Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

NicOoki (έχω έναν αρραβωνιάρη, 24 καράτια μονόπετ εεε...τρία μέτρα παλικάρι!...)

Page 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: NicOoki (έχω έναν αρραβωνιάρη, 24 καράτια μονόπετ εεε...τρία μέτρα παλικάρι!...)

Post by SafeFromHarm on Fri Nov 04, 2016 12:36 am

@AnastasiaPra wrote:
@Satine wrote:Τι σας ενοχλεί πιο πολύ όσους λέτε για "φατ σέιμιγκ"; [b]Το ότι τα λένε οι άλλοι ή ότι ξέρετε ότι ισχύουν όσα λένε; Γιατί όσο ήμουν χοντρή εγώ, αυτό με πείραζε, ότι ήξερα ότι έχουν δίκιο.

Συμφωνώ απόλυτα! Εμένα αυτό με πείραζε το γεγονός πως είχαν δίκιο σε αυτά που έλεγαν με κομψό είτε άκομψο τρόπο όταν είχα θέμα με τα κιλά μου!

Γκερς υπήρξα 120 κιλά για 6 χρόνια από τα 15 μέχρι τα 21 και δεν γινόταν άλλο. Προσπαθουσα με διαιτολόγους αλλά δεν μπορούσα, πάντα ήμουν παχουλή αλλα ποτε τοσο. Εβαλα δαχτυλίδι στα 22 όταν παρουσιασα κι αλλα προβλήματα υγείας εξαιτίας του πάχους. Εχετε δίκιο όμως. Το παχος είναι λεπτό θέμα αλλα για εμας που υπήρξαμε παχείς και καταφύγαμε σε ότι μέθοδο υπήρχε για να αδυνατίσουμε, πρώτα για την υγεία μας, ακούγεται καπως υποκριτικό στα αυτιά μας "εχω κολλημενο μεταβολισμο, έχω δυσανεξία στο τάδε, έχω θυροειδή κλπ κλπ" Δικαιολογίες είναι όλα. Είμαι 70 κιλά, δεν ειμαι αδυνατη, είμαι νταρντανομωρό για το 1,59 μου, αλλα από τα 120 απέχει παρασαγγας και είμαι πολύ ευτυχισμένη με τον εαυτό μου και που έχω αναπνοές να τρέξω, κουραγιο να ξενυχτισω, να δουλέψω με΄χρι αργα κλπ (δουλεύω νυχτα πια). Πλέον μπορεί και ο πιο παχυς να καταφυγει σε βαριατρικο χειρουργειο αν εχει συγγενεις παθησεις και να αδυνατισει αν δεν καταφερνει με διαιτες. Τα καλύπτει και το ΙΚΑ (δυστυχως εγώ δεν πρόλαβα). Δεν υπαρχουν δικαιολογίες. Συγγνωμη για το σεντόνι, συγγνωμη αν καποιος προσβάλλεται με αυτά που είπα, προσπάθησα να είμαι όσο πιο ευγενής γίνεται. lipstick

Θα μου επιτρεψεις να πω πως η δυσανεξια, τα προβληματα θυρεοειδους και ο "μπλοκαρισμενος" μεταβολισμος, δεν ειναι παραμυθια παρα εμποδια για την επιτυχη απωλεια βαρους!
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Re: NicOoki (έχω έναν αρραβωνιάρη, 24 καράτια μονόπετ εεε...τρία μέτρα παλικάρι!...)

Post by SafeFromHarm on Fri Nov 04, 2016 12:39 am

@Myrto_K wrote:Παντως και η τουιγκι να τανε, παλι θα μου καθοταν ασχημα ολο αυτο το "ποσο ακομπλεξαριστη ειμαι, δειτε με".. αλλα ΝΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΖΑΛΙΣΩ : δεν ειναι αυτο το ποϊντ! Εδω λεμε οτι ο αρραβωνιαρης νιωθει ικανοποιηση με το να βγαζει τα εσωψυχα της αρρανωνιαρας στη φορα και απο κατω να γραφει ω ρε μανα μου και πατερα μου! Μονο σε εμενα χτυπαει τοσο ασχημα??? Νιωθω οτι την επιδεικνυει γνωριζοντας προφανεστατα που θα εστιασουν ολοι, και καπως μου φαινεται "too much", πφφφ αν καποια αλλη μπορει να το εξηγησει καλυτερα ας το κανει γιατι παραλληλα φτιαχνω και τονοσαλατα και κωλυομαι!

