Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Page 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Empties ή προϊόντα προς ανακύκλωση

Post by Damsel on Tue Jun 28, 2016 12:51 am

Κορίτσια κι εμένα το sanex μου δημιούργησε όζους στη μασχάλη! Όπως και το valley. Μας έχουν καταραστεί, δεν παίζει! affraid affraid affraid Shocked Shocked

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Tue Jun 28, 2016 3:52 am

Επειδή παλιότερα (πριν ανακαλύψω τον κρύσταλλο από iherb) το χρησιμοποιούσα αρκετά αυτό το sanex, εμένα δεν μου προκάλεσε καμία ενόχληση, ευτυχώς  Rolling Eyes

matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by tilia on Wed Jun 29, 2016 4:57 pm

Γενικώς, δεν μου αρέσει να κρατάω πράματα και να αγοράζω άλλα πριν τελειώσω τα προηγούμενα. Όμως, μετά την γνωριμία μου με την KonMari και το decluttering, ανακάλυψα μερικά πραματάκια στα συρτάρια μου που έπρεπε να φύγουν οπωσδήποτε.

1.Body mist από Zara. Μου άρεσε, είχε καλή διάρκεια για την τιμή του και το γεγονός ότι ειναι mist. Στο τέλος, όμως το βαρέθηκα (λογικό!). Δεν θα το ξαναπάρω.
2.Sansiro Perfume. Είναι αυτό εδώ. Το είχα πάρει όταν πήγα στην Τουρκία. Καλή διάρκεια, περίπου 3-4 ώρες. Καλή τιμή, κάπου στα 15-16 ευρώ.
3.Top coats. Τους τελευταίους μήνες προσπαθώ να μεγαλώσω τα νύχια μου ύστερα απο πολλά χρόνια. Τα περνάω συνεχεια με διαφανή βερνίκια για να μη σπανε. Αυτο που με βοηθησε πολύ είναι αυτό από essence. Είναι αυτό αριστερά στη φωτογραφία, όμως έβγαλα την ετικέτα Razz

4.Ενυδατική πρσώπου, ματιων, λαιμού. Μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι πρακτική, γιατί είναι και για τα μάτια. Ήταν η μοναδική που έπαιρνα μαζι μου όταν έλειπα απο το σπίτι. Κάνει πολύ καλή ενυδάτωση. το πρόσωπό μου δεν "παραπονέθηκε" ούτε μια φορά όσο τη χρησιμοποιούσα και το καλύτερο είναι ότι δεν περιέχει άρωμα. Την καταφχαριστήθηκα και θα την ξαναγοράσω σίγουρα Very Happy
5.ΒΒ cream από H&M. Μέτρια κάλυψη, δεν θα την ξαναγοράσω, όμως, γιατί δεν είχε καλά συστατικά. Τα είδα τώρα που την τελείωνα.
6.Lip Balm. Το είχα αγοράσει μία μέρα που ήμουν στη σχολή, φυσούσε τρομερά, είχαν ξεραθεί απίστευτα τα χείλη μου και είχα ξεχάσει το δικό μου στο σπίτι. Για μία ώρα αναγκης καλό είναι, αλλα δεν θα το ξαναπάρω. Δε νομιζω ότι πρόσφερε κάτι στα χείλη μου μακροπρόθεσμα, όπως τα χειροποιητα lip balms.
7.Camouflage Catrice. Ήταν αυτό εδώ. Μου έπεσε κάτω και έσπασε το καπάκι, αρα το πετάω αμέσως χωρίς να το "γλείψω" γύρω γύρω. Ευτυχώς, το είχα τελειώσει. Με βόλεψε πολύ. Δεν ξέρω αν θα το ξαναπάρω. Πιο πολύ το πήρα επειδή το άκουγα από παντού και ήθελα να δω προς τι όλο αυτο το hype.

8.Πούδρα Stay Matte Rimmel. Μου άρεσε πολύ. Άργησα πολύ να την τελειώσω, γιατί δε χρησιμοποιώ πολύ πούδρα γενικά. Όταν μου τελειώσουν όσες έχω πιστεύω ότι θα την αγοράσω ξανά.
9. Αντηλιακό Korres με γιαούρτι. Μακράν ή αγαπημένη μου αντηλιακή. Τη χρησιμοποιώ και το χειμώνα και μου αρέσει πολύ! Την παίρνω ξανά και ξανά! Την έκοψα κιόλας για να χρησιμοποιήσω και την τελευταία σταγόνια tongue

