Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Λεύκανση Δοντιών-Kits-Οδοντόκρεμες

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Λεύκανση Δοντιών-Kits-Οδοντόκρεμες

Post by Guest on Sun Apr 10, 2016 10:32 am

Άρχισα να χρησιμοποιώ από χθες την Unident Whitening Professional Toothpaste της Intermed.Πήρα να την δοκιμάσω και αν μείνω ευχαριστημένη θα αγοράσω και το kit.Την έχει χρησιμοποιήσει κάποια ή το kit της εταιρείας αυτής??Έχει αποτελέσματα???Ή ξέρετε κάποιο καλό Kit που όντως να δουλεύει???

Guest
Guest

Back to top Go down

Re: Λεύκανση Δοντιών-Kits-Οδοντόκρεμες

Post by Moonchild on Sun Apr 10, 2016 12:37 pm

Το είχα πάρει παλαιότερα το συγκεκριμένο kit. Όντως δουλεύει με συστηματική χρήση, αλλά αναγκάστηκα να το σταματήσω γιατί ένιωθα την επιφάνεια των δοντιών μου κάπως "τραχιά".

Moonchild

Back to top Go down

Post by Guest on Sun Apr 10, 2016 1:25 pm

@Moonchild Μετά από πόσες μέρες είχες δει αποτέλεσμα??Να φανταστώ πίνεις καφέδες και εσύ έτσι?Επηρέασε αυτό? Και με το τραχιά εννοείς ότι τα δόντια συ ήταν θαμπά????

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Moonchild on Sun Apr 10, 2016 1:53 pm

Δε θυμάμαι ακριβώς το χρονικό διάστημα γιατί έχουν περάσει 3 χρόνια περίπου. Γύρω στον ένα μήνα (?) είχα δει αισθητή διαφορά, μπορεί και να κάνω λάθος. Εκείνη την περίοδο δεν έπινα πολύ καφέ, 1-2 φορές την εβδομάδα. Με το "τραχιά" εννοώ ότι όταν ακουμπούσα τη γλώσσα στα δόντια (όχι σε όλα, σε κάποια από αυτά) δεν τα ένιωθα λεία. Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ Razz Οπτικά δε φαινόταν κάτι, ίσα ίσα που ήταν λευκότερα!

Moonchild

Back to top Go down

Post by Guest on Mon Apr 11, 2016 4:38 pm

Update: Μετά από 3-4 χρήσεις....Δεν ξέρω γιατί...αλλά μου έχει ξεράνει απίστευτα τα χείλη μου σε σημείο που έχουν αλλάξει χρώμα (κάπως μελανό) και όλη την περιοχή γύρω από το στόμα και τσούζει απίστευτα.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Satine on Mon Apr 11, 2016 5:39 pm

Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου διαφορά δν είδα και τα δόντια μου είχαν γίνει τόσο ευαίσθητα που έπινα δροσερό νερό και ένιωθα ενόχληση!

Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Moonchild on Tue Apr 12, 2016 3:12 pm

Α ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι είχαν γίνει πολύ ευαίσθητα τα δόντια πέρα από "τραχιά".

Moonchild

Back to top Go down

Post by frutenia on Tue Apr 12, 2016 8:35 pm

Για λεύκανση βουρτσίζω 2 φορές την εβδομάδα με σόδα και δουλεύει καλά. Να πω ότι δεν καπνίζω και δεν πίνω καφέ.

frutenia

Back to top Go down

Post by viki on Wed Apr 20, 2016 8:52 pm

κορίτσι, έχει δοκιμάσει κάποια οδοντόκρεμα της yotuel;
είμαι στη φάση να την αγοράσω να δω αν κάνει διαφορά. ίσως την πάρω μετά το πάσχα.
αν δεν έχει δοκιμάσει καμία, θα σας κάνω ριβιού. (τώρα νιώθω πιο μπιουτι γκουρούνα από ποτέ)