++++++++++++++++++++++++++
SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Nov 04, 2016 12:41 am

@SafeFromHarm wrote:Θα μου επιτρεψεις να πω πως η δυσανεξια, τα προβληματα θυρεοειδους και ο "μπλοκαρισμενος" μεταβολισμος, δεν ειναι παραμυθια παρα εμποδια για την επιτυχη απωλεια βαρους!

...τα οποία πολλοί τα χρησιμοποιούν ως δικαιολογίες για τα περιττά κιλά τους, χωρίς πραγματικά να έχουν κάτι από αυτά.
Φυσικά όσοι λένε ότι έχουν κάτι από αυτά δεν είναι όλοι ψεύτες, αλλά ένα ποσοστό -οχι- δεν το εννοεί.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 1:24 am

@SafeFromHarm wrote:
@AnastasiaPra wrote:
@Satine wrote:Τι σας ενοχλεί πιο πολύ όσους λέτε για "φατ σέιμιγκ"; [b]Το ότι τα λένε οι άλλοι ή ότι ξέρετε ότι ισχύουν όσα λένε; Γιατί όσο ήμουν χοντρή εγώ, αυτό με πείραζε, ότι ήξερα ότι έχουν δίκιο.

Συμφωνώ απόλυτα! Εμένα αυτό με πείραζε το γεγονός πως είχαν δίκιο σε αυτά που έλεγαν με κομψό είτε άκομψο τρόπο όταν είχα θέμα με τα κιλά μου!

Γκερς υπήρξα 120 κιλά για 6 χρόνια από τα 15 μέχρι τα 21 και δεν γινόταν άλλο. Προσπαθουσα με διαιτολόγους αλλά δεν μπορούσα, πάντα ήμουν παχουλή αλλα ποτε τοσο. Εβαλα δαχτυλίδι στα 22 όταν παρουσιασα κι αλλα προβλήματα υγείας εξαιτίας του πάχους. Εχετε δίκιο όμως. Το παχος είναι λεπτό θέμα αλλα για εμας που υπήρξαμε παχείς και καταφύγαμε σε ότι μέθοδο υπήρχε για να αδυνατίσουμε, πρώτα για την υγεία μας, ακούγεται καπως υποκριτικό στα αυτιά μας "εχω κολλημενο μεταβολισμο, έχω δυσανεξία στο τάδε, έχω θυροειδή κλπ κλπ" Δικαιολογίες είναι όλα. Είμαι 70 κιλά, δεν ειμαι αδυνατη, είμαι νταρντανομωρό για το 1,59 μου, αλλα από τα 120 απέχει παρασαγγας και είμαι πολύ ευτυχισμένη με τον εαυτό μου και που έχω αναπνοές να τρέξω, κουραγιο να ξενυχτισω, να δουλέψω με΄χρι αργα κλπ (δουλεύω νυχτα πια). Πλέον μπορεί και ο πιο παχυς να καταφυγει σε βαριατρικο χειρουργειο αν εχει συγγενεις παθησεις και να αδυνατισει αν δεν καταφερνει με διαιτες. Τα καλύπτει και το ΙΚΑ (δυστυχως εγώ δεν πρόλαβα). Δεν υπαρχουν δικαιολογίες. Συγγνωμη για το σεντόνι, συγγνωμη αν καποιος προσβάλλεται με αυτά που είπα, προσπάθησα να είμαι όσο πιο ευγενής γίνεται. lipstick

Θα μου επιτρεψεις να πω πως η δυσανεξια, τα προβληματα θυρεοειδους και ο "μπλοκαρισμενος" μεταβολισμος, δεν ειναι παραμυθια παρα εμποδια για την επιτυχη απωλεια βαρους!

