αλλα για μικτες-λιπαρες και ειδικα για οσες εχουν δοκιμασει σκονες πρασινης αργιλου που ειναι τουρμπο, θεωρω πως δεν καλυπτει τις αναγκες τους.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

View previous topic View next topic Back to top