Beautyville
Υπενθύμιση: Κάθε μέλος κατά την εγγραφή του στο forum αποδέχεται ένα σύνολο κανονισμών, για τους οποίους κάθε μέλος φέρει την ευθύνη να ενημερωθεί. Ενημερώσεις των μελών για αλλαγές ή προσθήκες, θα γίνονται μέσω newsletter στα email των χρηστών. Σε περίπτωση παράβασης, θα τηρηθεί η πολιτική παραβάσεων που έχει οριστεί. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στους συντελεστές του forum.

Νύχια που σπάνε

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Νύχια που σπάνε

Post by Satine on Sat Apr 09, 2016 9:36 pm

Έχετε να προτείνετε κάτι καλό για νύχια που σπάνε συνέχεια? Έχω τεράστιο θέμα και ενώ τα μακραίνω στις άκρες αρχίζουν και ξεφλουδίζουν πάντα! Δεν είναι ιατρικό το θέμα το έχω τσεκάρει απλά ή πάστα του νυχιού και με τις δουλειές γίνονται ακόμα πιο χάλια Sad Sad Sad
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Re: Νύχια που σπάνε

Post by De_Val on Sat Apr 09, 2016 11:59 pm

Έχω δοκιμάσει την θεραπεία της Peggy sage και έχω να πω τα καλύτερα. Και εμένα πάντα τα νύχια ξεφλουδιζαν στις άκρες. Αλλά το έχω ψάξει αρκετά το θέμα. Το νερό είναι μεγάλος εχθρός των νυχιών, γιατί τα αφυδατωνει. Και τι εννοώ με αυτό;  Όταν βρεχουμε τα χέρια μας τα νύχια μας κάπως πλατιάζουν και μετά όταν στεγνώσουν, επανέρχονται στο αρχικό τους σχήμα. Και για αυτό όταν τα μεγάλωνα, σε φάση νύχια γυπαετου :-P έβαζα και από την κάτω επιφάνεια base ή top coat, για να μην έρχονται σε επαφή με το νερό. Αλλά με βοήθησε αρκετά αυτή η θεραπεία, cure express λέγεται.

De_Val

Back to top Go down

Post by Korina_K on Sun Apr 10, 2016 4:10 pm

Αν τρως μια κουταλια ταχίνι την ημέρα δεν θα πιστεύεις πόσο δυνατά θα γίνουν τα νύχια σου. Θα με θυμηθείς
Korina_K

Back to top Go down

Post by asteri8 on Sun Apr 10, 2016 8:51 pm

οντως η θεραπεια της peggy sage κανει εξαιρετικη δουλεια, ειδικα αν ακολουθησεις τις οδηγιες τυπικοτατα και δεν βαψεις τα νυχια σου για καποιες μερες. κατα τα αλλα κρεμα και λαδακια στη βαση του νυχιου, τα θεωρω απαραιτητα ειδικα με την συγκεκριμενη θεραπεια, μιας και παρατηρω οτι μου ξηραινει τα επωνυχια αρκετα.

asteri8

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Apr 11, 2016 6:29 pm

Δοκίμασα τη θεραπεία της Eveline το 8 σε 1 που είναι και πιο οικονομικό από τη peggy..

Εμένα με βόλεψε αλλά το πιο σημαντικό σίγουρα είναι να βάλεις λίγο ασβέστιο παραπάνω στον οργανισμό σου πριν από όλα αυτά ή και μαζί...
shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by De_Val on Mon Apr 11, 2016 6:33 pm

@shadow Eveline που βρίσκεις; Γιατί έψαχνα την συγκεκριμένη θεραπεία, αλλά δεν έβρισκα κατάστημα που να έχει την συγκεκριμένη εταιρεία.