το χειρουργείο για απώλεια βάρους δεν είναι ό,τι καλύτερο.....μάλλον είναι η εύκολη λύση... έπειτα το δαχτυλίδι δεν το έχεις για πάντα, μετά από κάποια χρόνια πρέπει να αφαιρεθεί....ένας γνωστός μου το άφησε παραπάνω απ'όσο έπρεπε κ πλέον είχε γίνει ένα με το στομάχι κ δεν γινόταν να αφαιρεθεί....δεν ξέρω τι άλλο του προξένησε αυτό, πάντως πέθανε.....

asteraki

Back to top Go down

Post by KosFai on Fri Nov 04, 2016 1:28 am

@asteraki affraid affraid affraid
βρε τι της λες της κοπέλας!αυτά θα τα συζητήσει με τον γιατρό της..συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά δεν μου ακούστηκε καθόλου ωραίο να μας λέει ότι έχει δαχτυλίδι και να της λες κάτι τέτοιο. είναι λεπτά θέματα. δεν ξέρεις την ψυχολογία και της αντιδράσεις του άλλου...
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 1:35 am

@KosFai wrote:@asteraki affraid affraid affraid
βρε τι της λες της κοπέλας!αυτά θα τα συζητήσει με τον γιατρό της..συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά δεν μου ακούστηκε καθόλου ωραίο να μας λέει ότι έχει δαχτυλίδι και να της λες κάτι τέτοιο. είναι λεπτά θέματα. δεν ξέρεις την ψυχολογία και της αντιδράσεις του άλλου...

δεν είπα ότι θα το πάθει κ αυτή καλέ.... σαν γεγονός το ανέφερα αυτό που έτυχε στον γνωστό μου.... κ ισχύει ότι μετά από κάποια χρόνια το αφαιρείς...αυτό No

asteraki

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Fri Nov 04, 2016 1:52 am

@KosFai wrote:@asteraki affraid affraid affraid

Συμφωνώ!!! Κορίτσια μην λέτε ότι να ναι έτσι αυθαίρετα γιατί δεν παίζουμε με αυτά τα θέματα... και όχι, δεν θεωρώ το δαχτυλίδι καθόλου εύκολη λύση.. Μην  λέμε ότι θελουμε χωρίς να είμαστε ειδικοί....
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by AnastasiaPra on Fri Nov 04, 2016 2:09 am

@asteraki το εχω αφαιρεσει στα 5 χρονια γιατι πλέον θεωρείται απαρχαιωμενη μεθοδος κι ας επιμένουν καποιοι γιατροι να το κανουν ακομα. Εχει φυγει κοσμος απο αυτο, οντ ως γιατι ετρωγαν παραπανω από οσο έπρεπε με αποτέλεσμα αυτο να φυγει απο την θεση του και να δημιουργήσει φλεγμονες, σηψαιμιες κλπ. Επισης δεν ειναι καθόλου εύκολη λυση γιατι παλι πρεπει να κάνεις διαιτα και η πείνα δεν μειώνεται. Απλα εγω εμαθα πλεον να τρεφομαι σωστα μετα απο τοσα χρονια διαιτας παρεα με το δαχτυλίδι. @safefromharm δεν ειπα βρε οτι δεν υφιστανται, μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Εννοουσα οτι το λενε κάποιοι σαν δικαιολογια,χωρις να εχουν κάτι απο αυτα. Για να πω και το γκοσιπ, ξερω εδω και καιρο οτι μια guruna ειναι ετοιμη να μπει για μανικι στο στομαχι οσονούπω γιατί εχει προβλήματα υγείας, για αυτο και καθυστερεί να βγαλει βίντεο. Το ειχε πει σε γνωστή μου και οταν ανακοίνωσε στο σναπτσατ οτι θα λειψει για μια επεμβαση, επιβεβαιωθηκα. Δεν μπορω να πω περισσότερα εφοσον δεν το εχει ανακοινωσει επισημα, αλλα λογικα θα καταλάβετε ποια εννοω συντομα. Αν δεν επιτρεπεται αυτο που έγραψα, ας ειδοποιησει καποια mod να το σβήσω
AnastasiaPra