viki

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sun May 08, 2016 2:04 pm

@Lestrange
καλημερα! Εχω κλεισει ενα 2μηνο απ οταν πρωτοχρησιμοποιησα τη μαυρη οδοντοβουρτσα με καρβουνο. Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες, με κυριο χαρακτηριστικο το οτι δε ματωνουν τα ουλα και ετσι μπορω να τα καθαριζω ενδελεχως, χωρις ανησυχια. Βεβαια, μεσα στη μερα παρατηρω πως αν παραλειψω καποιο βουρτσισμα, τα δοντια μαζευουν πολυ γρηγορα "υλικο", πραγμα που δεν ειχα παρατηρησει να συμβαινει με τις μετριες οδοντοβουρτσες..
ενα ακομα θετικο ειναι το οτι δεν παρατηρω φθορα στις τριχες! Μαλλον επειδη δεν ειναι φτιαγμενες απο "πλαστικο" (ή ο,τι ειναι..) δε νομιζω να την αλλαξω! ^_^
σ' ευχαριστω και παλι!

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by LeStrange on Sun May 08, 2016 5:36 pm

@SafeFromHarm Μα δεν είναι τέλεια οδοντόβουρτσα;; Χαίρομαι που σε βόλεψε!! Smile Βγαίνει υποτίθεται και σε "απλή" slim soft σε κλασικό "οδοντοβουρτσί" λευκό-μπλε-πράσινο χρώμα(αυτή με το κάρβουνο θεωρείται παραπλήσια της βασικής και το "έξτρα" χαρακτηριστικό της είναι η ήπια,φυσική αλλά προσωρινή λεύκανση). Κοιτα,εμένα δεν έχω παρατηρήσει να μου μαζεύουν πιο πολύ υλικό με αυτή τα δόντια μου,αλλά πάρε το σαν κίνητρο να τα βουρτσίζεις μια φορά παρά πάνω που λέμε (3 φορές τη μέρα,χωρίς να μεσολαβούν πάνω από 10 ώρες είναι το ιδανικό,γιατί και το πολύ βούρτσισμα φθείρει το σμάλτο). Έτσι κι αλλιώς μετά κι από τη θεραπεία με την ουλίτιδα που είχα κάνει και ξεκίνησα να τα βουρτσίζω όπως πρέπει,παρατήρησα ότι σε ένα 3μηνο-τετράμηνο "έσφιξαν" τα κενά και τα ούλα,οπότε μπορεί να περνάς κάτι σαν φάση αποθεραπείας μέχρι να "δέσουν" και γι'αυτό να μαζεύουν τροφές,επειδή αναμορφώνονται,τι να σου πω...

LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by what???? on Sun May 08, 2016 6:32 pm

καποιο λινκ κοριτσια; πρωτη φορα ακουω για αυτη την οδοντοβουρτσα. 
θελω να κανω καθαρισμο κ λευκανση αλλα ο οδοντιατρος μου δεν με αφηνει.  Rolling Eyes

what????

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sun May 08, 2016 6:52 pm

@what???? wrote:καποιο λινκ κοριτσια; πρωτη φορα ακουω για αυτη την οδοντοβουρτσα. 
θελω να κανω καθαρισμο κ λευκανση αλλα ο οδοντιατρος μου δεν με αφηνει.  Rolling Eyes

λευκανση θα απεφευγα σιγουρα. Ευαισθητοποιει και φθειρει τα δοντια!

https://www.google.gr/search?q=black+toothbrush+colgate&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQsIPh6srMAhUiCcAKHVzoAaMQ_AUIBygB&biw=1366&bih=667#imgrc=As9so7-eYOawFM%3A

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by fairy88 on Sun May 08, 2016 7:02 pm

Έκανα λεύκανση σε οδοντιατρο πριν δύο χρόνια. Προσωπικά δεν παρατήρησα να αυξήθηκε η ευαισθησία των δοντιών μου ούτε να άλλαξε η υφή τους. Ευαισθησία ένιωσα μόνο την ώρα της διαδικασίας και μέχρι ένα δίωρο μετά. Μέχρι σήμερα τα δόντια μου δεν έχουν επανέλθει στο χρώμα που ήταν πριν την λεύκανση αλλά βέβαια έχουν χάσει την περισσότερη λάμψη που είχαν αρχικά.