10.Μαντηλάκια Bioten. Απλά μαντηλάκια. Τίποτα ιδΓαίτερο. Δεν μου άρεσε καθόλου που είχαν άρωμα. Αλλα να μου πεις, ποιά μαντηλάκια δεν έχουν;
11.Johnson's face care λοσιόν. Απαράδεκτο. Α π α ρ α δ ε κ τ ο. Τα συστατικά απαίσια. Τώρα που είμαι λίγο πιο ενήμερη με τα συστατικά των προϊόντων κατάλαβα πόσο χάλια είναι. Κάνει και πειράματα στα ζώα η Τζονσον'ς, άρα δεν θα ξαναπαρω τίποτα ποτέ από τα σκουπίδια που πουλάνε. Έχουν και βρεφικά προϊόντα τίγκα στον καρκίνο, σα δε ντρέπονται.

Αυτά είναι μερικά πραματάκια που είχα ξεχάσει ότι τα έχω. Τα περισσότερα μολύβια είναι κάπου τετραετίας, άρα φεύγουν όλα. Το τιρκουάζ seventeen γράφει ακόμη μια χάρα, και είναι αρκετά velvety, αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω, άρα πάει empties. To τελευταίο κραγιονάκι το χρησιμοποιούσα ώς highlighter πάνω απο το υγρό foundation και ήταν πολύ καλό! Δεν έχει μυρίσει ή αλλαξει σύσταση, αλλά ειναι και αυτό σίγουρα τριετίας οπότε φεύγει.

tilia

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Wed Jun 29, 2016 5:16 pm

Μπραβο κοριτσονι cheers
Στο παρελθον εχω τελειωσει και εγω την πουδρα της ριμμελ,καλη ηταν και σχετικα ελαφρια,αλλα πλεον σπανια φοραω πουδρα
Σου προτεινω να δοκιμασεις και τη βερσιον extreme fluid απο το αντηλιακο γιαουρτι του κορρε,αν τη βρεις γιατι ειναι λιγο δυσευρετη για καποιο λογο,παρα πολυ ελαφρια συσταση σαν νερακι  http://www.pharmahappy.gr/el/korres-sunscreen-face-cream-yoghurt-spf50-tinted-1742.html cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Wed Jun 29, 2016 5:53 pm

Σ' ευχαριστω πολυ @lonely_maroulaki για την πρόταση σου Very Happy Εχω διαβάσει τα ποστς σου και βλέπω ότι ταιριάζουν τα γούστα μας, άρα θα την ψάξω σίγουρα (και μακάρι να τη βρω!)

tilia

Back to top Go down

Post by bibibo on Wed Jun 29, 2016 5:57 pm

@tilia ααα αυτην την κρεμα της bepanthol την εχω και εγω υποψην για επομενες αγορες γι αυτον τον λογο,απλα θελω να τελειωσω καποιες που εχω ηδη.απο συστατικα τι λεει?

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by tilia on Wed Jun 29, 2016 6:29 pm

@bibibo Όλα τα συστατικά που περιέχει είναι πολύ καλά, εκτός από 4. Από αυτά τα 4, τα 2 είναι PEG και EDTA που είναι ό,τι χειρότερο. Καρκίνος σκέτος. Σώζεται λίγο το γεγονός ότι τα περιέχει σε μικρές ποσότητες. Μεχρι να βρω μια ενυδατική που να μην τα περιέχει (ή τουλάχιστον να τα περιεχει σε  μικρότερη ποσότητα) για να την αντικαταστησω, θα την παίρνω επειδή με βόλεψε. Δεν μου προκάλεσε κανένα ερεθισμό.

Last edited by tilia on Wed Jun 29, 2016 7:40 pm; edited 1 time in total

tilia

Back to top Go down

Post by bibibo on Wed Jun 29, 2016 6:34 pm

@tilia ευχαριστω!και εγω δεν τη θελω για τη βασικη μου ρουτινα,μονο οταν λειπω απο το σπιτι για να μην εχω πολλα πραγματα μαζι μου.εννοεις μια ενυδατικη και για προσωπο και ματια?αν βρεις ενημερωσε!εχει και η πανθενολς μια,δεν εχω δει συστατικα αλλα ειναι σε βαζακι και προτιμω το σωληναριο

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by tilia on Wed Jun 29, 2016 8:36 pm