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 2:14 am

@AnastasiaPra wrote:@asteraki το εχω αφαιρεσει στα 5 χρονια γιατι πλέον θεωρείται απαρχαιωμενη μεθοδος κι ας επιμένουν καποιοι γιατροι να το κανουν ακομα. Εχει φυγει κοσμος απο αυτο, οντ ως γιατι ετρωγαν παραπανω από οσο έπρεπε με αποτέλεσμα αυτο να φυγει απο την θεση του και να δημιουργήσει φλεγμονες, σηψαιμιες κλπ. Επισης δεν ειναι καθόλου εύκολη λυση γιατι παλι πρεπει να κάνεις διαιτα και η πείνα δεν μειώνεται. Απλα εγω εμαθα πλεον να τρεφομαι σωστα μετα απο τοσα χρονια διαιτας παρεα με το δαχτυλίδι.  @safefromharm δεν ειπα βρε οτι δεν υφιστανται, μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Εννοουσα οτι το λενε κάποιοι σαν δικαιολογια,χωρις να εχουν κάτι απο αυτα. Για να πω και το γκοσιπ, ξερω εδω και καιρο οτι μια guruna ειναι ετοιμη να μπει για μανικι στο στομαχι οσονούπω γιατί εχει προβλήματα υγείας, για αυτο και καθυστερεί να βγαλει βίντεο. Το ειχε πει σε γνωστή μου και οταν ανακοίνωσε στο σναπτσατ οτι θα λειψει για μια επεμβαση, επιβεβαιωθηκα. Δεν μπορω να πω περισσότερα εφοσον δεν το εχει ανακοινωσει επισημα, αλλα λογικα θα καταλάβετε ποια εννοω συντομα. Αν δεν επιτρεπεται αυτο που έγραψα, ας ειδοποιησει καποια mod να το σβήσω

δεν το είπα να σε προσβάλλω, το ξεκαθαρίζω έτσι; μπορεί να το διατύπωσα περίεργα..... κατά την δική μου ταπεινή άποψη, κ έχω το δικαίωμα νομίζω να πω την άποψή μου..... θεωρώ ότι πιο δύσκολο είναι να χάσεις κιλά με σωστή διατροφή κ άσκηση παρά με λιποαναρρόφηση πχ ή δαχτυλίδι που πας, στο κάνουν κ ξεμπέρδεψες..... Και πάλι, δεν κατηγορώ όσους καταφεύγουν σε αυτές τις μεθόδους, οτι θέλει κάνει ο καθένας με τη ζωή κ την υγεία του..... Απλά λέω εγώ πως το βλέπω...

asteraki

Back to top Go down

Post by AnastasiaPra on Fri Nov 04, 2016 2:24 am

@asteraki σου φάνηκε να προσβλήθηκα καλε; Ουτε καν, απλα επειδή ο περισσότερος κοσμος δεν γνωριζει την βαριατρικη χειρουργικη, βγαζει τα δικα του βεβιασμενα συμπεράσματα. Εγω το εζησα για 5 χρονια, και σε πληροφορώ παλι διαιτα κανεις, δεν σου αφαιρεί καποιος μαγικα το λιπος απο την κ%λαρα, απλα εχεις μπει σε μια διαδικασία να περιορίσεις τεχνητα την προσληψη φαγητου. Το θέμα συμφορουμιτισσα ειναι να καταλαβεις οτι η παχυσαρκία στις περισσότερες περιπτώσεις ειναι νοσογονος και μπορει ακομα και να σε σκοτωσει. Οποτε, φυσικα και δεν ντρεπομαι που επελεξα αυτον τον δρομο, ίσα ισα που χαίρομαι που το εκανα και προτρεπω κι αλλους φιλους παχυσαρκους να ψαχτουν με τα βαριατρικα χειρουργεια αν δεν εχουν βρει λυση μεσα σε 2-3 χρονια. Πλεον ειναι πολυ πιο ευκολα, με ελαχιστες επιπλοκες κλπ. Το θεμα, είναι να αναγνωριζεις το πρόβλημα και να κανεις κατι για αυτο. Ας τελειωσει εδω το off topic και ας κανουμε ενα τοπικ για αυτο το θεμα ξεχωριστά Smile
AnastasiaPra