De_Val

Back to top Go down

Post by shadow on Mon Apr 11, 2016 6:39 pm

@De Val
Εγώ το είχα πάρει από το cherrybox (***.cherrybox.gr/eveline-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B1-n%CF%85%CF%87%CE%B9%CF%8E%CE%BD-8-%CF%83%CE%B5-1-total-action) αλλά το βρήκα και στο Hondos. Εδώ που είμαι εγώ το έχει και σε διάφορα μαγαζάκια με καλλυντικά... Μπορεί πχ κάποιο που έχει essence να εχει και eveline..
shadow
Αμαζόνα
Αμαζόνα

Back to top Go down

Post by De_Val on Mon Apr 11, 2016 9:38 pm

@shadow Σε ευχαριστώ :-)

De_Val

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Tue Apr 12, 2016 11:18 pm

@Satine Και εγω είχα αυτο το πρόβλημα χρόνια και απο μια έρευνα που έκανα έμαθα κάποια πράγματα. Τα εφάρμοσα και θα σου πω τα εξής: Βάλε σε ενα μπολάκι ελαιόλαδο και αν μπορείς ζέστανε το λιγάκι για να απορροφηθεί ακόμα περισσότερο... Βάλε μέσα τα δάχτυλά σου και άφησε τα νύχια σου να μουλιάσουν τουλάχιστον κάνενα τέταρτο. Το έκανα για μήνες και δεν αναγνώριζα τα νύχια μου! Για πρώτη φορά κατάφερα να τα μακρύνω και να μην σπάνε, να είναι σκληρά και δυνατά, λεία και δεν ξεφλούδιζαν με τίποτα! Μαλακώνει και τα πετσάκια σε φάση που δεν χρειάζεται να τα αφαιρείς συνέχεια γιατί τα συντηρεί σε πολύ καλή κατάσταση. Αγόρασα και ενα ειδικό έλαιο για κατεστραμμένα νύχια για έξτρα ενίσχυση και έκανα μασάζ στο κάθε νύχι. Δεν θυμάμαι μάρκα αυτην την στιγμή αλλά όποιας εταιρείας και να πάρεις ενα δυναμωτικό λαδάκι κάνει την ίδια δουλειά φαντάζομαι... Εμένα έλεγε πως περιείχε μύρο και αμυγδαλέλαιο καθώς και έλαιο αβοκάντο. Το αβοκάντο και το μύρο είναι εξαιρετικά έλαια για τα νύχια. Παράλληλα τρώω μια κουταλιά ταχίνι την ημέρα όπως είπε και απο πάνω η συμφορουμήτισσα, όντως κάνει θαύματα σε νύχια και μαλλιά γιατί περιέχει πρωτεϊνες υψηλής βιολογικής αξίας και άπειρες βιταμίνες και μέταλλα και πολύ σίδηρο... Το τελευταίο που κάνω είναι φυσικά πως χρησιμοποιώ μια καλή και δυναμωτική βάση και πάνω στα νύχια αλλά και στο ελεύθερο άκρο πίσω. Καλές βάσεις που σου προτείνω είναι: Lee Hatton Απο τις τοπ για μένα. Έχει ποικιλία σε δυναμωτικές βάσεις. Έχω πάρει την πράσινη που περιέχει αβοκάντο και διάφορες πρωτεϊνες, Και την πορτοκαλί που περιέχει πρωτεϊνες απο σόγια, ασβέστειο και διάφορα άλλα. Και οι δύο είναι το ίδιο καλές. Αυτό που με ενθουσιάζει επίσης είναι πως όλες οι βάσεις της συγκεκριμένης εταιρείας περιέχουν κερατίνη μέσα εκτός απο πρωτείνες. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο απο την κερατίνη για νύχια και μαλλιά! Ακόμα αυτές χρησιμοποιώ και δεν νομίζω να τις αλλάξω ποτέ! Πάντα τα βάψω δεν τα βάψω τις περνάω δύο χέρια. Κάνουν το νύχι δυνάτο και γερό. Επίσης είναι cruelty free και τις βρίσκεις στα hondos center γύρω στα 7-8 ευρώ! Άλλη πολύ καλή βάση που επίσης χρησιμοποιώ και λατρεύω είναι της Madison και αυτή cruelty free αλλά έχει και την εντυπωσιακή ιδιότητα να δίνει στο νύχι εκτός απο βιταμίνες, την σκληρότητα και την δύναμη ενός ψεύτικου ακρυλικού νυχιού! Δηλαδή αν θέλεις μια βάση και δυναμωτική και πάρα πολύ σκληρυντική που να μην σου σπάνε τα νύχια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ πάρε αυτή την βάση. Πάλι στα hondos την βρίσκεις και στα 7 ευρώ και αυτή. Άλλη καλή που έχω είναι της BECCO, λέει οτι όσο την χρησιμοποιείς τόσο περισσότερο δυναμώνει τα νύχια. Γύρω στα 8 ευρώ επίσης την έχουν στα Hondos. Αν μένεις Αθήνα και στα καταστήματα Δάφνης έχει μια πολύ καλή βάση για κατεστραμμένα νύχια και την έχουν συγκρίνει και με αυτή της peggy sage. Eίναι καλή την έχω απλά περιέχει φορμαλδεΰδη για την ενίσχυση των νυχιών φυσικά στα επιτρεπτά όρια, απλά στο αναφέρω σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει. Τελευταία που είναι η μόνη απο αυτές που δεν έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει οτι κάνει θαύματα είναι η πολυδιαφημισμένη σε όλους δυναμωτική βάση της peggy sage. Εχω ακούσει τα καλύτερα απο όλες! και αυτή επίσης περιέχει φορμαλδεΰδη για τον ίδιο λόγο. Σε ηλεκτρονικά καταστήματα μπορείς να την βρεις πολύ πιο φθηνά γύρω στα 15 ευρώ. Αυτά είχα να σου προτείνω εγώ και ελπίζω να βοήθησα. Φιλιά!
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Mpetostokos on Wed Apr 13, 2016 12:29 am