@bibibo Ναι, θα ήθελα μία multi-use κρεμούλα. Η bepanthol έχει και το πλεονέκτημα που έχει σωληνάριο κιόλας. Γι'αυτό δεν μπορώ να βρώ μία εξίσου καλή scratch Για δώσε λεπτομέρειες γι' αυτή την panthenol που λες! Ακούγεται ενδιαφερουσα Wink

tilia

Back to top Go down

Post by bibibo on Wed Jun 29, 2016 8:43 pm

@tilia http://d.scdn.gr/images/sku_main_images/003793/3793036/13076814-orig.jpg αυτη ειναι.με μια γρηγορη αναζητηση βρηκα και αυτην http://c.scdn.gr/images/sku_main_images/007160/7160144/20150710140317_eviol_eviol_care_timless_face_eye_cream_50ml.jpeg

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Wed Jun 29, 2016 8:46 pm

εμενα αυτη της panthenol δεν μου εκανε κατι εξαιρετικο. Οι αποψεις για τη μυρωδια της διιστανται.

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by bibibo on Wed Jun 29, 2016 8:56 pm

απλα οκ και μην περιμενετε πολλα η μαπα εντελως?γενικα απο προιοντα 2 σε 1 "τα κανω ολα και συμφερω","και σαμπουαν και κοντισιονερ" κλπ κλπ δεν περιμενω να ειναι εξαιρετικα,ειδικα και για τις 2 χρησεις,και οι συγκεκριμενες κρεμες πιστευω θα ειναι αρκετα ελαφριες για να μπορεις να τις βαλεις και στα ματια.

bibibo
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 30, 2016 2:12 am

Εμένα αυτή από panthenol δεν μου άρεσε καθόλου. Υπερβολικά λιπαρή και δεν έκανε τίποτα. Κατέληξα να τη χρησιμοποιώ ως κρέμα ποδιών

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Jun 30, 2016 2:16 am

@damsel κι άλλη ενυδατική που κατέληξε κρέμα ποδιών; Οι πατουσίτσες σου πρέπει να είναι σα μωρού tongue

tilia

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 30, 2016 2:22 am

@tilia εννοείται γκερ! Όποια ενυδατική δεν μου κάτσει τη βάζω στα πόδια. Και ναι, δεν χρειάζομαι ποτέ τρίψιμο στη φτερνούλα Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Jun 30, 2016 2:26 am

@Damsel wrote:δεν χρειάζομαι ποτέ τρίψιμο στη φτερνούλα Razz

Ζήλεψα λίγο Embarassed tongue

tilia

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 30, 2016 2:28 am

@tilia wrote:
@Damsel wrote:δεν χρειάζομαι ποτέ τρίψιμο στη φτερνούλα Razz

Ζήλεψα λίγο Embarassed tongue

Δοκίμασε αντί να χρησιμοποιείς τις κρέμες που σε σου αρέσουν στο πρόσωπο να τις βάζεις στις πατούσες κάθε βράδυ! Σε μένα δούλεψε. Τώρα βάζω αυτή της nuxe κιόλας

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Jun 30, 2016 2:39 am

@damsel έκανα το λάθος να πετάω ό,τι δεν μου αρέσει (εντάξει, δεν ήταν και πόλλα μέχρι τώρα, ευτυχώς). Απο δω και πέρα δεν θα πετάω τίποτα!
Στις πατούσες μου προσέχω πολύ ποιες κρεμούλες χρησιμοποιώ (μονο στις πατούσες και στο πρόσωπο), γιατί απορροφούνται πολύ εύκολα ό,τι απλώνουμε σε αυτές. Θεωρητικά ό,τι δεν μου αρέσει για το πρόσωπο δεν θα μου αρέσει και για τις πατουσίτσες. Λογικά θα την χρησιμοποιήσω στο υπόλοιπο σώμα (χέρια, πόδια) Twisted Evil

tilia

Back to top Go down

Post by Damsel on Thu Jun 30, 2016 2:43 am

@tilia και για κρέμα χεριών μπορείς αν χρησιμοποιείς! Αλλά, ναι, γενικότερα ούτε εμένα μου αρέσει να πετάω τα λεφτά μου και προσπαθώ να βρίσκω άλλους τρόπους για να τελειώσω ένα προϊόν.

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Thu Jun 30, 2016 2:46 am

εγω τις κρεμες που δεν μου κανουν, τις χρησιμοποιω αντι τζελ/αφρου/κρεμα ξυρισματος στις γαμπες!

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by tilia on Thu Jun 30, 2016 2:46 am

@Damsel wrote:και για κρέμα χεριών μπορείς αν χρησιμοποιείς!