fairy88

Back to top Go down

Post by tzintzin on Fri May 27, 2016 3:13 pm

Στο ιντερνετ ειχα βρει ενα κολπο που καποια χρησιμοποιουσε σοδα κ λεμονι αντι για οδοντοκρεμα. Το δοκιμασα κ δεν ηταν καθολου ευχαριστο στη γευση αλλα ειδα μια ελαφρια βελτιωση κ γυαλαδα στα δοντια. Δεν το συνεχισα γιατι εχω σχετικα λευκα δοντια παρολο που πινω ολη μερα καφε κ καπνιζω. Ομως κανω συχνα καθαρισμο (απλο) στον οδοντιατρο δλδ απο 6-12 μηνες κ βουρτσιζω τα δοντια μου 2-3 φορες τη μερα.

tzintzin

Back to top Go down

Post by Skywalker. on Tue Jun 14, 2016 2:42 pm

@SafeFromHarm wrote:
@what???? wrote:καποιο λινκ κοριτσια; πρωτη φορα ακουω για αυτη την οδοντοβουρτσα. 

λευκανση θα απεφευγα σιγουρα. Ευαισθητοποιει και φθειρει τα δοντια!

https://www.google.gr/search?q=black+toothbrush+colgate&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQsIPh6srMAhUiCcAKHVzoAaMQ_AUIBygB&biw=1366&bih=667#imgrc=As9so7-eYOawFM%3A

H πιο τελεια οδοντοβουρτσα που ειχα ποτε. Την εχω 2,5 μηνες απο εσας την εμαθα στο προηγουμενο φορουμ.
Ο αδερφος μου ειχε παρομοια της elgydium κ του αρεσει περισσοτερο η συγκεκριμενη της colgate.

Skywalker.

Back to top Go down

Post by ~rose~ on Thu Aug 18, 2016 10:41 pm

Κορίτσια, έχετε να προτείνετε κάποια οδοντόκρεμα / κόλπο που όντως να δουλεύει και να λευκαίνει τα δόντια??
Τα δικά μου θυμάμαι πάντα να είναι κίτρινα, απο μικρή δηλαδή, ενώ ούτε καπνίζω, ούτε πίνω καφέ. Βέβαια πίνω αρκετό τσάι... :/

~rose~

Back to top Go down

Post by LeStrange on Thu Aug 18, 2016 11:21 pm

@~rose~ Οι λευκαντικές οδοντόκρεμες κλπ παρά τα όσα υπόσχονται δεν κάνουν τίποτε. Θα διαβάσεις στο ίντερνετ διάφορες "συνταγές" για λεύκανση με μαγειρική σόδα,που όντως λευκαίνει αλλά μείνε μακριά.Κάνει τα δόντια αισθητά πιο ευαίσθητα,ειδικά στο κρύο,κάτι που σίγουρα δεν είναι καλό γιατί σημαίνει ότι διαβρώνει το σμάλτο,την "πανοπλία" του δοντιού.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συζητήσεις με τον οδοντίατρό σου για τις διάφορες μεθόδους. Η κανονική λεύκανση είναι συνήθως ακριβή,υπάρχουν όμως και λευκαντικά κιτ για λεύκανση "σε δόσεις" στο σπίτι.Τέτοια κιτ μπορείς να βρεις στα φαρμακεία αλλά και ο οδοντίατρός σου -συνήθως- μπορεί να σε προμηθεύσει με κάποιο.Είναι αρκετά φθηνότερα από την κανονική λεύκανση.Στον οδοντίατρο κατά μέσο όρο κοστίζουν 80-100 ευρώ. Τα κιτ των φαρμακείων είναι νομίζω κάπως φθηνότερα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικά. Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως,συζήτησέ το πρώτα με έναν οδοντίατρο!!