Back to top Go down

Post by Satine on Fri Nov 04, 2016 10:31 am

Αυτές βρε παιδιά είναι ακραίες περιπτώσεις με δαχτυλίδια κτλ που μόνο ευχάριστες δεν είναι... Θεωρώ ότι αυτά είναι τα άκρα που δεν πρέπει καν να λαμβάνονται ως παραδείγματα είτε κάποιος είναι υπέρβαρος είτε λιπόσαρκος,γενικότερα περιπτώσεις που απαιτούν γιατρούς παρακολούθηση κτλ. Τώρα για 10-20 κιλά κατά την δική μου ταπεινή άποψη όταν δεν υπάρχουν σοβαρά θέματα ή δεν τα χρησιμοποιούμε ως δικαιολογία όπως λέει η @matsir,που συμφωνώ απόλυτα μαζί της,δεν είναι ακατόρθωτο μην τρελαθούμε. Ένα από τα μεγαλύτερα "τέρατα" που έχει να παλέψει ένας άνθρωπος και φιλοσοφικά να το πάρεις είναι το στομάχι,όλοι ξέρουμε κατά βάθος πως δεν είναι κάτι ακατόρθωτο,απλά σε κάποιους είναι πιο εύκολο σε άλλους όχι. Και θα το τονίσω ακόμα μια φορά μιλάω καθαρά για την απώλεια βάρους όχι τι πρέπει,τι είναι υγιές ότι άλλο,εννοείται πως ο καθένας κάνει ότι γουστάρει και στην τελική δεν θα σταματήσει η γη να γυρίζει αν φάμε κ μια σοκολατόπιτα βρε αδερφέ!
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by kwnna on Fri Nov 04, 2016 1:21 pm

και εγω ημουν μια κοπελα με παραπανω κιλα και πρωτου μπω στην διαδικασια να τα χασω (μονη μου) εψαχνα τροπους να αποδεχτω το σωμα μου ως εχει,και τι καλυτερο απο τα βιντεακια στο youtube που ετσι κ αλλιως ελιωνα ολη μερα.Προσπαθουσα να βρω κοπελες με παραπανω κιλα οπως η νικη ας πουμε που νιωθουν (και καλα) ηδη καλα με τον εαυτο τους μηπως και καταφερω και το νιωσω κ εγω.Inspiration λοιπον,για μενα τοτε δεν θα αποτελουσε με τιποτα η νικη γιατι στις φωτογραφιες της δεν φαινεται καμια αυτοπεποιθηση,μονο το κομπλεξ της οτι <<δειτε με εχω καμπυλες ρε παιδακι μουυυυυ>> που καθε κοπελα στο μεγεθος της εχει..Αρκει να την συγκρινεις με ενα κανονικο plus size μοντελo πχ: https://www.instagram.com/taralynn/ τοτε καταλαβαινεις οτι η νικη το μονο που προσφερει στον "κοινο" της μεσα απο αυτες τις φωτογραφιες ειναι να παρει κανενα εμετικο σχολιο τυπου μπω μπω μπω μανα μου τι εισαι εσυ,μηπως και πεισει τον εαυτο της οτι τελικα αγαπαει τις καμπυλες της!
kwnna

Back to top Go down

Post by Mpirakouti on Fri Nov 04, 2016 2:45 pm

Εγω βλεπω μια πανεμορφη κοπελα,plus size μοντελο που εχει κανει ενεση στα χειλακια και εχει πολυ ωραιες φωτο αφου ειναι επαγγελματικου επιπεδου. εχει εντελως αλλο τυπο, αλλο στυλ ομορφιας. Δε μ αρεσουν τετοιου ειδους συγκρισεις...βαρεθηκα και αυτο τον αντσγωνισμο.αυτη εχει δεκα κιλα κομπλεξ η αλλη πεντε η σλλη κσθολου και τι εγινε ...ολα πια τα εχουμε ενοχοποιησει
Mpirakouti

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Nov 04, 2016 3:56 pm

@asteraki Ποιος νοήμων άνθρωπος θα έγραφε κάτι τόσο ακραίο όπως αυτο σε ένα τοπικ με γκουρουνες; Μια γκουρούνα φυσικά.
Είναι πολύ εύκολο να κρίνουμε τον άλλον για τον τροπο που έχασε τα κιλά του απο τον καναπε μας. Τουλαχιστον η @anastasiapra τα έχασε. Εσένα αστεράκι δεν σε είδα να χάνεις κιλά. Γιατί κρίνεις την ΑναστασιαΠρα ότι τα έχασε με εύκολο τροπο;; Αν είναι τόσο εύκολο όπως λες βάλε και συ δαχτυλιδι. Αν ηταν τοσο εύκολο όλοι θα βάζαμε. 
Και για να τελειώνουμε με το θέμα, ο καθένας κάνει την προσπάθειά του όπως θεωρεί σωστό. Δεν μπορεί κανείς να τον κρίνει, και ειδικά κάποιος με παραπανίσια κιλά.
Δεν εχω κανένα θέμα με σένα αστεράκι. Αυτό που είπες μου φάνηκε άσχημο, ακραίο και επιπολαιο. Το να λες κάποιον που προσπαθεί να χάσει κιλά, ότι το κάνει με την εύκολη λύση, είναι απαράδεκτο. Αν είναι τοσο εύκολο, κάντο και συ.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:18 pm

@matsir wrote:@asteraki Ποιος νοήμων άνθρωπος θα έγραφε κάτι τόσο ακραίο όπως αυτο σε ένα τοπικ με γκουρουνες; Μια γκουρούνα φυσικά.
Είναι πολύ εύκολο να κρίνουμε τον άλλον για τον τροπο που έχασε τα κιλά του απο τον καναπε μας. Τουλαχιστον η @anastasiapra τα έχασε. Εσένα αστεράκι δεν σε είδα να χάνεις κιλά. Γιατί κρίνεις την ΑναστασιαΠρα ότι τα έχασε με εύκολο τροπο;; Αν είναι τόσο εύκολο όπως λες βάλε και συ δαχτυλιδι. Αν ηταν τοσο εύκολο όλοι θα βάζαμε. 
Και για να τελειώνουμε με το θέμα, ο καθένας κάνει την προσπάθειά του όπως θεωρεί σωστό. Δεν μπορεί κανείς να τον κρίνει, και ειδικά κάποιος με παραπανίσια κιλά.
Δεν εχω κανένα θέμα με σένα αστεράκι. Αυτό που είπες μου φάνηκε άσχημο, ακραίο και επιπολαιο. Το να λες κάποιον που προσπαθεί να χάσει κιλά, ότι το κάνει με την εύκολη λύση, είναι απαράδεκτο. Αν είναι τοσο εύκολο, κάντο και συ.

χαίρομαι που η ίδια δεν παρεξηγήθηκε γιατί δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου κ της το ξεκαθάρισα....όλες οι υπόλοιπες καταλάβατε ότι θέλετε και το θέμα ξέφυγε..... δεν θα απολογηθώ κιόλας γιατί έχω μια διαφορετική άποψη από τις υπόλοιπες.... εδώ που τα λέμε κι εσένα ο τρόπος σου δεν είναι καλύτερος!!!!!!!!!! με συμπαθείς δε με συμπαθείς, προσπάθησε τουλάχιστον να εκφράζεσαι καλύτερα .... Καλή σου μέρα!

asteraki

Back to top Go down

Post by KosFai on Fri Nov 04, 2016 4:23 pm

για εμένα το να πεις την άποψη σου είναι οκ .το να λες όμως "α το έκανε και γνωστός μου αυτό και πέθανε" είναι απλά αχαρακτήριστο...
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by matsir on Fri Nov 04, 2016 4:25 pm

@asteraki Η ίδια μπορεί να μη παρεξηγήθηκε, αλλα να στεναχωρηθηκε. Με τετοιες δηλωσεις τον αλλον τον πικραινεις. Ενήλικας εισαι, σκεψου τι ειπες λαθος. Ειμαστε τοσα ατομα που σου ειπαμε οτι εκανες μεγαλο φάουλ και ακομη εχεις αμυντικη σταση να κανα παιδι δημοτικού. Πες ενα "με συγχωρείτε" για να δείξεις ότι αντιληφθηκες το ποσό μεγάλο λάθος έκανες να τελειώνει το θέμα. Τα αποσιωπητικά και τα θαυμαστικά δεν θα σε κάνουν να φανείς πιο ενήλικας, ούτε θα κρύψουν το φάουλ σου.
matsir
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:30 pm

@KosFai wrote:για εμένα το να πεις την άποψη σου είναι οκ .το να λες όμως "α το έκανε και γνωστός μου αυτό και πέθανε" είναι απλά αχαρακτήριστο...

φυσικά....γιατί στο θέμα της ακμής, της Κωννας συγκεκριμένα δε βγηκε η καθεμία κ είπε το μακρύ κ το κοντό της, όχι από προσωπική εμπειρία πάντα αλλά έτσι να είχαμε να λέγαμε......βγάλατε όλες συμπεράσματα για το αν έχει ορμονκές διαταραχές κ δεν ξέρω τι άλλο.....Τώρα σας πείραξε για το δαχτυλίδι στο στομάχι που κ εγώ είπα κάτι που συνέβη.... Σαν παράδειγμα το αναφέρω δεν μ'ενδιαφέρει.....και απευθύνθηκα στην κοπέλα δεν καταλαβαίνω γιατί οι υπόλοιπες το πήρατε προσωπικά κ πέσατε να με φάτε.....Που μου λέει η άλλη ότι δεν είδε να έχω χάσει εγώ κιλά;;;;; Να σας βάλω δραγουμάνους δηλ κ στο δικό μου στομάχι χαχαχαχα...Προσέχω γενικά να μην δίνω δικαιώματα, όμως με κρίνετε απλά κ μόνο επειδή δεν με συμπαθείτε ορισμένες κ λέτε μην πω τι λέτε....... Για να τελειώνει το θέμα, της ανέφερα τι έπαθε κάποιος γνωστός μου για να προσέξει κ η ίδια! η ίδια λοιπόν το κατάλαβε.....Εσείς οι υπόλοιπες τι υπερασπίζεστε ακριβώς;;;;;; κοιτάξτε λιγάκι πως μιλάτε ορισμένες κ αν θίγετε άλλους κ μετά κάντε μου κήρυγμα

asteraki

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:32 pm

@matsir wrote:@asteraki Η ίδια μπορεί να μη παρεξηγήθηκε, αλλα να στεναχωρηθηκε. Με τετοιες δηλωσεις τον αλλον τον πικραινεις. Ενήλικας εισαι, σκεψου τι ειπες λαθος. Ειμαστε τοσα ατομα που σου ειπαμε οτι εκανες μεγαλο φάουλ και ακομη εχεις αμυντικη σταση να κανα παιδι δημοτικού. Πες ενα "με συγχωρείτε" για να δείξεις ότι αντιληφθηκες το ποσό μεγάλο λάθος έκανες να τελειώνει το θέμα. Τα αποσιωπητικά και τα θαυμαστικά δεν θα σε κάνουν να φανείς πιο ενήλικας, ούτε θα κρύψουν το φάουλ σου.

όχι καλή μου, εξηγώ ότι δεν ήταν σκοπός μου να την πικράνω....αμυντικό σου φαίνεται;;;; Αμύνομαι σ'αυτά που οι υπόλοιπες λέτε κ είσαι μία από αυτές που δεν προσέχεις τον γραπτό σου λόγο κ πικραίνεις κ εσύ κόσμο.....

asteraki

Back to top Go down

Post by Satine on Fri Nov 04, 2016 4:34 pm

Χωρίς να θέλω να μπω στη μέση,έλα @asteraki με όλο το θάρρος δεν το σώζει όοοτι κ'άν πεις.
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:36 pm

@Satine wrote:Χωρίς να θέλω να μπω στη μέση,έλα @asteraki με όλο το θάρρος δεν το σώζει όοοτι κ'άν πεις.