Ααα πολύ καλη ιδέα! Έχει να φύγει πράμα στα χέρια και τους αγκώνες!

tilia

Back to top Go down

Post by Lonely_maroulaki on Sat Jul 02, 2016 3:18 pm

Μαρουλακια μου επανηλθα με εmpties, οποτε παρτε την μπυρα σας,ριξτε την ολη πανω σας  Twisted Evil και παμε να ξεκινησουμε:
1)μασκα μαλλιων herboria απο kyana:ηταν σε ενα cherrybox και τολμω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ,ενυδατωνε πολυ καλα τα μαλλια χωρις να τα βαραινει καθολου,θα το ξανατσεκαρω σιγουρα στο μελλον
2)+3): origins ginzing κρεμα ματιων και ενυδατικη προσωπου(lookfantastic):η ενυδατικη παρ οτι ενυδατωνε καλα σε καποια σημεια με ετσουζε οποτε δεν θα τη ξαναπαρω,αντιθετως η κρεμα ματιων με ενθουσιασε!με το που την βαζεις αμεσως φωτιζεται η περιοχη κατω απο τα ματια και αυτο κραταει ολη την ημερα,προσφερει καλη ενυδατωση αλλα δεν κανει τιποτα το ιδιαιτερο για τους κυκλους αν δεν εχετε θεμα με τους κυκλους ομως την προτεινω σιγουρα,μπορειτε να τη χρησιμοποιησετε και ως πραιμερ πριν το κονσιλερ
4)fresh line lip balm με σοκολατα:ωραια ενυδατωση αλλα ειχε πολυ εντονο καφε χρωμα,πασαλειβοσουν με τη μια  pig ,σαν να εχεις φαει ατσαλα παγωτο σοκολατα,εχω και ενα αλλο αχρωμο απο αυτη τη σειρα ελπιζω να ειναι καλυτερο
5)αφρολουτρο born to bio vanille-coco :βιολογικο αφρολουτρο με πολυ καλα συστατικα που ομως δεν με ενθουσιασε  Sad μυριζε ανεπαισθητα και δεν παρατηρησα καποια εντονη ενυδατωση,προτιμω του κορρε
6)aura cacia calming chamomile αλατα μπανιου(iherb)τα εχω ξαναδειξει τα συγκεκριμενα,μου  αρεσουν πολυ γιατι ειναι απαλα με το δερμα,σουπερ χαλαρωτικα,(εγω προσθεσα και 2-3 σταγονες απο ελαιο χαμομηλιου για εξτρα χαλαρωση) δεν μου προκαλουν καθολου κνηςμο αντιθετως ανακουφιζουν το ερεθιςμενο δερμα,οταν  τα εχει σε προσφορα στο iherb τσιμπαω 1-2
7)μασκα κορρες γκρειπφρουτ για λαμψη:δεν τρελαθηκα,δεν ειδα καποια ιδιαιτερη λαμψη,δεν ηταν πολυ ενυδατικη και με ετσουζε λιγακι σε καποια σημεια No
8)coconut sand γαλακτωμα σωματος κορρες:ξεχασα να το φωτογραφισω(δεν ειμαι και επαγγελματιας γκουρουνα να ξερω απο αυτα)μυριζε υπεροχα,μου θυμισε το αρωμα vanilla coconut απο Victoria's Secret,σκεφτομαι να παρω το αντιστοιχο mist του κορρε καποια στιγμη,αλλα απο πλευρας ενυδατωσης και συστασης δεν με ξετρελανε,καμια σχεση με τα γαλακτωματα της κλασσικης του σειρας,οποτε θα παραμεινω στα κλασσικα I love you
Αυτα τα ολιγα γκερς cheers  cat

Lonely_maroulaki
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by Damsel on Sat Jul 02, 2016 5:58 pm

@Lonely_maroulaki το μπάλμι από fresh line το έχω και δεν μου αρέσει καθόλου. Ίσως έχω συνηθίσει την πλούσια ενυδάτωση του reve de miel και όλα μου φαίνονται κατώτερα επειδή (δεν) τα ζηλεύω Razz

Damsel
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by silvering on Sat Jul 02, 2016 7:45 pm

@Lonely_maroulaki Μου έδωσες πολλή χαρά με τη μάσκα Kyana! Μόλις τη χάρισα σε μια φίλη που έχει πολύ και πλούσιο μαλλί σαν το δικό σου και δεν ήξερα πώς θα είναι. Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι θα της κάνει δουλίτσα! Smile

silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by shadow on Sat Jul 02, 2016 8:43 pm

Αυτη η μασκα απο kyana μου αρεσε και μενα αρκετα και εχω πολυ ξηρα μαλλια. Ειμαι ηδη στο δευτερο μπουκαλι!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Page 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

View previous topic View next topic Back to top