Τι ωραίες συμβουλές, @marinacatlove! Θα τις ακολουθήσω από αύριο κιόλας Smile Μη σου πω ότι με έψησες να πάρω και βάση της lee haton πέρα από τα μπάνια στο ελαιόλαδο.
Mpetostokos
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Marinacatlove on Wed Apr 13, 2016 12:50 am

@Mpetostokos Αν τις εφαρμόσεις θα δεις μεγάλη διαφορά γλυκό μου μπετοστοκάκι. Το ξέρω είναι αρκετά βαρετές αλλά δουλεύουν 100% απο εμπειρία!!! Θέλω αν κάνεις κάτι απο αυτά να μου πεις εντυπώσεις οπωσδηποτε! love1 I love you
Marinacatlove
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Mpetostokos on Wed Apr 13, 2016 12:54 am

@Marinacatlove εννοείται θα τις δοκιμάσω, αύριο έρχεται review με first impressions, τι γκουρούνες είμεθα άλλωστε Razz Να ξες, άγαλμα θα σου στήσω αν μου δυναμώσουν τα νύχια.
Mpetostokos
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Satine on Wed Apr 13, 2016 11:15 am

Κορίτσια να είστε καλά όλες για τις συμβουλές σας,σας ευχαριστώ πολύ!
@Marinacatlove Ευχαριστώ πάρα πολύ θα το εφαρμόσω από εδώ και πέρα!! Smile
Satine
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Mpetostokos on Fri Apr 15, 2016 7:00 pm

@Marinacatlove σ'ευχαριστώ τόσο πολύ! Τελικά το έκανα σήμερα αυτό με το λάδι, δεν το πιστεύω πόσο έχουν μαλακώσει τα επωνύχια αλλά και πόσο σκληρύνανε τα νύχια μου. Πάντα βάζω αμυγδαλέλαιο στα επωνύχια (το είχε προτείνει η silvering στο παλιό φόρουμ) και είναι σε πολύ καλή κατάσταση, απλά με το 15λεπτο στο ελαιόλαδο έχουν γίνει τέλεια Smile Όσον αφορά τα νύχια, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι δε λυγίζουν όταν τα πιέζω στην άκρη τους. Είναι άραγε παροδικό αυτό το αποτέλεσμα; Ό,τι κι αν είναι το αγάπησα και θα το ξανακάνω, παρήγγειλα πάντως και τη βάση νυχιών που πρότεινες Smile
Mpetostokos
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by amanagla on Wed Apr 20, 2016 11:17 pm

Κορίτσια σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό, με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ σε πολλά θέματα! Λοιπόν εγώ έχω λατρέψει το Nail Hardener της Sally Hansen, κάνει φοβερή δουλειά και με έχει βοηθήσει πολύ στο να έχω υγιή νύχια bounce
amanagla

Back to top Go down

Post by Evi_ on Mon Apr 25, 2016 3:58 pm

Αυτό με το ελαιόλαδο το ακούω χρόνια, αλλά ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία να το εφαρμόσω. Κατά τα άλλα, είμαι ικανοποιημένη κι εγώ από τη θεραπεία της Peggy Sage, η οποία όμως να διευκρινίσω, σε μένα τουλάχιστον, δεν έχει μακροπρόθεσμα οφέλη. Όταν, έστω και για μικρό διάστημα την παραμελήσω, τα νύχια ξεφλουδίζουν και ξανά μανά από την αρχή.
Καλώς σας βρήκα κιόλας (νέο μέλος)!

Evi_

Back to top Go down

Post by stitchel on Wed Apr 27, 2016 8:44 pm

Χρησιμοποιώ τη θεραπεία νυχιών της bioshev και με έχει αφήσει ευχαριστημένη, θα ήθελα να δοκιμάσω και αυτή της peggy sage, έχω ακούσει τα καλύτερα...κάνω μασάζ με λάδι στα επωνύχια το αφήνω για λίγο και μετά τα ξεπλένω, έχω παρατηρήσει ότι τα νύχια μου μακραίνουν πιο γρήγορα και είναι πιο σκληρά! flower

stitchel

Back to top Go down

Post by katerinaaaa on Sat May 07, 2016 3:16 pm

@shadow wrote:Δοκίμασα τη θεραπεία της Eveline το 8 σε 1 που είναι και πιο οικονομικό από τη peggy..

Εμένα με βόλεψε αλλά το πιο σημαντικό σίγουρα είναι να βάλεις λίγο ασβέστιο παραπάνω στον οργανισμό σου πριν από όλα αυτά ή και μαζί...
Σε βόλεψε όντως? Γιατι εμένα μου φαίνεται ότι ξεφλουδίζουν περισσότερο όταν τη βάζω. Σε πόσο καιρό είδες διαφορά?
katerinaaaa

Back to top Go down

Post by xanto on Tue Jun 07, 2016 4:22 pm

Έχει δοκιμάσει κάποια το Mavala Scientifique Nail Hardener? Άραγε κάνει δουλειά?

xanto

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by silvering on Sun Jun 12, 2016 11:58 pm

@xanto Εμένα, πάλι, μου έκανε πολύ καλή δουλειά. Είναι τίγκα στη χημεία, προφανώς, αλλά δεν χρειάστηκε καν να το χρησιμοποιήσω ολόκληρο. Σε μια δυο βδομάδες τα νύχια μου συνήλθαν. Έκτοτε δεν ξαναχρειάστηκα θεραπεία, αλλά τα έχω πιο κοντά και γενικώς έχουν σκληρύνει.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by eva22 on Wed Jun 15, 2016 2:11 pm

Κορίτσια που μπορούμε να βρούμε την θεραπεία της peggy sage και σε τι τιμή?

eva22

Back to top Go down

Post by silvering on Wed Jun 15, 2016 2:30 pm

Νομίζω ότι θα τη βρεις σίγουρα online. Την έχει πάρει το μάτι μου ή σε Glowbox ή σε Cherrybox. Επίσης, τη βλέπω σε διάφορα: 
http://www.skroutz.gr/s/4826022/Peggy-Sage-Cure-Express-Express-Nail-Hardener-11ml.html

Τώρα για φυσικά καταστήματα, δεν γνωρίζω καθόλου. Κάποια άλλη θα ξέρει καλύτερα.
silvering
Admin
Admin

Back to top Go down

Post by eva22 on Wed Jun 15, 2016 3:04 pm

Σε ευχαριστώ πολύ Very Happy

eva22

Back to top Go down

Post by xanto on Mon Jun 20, 2016 5:39 pm

Τη θεραπεία της peggy sage, αν έχεις πρόσβαση σε beauty εκθέσεις τη βρίσκεις στα 8,5 ευρώ, αλλιώς λιανική έχει συνήθως 17!

xanto

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top