δεν προσπαθώ για κάτι, αυτό δεν καταλαβαίνετε. Καλή σας μέρα!

asteraki

Back to top Go down

Post by KosFai on Fri Nov 04, 2016 4:36 pm

αρχικά μιλάς μαζί μου και μου λες τι έχουν πει άλλες κοπέλες στο τοπικ της κωννας?εκτός τόπου και χρόνου. δεν ξέρω καν ποια είσαι για να μην σε συμπαθω!αυθαίρετα συμπεράσματα παρακαλώ να λείπουν!είπες κάτι μπροστά σε όλες μας άρα θα πούμε την γνώμη μας και καλά κάνουμε. δεν υπερασπίζουμε κάποιον, γιατί ούτε εκείνη την κοπέλα ξέρουμε, απλά είναι τραγικό και επιπόλαιο να πεις σε κάποιον τέτοιο πράγμα γιατί δεν ξέρεις την ψυχολογία του.
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:38 pm

@KosFai wrote:αρχικά μιλάς μαζί μου και μου λες τι έχουν πει άλλες κοπέλες στο τοπικ της κωννας?εκτός τόπου και χρόνου. δεν ξέρω καν ποια είσαι για να μην σε συμπαθω!αυθαίρετα συμπεράσματα παρακαλώ να λείπουν!είπες κάτι μπροστά σε όλες μας άρα θα πούμε την γνώμη μας και καλά κάνουμε. δεν υπερασπίζουμε κάποιον, γιατί ούτε εκείνη την κοπέλα ξέρουμε, απλά είναι τραγικό και επιπόλαιο να πεις σε κάποιον τέτοιο πράγμα γιατί δεν ξέρεις την ψυχολογία του.

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε τόση ώρα, δεν σας άρεσε αυτό που είπα...λυπάμαι! Αλλά δεν θα απολογηθώ για τα πιστεύω μου, έλεος κάπου! ξεκολλήστε σιγά σιγά...

asteraki

Back to top Go down

Post by KosFai on Fri Nov 04, 2016 4:42 pm

ζήτησα να απολογηθείς; δεν το βλέπω κάπου!μόνη σου το κάνεις και έχεις μπει και στην επίθεση δίχως λόγο.
επίσης που κολλάνε τα πιστεύω σου σε αυτό που λέω εγώ από εχθές; το ότι πέθανε κάποιος γνωστός σου δεν είναι πιστεύω, είναι προσωπική εμπειρία η οποία θα μπορούσε και να μείνει και προσωπική για να μην ταράξεις τον άνθρωπο που δεν ξέρεις και βρίσκεται στην ίδια φάση!
"ξεκολλήστε σιγά σιγά";αλλιώς; Razz
KosFai
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by asteraki on Fri Nov 04, 2016 4:46 pm

@KosFai wrote:ζήτησα να απολογηθείς; δεν το βλέπω κάπου!μόνη σου το κάνεις και έχεις μπει και στην επίθεση δίχως λόγο.
επίσης που κολλάνε τα πιστεύω σου σε αυτό που λέω εγώ από εχθές; το ότι πέθανε κάποιος γνωστός σου δεν είναι πιστεύω, είναι προσωπική εμπειρία η οποία θα μπορούσε και να μείνει και προσωπική για να μην ταράξεις τον άνθρωπο που δεν ξέρεις και βρίσκεται στην ίδια φάση!
"ξεκολλήστε σιγά σιγά";αλλιώς; Razz

Υπάρχουν τόσα άλλα θέματα να συζητήσουμε κ όλο αυτό καταντάει κουραστικό.... έχουν ειπωθεί χοντράδες κ κατινιές εδώ μέσα που ξεπερνούν κατά πολύ την και καλά "κριτική"...... Σας πείραξε που ένας γνωστός μου πέθανε κ το ανέφερα;;;;; Η κοπέλα το πήρε χαλαρά γιατί της εξήγησα, εσείς τι;;;; Προσβληθήκατε; ότι μπορεί να την στεναχώρησα;;; πάτε καλά;;;

asteraki

Back to top Go down

Page 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

View previous topic View next topic Back to top