LeStrange
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by ~rose~ on Fri Aug 19, 2016 3:43 pm

Kαι εγώ αυτό πιστεύω για τις οδοντόκρεμες (σαν τις κρέμες για την κυταρρίτιδα ένα πράγμα Razz), για αυτό ρώτησα γνώμες. Για τη σόδα το γνωρίζω ότι καταστρέφει τα δόντια.

~rose~

Back to top Go down

Post by viki on Sun Oct 02, 2016 7:45 pm

είναι λίγο off topic αλλά κορίτσια, εαν κάποια από εσάς αντιμετωπίζει προβλήματα με ουλίτιδα σας έχω μια λύση.

Η οδοντίατρός μου παρατήρησε πως έχω ουλίτιδα και από ένα άγχος που πέρασα και μια κατάσταση έντονου στρες είχαν αρχίσει να απομακρύνονται τα ούλα από τα δόντια. (εύχομαι καμία σας να μην το περάσει ποτέ αυτό). Και μου σύστησε, εκτός από το βούρτσισμα με μια μαλακή οδοντόβουρτσα, να κάνω και πλύσεις με υπεροξείδιο του υδρογόνου (πόσιμο οξυζενέ) 35%. Το αραίωνα με νεράκι, έβαζα 1,5 κουταλιά από οξυζενε και 4 νερό. έκανα μπουκώματα για λιγότερο από ένα λεπτό πριν το βούρτσισμα των δοντιών. Με βοήθησε πάρα πολύ στα ούλα μου και μέσα σε 2 εβδομάδες είχαν επανέλθει στην κανονική τους κατάσταση.
Η οδοντίατρος μου είπε να το συνεχίσω 1-2 φορές την εβδομάδα γιατί κάνει αντισηψία στα μέρη που δεν πάει η οδοντόβουρτα ή ένα απλό στοματικό διάλυμα.

Να το έχετε υπ όψιν όσες έχετε θέμα ουλίτιδας. μην το φοβηθείτε και μόνο μπουκώματα δεν πρεπει να το καταπιείς (εντάξει, έγινα και σόκιν τώρα. αποχωρώ)

viki

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Sun Oct 02, 2016 7:46 pm

χρησιμο! ευχαριστουμε!

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by shadow on Sun Oct 02, 2016 8:13 pm

Τι καλό που ήταν αυτό!! Έχω χρόνια ουλίτιδα και τα ούλα σε μερικά δόντια έχουν πέσει αρκετά... Θα το δοκιμάσω σίγουρα! Ευχαριστούμε!

shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by viki on Sun Oct 02, 2016 8:33 pm

Very Happy Very Happy

@shadow η διαφορά μέσα σε λίγες μέρες που είδα πάντως, δε την περίμενα με τίποτα. τα ούλα ήρθα και έγιναν πάλι σφιχτά γύρω από τα δόντια, συν ότι στα σημεία που ήταν κόκκινα τα ούλα σιγά σιγά επανήλθαν στο φυσιολογικό τους χρώμα. να το δοκιμάσεις. είναι και πολύ οικονομικό στο φαρμακείο. συν ότι έκανε και ένα refresh στο χρώμα των δοντιών ομολογώ.

viki

Back to top Go down

Post by AnastasiaPra on Sat Oct 08, 2016 11:57 am

http://www.ebay.com/itm/Crest-3D-White-Professional-Whitening-Effects-Whitestrips-20-pouches-40-strips-/172276894324?hash=item281c80ca74:g:LckAAOSw~CRTo~K1

Αυτό με έκανε Πετρίδη το 2014. Μιλάμε δόντι κατάλευκο, και είμαι και καπνίστρια!

AnastasiaPra

Back to top Go down

Post by SafeFromHarm on Mon Oct 31, 2016 12:22 pm

Κοριτσια, η μαυρη ενδειξη σε συσκευασια οδοντοκρεμας τι σημαινει; γνωριζω οτι καλο ειναι να αγοραζουμε οδοντοκρεμες με μπλε ή πρασινες ενδειξεις..

SafeFromHarm
Admin
Admin

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics